Religijność na sportowo

Luźne pogaduchy
ODPOWIEDZ
Amid
Posty: 1365
Rejestracja: 7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Amid » 31 sierpnia 2013, 22:33

Michaś pisze:(...)

Dziś jednak spójrzmy na pierś Franka by tam dostrzec twarz demona na pektoralu Bergoglio

[center]Obrazek[/center]
[center]….nowe krzyże z osadzoną głową bestii…[/center]
Obrazek

Krzyż pektoralny Biskupa Jana Gałeckiego

"Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?" - św. Łukasz 15,4

Ciekawostką jest fakt, iż taki sam krzyż każdego dnia nosi Ojciec Święty Franciszek.

http://www.wozikowski.pl/pl/fotogaleria ... kiego.html

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 16 września 2013, 13:22

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie!
Króluj nam Chryste!

Seminaria na szkolenia do Karola, marsz!
[/center]

„Niby katolik, ale miał harem - była jedną z sześciu” - twierdzi jedna z bohaterek „komedii polskiej” - "Och, Karol 2”, autorstwa scenariusza pani Ilony Łepkowskiej i pana Pawła Wereśniaka”
Wczoraj telewizja państwowa wyemitowała ten film, żeby Polacy mogli sobie obejrzeć, w konwencji komediowej - jacy to naprawdę jesteśmy.. ”Największą ze sztuk jest film”- twierdził towarzysz Lenin, mając na myśli propagandę przenoszoną tą drogą.. Tak jak choroby weneryczne przenosi się najlepiej drogą płciową.. Jak największa liczba partnerów w życiu- tym szybciej o chorobę weneryczną. A AIDS- jak kto chce- można uzyskać w drodze kontaktów homoseksualnych.. Najlepiej w szaletach miejskich..

Pani Ilona Łepkowska ma obsesję na punkcie rozwiązłości, seksu, wszelkich kontaktów pozamałżeńskich.. Im bardziej życie zdewastowane - tym oczywiście lepiej dla propagandy tego modelu życia.. Sama ma jedno dziecko, panią Weronikę Wojnach, operatorkę, związana jest obecnie z panem Czesławem Bieleckim – kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, partii ”patriotycznej”, konserwatywnej i słusznej obyczajowo. Nie wiem z jakiego związku pani Ilony jest pani Weronika..? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat.. ”Królowa polskich seriali” - tak ją nazywa propaganda. "Królowa” która propaguje rozwiązłość, kur.est.wo, niewierność, hedonizm. I wszystko to na tle wymieszanym z Kościołem.. Czy ta kobieta ma jakieś moralne hamulce? Czy może spełnia rolę ideologiczną mającą na celu dewastację naszego życia? Raczej nazwałbym ją feministką antypolskich seriali.. Żeby być precyzyjnym..

Przyznam, że nie oglądam seriali, bo uważam że ukrywają w sobie propagandę różnych „nowoczesności”, które władza próbuje nam narzucić. Czasami rzucam okiem, żeby zobaczyć co autor miał na myśli ukrywając swoje prawdziwe intencje.. Przeciwko naszej tradycji, w zakresie siania zamętu, relatywizmu i odrywania odpowiedzialności od postępowania człowieka.. Żeby to wszystko co normalne zniszczyć i odesłać w niebyt., ośmiać, a w konsekwencji wykorzenić. Tak widzę rolę tych idiotycznych seriali ”M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, ”Na dobre i na złe”. ”Wszystko przed nami”. Wszystkie autorstwa pani Ilony Łepkowskiej. No i „Och Karol 2”..

W tym komediowym burdelu kręcą się: Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha, Małgorzata Foremniak, Marta Żmuda – Trzebiatowska, Katarzyna Zielińska. Katarzyna Glinka, Anna Mucha - i inni.. W pierwszej wersji „Och, Karola„ grał pan Jan Piechociński, główną rolę - tu gra księdza.(????). Scenariusz do pierwszego odcinka w 1985 roku też napisała pani Ilona Łepkowska, ale nie ośmieliła się włączać do całości Kościoła.. W „Karolu 2” turbowany jest Kościół. Co jakiś czas - na tle kościoła rozgrywa się cały ten burdel - z serdlem. A to przed Kościołem - a to wewnątrz.. Żeby kościół był współwinny.. Przynajmniej ja - jako widz - odnoszę takie wrażenie.. I być może o to chodzi, żeby innych widzów upaprać razem z Kośiołem. Bo co może mieć wspólnego z taką amoralnością Kościół Powszechny?

