ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna ND Forum - Dzień dobry POLSKO!
Ludzie z sercem i głową

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1387
ND Forum - Dzień dobry POLSKO! Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
pier1987

Odpowiedzi: 1130
Wyświetleń: 222256

PostForum: Polska   Wysłany: 13 Listopad 2015, 20:42   Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
Napisałem o swojej sprawie do premier Szydło
  Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
pier1987

Odpowiedzi: 1130
Wyświetleń: 222256

PostForum: Polska   Wysłany: 13 Listopad 2015, 16:52   Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
TYLKO U NAS - nowy smoleński raport polskich naukowców: to był zamach
http://niezalezna.pl/7289...wcow-byl-zamach
  Temat: Oburzeni żądają dymisji komisarza Bieńkowskiej
pier1987

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4000

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: 13 Listopad 2015, 14:29   Temat: Oburzeni żądają dymisji komisarza Bieńkowskiej
W dniu 11 listopada 2015 w Warszawie odbyło się IV. Walne Zebranie członków stowarzyszenia OBURZENI, które podjęło uchwałę (patrz niżej), domagającą się natychmiastowej dymisji komisarza Elżbiety Bieńkowskiej.

Do:
Sz. P. Andrzej Duda
Prezydent RP
(przyszła) Rada Ministrów RP
(na ręce przyszłej p. Premier Beaty Szydło)
Sejm RP
(na ręce p. Marszałka Marka Kuchcińskiego)

IV. Walne Zebranie stowarzyszenia OBURZENI, które odbyło się w Warszawie w dniu 11 listopada 2015 roku, apeluje, aby zarówno Prezydent RP jak i Rada Ministrów i Sejm RP podjęli wszystkie możliwe kroki, by ze stanowiska Komisarza ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw Komisji Europejskiej została natychmiast odwołana pani Elżbieta Bieńkowska.

Naszym zdaniem tak ważnej funkcji w strukturze zarządzającej Unii Europejskiej, której Polska jest członkiem, nie może pełnić obywatel RP, wyrażający się w nieodległej przeszłości w sposób go kompromitujący, który uznać można za pogardliwy wobec nas Polaków (np. Bieńkowska do szefa CBA nt. pensji znajomej: „Mówi, ja dostawałam… 6 tysięcy… Rozumiesz to? Albo złodziej, albo *****… To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował…”).

Uważamy, iż ta i inne wypowiedzi p. Bieńkowskiej dyskredytują ją całkowicie jako wysokiego urzędnika Unii Europejskiej oraz obywatela RP, rekomendowanego wcześniej na stanowisko Komisarza przez władze RP.

Teraz powinny one – według stowarzyszenia OBURZENI (i zapewne większości Polaków) doprowadzić jak najszybciej do dymisji pani Bieńkowskiej i powołania na to stanowisko Polaka, który godnie będzie sprawował swój urząd.

W imieniu Walnego Zebrania stowarzyszenia OBURZENI
Rada Koordynacyjna stowarzyszenia Oburzeni:

Przewodniczący – Antoni Gut – przedsiębiorca, b. Wiceburmistrz Bielan

v-ce Przewodniczący – dr Marek Ciesielczyk– politolog, publicysta, radny Rady Miejskiej w Tarnowie

v-ce Przewodniczący – Jan Szymański – zarządzający i administrujący nieruchomościami

Sekretarz – Wojciech Papis – przedsiębiorca

Skarbnik – Tomasz Kucharczyk – adwokat

Członek Rady – Paweł Połanecki – b. v-ce Przewodniczący Sejmiku Woj. Mazowieckiego
  Temat: Dlaczego nieformalny szczyt na Malcie jest taki ważny?
pier1987

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2194

PostForum: Polska   Wysłany: 11 Listopad 2015, 13:45   Temat: Dlaczego nieformalny szczyt na Malcie jest taki ważny?
UJAWNIAMY: Kopacz miała być na Malcie. Komunikat BOR nie pozostawia złudzeń. DOWÓD
http://niezalezna.pl/7281...a-zludzen-dowod
  Temat: Czy rząd PO odpowiada za zgon 2000 osób?
pier1987

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14845

PostForum: Polska   Wysłany: 9 Listopad 2015, 18:16   Temat: Czy rząd PO odpowiada za zgon 2000 osób?
Kopacz doigrała się - Kochanowski spełnił groźbę
Jak obiecywał tak zrobił - Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski złożył do prokuratury zawiadomienie przeciwko minister zdrowia Ewie Kopacz ws. niedopełnienia obowiązków służbowych. Sprawa dotyczy niezakupienia przez rząd szczepionek przeciw grypie A/H1N1. Zachowanie ministerstwa zdrowia w tej sprawie Kochanowski ocenił jako niezrozumiałe i niedopuszczalne
"Żądam wszczęcia postępowania przygotowawczego przez uprawnionego oskarżyciela w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez ministra zdrowia i tym samym działanie na szkodę interesu społecznego poprzez stworzenie niebezpieczeństwa powszechnego zagrożenia epidemią grypy A/H1N1" - napisał we wniosku RPO.

