Religijność na sportowo

Luźne pogaduchy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michaś
Kontakt:

Religijność na sportowo

Post autor: Michaś » 3 czerwca 2012, 14:30

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci![/center]
Dziś w TVP1, "Między ziemią a niebem" w niedzielnym religijno-publicystycznym programie Redakcji Programów Katolickich Telewizji Polskiej, przed transmisją niedzielnej modlitwy Anioł Pański z Watykanu, podczas dyskusji publicystycznej na wybrane tematy związane z życiem społecznym i religijnym obcokrajowców zamieszkującym obecnie chwilowo w Polsce, dowiedzieliśmy się, z ust Joanny Ładzińskiej-Molak, że obcokrajowcy o polskich korzeniach powinni grywać w polskiej reprezentacji piłkarskiej, bo ona, Joanna, pamięta jak w polskiej reprezentacji grał pewien piłkarz, który potem grywał w drużynie III Rzeszy. Popatrzcie jakie staruszki się zatrudnia w TVP1.
Janek Tomaszewski nie chce kibicować takim kosmopolitycznym składankom, gdy tyle młodych i prawdziwych polskich talentów się marnuje, więc jarokacz, ten farbowany lis ukarał go klubowym zawieszeniem i naganą.
Ja zaś przed każdym meczem będę pytał: A Jeleń dziś gra? Bo jeśli nie gra, to nie oglądam tego, kto będzie sprzedawał i komu polski honor udając polskiego patriotę.
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Kontakt:

Post autor: Michaś » 9 czerwca 2012, 15:37

[center]JUDENALIA EURO 2012

Obrazek

JUDENALIA [/center]

Awatar użytkownika
Michaś
Kontakt:

Post autor: Michaś » 9 czerwca 2012, 15:52

A JELEŃ GRAŁ?
NO CHYBA NIE GRAŁ, ALE...

Nic się nie stało, nic się nie stało
Z Grekami wygrać się nie udało
Kondycja siadła, sił brakowało

Rosyjscy Słowianie bez wsparcia murzynów i obcokrajowców zagrali dla Putina śpiewająco, bo to prawdziwi patrioci swej ojczyzny. Nasi najemnicy nie mają za zadanie wzmacniać patriotyzmu Polaków, bo groziłoby to możliwością wybuchu powstania dla uwolnienia Polski z niewoli w jUE. Trzeba nas utrzymać w przekonaniu, że polskość to nienormalność i Franek stworzył drużynę, która pomoże nas w tym utwierdzić.

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 10 czerwca 2012, 15:11

Michaś pisze:
Rosyjscy Słowianie bez wsparcia murzynów i obcokrajowców zagrali dla Putina śpiewająco
Polacy też by grali brawurowo. Dobrze, że pan Jan Tomaszewski ma właściwe podejście do tego, czym powinna być reprezentacja narodowa. Jak sama nazwa wskazuje, reprezentacja ma reprezentować Naród Polski a nie murzyński czy też całkiem inny. A co mnie może obchodzić, że reprezentacja prawdziwie narodowa byłaby dla Jarosława K. niekoszerna?
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 10 czerwca 2012, 15:27

Endek pisze:A co mnie może obchodzić, że reprezentacja prawdziwie narodowa byłaby dla Jarosława K. niekoszerna?
A co ma piernik do wiatraka. Wszędzie słyszę :Jarosław to, Jarosław tamto. Jaki temat by nie był. PiS ukarał J.Tomaszewskiego, bo jak większość Polaków, ulega kretyńskiej poprawności politycznej. Takie mamy dzisiaj społeczeństwo, I to nie jest tylko i wyłącznie kwestia PiS-u.

Polska drużyna która gra na EURO 2012, to drużyna Smudy, Laty i po części Komorowskiego (to są słowa J.Tomaszewskiego). I się zgadzam z tą opinią. Dopóki Polską rządzić będzie PO, i dopóki szefem PZPN będzie komuch Lato, to polska drużyna będzie taka jaką widzimy.