Pan Piotr Adamczyk zadaje sobie pytanie: kto wymyślił, żeby w życiu być z jedną kobietą? No właśnie kto to wymyślił, że żyjemy jeszcze w cywilizacji monogamicznej.. Już dawno powinniśmy żyć - legalnie i demokratycznie - w antycywilizcji poligamicznej… W filmie pada, że gdzieś w Afryce - pośród ludzi cywilizowanych – żyją stada poligamiczne. Właśnie poligamia jest cywilizacją afrykańską, której nigdy nie było. A monogamia to głupota i wstecznictwo.. No i znowu Kościół Powszechny stoi na straży tej głupoty.. Precz z Kościołem! Nich żyje poligamia! I poliandria! Wszystko byle nie wierność i uczciwość wobec siebie.. Zresztą ”wierność jest nudna” - jak śpiewa pani Natalia Kukulska, której tata był wierzącym katolikiem i człowiekiem uczciwym. Napisał tyle pięknych piosenek, które pani Natalia wyśpiewała.. A teraz śpiewa, że ”wierność jest nudna”..(????) Ciekawe kto jej kazał? Chyba jeszcze nie ma przymusu wyśpiewywania takich rzeczy.. A rozwiązłość atrakcyjna - ma się rozumieć. Im więcej partnerek - tym oczywiście super - git.. To taki pozytywny przekaz przekazuje „Och, Karol2” dla młodych, którzy chcieliby się uwikłać w wierność i uczciwość małżeńską.. Chodzi o to, żeby zrelatywizować uczciwość i wierność.. Żeby było wiadomo, że wszyscy są uczciwi - i ci uczciwi i ci nieuczciwi.. W ogóle nie ma nieuczciwych w związkach. Żeby nie wiem ile było nieuczciwości - jest się uczciwym. I wszyscy ci popętani nieuczciwością do Kościoła na Mszę Św. Wszyscy siedzą w ławkach kościelnych - dominuje biel - symbol niewinności.. Wielka orgia niewinności w bieli..

I jadąc samochodem z panem Piotrem Adamczykiem pani aktorka Małgorzata Socha, która za trzy miesiące ma ślub z panem Piotrem Adamczykiem - włącza radio, akurat wtedy gdy stacja RMF FM nadaje ważny komunikat: co piąta Polka jest ofiarą przemocy w rodzinie(????) Niemożliwe? Tylko co piąta? Wszystkie są ofiarami przemocy w rodzinie - ofiarami seksualnymi w monogamii… Powstanie radia RMF FM bardzo popierał minister Kozłowski - dzisiaj już nie żyjący - związany z Unią Demokratyczną i Unią Wolności.. Człowiek Salonu i współtwórca III Rzeczpospolitej.. Co innego gdyby w Polsce obowiązywała poligamia.. Nie byłoby ofiar przemocy w rodzinie poligamicznej.. A jeszcze lepiej w komunie poligamicznei i poliandrycznej.. Zresztą w „komedii” przewija się temat hippisów.. Oni to dopiero uprawiali seks bez ograniczeń.. Każdy z każdym, wszystko wspólne, sami sobie i sobie nawzajem.. Burdel z serdlem - ale nie przetrwał zbyt długo.. Jak to burdel.. Wydorośleli i poszli droga monogamiczną.. Bo jednak miłość dwojga ludzi jest egoistyczna.. Nie lubi się dzielić..

Jest jeszcze element wychowania w niepaleniu.. Piotr Adamczyk z tym drugim bohaterem, rozmawiają o kobietach w kiblu, czy gdzieś obok. Tamten pali papierosa zdenerwowany, że nie ma takiego kontaktu z kobietami jak Piotr Adamczyk i nagle pan Piotr Admczyk mówi, że będzie miał raka płuc od tego palenia - biernego palenia.. I podobno im więcej biernie pali, tym szybciej będzie miał raka. Nie ten co pali, tylko ten co stoi obok - i wdycha biernie – palenie.. To tak samo powinno być z uprawianym seksem - nie ten ma zadowolenie co uprawia czynnie, tylko ten co stoi obok i się biernie przygląda.. No i to prawda: jemu ta bierność najbardziej szkodzi.. Stoi mu i się przerzuca i nic nie może. W końcu „wierność jest nudna”.. W każdym razie nie było nigdzie napisu, że ”Palenie szkodzi”. Pani scenarzystka przegapiła… No i picie szkodzi.. Szczególnie pijakom.. A seks - seks - alkoholikom……