Rzecznik resortu Piotr Olechno powiedział, że na razie nie będzie komentarza ze strony ministerstwa.

Zdaniem RPO prokuratura powinna wyjaśnić, "kto lub co sprawia, że Polska nie jest gotowa do walki z grypą i co trzeba zrobić, by nie powtórzyło się to w przyszłości". Zachowanie Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie Kochanowski ocenił jako niezrozumiałe i niedopuszczalne. Jak powiedział, nie pozostało mu nic innego, jak skierować wniosek do prokuratury.
W piśmie do Zalewskiego Kochanowski napisał, że w obliczu istnienia zagrożenia epidemiologicznego oraz jednoznacznych zaleceń i rekomendacji podmiotów międzynarodowych i unijnych brak działań polskiego rządu, zmierzających do wdrożenia programu masowych szczepień, musi budzić uzasadniony niepokój, zwłaszcza w świetle odpowiednich działań podejmowanych w tej mierze w innych państwach UE, w tym w krajach sąsiadujących z Polską - Czechach i Niemczech.

Zdaniem RPO doszło do naruszenia wolności człowieka i obywatela oraz przepisów art. 165 kk, który mówi, że kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu. Rzecznik dodał, że w jego ocenie niebezpieczeństwo to jest "rzeczywiste, a zagrożenie epidemiologiczne jest powszechne i realne". Podkreślił przy tym, że niebezpieczeństwo to można sprowadzić nie tylko przez działania, ale też przez ich zaniechanie.

Jak napisał w dalszej części wniosku, kwestia odpowiedzialności prawno-karnej ministra zdrowia za wskazane przestępstwa powinna być zbadana w trybie procesowym, w drodze przeprowadzenia postępowania przygotowawczego, w trakcie których należałoby dokonać m.in. analizy dokumentacji zakupu szczepionek.

Jak mówił Kochanowski "w Polsce nie ma skutecznego systemu rejestracji zachorowań na grypę, a rząd odmawia obywatelom prawa dostępu do szczepionki, co narusza ich prawo wyboru".

RPO przypomniał, że w czerwcu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła najwyższy, szósty stopień zagrożenia pandemią, jej objawy stwierdzono dotąd w 207 krajach, w tym we wszystkich należących do Unii Europejskiej, a liczba zgonów spowodowanych wirusem przekroczyła 8,5 tys. Jak dodał, w Polsce odnotowano w ostatnim czasie 24 przypadki śmierci osób zakażonych wirusem, także spoza grupy wysokiego ryzyka. - Zmarł sześcioletni chłopiec, a przed dwoma dniami młoda kobieta osierociła trójkę dzieci. Oczywiście nie wiemy, czy szczepionka mogła uratować im życie. Wiemy jednak na pewno, że zostali tej szansy pozbawieni i ktoś ponosi za to odpowiedzialność - moralną, polityczną i prawną - podkreślił.

Przypomniał, że do minister zdrowia Ewy Kopacz zwrócił się o informacje, jak zamierza ona przeciwdziałać zagrożeniu grypą już w kwietniu, kiedy WHO ogłosiła piąty stopień zagrożenia pandemią A/H1N1. Jak mówił, został zapewniony, że realizowane są wszystkie rekomendacje WHO i Unii Europejskiej. W jego ocenie odpowiedzi ministerstwa na jego listy były ogólnikowe i nie reagowano na jego prośby o rozmowę. Zaznaczył, że ostatecznie do spotkania w tej sprawie doszło; ale dopiero wtedy, kiedy zapowiedział doniesienie do prokuratury.

- Poprosiłem na tym spotkaniu o dane uzasadniające twierdzenia, że producenci specjalnych szczepionek stawiają trudne do przyjęcia warunki, a szczepionka przeciwko zwykłej grypie jest skuteczna także przeciwko A/H1N1. Pani minister zażądała wniosku na piśmie. Otrzymała go dwie godziny później, ale reakcji się nie doczekałem - powiedział Kochanowski.

Minister Zdrowia Ewa Kopacz wielokrotnie mówiła, że decyzję o zakupie szczepionek musi poprzedzić wiedza o wynikach badań klinicznych nad skutkami ich przyjmowania. Argumentowała też, że szczepionka, która obecnie dostępna jest w tzw. zamówieniach rządowych, powinna trafić także do aptek. Jej zdaniem firmy farmaceutyczne, nie dopuszczając szczepionek na wolny rynek, nie biorą jednocześnie na siebie odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo. W połowie listopada informowała, że rozmowy w sprawie zakupu szczepionek prowadzone są z co najmniej trzema firmami farmaceutycznymi.

