Po co tyle jadu??

Luźne pogaduchy
ODPOWIEDZ
Mondragon

Po co tyle jadu??

Post autor: Mondragon » 3 lutego 2007, 09:59

Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe. A nasz "super" rząd jest niefajny

AnnaE

Post autor: AnnaE » 3 lutego 2007, 09:59

Niewiele napisałeś(-aś) i nie wiadomo do czego się odnieść.

Z drugiej strony i tytuł i treść jednak wiele mówią.

Odniosę się więc po kolei. Podejrzewam, że jadem określasz to, że wreszcie zaczęto mówić o nieczystych "sprawkach" niektórych osób z tzw. świecznika. Mnie to cieszy. Gdyby tak było zawsze, baliby się nawet myśleć o nieczystych interesach. Lepiej późno - niż wcale.

Jeśli chodzi o nasz Rząd, to ja na właśnie taki czekałam baaardzo długo i nareszcie się doczekałam. Do Prezydenta RP i Premiera naszego Rządu mam pełne zaufanie. Szanuję twoje odmienne zdanie. Ta moja wypowiedź ma jeden cel : ucz się cierpliwości - ja się doczekałam i ty się doczekasz.

Gość

Re: Po co tyle jadu??

Post autor: Gość » 4 lutego 2007, 20:38

Rząd rzeczywiście "niefajny". Jeżeli nie przeprowadzi dekomunizacji, to długofalowe efekty jego prac będą znikome.

Prochu nie trzeba tu wymyślać. Demokunizację perfekcyjnie przeprowadzili Czesi.

Tyle, że oni mieli fajnego premiera (Klaus), a teraz mają fajnego prezydenta (Klaus).

Z drugiej strony nasi ruszyli mafię ze WSI. Może jestem dla nich zbyt krytyczny...

Podsumowując: podzielam Twoje zdanie! Masz rację, że rząd zbyt wolno naprawia patologie ostatnich siedemnastu (i kilkudziesięciu wcześniejszych) lat. Ale czy myślisz, ze Klus zgodzi się zostawić na jakiś czas Czechy, żeby zrobić porządki w Polsce? Jesteś chyba zbyt wielkim optymistą.

Chłodny Żółw

ela

Post autor: ela » 20 kwietnia 2007, 21:03

niech Rydzyk nie pcha się do władzy

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 27 kwietnia 2007, 10:06

W Polsce naszych przedstawicieli do władzy wybieramy w wolnych wyborach.

To, że ktoś bardzo chce, to o wiele za mało. A zakonnikowi to nawet chcieć nie wolno :roll:

Ale wolno mu wybierać, jak wszystkim Polakom.

Deliaida

Post autor: Deliaida » 4 maja 2007, 10:32

Wiecie com jakieś dziwne to wasze forum. GFdzie jest jakiś admin?! Trzeba tutaj porządek wprowadzić!

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Post autor: admin » 4 maja 2007, 10:36

Jesteśmy i wciąż czuwamy. A cenzury uprawiać nie zamierzamy. Należy pozwolić wypowiadać się swobodnie różnym stronom. Liczymy też na Ciebie Deliaido, że przyłączysz sie do naszych dyskusji.

Pozdrawiam

Płomień

Post autor: Płomień » 23 lipca 2008, 11:43

Witam.

Jedno pragnienie Polaka: "...by Polska była Polską..."

Jedno pragnienie Patrioty: "...żyć w wolnym kraju..."

W kraju,o którego wolność walczyli z dziada na pradziada.

Jakże często zapominamy,że o wolność naszą walczyli ludzie,że przelali za nią krew.

Myślę,że gdybyśmy o tym pamiętali nasze postępowanie byłoby inne.

Można zadać krótkie pytanie :

Jakimi jesteśmy Polakami jakimi Patriotami w dobie dzisiejszego świata?

Drugie pytanie:

Czy wlaczymy o wolność i czym dla nas wolność jest?