Ale pan Marek Barbasiewicz, który gra portiera, poucza pana Piotra Adamczyka, który szkoli najlepiej jak tylko potrafi menadżerów, chyba za pieniądze unijne, bo nie ma na ten temat mowy - jak postępować z kobietami i wyciąga z kieszeni całe garście kondomów, a to z jednej, a to z drugiej kieszeni.. I część daje panu Piotrowi Adamczykowi.. Tak to się robi z kobietami.. Kondom - i raz dwa. Byle szybciej i dalej.. Tak szybko, żeby nie było za daleko. A pan Piotr Adamczyk będzie szkolił ”wyższą kadrę seminaryjną”, ale nie w zakresie stosowania kondomów, „oni też potrzebują menadżerów”.. Dlaczego akurat będzie szkolił wyższą kadrę seminaryjną? A może będzie szkolił Episkopat?

Pani Ilona Łepkowska dostała w tym roku – za swoją pracę w kulturze - medal pod tytułem ”Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Powinno być – zasłużona.. W końcu to jeszcze kobieta..
A ja bym jej dał medal z kartofla za szerzenie pornografii, zgorszenia, nienormalności i różnych zboczeń.. I taki sam kartofel dał aktorom występującym w tym filmie..
Ale już powoli propaganda mówi, że kartofle szkodzą.. To może chociaż na medale będą mogły być używane?
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 27 września 2013, 16:35

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie!
Króluj nam Chryste!
[/center]

Zapraszam na niezwykle interesujący wykład:
Czy chrześcijanie, żydzi i muzułmanie wierzą w tego samego Boga?
[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qQuNTllv ... r_embedded[/youtube][/center]

A dla nie zainteresowanych wykładem mam dwa felietoniki o smakowitej zawartości z dużą domieszka goryczy.


[center]„Lany poniedziałek”[/center]

- tak warszawiacy nazywali poniedziałek w dniu 25 września 1939 roku, gdy Niemcy - dzisiaj zwani przez propagandę „Nazistami” bombardowali w sposób zmasowany Warszawę. Prąc do zwycięstwa jako największa armia świata - ówcześnie. Nie mieliśmy z nimi żadnych szans posiadając ”owsianą armię” hołubioną przez towarzysza Ziuka, z Polskiej Partii Socjalistycznej - Frakcja Rewolucyjna. Był to prawdziwie „lany poniedziałek” - setki bomb spadły na Warszawę.. Jeszcze wtedy nie zadłużała jej pani Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej Unii Europejskiej, Rynków Finansowych, Demokracji i Praw Człowieka. Uffff… Warszawa przedwojenna tętniła życiem.. Prezydent Starzyński Warszawy nie zadłużał….

Ale postawiliśmy się Niemcom w imię interesów Imperium Brytyjskiego, nad którym nigdy nie zachodzi Słońce. I mglistych gwarancji brytyjskich, że jak Niemcy – pardon – „Naziści” na nas napadną - to Brytyjczycy przyjdą nam z pomocą.. Czy to nie dobry dowcip? To nie wiedzieliśmy, że armia brytyjska nie była przygotowana do wojny z Niemcami? Hitler wiedział i dlatego miał w nosie brytyjskie gwarancje dla Polski. To czym nagle mieliby nam pomóc? Co i jak przetransportować w okolice Polski? Musieli mieć co najmniej rok, może dwa, żeby do wojny się przygotować.. Ale Brytyjczycy najchętniej prowadzą wojny cudzymi żołnierzami.. No i poprowadzili.. Pułkownik Józef Beck wystawił na uderzenie największej armii świata - 40 milionowy naród.. To jest dopiero ohyda.. A sam czmychnął do Rumunii.. Mam podejrzenia - powtarzam mam podejrzenia, że „nasz„ minister spraw zagranicznych był na usługach angielskiego wywiadu.. Taką robotę dla nich zrobił.. Anglicy nie ujawniają swoich agentów.. Nawet dokumenty dotyczące ”wypadku” w Gibraltarze - utajnili na następnych 50 lat.. ONI pilnują swoich interesów, a my powinniśmy - swoich.. Każdy powinien pilnować swoich. A nie że my pilnujemy cudzych - tak jak dzisiaj to się dzieje.