RPO przypomniał we wniosku do prokuratury, że w połowie września Komisja Europejska zaznaczyła, że szczepionki przeciw grypie są najbardziej efektywnym narzędziem przeciwdziałania rozprzestrzeniającej się epidemii i zaleciła państwom członkowskim podjęcie działań zmierzających do wdrożenia programów masowych szczepień.

Główny Inspektorat Sanitarny podał, że dotychczasowy bilans zachorowań na grypę typu A/H1N1 w Polsce to 1158 osób zakażonych i 24 zmarłe. Rzecznik GIS Jan Bondar zaznaczył jednak, że mimo 24 zgonów grypa wywoływana przez ten wirus nie odbiega od przeciętnej grypy sezonowej, można wręcz przyjąć, że jest lżejsza, a wśród zmarłych przeważali pacjenci cierpiący na inne poważne choroby, w tym nowotwory czy niewydolność krążenia.
http://wiadomosci.wp.pl/k...15e9b&_ticrsn=3
  Temat: Czy rząd PO odpowiada za zgon 2000 osób?
pier1987

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14845

PostForum: Polska   Wysłany: 9 Listopad 2015, 14:51   Temat: Czy rząd PO odpowiada za zgon 2000 osób?
Afera grypowa
https://www.youtube.com/watch?v=_HdSHhVm5n8
  Temat: Polski budżet stracił 200 miliardów
pier1987

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15445

PostForum: Polska   Wysłany: 9 Listopad 2015, 14:46   Temat: Polski budżet stracił 200 miliardów
"Potrzebna jest normalnie funkcjonująca prokuratura" - prezes PiS o działaniach dot. Smoleńska
11
Dodano: 09.11.2015 [14:40]
"Potrzebna jest normalnie funkcjonująca prokuratura" - prezes PiS o działaniach dot. Smoleńska - niezalezna.pl
foto: arch. GP
- Tu potrzebna jest normalnie funkcjonująca prokuratura - stwierdził prezes Jarosław Kaczyński, zapytany dzisiaj przez naszą reporterkę o działania nowego rządu ws. katastrofy smoleńskiej.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącej składu nowego rządu, którego premierem będzie Beata Szydło, nasza redakcyjna koleżanka Cyntia Harasim zapytała prezesa PiS o przyszłe działania odnośnie wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.

- Jestem głęboko przekonany, że tu nie trzeba żadnych nadzwyczajnych instytucji, tylko normalnego, rzetelnego śledztwa - podkreślił Jarosław Kaczyński.
- Tu potrzebna jest normalnie funkcjonująca prokuratura. Tak to widzimy. Sądzę, że tak te sprawy będą biegły. Nie nadzwyczajne instytucje, nie trybunały międzynarodowe - no chyba że ktoś będzie to proponował, ale normalne śledztwo - tłumaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.
http://niezalezna.pl/7275...h-dot-smolenska
  Temat: Polski budżet stracił 200 miliardów
pier1987

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15445

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 19:32   Temat: Polski budżet stracił 200 miliardów
To o moim zgłoszniu:
Państwo prawa czy kpina z prawa?
data:13 sierpnia 2013 Redaktor: Shork
PO Sprawiedliwość.
Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie przesłanek i ogólnie dostępnych informacji wnosi do prokuratury skargę, a prokurator odsyła go na badania psychiatryczne...
W dniu dzisiejszym wysłałem skargę do Prokuratora Generalnego o takiej treści:
Chciałem zgłosić skargę na działanie Pani prokurator Sylwii Lewandowskiej z Prokuratury Rejonowej w Słupcy . W dniu dzisiejszym byłem zgłosić prawdopodobny zamach na Prezydenta Polski o czym jest mowa w tych linkach:
http://krzystofjaw.salon2...hu-smolenskiego
http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3460
http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3953
http://pomniksmolensk.pl/...g.php?tag_id=20
Pani prokurator nie chciała przyjąć zawiadomienia ani mnie przesłuchać. Chciała mnie skierować na badania psychiatryczne
Pozdrawiam


Akurt
http://www.solidarni2010....na-z-prawa.html
  Temat: Dlaczego nieformalny szczyt na Malcie jest taki ważny?
pier1987