Awatar użytkownika
Michaś
Kontakt:

Post autor: Michaś » 12 czerwca 2012, 12:33

A JELEŃ DZIŚ GRA???
Dla modlących się kibiców o Cud nad Wisłą mam smakowity cytacik z Waldiego:
W swoim programie autorskim ”Kropka nad i", pani Monika Olejnik - znana gwiazda dziennikarstwa zaangażowanego politycznie, przygotowana w wyszkoleniu bojowym, przeprowadziła rozmowę, bo na ogół przesłuchuje swoich interlokutorów - z panem Zbigniewem Bońkiem, kiedyś piłkarzem, a obecnie kandydatem na głównego biurokratę - szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej, człowieka z kręgów ”Salonu”.. Pani Monika miała coś dziwnego na głowie: jakby talerz z przewiązaną wstążką. Całość konstrukcji uniemożliwiała jej swobodne poruszanie głową.. Siedziała jakoś sztywno i niewygodnie, ten talerz jakby chciał spaść - ale trzymał się twardo. Wyglądała jakby była w zbroi rycerskiej, oczywiście przepraszam za porównanie.. Podobno był to kok - niektórzy uważali, że to przenośna antena.. W każdym razie nie był to kwiat stokrotki.. W ogóle nie ruszała głową, nawet jak pan Zbigniew Boniek opowiadał różne rzeczy, na przykład takie, że jutro mecz Polska z Federacją Rosyjską - zakończy się wynikiem 1:1.. Taki znawca piłki nożnej, a takie - wydaje mi się - głupstwa opowiada.. Ja się prawie wcale nie znam na sporcie, w tym na piłce nożnej, ale obejrzałem fragment meczu Federacja Rosyjska – Czechosłowacja, i twierdzę, że Rosjanie rozniosą Polskę jutro, a to co Ukraińcy zrobili wczoraj ze Szwedami. To jest majstersztyk. Cywilizacja przenosi się na Wschód!

Ciągle ci źli Rosjanie i źli Ukraińcy - tak to przedstawia propaganda, zamiast wypuścić „piękną Julię”, trzymają ją w lochu przeciw prawom człowieka i obywatela.. Ale dobra - najlepsza jest, najbardziej niewinna – pani Julia Tymoszenko.. I z pewnością niewinna. Należało ją wypuścić, w końcu nic nie zrobiła takiego, oprócz udowodnionego oskarżenia o korupcję. A jak sąd udowodni jej współudział w zabójstwie? To dopiero będzie hałas na całą Europę - jej przyjaciół, których ma - jak widać - bardzo wpływowych i potężnych. Nie pytają, czy jest winna, czy nie.. Pan Janukowicz musi ją wypuścić, wtedy Ukraina dołączy do państw demokratycznych, w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie sąd ukraiński - lecz sam pan Janukowicz. Bo na Ukrainie sądy to lipa, skazują tak, jak pan Janukowicz im każe.. On nimi ręcznie steruje.

Franz Smuda, bo tak się prezentuje w Niemczech - będzie zadowolony. Nie widać jakoś orła na jego piersi, ale po niemiecku mówi znakomicie. Ma obywatelstwo niemieckie, dobrze mówi po niemiecku, bardziej i lepiej - niż po polsku.. Ma też obywatelstwo polskie. Przejrzałem jego menu, jego osiągnięcia sportowe. Namawiam też do tego Państwa.. Pan Jan Tomaszewski miał rację.

Pan Franz Smuda nie powinien zostać polskim selekcjonerem.. A dlaczego został? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć.. Po prostu dlatego, że nie znam się na sporcie, to znaczy na polityce sportowej, to jest dziedzina, która - jak to mówi młodzież - „nie wciąga mnie”. Ale na sporcie się zna pan Jan Tomaszewski, który próbował wykrzyczeć prawdę w tej sprawie.. Ale zamknął mu usta pan Jarosław Kaczyński - były premier. Zawieszając go w prawach członka Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Widocznie on się na sporcie zna..