Być może jest zniekształconym obrazem prawdziwej wolności tej,o którą walczyli nasi pradziadowie.

Warto to przemyśleć .

Dobrego dnia.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 23 lipca 2008, 11:49

może potrzebny jest taki przedmiot ," jak być Polakiem ? " tylko kto go będzie uczył i jak ?

kuuku

Post autor: kuuku » 23 lipca 2008, 12:05

Być może jest zniekształconym obrazem prawdziwej wolności….
Czym dla Ciebie Płomień jest prawdziwa wolność?

Czy uważasz, że dzisiaj Polska nie jest wolnym krajem?

Płomień

Post autor: Płomień » 23 lipca 2008, 12:21

Myślę,że błędem jest to,że po zwycięskich walkach przestaliśmy walczyć.

Zwycięstwo nie polega na poddaniu się po zwycięstwie lecz na ciągłej walce z pewnością później już innej, nie za pomocą oręża lecz za pomocą:

kształcenia Narodu w poszanowaniu wartości kulturowych i Kraju,za pomocą dyplomacji,a nawet jeśli trzeba i wojska.

Zwycięzca po wygranej nie poddaje się, obiera inną strategię walki: budując silne Państwo,

silny Naród.

Zwycięzca nie dzieli lecz jednoczy i wzmacnia myśląc o przyszłości Narodu.

Silny Naród to silne Państwo.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 23 lipca 2008, 12:22

to może ja Ci odpowiem kolego kuuku - uważam że dzisiaj Polska nie jest wolnym krajem - wolność jest wtedy gdy sami stanowimy o tym jak mamy żyć, gdy majątek wypracowany przez wiele pokoleń należy do nas Polaków (tyle wolności ile własności) - wolność nie polega na tym że się robi to na co ma się ochotę, bo można być zniewolonym np. jakimś nałogiem (alkohol, papierosy, narkotyki) i mówić że się jest wolnym człowiekiem, bo robi się to na co ma się ochotę, tymczasem prawda jest taka że taki alkoholik nie jest wolnym człowiekiem, on jest niewolnikiem alkoholu - tak samo sprawa ma się z naszą wolnością - może nam się wydawać, że jesteśmy wolni, bo robimy to na co mamy akurat ochotę, ale jednocześnie jest tak, że możemy tylko tyle na ile pozwala nam prawo, albo na ile pozwala nam tzw. polityczna poprawność - gdy ktoś jest niepoprawny politycznie, wówczas jest okrzyknięty przez cały świat np. oszołomem, antysemitą (można by tu wymienić wiele różnych epitetów) - i w tym kontekście widać jak wygląda taka wolność, media laickie politycznie poprawne mogą pisać i mówić co chcą, a takie Radio Maryja, Nasz Dziennik czy TV TRWAM są atakowane z powodu np. "antysemickich" czy "nietolerancyjnych" wypowiedzi ,,,,

czy uważasz że mamy tu do czynienia z prawdziwą wolnością ???

kuuku

Post autor: kuuku » 23 lipca 2008, 12:30

Zwycięstwo nie polega na poddaniu się po zwycięstwie lecz na ciągłej walce…
A przeciwko komu chcesz tak permanentnie walczyć?

Płomień

Post autor: Płomień » 23 lipca 2008, 12:33

Kuku na temat wolności można pisać,pisać i pisać.

Chodzi mi bardziej o wolność taką,o jaką walczyli nasi pradziadowie.

Radosnego dnia.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 23 lipca 2008, 12:50

Chodzi mi bardziej o wolność taką,o jaką walczyli nasi pradziadowie.

A wielu wstydzi się przeszłości naszej, sądzą że tradycja nasza ,jest tylko dla nich kulą u nóg;

która nas kompromituje,

chodzi im o tradycyjne wartości jak ; patriotyzm religijność, rodzina

że nie chcemy nowinek obyczajowych i etycznych,

ODPOWIEDZ