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2194

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 19:21   Temat: Dlaczego nieformalny szczyt na Malcie jest taki ważny?
Budowanie konfliktów i zarządzanie konfliktami to broń, którą klika PO stosowała od 8 lat. W każdym tygodniu, nawet dniu pojawiały się sztucznie wykreowane afery, zasłaniające prawdziwe afery. Przykładów nie będę przytaczał, po chciałabym w końcu odetchnąć od całego tego ścieku, ale przykładów rzecz jasna nie brakuje. Rzutem na taśmę Ewka Kopacz próbowała zaistnieć po raz ostatni i przygotowała show w stylu „Kierownika” Tuska. W stylu, to nie znaczy w formie i treści, ponieważ ryży i fałszywy miał wybitny talent do tego typu intryg i naprawdę trzeba było się dobrze wsłuchać, żeby wychwycić fałsz. Ewka jest okropna w tych swoich występach i niereformowalna. Jej aktorstwo od pierwszych gestów, zanim padną jakiekolwiek słowa, zdradza, że za chwilę poleci kolejny odcinek opery mydlanej. Dokładnie taki występ dała dziś, czyniąc rację stanę z bzdurnego spotkania na Malcie. Może krótko wyjaśnię okoliczności zajścia. Otóż wszystko zaczęło się od szczytu Afryka Unia Europejska, który był zaplanowany bardzo dawno, gdzieś na początku roku. Rozmaici redaktorzy bawiący się teraz w konstytucjonalistów i znawców prawa międzynarodowego, słowem się nie zająknęli, że coś podobnego ma się na dniach odbyć. Mało tego pierwszego dnia będzie tam nas reprezentował bodaj ambasador, drugiego jakiś minister. Szczyt nie istniał w świadomości medialnej. Tym bardziej nikt nie wspominał o nowym pomyśle Tuska, który walcząc o życie w UE i utrzymanie wpływów w PO, kilka dni temu dołożył dodatkowe spotkanie z terminem 12 listopada. Kto choć trochę zna Tuska ten musi wiedzieć, że on skorzysta z każdej okazji, aby obsikać nogawki. Jestem pewien, że „Kierownik” całe dnie spędza na śledzeniu wydarzeń w Polsce, bo doskonale wie z ilu paragrafów powinien siedzieć.

Tusk usiłował się włączyć do gry i pociągnąć za sobą swoją frakcję w PO, ale sprawy się skomplikowały. Polityczna Polska od dwóch tygodni żyje budowaniem rządu PiS i pierwszym posiedzeniem sejmu. Jednym z ciekawszych wątków budowy i posiedzenia był czas. Większość obserwatorów i to po obu stronach wywierała presję, żeby jak najszybciej zobaczyć nowy parlament i ogłosić skład nowego rządu. Dla ludzi znających realia i konstytucję było jasne, że po tygodniu nic takiego się nie stanie. W kolejnym tygodniu mamy święto 11 listopada i pozostawiając margines czasowy na normalne zawirowania w trakcie budowania gabinetu, należało założyć, że najwcześniej 12 listopada uda się dokonać wymarzonych zmian. Tak też się stało o czym 5 listopada poinformowała szefowa kancelarii Prezydenta. 3 listopada Tusk podejmuje decyzję o grillu na Malcie, ale pismo trafia tylko na biurko Kopacz, do Pałacu Prezydenckiego nic nie dociera. Ile tu było przypadku, a ile planowania nie umiem powiedzieć. Z całą pewnością wyznaczenie daty szczytu Rady Europejskiej na 12 listopada z natury rzeczy kolidowało z biegiem wydarzeń w Polsce. Trochę intryg, trochę szczęścia i zbiegów okoliczności złożyło się na ostatnie Criminal Tango PO. Znaleźli okazję to się zabawili ostatni raz. Skóra cierpnie, gdy sobie człowiek pomyśli, że mielibyśmy kolejne cztery lata takiej nędzy i produkcji afer na siłę, ale na szczęście tak się nie stanie.

PO nie ma już żadnych możliwości kreowania konfliktów i zarządzania kryzysem. Teoretycznie został im Tusk w Brukseli jednak jego europejskie dni są policzone, a poza tym najmniej połowie Platformy zależy, aby „Kierownika” dobić do końca. Podsumowując, mieliśmy do czynienia z ostatnią żenadą, z pożegnalną szopką, kończy się ta obrzydliwa, do wyrzygania niestrawna „polityka” kierowana do magli medialnych i kółek gospodyń. Nie ma narządzi, nie ma ludzi. Relacje na linii rząd Prezydent nabiorą zupełnie nowego wymiaru, bo Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński doskonale wiedzą, że ewentualny konflikt byłby samobójstwem obustronnym. Poza jakimiś naturalnymi różnicami zdań w kwestii drobiazgów, Pałac Prezydencki i gabinet rządowy są skazane na zgodną współpracę, a tym samym powinniśmy odpocząć. Co do meritum, którym rzekomo ma być obecność na szczycie Rady Europejskiej, to warto napisać kilka otrzeźwiających zdań. Cameron powiedział Tuskowi, że ma wizytę premiera Indii i na żadną Maltę nie jedzie. Tak zachowują się politycy znający swoją wartość i przede wszystkim wartość swojego kraju, tego się musimy nauczyć. Jaką biedę trzeba mieć w głowie i sercu, żeby przedkładać historyczne dla Polski wydarzenia, Święto Narodowe wyczekiwane od 25 lat, nad żałosne wygłupy mopsa Merkel.
  Temat: Polski budżet stracił 200 miliardów
pier1987