W każdym razie talerz telewizyjny, z czerwoną wstążką, który miała wczoraj na głowie pani Monika Olejnik podczas prowadzenia programu na sztywno, nie spadł jej z głowy, tak jak włos jej z głowy nie spadnie za te lata manipulowania opinią publiczną w sposób jasny i przejrzysty, razem z panem Tomaszem Lisem. Bo to ta sama szkoła manipulacji.. Tyle lat w tej branży.. Też jak umrze będzie miała swoje ulice i place w całej Polsce.. Wybitna szkoła dziennikarstwa ”zaangażowanego”.. W poprzedniej komunie też byli „dziennikarze” politycznie zaangażowani.. Bo na tym polega prawdziwe dziennikarstwo.. Na uczciwym przesłuchiwaniu i konkretnym zaangażowaniu..

Panu Zbigniewowi Bońkowi - człowiekowi Salonu - wyrwało się wczoraj podczas rozmowy z panią Moniką Olejnik na głowie ze Stokrotką, że ”mecz ze Związkiem Radzieckim jest ważny”..(????)

Niemożliwe! Ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich jest ważny.. Pan Zbigniew nie zauważył nawet, że ZSRR już nie ma. ZSRR-u który został utworzony w roku 1922.. a upadł w roku 1991. I wkrótce - być może - nie będzie czczony tam Lenin. Bo ma być usunięty z murów kremlowskich, w przeciwieństwie do PRL-u, który u nas jest, żyjemy w czasach Gierka-bis, a nazwa Lenina została przywrócona na drzwiach Stoczni Gdańskiej przez prezydenta Gdańska - pana Pawła Adamowicza, bardzo wysokiego człowieka.. I bardzo mocnego.. Może dlatego, że jest związany z Platformą leninowską i Obywatelską Unii Europejskiej..

A rosyjska drużyna śpiewa w swoim hymnie słowa: ”Nasze święte mocarstwo”.

Czego nie zauważył, tak światowy człowiek jak pan Zbigniew Boniek... który mieszka na stałe we Włoszech, ale trzyma rękę na pulsie w Polsce.. Tak jak pani Agnieszka Holland mieszkająca na stałe we Francji.. Trzymająca na pulsie finansowym rękę na pieniądzach z Instytutu Sztuki Filmowej.. I kręci propagandowe filmy..

Czy Rosja jest mocarstwem?

Przekonamy się po dzisiejszym meczu… Obym się mylił, w swoich prognozach, a żeby się sprawdziły prognozy pana Zbigniewa Bońka: 1:1

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 12 czerwca 2012, 22:06

Michaś pisze:żeby się sprawdziły prognozy pana Zbigniewa Bońka: 1:1
Sprawdziły się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
Michaś
Kontakt:

Post autor: Michaś » 13 czerwca 2012, 00:00

Endek, coś mi się widzi, że ten Boniek zostanie szefem PZPN, jako członek SALONU. Taki wynik meczu musiał uzgadniać telefonicznie z Putinem i Tuskiem, bo to jest wynik pozwalający uniknąć wojny polsko-ruskiej na ulicach Warszawy po naszej przegranej w tym tak drogim garnku z pokrywką. Zapewne też konsultował się z fryzjerem we Wrocławiu i zakłady u bukmacherów będą zaklepywane z Czechami, a ryzyko potyczek z pepikami na ulicach Wrocławia jest minimalne. A bufetowa w warszafce też chciała mieć spokój i premię dla zibiego wyskrobie z budżetu dla tak słynnego wróża... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 13 czerwca 2012, 09:51

Michaś pisze:Endek, coś mi się widzi, że ten Boniek zostanie szefem PZPN, jako członek SALONU. Taki wynik meczu musiał uzgadniać telefonicznie z Putinem i Tuskiem
No popatrz to i Boniek musiał być w tym smoleńskim spisku? :evil:
Kto jeszcze?

robroy

Post autor: robroy » 13 czerwca 2012, 22:45

Ten przedwojenny polski piłkarz, który po wybuchu II wojny światowej grał dla III Rzeszy, to Ernest Wilimowski; nazwisko to wykorzystał później w swojej serii powieści o „Tomku ...” Alfred Szklarski - znany przedwojenny rasista i nacjonalista, tudzież orędownik polskich posiadłości zamorskich, który po wojnie „nawrócił się” na marksizm - leninizm (ale nadal w swoich powieściach nie lubił rasowych mieszańców - zwłaszcza Metysów).
Najlepszy jak dotychczas strzelec drużyny rosyjskiej, to Dagestańczyk Ałan Zagojew ...