Przed wojną Hitler kilkakrotnie proponował Polakom wspólne pójście na Wschód.. Polska taką propozycję odrzuciła.. A szkoda, bo nie przyjęlibyśmy na siebie wielkiego uderzenia, nie tylko ”lanego poniedziałku” nie zginęłoby na pewno 6 milionów obywateli polskich, nie byłoby prawdopodobnie Holokaustu, na wojnie z komunistycznym ZSRR - na pewno byśmy zyskali.. Polska nie byłaby okradziona ani zniszczona.. Wojna toczyłaby się na terytorium ZSRR.. Hitler obiecywał, że nas dozbroi i unowocześni fabryki zbrojeniowe.. Gdybyśmy poszli z nim na Wschód - Europa byłaby oczywiście zdominowana przez III Rzeszę Niemiecką Narodu Niemieckiego, a my bylibyśmy częścią III Rzeszy, tak jak dzisiaj IV Rzeszy Narodu Niemieckiego, ale na innych warunkach – i bez milionów ofiar.. No i nie byłoby takich zniszczeń i wielu homo sovieticus. Hitler był potworem, tak jak Stalin - ale jak twierdził Józef Mackiewicz, jeden z największych pisarzy politycznych - Niemcy łamali ciała, a komuniści – ciała i dusze.. Coś w tym jest!. Spotkało nas to gorsze, bo pułkownik Józef Beck stanął przeciwko narodowi, wystawiając go na uderzenie największej armii świata.. A jak postąpili Czesi? Mają dzisiaj niezniszczone miasta i ilu Czechów zginęło?

Wczoraj była kolejna rocznica ”Lanego poniedziałku” ..”Naziści” bombardowali Warszawę aż do kapitulacji.. Czy jest taki naród jak ”naziści”? W propagandzie – jest! W rzeczywistości – nie ma.. To członkowie lewicowej partii o nazwie Narodowo-Socjalistyczna Partia Robotnicza Niemiec.. Ale propaganda swoje, nazywając lewicowych „nazistów” - „prawicą”. Chodzi o zmianę świadomości ”obywateli”, żeby ”obywatele” wiedzieli, że źli „naziści’ – to prawica.. Bo prawica to zło - a lewica..? Wystarczy przyjrzeć się co zrobiła z Europą przez ostatnie lata, no i z Polską.. Zadłużenie, bezrobocie, odzwyczajenie ludzi od pracy, biurokracja, tysiące przepisów paraliżujących ludzką energię..

Gdyby Hitler zajął ZSSR i Syberię - sytuacja byłaby inna.. A Polska swoją rację stanu powinna dostosowywać do okoliczności. Gdyby pokonał Brytyjczyków, zostałaby tylko USA na Zachodzie i cesarstwo Japonii. Gdyby szala zwycięstwa przechylała się na stronę USA - należałoby pomyśleć o zmianach sojuszy.. W interesie polskiej racji stanu.. Ale przede wszystkim należało zrobić wszystko, żeby odsunąć pierwsze uderzenie od siebie.. Na Francję i Wielką Brytanię.. Jak zdecydowaliśmy się nie pójść na Wschód.. To byłaby polska racja stanu..

Ale zadecydowano inaczej, inaczej w czasie okupacji, i potem.. Zawsze jakoś dziwnie przeciw polskiej racji stanu. .”Lany poniedziałek’ to nic w porównaniu z krwawą łaźnią 6 lat okupacji.. I niemieckiej - i sowieckiej.. Do ostatniej chwili wojny wydawane był idiotyczne rozkazy - na przykład w ramach akcji ”Burza”(???) Oddziały Armii Krajowej miały się ujawniać przed Sowietami i się z nimi dogadywać.. Dogadywać się z oprawcami, którzy - zaraz po libacjach - z oficerami AK, ładowali ich do wagonów i dawaj wywozić na Wschód.. Mieli mniej roboty z rozpracowywaniem struktur.. Głupota jakiej świat nie widział.. To są decyzje Bora–Komorowskiego.. Przecież mądrość podpowiadała, żeby się nie ujawniać.. Tym bardziej, że ciągle docierały sygnały, że aresztują żołnierzy podziemia i wywożą w nieznanym kierunku.. Był lany cały tydzień i lane całe miesiące.. I ciągle to lanie. A potem lane 63 dni powstania.. Znowu nonsensowna decyzja.. Przy bohaterstwie nieuzbrojonych żołnierzy..

A dzisiaj gdy nie toczy się wojna przy pomocy dział, czołgów i okrętów? Toczy się wolna cywilizacyjna z łacińską cywilizacją.. Jest powoli likwidowana w każdym aspekcie: kulturowym,. gospodarczym, mentalnym. .Atakowany jest Kościół - jako fundament cywilizacji łacińskiej.. Kłamstwo podnoszone do rangi cnoty, wszelkie dewiacje wciągane na postument, kolektywizm, wspólna własność - i coraz większa kontrola nad człowiekiem. No i wszechwładna demokracja oraz prawa człowieka, nie będące częścią cywilizacji łacińskiej.. To są wszystko obce elementy w naszym życiu wychwalane pod Niebiosa przez jej twórców i kontynuatorów.. Którzy nieźle z demokracji żyją..