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15445

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 19:08   Temat: Polski budżet stracił 200 miliardów
Udało mi się te dowody dosłać do prokuratury i od 4 miesięcy nie dostałem odpowiedzi :
Zamach Stanu Komorowskiego. Orędzie nagrano przed zamachem smoleńskim? 
http://pressmania.pl/?p=12932
B. Komorowski (WSI) uwikłany w zamach w Smoleńsku? 
https://www.youtube.com/watch?v=8uym6j0RBao 
Komorowski wiedział, że wydarzy się katastrofa w Smoleńsku 
https://www.youtube.com/watch?v=L89NCIqnFm4
  Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
pier1987

Odpowiedzi: 1130
Wyświetleń: 222256

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 18:40   Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
Podróż Parulskiego do Moskwy, czyli podróż w czasie do trzech żenujących dni ze smoleńskiego śledztwa
pytany na Facebooku o pewien niuans związany z działaniami prokuratorów wojskowych przed pięcioma laty, sięgnąłem do archiwów.
Jednego z wirtualnych znajomych zaintrygowała sprawa przekazania ryngrafu przez ówczesnego Naczelnego Prokuratora Wojskowego, od tygodnia już generała Krzysztofa Parulskiego, swoim rosyjskim towarzyszom. Pamiętałem, że takie wydarzenie miało miejsce, bo sam je parokrotnie pokazywałem widzom w „Wiadomościach”. Odszukałem pierwotny materiał (w wersji tekstowej), bo tak się składa, że po podziękowaniu za współpracę przez TVP, skopiowałem wszystkie swoje teksty, które przygotowywałem po 10 kwietnia 2010 r. I, jak to w przypadku Smoleńska bywa, dookoła natrafiłem na mnóstwo interesujących wypowiedzi, z których część chciałbym przytoczyć. Niektóre poginęły już z internetu, pozmieniały wersje, warto więc wrócić do ich oryginalnego kształtu.
17 sierpnia 2010 r. Parulski udał się do Moskwy, by odebrać dokumenty od rosyjskiego Komitetu Śledczego. W dniu wylotu dywagacje: z czym wróci? Tego nie wiedział nikt. Spekulujemy: może chodzi o protokół z przesłuchania autora filmu nakręconego tuż po katastrofie? Przypominamy wypowiedź prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta sprzed dwóch tygodni:
Ten wniosek został już przez białoruską prokuraturę zrealizowany. Tamtejsi prokuratorzy przesłuchali już autora amatorskiego filmu z miejsca katastrofy, który po tragedii 10 kwietnia został zamieszczony w Internecie.
Niestety Seremet – nie pierwszy i nie ostatni raz – plecie bzdury. A wyjaśnia to płk Jerzy Artymiak (dziś szef wojskowej prokuratury) mówiąc, o co strona polska poprosiła białoruską prokuraturę:
O przesłuchanie w charakterze świadka ustalonego z imienia i nazwiska obywatela tegoż państwa, który 10 kwietnia przebywając rejonie lotniska Siewiernyj w Smoleńsku wykonał zdjęcia.
Chodziło o Siergieja Serebro, który uwiecznił wymianę żarówek na smoleńskim lotnisku po katastrofie. Mniejsza z nim. Okazuje się bowiem, że o przesłuchanie autora filmu polska prokuratura poprosiła w maju. Jest 17 sierpnia. Śledczy nie wiedzą nawet, czy do tego doszło…
18 sierpnia 2010 r. Wielki dzień. Parulski nadzoruje wykonanie kolejnej kopii nagrania z czarnej skrzynki. Po co ta procedura? Generał wyjaśnia beztrosko:
Od czasu do czasu powstaje taki problem. To jest kwestia natury technicznej. I wtedy ja, jako ten, że tak powiem „strażnik pieczęci” - bo tak zostałem określony - faktycznie dbam o to, by przy mnie ten sejf otwarto i zamknięto.
Strażnik pieczęci! Pamiętają Państwo tę pieczęć i tego strażnika? Gdyby nie chodziło o potworną tragedię, można by się tylko uśmiechnąć.
To nie była pierwsza „kwestia natury technicznej”. Wszak dwa miesiące wcześniej Jerzy Miller wracał z Moskwy tłumacząc:
Jeszcze raz otwieraliśmy sejf, jeszcze raz kopiowaliśmy, żeby tę końcóweczkę jeszcze raz sobie dokładnie przekopiować.
Wcześniej przekopiowano niedokładnie? Najwyraźniej, bo przecież brakowało kilkunastu sekund nagrania…