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 15 czerwca 2012, 06:25

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dc-E8FcT ... video_user[/youtube]
W warszawskich rozróbach pseudokibiców palce maczała min,, Gazeta ,,Polska'' ta sama, która stała za zniszczeniem abp. Wielgusa.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 15 czerwca 2012, 09:04

"W warszawskich rozróbach pseudokibiców palce maczała min,, Gazeta ,,Polska'' ta sama, która stała za zniszczeniem abp. Wielgusa."

Panie Józefie, jesteśmy z podobnego rocznika /ja 1946/, więc jak to sie mówi "starych wróbli na plewy się nie nabierze". Pisze Pan, że GP niszczyła Wielgusa, a ja uważam, iż zniszczył się on sam! I Pan i ja przeżyliśmy większość naszego życia w PRL-u, wiemy jak tam łamano ludzi. Gdy padły pierwsze zarzuty, wobec Wielgusa, co stanęło na przeszkodzie, by opowiedział, jak go bezpieka złamała /nie chodzi o drastyczne, czy moralne szczegóły/ , po prostu, wystarczyło, by przyznał "tak bezpieka mnie złamała" i było by "po ptokach", ale nie "ekscelencja" jak mały żulik, szedł w zaparte, z każdą wypowiedzią pogrążając się coraz bardziej. Nie chodzi o to, iż topił siebie, ale taka postawą topił hierarchów i KK. Na koniec, może Pan Józef mieć inną ocenę tego zdarzenia, ja napisałem tylko swoja opinię i swoją ocenę.

ps. Nycz nie dorasta do pięt Wielgusa!

oxygen

Post autor: oxygen » 15 czerwca 2012, 10:10

adsenior pisze: ps. Nycz nie dorasta do pięt Wielgusa!
...a z tego Ziółka w Łodzi, to też niezłe ziółko ;-)

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 15 czerwca 2012, 12:59

Tak, ma Pan rację, mieliśmy swego czasu rówieśnika księdza Prymasa Wyszyńskiego, - biskupa Klepacza, nie wiem czy ludzie z tamtego okresu, ulepieni byli ze szlachetniejszej gliny? Wszak wszyscy najwięksi, współcześni, Polacy urodzili się w okresie od 1900 do 1939 roku!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 15 czerwca 2012, 13:11

adsenior pisze:"W warszawskich rozróbach pseudokibiców palce maczała min,, Gazeta ,,Polska'' ta sama, która stała za zniszczeniem abp. Wielgusa."

Pisze Pan, że GP niszczyła Wielgusa, a ja uważam, iż zniszczył się on sam!

ps. Nycz nie dorasta do pięt Wielgusa!
Ad 1. Nie bardzo widzę, gdzie Gazeta Polska maczała palce w warszawskich rozróbach ?

Ad. 2 Nie sądzę, że abp Wielgus sam się zniszczył. Ta ohydna nagonka tak go przytłoczyła, że ostatecznie sam zrezygnował z objęcia funkcji Metropolity Warszawskiego. A szkoda. Sam Papież Benedykt XVI usilnie prosił abp Wielgusa, aby nie rezygnował.
Natomiast jest dla mnie zagadką, dlaczego GP rozpoczęła nagonkę na abp Wielgusa.
Mam nadzieję, że red. Sakiewicz będzie łaskaw nam to kiedyś wyjaśnić.

Ad. 3 Zgadzam się, że Nycz do pięt nie dorasta abp Wielgusowi. Dla Kościoła Warszawskiego była to więc ogromna strata, że abp Wielgus nie został Metropolitą.

ODPOWIEDZ