A teraz uczepili się pana generała Waldemara Skrzypczaka, który odpowiedzialny jest za modernizację polskiej armii.. Inspiracja ataku na generała wyszła z kręgów Gazety Wyborczej.. Samo to już jest podejrzane. Już korupcja, nieodpowiedzialność,, walka z SKW. Dowódca wojsk lądowych z Iraku.. Wiceminister Obrony Narodowej.. Nie chciał kupić części uzbrojenia z izraelskiej firmy - to ma za swoje… I będzie miał jeszcze więcej - tak jak pan Romuald Szeremietiew.. Zgnoili człowieka - patriotę.. Dla patriotów nie ma miejsca w „polskim” systemie władzy.. Już sączone są informacje, że generał Skrzypczak wydaje więcej niż zarabia..(???) Realy? Nie może to być prawda.. Znaczy się bierze łapówki.. Ale rzecz jest udowodniona, czy tak się komuś wydaje?
I znowu lany tydzień, lany miesiąc, lany rok, lana dekada.. I wcale nie potrzebny jest tylko „lany poniedziałek”..
Oblewają nas codziennie!


[center]*******&*******[/center]


[center]Warszawska Opera Kameralna[/center]

- będzie miała swoją premierę, ale nie jak do tej pory opery, sztuki muzycznej opartej o muzykę Średniowiecza wspomaganej przez liczny chór, orkiestry, solistów - będzie to sztuka o pani posłance Annie Grodzkiej - transseksualistce z Ruchu Palikota. Wcześniej pani Ania nazywała się Krzysztof Bęgowski. Nie wiem czy w chórze wystąpi cały Ruch Palikota, czy też nieliczni posłowie tego demokratycznego ugrupowania politycznego promującego antyklerykalizm., „nowoczesność” w domu i zagrodzie obyczajowej oraz Komisję Trójstronną powiązaną z Bilderberg Grup poprzez pana Janusza Palikota.

Czego to ludzie demokracji nie wymyślą za nasze pieniądze? Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, dzięki rozpustnym finansowym rządom pana Adama Struzika z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który praktycznie doprowadził do bankructwa Mazowsze - ma obecnie 1 miliard 517 milionów złotych długu(!!!) Ale na „sztukę” w Operze Kameralnej - pieniądze jak najbardziej ma.. Porozumiał się z premierem i dostał kolejne pieniądze na promowanie dziwności.. Pani Ania- oprócz działalności politycznej - prowadzi Fundację zajmującą się losem transseksualistów.. Bardzo pożyteczne zajęcie… A ja pytam? Kto daje na to pieniądze?

Nie wiem jaki będzie tytuł ”sztuki” i nie wiem, czy partię solową Giovaniego zaśpiewa pan Janusz Palikot, czy może pan poseł Rifiński przebrany za biskupa, ale zabawa będzie przednia, tłumy widzów będą waliły drzwiami i oknami Opery Kameralnej, chociaż nie bardzo.. Bo Opera mieści się w XVIII budynku przy Alei Solidarności.. I nie ma tam tylu drzwi i okien, żeby pomieściły się wszystkie tłumy.. I popatrzcie Państwo.. Pani Ania Grodzka będzie uwieczniona w „sztuce”.. Jak się ma przed sobą taką sztukę, to naprawdę trudno zachować kulturę.. A będzie to wielkie wydarzenie kulturalne.. Przełamywanie stereotypów i takie tam różne sprawy obyczajności..

Libretto też będzie ciekawe, bo pani Anna Ryszard Grodzka przynależała w poprzedniej komunie do Związku Młodzieży Polskiej razem z panem posłem Ryszardem Kaliszem.. Popatrzcie Państwo.. Identyczność imion nie jest przypadkowa.. A może pan Ryszard Kalisz wcześniej nazywał się Anna Kalisz- bo jakoś ma słabość do różnych takich i można go oglądać na Platformie Obywatelskiej Parady Równości podczas uroczystych obchodów, jak wpatrzony w kamerę ,nie pilnuje co się dzieje z tyłu.. A z tyłu stoją geje i lesbijki – też na Platformie Obywatelskiej Miłości.. Nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć - tak jak z psem, może ugryźć - może się przytulić.. Pan poseł Ryszard Kalisz szefuje – po wyrzuceniu go z Sojuszu Lewicy Demokratycznej - nowej formacji - Dom Wspólny Polska - czy coś podobnego równie śmiesznego brzmiącego w ustach pana Ryszarda Kalisza., i próbuje przytulić do tego Domu sobie podobnych.. Pani Anna Ryszard Grodzka też została wyrzucona z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jak zdecydowała się startować z pierwszego miejsca wyborów demokratycznych do Sejmu z Listy Ruchu Palikota.. I dostała prawie 20 000 głosów(????) W Krakowie! !!! 20 000 ludzi w Krakowie na pewno nie jest spełna rozumu.. Zresztą w demokracji to prawie norma.. Myślę sobie, że pan Ryszard Kalisz i pani Ryszard Grodzka – to byłaby bardzo udana para …. demokratyczna.. Mężczyzna paradujący z torebką po Sejmie - to jest wielkie wydarzenie medialne..