18 sierpnia jest też dniem, w którym Edmund Klich miał odebrać jakieś dokumenty. Wszak 9 dni wcześniej Donald Tusk po rozmowie z Władimirem Putinem mówił:
Otrzymaliśmy informacje, że dokumentacja ze wszystkimi dokumentami których oczekiwali polscy urzędnicy została w trybie natychmiastowym przygotowana i jest do odebrania w Moskwie przez Edmunda Klicha.
„Ze wszystkimi dokumentami, których oczekiwali polscy urzędnicy.” „Została przygotowana w trybie natychmiastowym.” „Jest do odebrania przez Klicha”…
Klich powiedział krótko:
No, nie dostałem dokumentów.
sierpnia 2010 r. Zastępca rosyjskiego prokuratora generalnego Aleksandr Zwiagincew wśród błyskających fleszy przekazuje Parulskiemu 11 tomów akt. To właśnie wtedy rozpromieniony polski generał wręcza Rosjanom ryngraf z emblematem Naczelnej Prokuratury Wojskowej przy okazji wymieniając pocałunki, które – jak trafnie określa Grzegorz Januszko – przypominają powitania Breżniewa z Honeckerem.
Kilka godzin wcześniej Zwiagincew mówi w rosyjskim radiu o opisie filmu, który ma znajdować się w aktach:
W tym czasie znajdował się tam świadek z telefonem i on zdołał włączyć kamerę, kiedy samolot padał, zbliżył się do ziemi i kiedy się zapalił.
Kojarzą Państwo taki film? Nikt nie kojarzy…
Już w czasie ceremonii przekazania papierów Zwiagincew mówi:
Te dokumenty nie przewidują tak natychmiastowego współdziałania. Taka współpraca odbywa się wyłącznie na dobrowolnej podstawie, którą wyraża Rosja.
Parulski wpisuje się w narrację o dobrej woli bratniego narodu i tłumaczy brak protokołów z sekcji zwłok:
Nieoficjalnie wiem, że brakuje jeszcze paru dowodów z badań w kabinie pilotów. Są to badania genetyczne, wyjątkowo precyzyjne, które pozwolą na ustalenie jaka osoba, w jakim miejscu znajdowała się.
To żenujące. Jest 19 sierpnia, minęły cztery miesiące, odbyły się wszystkie pogrzeby, dokumentacja dawno powinna być w Polsce (genetyka nie ma z protokołami sekcyjnymi nic wspólnego), a tak naprawdę nasi prokuratorzy powinni sami wykonać te badania po sekcjach zwłok. Szef wojskowych śledczych całuje się jednak z Rosjanami i cieszy, jakie to precyzyjne analizy oni prowadzą.
A może nie ma co się dziwić? Tego samego dnia prezydent Bronisław Komorowski udziela wywiadu „Rzeczpospolitej”. Tryska w nim radością, że Moskwa… szybko przekazuje nam materiały:
Wbrew często spotykanej opinii uważam, że strona rosyjska wykazuje daleko idące zrozumienie polskich potrzeb. Pamiętajmy, że to śledztwo nie jest w Rosji priorytetem.
Tyle były prezydent. Nie mógł wówczas powiedzieć nic głupszego i bardziej szkodliwego. Czyli zachował się zgodnie ze swoją normą. A przecież już wtedy – cztery miesiące po katastrofie – wiedzieliśmy, że śledztwo oddaliśmy, nie mamy nad najważniejszymi dowodami żadnej kontroli, a Rosjanie pogrywają sobie z nami jak chcą. Właśnie w tych dniach wojskowi prokuratorzy zachwycali się, że strona rosyjska przedstawiła realistyczną propozycję… okrycia wraku brezentem i opłotowania go blachą falistą.
To tylko drobne elementy tylko z trzech dni wokół smoleńskiego śledztwa. W międzyczasie większość polskich mediów prowadziła akcję zohydzania tematu katastrofy i minimalizowania wszystkich uchybień w jej badaniu. Właśnie o tej propagandzie opowiadać będzie film „Smoleńsk” Antoniego Krauzego. Piszemy o nim po obejrzeniu niegotowej jeszcze wersji (jest w fazie postprodukcji) z Marcinem Wikło w dostępnym wciąż w kioskach aktualnym wydaniu tygodnika „wSieci”.
Te trzy dni to dobry pryzmat do pokazania, jak to śledztwo było i jest prowadzone. Czy w taki sposób można było dojść do prawdy? Nie. Tę robotę należy wykonać raz jeszcze. Niemal od początku.
http://wpolityce.pl/smole...edztwa?strona=2
  Temat: Komorowski, WSI, afery, czy tak robił karierę agent sowiecki
pier1987