Solówkę koniecznie powinien zaśpiewać pan Janusz Palikot,. trzymając sztucznego penisa w dłoni, albo świński ryj.. No i w koszulce z napisem ”Jestem, gejem”, a z tyłu -„Jestem z SLD”.. A na czole - Klub Bilderberg, albo Komisja Trójstronna. Jest wielkim milionerem i stara się zaszczepić w Polsce niebywały ustrój nienormalności i ohydy.. Ustrój oparty o wszystko co do tej pory ludzkość uważała za amoralne i nienormalne.. W ramach ”praw człowieka” i do tego obywatela.. To nie dość, że człowiek jest człowiekiem to jeszcze musi być obywatelem, czyli człowiekiem przywiązanym przepisami do państwa socjalistycznego do końca swojego życia..

Żelazny Marszałek, pan Adam Struzik nie widzi winnego w tym, że Mazowsze tonie w długach.. To ciekawa koncepcja, bo właśnie pan Marszałek rządzi Mazowszem tyle lat, bo aż od roku 2001 - i to nie on jest winien. A kto? - przepraszam, że pytam.. Może Kongres Nowej Prawicy? Albo Młodzież Wszechpolska..? I nie wystarczy, że pan Marszałek przebiera się w ludowe stroje i stroi marsowe miny do telewizji.. Marszcząc czoło w zadumie.. Że niby dla nas takie ważne sprawy załatwia.. I tak po-myśli! Po swojej myśli i myśli Polskiego Stronnictwa Ludowego.. Nawet modlitwa w Modlinie nie pomogła.. Samoloty nie latały, a pan Marszałek rzeczywiście nie mieszał betonu.. Straty poszły w dziesiątki milionów złotych i nic.. Nikomu włos z głowy nie spadł - jak to w demokratycznym państwie bezprawia..

Wiecie Państwo, kto napisze tekst do opery opartej o biografię pana Ryszard Anny Grodzkiego? Pan Piotr Pacewicz z Gazety Wyborczej oraz pan Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Naprawdę będzie to piękna opera.. Pozostanie w pamięci widzów przez długie lata.. Chyba, że komuś nie lata - to niech sobie przywiąże - jak twierdził w poprzedniej komunie, pan Jan Pietrzak..

Żelazny Marszałek Rozrzutny nawydawał tych naszych pieniędzy co niemiara.. Na samo mycie samochodów w latach 2008-2013 - wydano 343 000 złotych(????) Tyle tysięcy - to urzędnicy nie mogli umyć tych samochodów sami? Lotnisko w Modlinie - 27 milionów złotych strat w 2012 roku, a w tym już - 40 milionów(!!!) I nic! Ile ONI marnują naszych pieniędzy? W latach 2007- 2011 na współpracę z rozgłośniami radiowymi - 979 000 złotych(!!) W 2012 roku pracowało w Urzędzie Marszałkowskim 1116 osób - i na to poszło 54 miliony złotych(!!!) Nowe samochody kosztowały 2,5 miliona.. Członkowie zarządu Mazowsza latali w podróże, Brazylia, Chorwacja, Chiny – przez 8 lat – 3,6 miliona.. Na nagrody w latach 2008- 2012 - 90 milionów złotych. Na wynajem biur w latach 2010-2012 - też 90 milionów złotych(!!!)

Lewicowi obywatele demokratycznego państw prawnego szastają pieniędzmi na Lewo.. Ile się tylko da, żeby jak najwięcej wydać.. Jakby im oddać pieniądze z Janosikowego - to wydaliby jeszcze więcej.. To już niech lepiej wydadzą na Podkarpaciu, też wiele zmarnują, ale może mniej.. Są bardziej oszczędni, wychowani w cesarstwie węgiersko-austriackim. Warszawka jest straszna.. Marmury, podróże, balangi…. Ochotnicze Straże Pożarne dostały - 38,8 miliona w ciągu czterech lat.. Dlaczego nazywają się „ochotnicze”?

Może by tak wystawić operę żebraczą o Marszałku Mazowsza? Tekst napisze pan redaktor Piotr Pacewicz za 200 000 złotych.. Nie wiem ile weźmie za operę o posłance Grodzkiej. I wszystko będzie git! Tam na górze - będzie git! A co z nami na dole?
Niech zasypią nas w jakimś dole i poleją wapnem.. Po co nas tak męczą?
I musimy na to patrzeć codziennie..
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 24 października 2013, 14:23

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie!
Króluj nam Chryste!
[/center]


[center]Zamontowano koronę na kopule Świątyni
Obrazek [/center]

Prace nad Świątynią pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II przebiegają w imponującym tempie. Dziś zamontowano koronę z krzyżem, która wieńczy kopułę Świątyni w anielskim kregu.

A co się stało z tą starą ewangelizacją, zużyła się już, czy KORniki ją zjadły?
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 29 października 2013, 12:27

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie!
[/center]
[center]Żałoba po Icku Dikmanie vel Gruba Linia[/center]
Czy możemy liczyć na biskupią koncelebrę w Katedrze, jak onegdaj nad truchłem obleśniaka Geremka?
Bronisław Komorowski chce ogłosić żałobę narodową po śmierci Tadeusza Mazowieckiego.
Były premier będzie miał państwowy pogrzeb.

Pamiętacie kto ich nasłał?

[center]Obrazek[/center]

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że trwają prace nad scenariuszem uroczystości pogrzebowych Tadeusza Mazowieckiego. Wyraził przekonanie, że fragmentem tych uroczystości będzie żałoba narodowa.

"Prezydent, który wziął w poniedziałek udział w otwarciu “Mostu Wolności – 4 czerwca” w Brzegu Dolnym, był pytany, czy w związku ze śmiercią Mazowieckiego ogłosi żałobę narodową.“

"Oczywiście, że to zrobimy w sposób taki, jak będziemy wiedzieli, kiedy jest dzień pogrzebu – to zależy od rodziny - odpowiedział.“

"Wiem, że w tej chwili trwają prace nad odpowiednim scenariuszem tych uroczystości, jestem przekonany, że fragmentem tego będzie żałoba. Poprosiłem o opuszczenie flag na budynkach Kancelarii Prezydenta już dzisiaj, w momencie śmierci Tadeusza Mazowieckiego, ale sądzę, że jakieś inne formy żałoby pewnie będą wiązały się z uroczystościami pogrzebowymi - powiedział Komorowski."

"Prezydent podkreślił, że pogrzeb Mazowieckiego będzie miał najwyższą rangę z możliwych, ale przy poszanowaniu w pełni nie tylko decyzji rodziny, “ale również warto będzie tak kształtować scenariusz żałobnych uroczystości, aby w pełni uszanować także Tadeusza Mazowieckiego, który był człowiekiem niesłychanie skromnym i niechętnym wszelkiej nadmiernej pompie”,

“To nie będzie łatwe zadanie, ale trzeba o tym pamiętać, Tadeusz Mazowiecki nie tak chętnie i nie tak łatwo zgadzał się na wszelkie formy uhonorowania jego osoby - powiedział Komorowski.“

"Zawdzięczam panu premierowi Mazowieckiemu bardzo dużo i bardzo bym chciał, abym mógł się przyczynić do tego, by dobra pamięć o dobrym człowieku, mądrym, odważnym premierze, pierwszym niekomunistycznym premierze wolnej Polski funkcjonowała jak najdłużej - podkreślił prezydent."

"Jak zaznaczył, z Mazowieckim znał się także z dawnych czasów m.in. z obozu internowania.“

"Dla mnie, wtedy młodego człowieka, bardzo czupurnego i bardzo związanego ze środowiskami szalenie radykalnej opozycji antykomunistycznej, był odkryciem, jako człowiek głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji i w trosce o Polskę, ale prezentujący zupełnie inny pogląd na to, co należy robić, aby Polska wolność odzyskała - opowiadał Komorowski.“

"Takim pierwszym, niezwykłym momentem był przyjazd Tadeusza Mazowieckiego ze Strzebielinka do Jaworza, miałem ten honor, że byłem jednym z pierwszych młodych ludzi wtedy siedzących w obozie internowania, na których się natknął w momencie, w którym został przywieziony i wprowadzony do jednego z pawilonów."