Odpowiedzi: 289
Wyświetleń: 100264

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 18:37   Temat: Komorowski, WSI, afery, czy tak robił karierę agent sowiecki
Wojciech Sumliński o tym, czy można być świadkiem koronnym "wiarygodnym do połowy
Żeby zrozumieć skąd się rzekomy represjonowany opozycjonista Bronisław Komorowski i skąd się wzięła Pro Civili trzeba poznać początek
— mówił na antenie Telewizji Republika o swojej nowej publikacji Wojciech Sumliński.
Autor „Czego nie powie Masa o polskiej mafii” w swojej najnowszej książce opisuje przełom lat 80-tych i 90-tych aż do lat dwutysięcznych.
Staram się pokazać, jak wielką przestępczą działalność prowadziły w latach 90-tych tajne służby naszego państwa
— wyjaśnił.
Dodał, że wszystkie te służby zajmowały się działalnością przestępczą na wielką skalę, a ich działania choć nieznane opinii publicznej niosły za sobą odczuwalne skutki.
Dziennikarz śledczy odniósł się także do głównego „bohatera” swojej książki, czyli do Jarosława Sokołowskiego ps. Masa – znanego gangstera z Pruszkowa, który został świadkiem koronnym.
Świadka traktowano poważnie dopóki nie zaczął mówić o politykach, głównie o politykach SLD. Wówczas uznano, że częścią zeznań Masy nie warto się zajmować. Jest wiarygodny tam, gdzie mówi o gangsterach, ale tam gdzie mówi o służbach i politykach już nie. Nie można być do połowy wiarygodnym świadkiem koronnym
— mówił.
Sumliński przyznał, że publikowane w książce akta wcześniej zabrało mu ABW.
Pewnych ludzi, którzy mi zawierzyli i dzięki którym otrzymałem te akta z prokuratury, przyprawiło ich o szok, że świadek koronny jest do połowy wiarygodny. Chcieli, żebym opublikował je w całości, jednak w 2008 roku mi się to nie udało, a akta zabrała ABW. Teraz te akta, które ABW mi zabrała uzyskałem skądś indziej i publikuję je w książce
— dodał.
lap/Telewizja Republika
  Temat: Polski budżet stracił 200 miliardów
pier1987

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15445

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 18:31   Temat: Re: "Nasza Polska"" Solidarni 2010" Gaze
sonia napisał/a:
no cóż,pod każdym oskarżeniem zebrałbyś tysiące podpisów..mój też...
a teraz powodzenia...
co do wymienionych gazet,to również są one moimi,strona Solidarni 2010 ,też...
i jeszcze jedno ,
do takich spraw nigdy nie zabieraj się sam...podobnie myślących do Ciebie jest miliony...to my właśnie stukamy w klawiatury na wymienionych przez Ciebie tytułach...popieramy wszystkie petycje i protesty...
daj znać co się w Twojej sprawie dzieje,jeśli oczywiście ...nie zaszkodzi to Tobie ani sprawie...

Wysłałem do Prokuratura Generalnego 2 skargi i czekam za odpowiedzią :
hciałem złożyć skargę na działanie Prokuraturę Rejonową
Warszawa Śródmieście w sprawie 1 Ds/953/15. Prokuratura nie
uwzględniła dowodu w sprawie
Afera grypowa - jak było naprawdę. WSTRZĄSAJĄCE...
http://vod.gazetapolska.p...de-wstrzasajace
Artur Dmochowski, dr Dariusz Majkowski i dr Adam Bochenek o aferze grypowej
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Podobnie spotkały dowody w sprawie działania premier Kopacz w katastrofy
smoleńskiej
Chiałem złozyc skargę na działanie Prokuratury Rejonowej Warszawa
Sródmieście Północ w sprwie 4Ds10/15/V. Nie uwzględniono dowodu w
postaci artykułu:
Powód 9: Fundacja Pro Civili
Stworzona przez byłych żołnierzy Wojskowych Służb Informacyjnych, pod
patronatem ministra, a potem marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego,
wyłudziła z wojska (w tym z MON i z WAT) dziesiątki milionów złotych.
Jednym z oskarżonych w tej sprawie jest pułkownik Piotr P. – oskarżony
również w aferze związanej ze SKOK Wołomin. Nie do końca wiadomo, co
działo się z tymi pieniędzmi, bo ci, którzy próbowali sprawę zbadać,
ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach – część z ręki
„seryjnego samobójcy”. Wyłudzenie pieniędzy w znacznej kwocie w
warunkach szczególnej zuchwałości – do 12 lat więzienia. Gdyby się
okazało, że „samobójstwa” dobrze poinformowanych były efektem
morderstw – górna sankcja karna rośnie do dożywocia.
Powód 8: afera aneksowa
W procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, który odpowiada za
powoływanie się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI w celu
osiągnięcia korzyści majątkowej, na ławie oskarżonych zabrakło co
najmniej dwóch ważnych polityków. Jednym z nich jest właśnie
Bronisław Komorowski, który – jak wynika z akt śledztwa – jako
marszałek Sejmu był zainteresowany zakupem ściśle tajnego aneksu do
raportu z weryfikacji WSI. Rozmawiał na ten temat z byłym pułkownikiem
WSI Aleksandrem L., mając wiedzę, iż kontrwywiad ABW podejrzewa go o
szpiegostwo na rzecz Rosji. Przekroczenie uprawnień (do lat trzech) w celu
ujawnienia tajemnicy państwowej (do lat pięciu) we współdziałaniu z
obcym wywiadem (do lat 25)
http://nczas.com/publicys...c-sie-w-sadzie/
dowodem jest artykuł 10 dokonań PO-PSL które powinny skończyć się w
sądzie
  Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
pier1987

Odpowiedzi: 1130
Wyświetleń: 222256

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 18:16   Temat: Kto dokonał zamachu w Smoleńsku ?
Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Klubie pod Gruszką, Sala B.Fontany, ul. Szczepańska 1 w piątek, 30 października 2015 r., o godz. 18.00
„Odkłamać Smoleńsk”
Gośćmi Klubu byli: Ewa Stankiewicz (reżyser, scenarzysta filmowy i dziennikarz, prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010), Glenn A. Jørgensen (duński inżynier, pilot, współpracownik parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej) i Przemysław Wojciechowski (politolog, dziennikarz śledczy, reporter, szef Redakcji Programów Publicystycznych i Społecznych TVP1). Spotkanie prowadził Adam Kalita.

Relacja filmowa:
https://www.youtube.com/watch?v=0NCD_vulBdM
  Temat: Komorowski, WSI, afery, czy tak robił karierę agent sowiecki
pier1987

Odpowiedzi: 289
Wyświetleń: 100264

PostForum: Polska   Wysłany: 8 Listopad 2015, 18:11   Temat: Re: Milczące Psy " W.Łysiak
sonia napisał/a:
czytałeś ?
tam można znależć wiele odpowiedzi na nasze pytania
pozdr

Najbardziej utkwił mi w tej książce fragment"
Katarzyna II :"Słuchaj dalej, bo to nie jest proste.Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha.Jedne można łatwo zwyciężyć i przesiedlić do zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku -to nędzne narody, plemiona. Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę pana -to narody o podłej duszy, niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu -to Polacy. Nie można zaantektować ich państwa, bo trzeba było dzielić się z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie z kim jeszcze; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie:nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to świetni żołnierze, a cały naród, gdy zagrożony. przypomina wściekłego wilka w nagonce.Zbyt dużo by to kosztowało, lepiej demoralizować ich do szpiku. Po trzecie:czy wogóle warto ich anektować, biorąc na ciało imperium permanentnie ropiejący wrzód, płomień buntu, żągiew rozpaloną od kołysek po trumny, od kurnych chat po pałace, w karczmach, warsztatach, dworach i kościołach,, co grozi gangreną samemu zdobywcy i konfliktem między mocarstwami?Czy nie lepiej zostawić im formalną swobodę, z całym teatrum nazw i symboli, które tak kochają, z całą honorową frazeologią, która jest ich narkotykiem, z konstytucyjnymi prawami o fałszywej wartości i przytroczyć do siodła niewidzialną linią, której jeden koniec trzymasz mocno w dłoni, a drugi zakotwiczyłeś w sercach "milczących psów", jakie sprawują tam władzę?Szarpniesz i kukiełki robią żądany ruch. Czy to jest jasne Furst Repnin?

Repnin:"Tak Najjaśniejsza Pani
(....)
Katarzyna II:"Utworzymy tam nową oligarchię, która będzie łupić własny naród, pozbawiać go nie tylko honoru i siły, lecz absolutnie wszystkiego głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych nierozerwalną strukturą piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę został wpasowany każdy zdolny i inteligenty człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał.Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie:na Sybir, do Szliselburga, albo od razu do ziemi. Lecz trzeba się starać, żeby takich przypadków było jak najmniej, nie wolno obciążać ich pamięci męczennikami i martyrologią, to szkodzi...Tak,właśnie tak...
 
Strona 1 z 93
Skocz do:  
Informacje | TV Trwam | Radio Maryja na żywo |
Polecamy:informacje ktorych potrzebujesz Fundacja Skierniewice i Szkola Skierniewice
Korzystanie z forum oznacza pełną akceptację otrzymywania plików cookies.

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 15