- wspominał prezydent. Jak dodał, po Mazowieckim było widać głębokie zmęczenie i ogromny niepokój, “bo nie wiedział, czy jedzie do bazy sowieckiej, czy go gdzieś wywożą”. Opowiadał, że poczuł ogromną ulgę, kiedy przy bramie obozu internowania zobaczył napisy polskie i żołnierza w polskim mundurze. Komorowski powiedział, że po raz drugi został przedstawiony Mazowieckiemu, gdy trafił do Urzędu Rady Ministrów.“

"Zawsze będzie dla mnie niezwykle miłym wspomnieniem, że mogłem być przydatny w tym momencie głębokiej przebudowy naszego kraju. Marzyłem wtedy o jakiejś aktywności w obszarze Polonii, Polaków poza granicami kraju, a premier (Mazowiecki) zdecydował: „idziesz do wojska” i poszedłem. Razem z Januszem Onyszkiewiczem zostaliśmy pierwszymi cywilnymi (wice)ministrami obrony narodowej, a premier krótko wyjaśnił: idziecie tam – ty Janusz – dlatego, że dziadkiem twojej żony był marszałek Piłsudski, a ty Bronek masz Armię Krajową w życiorysie rodzinnym, poza tym ich lubisz - opowiadał Komorowski.“

I tak zaczęła się kariera polityczna, ale zaczęła się od decyzji premiera Mazowieckiego, który wykazał się dużą umiejętnością łączenia potrzeby głębokiej zmiany w Polsce z dostrzeżeniem tego, że wszystko musi być rozłożone na etapy - mówił prezydent. Dodał, że jego pierwszym szefem – ministrem obrony narodowej – był jeden z generałów (gen. Florian Siwicki), który “w zasadzie był autorem stanu wojennego”.

“Jednak przekroczyliśmy te bariery i gdzieś zaistniała nić wzajemnej sympatii, szacunku, ale także wspólnej radości z powodu radości, która wtedy w Polsce zawitała i zastukała również do polskich sił zbrojnych - powiedział."

Slaw/ PAP
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 29 października 2013, 12:59

PS.
Proszę nie zapominać, że przeciwnikiem lustracji był pan Tadeusz Mazowiecki, „najwybitniejszy polityk XX wieku”(???) - jak twierdzi pan premier Donald Tusk. Skoro tak, to dlaczego opuścił Unię Wolności, wtedy, gdy ”najwybitniejszy polityk XX wieku” tam był? I założył swoją partię.. A nie lepiej było przebywać w towarzystwie ”najwybitniejszego polityka XX wieku” - tym bardziej, że się jest najwybitniejszym politykiem XXI wieku, nieprawdaż? Pan Tadeusz Mazowiecki był twórcą Unii Demokratycznej i Unii Wolności, dwóch wrogich Polsce i Polakom - partii.. Zresztą obie zniknęły ze sceny politycznej… Nawet ćwierćinteligenci nie chcieli na nie głosować.. Popierał przyłączenie Polski do Unii Europejskiej.. Był ”Europejczykiem” pełną buzią.. Znacie Państwo moje zdanie: albo się jest Polakiem i ma się obowiązki polskie, albo się jest „Europejczykiem” - i ma się obowiązki Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.. Tertium non datur.. Nie można być sługą dwóch panów..

To on wraz z innymi, położył podwaliny pod III Rzeczpospolitą, która obecnie jest bankrutem, zadłużona po demokratyczne uszy, z której uciekają - jak z tonącego okrętu - młodzi ludzie.. Szykuje się kolejne kilkaset tysięcy na emigrację.. Ta "społeczna gospodarka rynkowa” - wychodzi nam bokiem.. Naród się zwija, złodziejstwo, marnotrawstwo, korupcja i głupota - sięga zenitu.. Polska upada.. III Rzeczpospolita upada.. A pana Tadeusza Mazowieckiego ogłasza propaganda ”mężem stanu”.(????).
Dla mnie pan Tadeusz Mazowiecki nie był żadnym mężem stanu.. Był twórcą Unii Demokratycznej i Unii Wolności.. Dwóch wrogich Polsce i Polakom ugrupowań.. Jedno z nich pod zmienioną nazwą - rządzi dzisiaj Polską, nazywa się Platforma Obywatelska..
I co z tą Polską?
No właśnie! Co z nią!
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 7 listopada 2013, 13:06

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie!
[/center]

Co tam u Was, bo na salonach nowinkarskie pytanko:
[center]„Witam, co tam u mnie słychać”? [/center]
- taka teraz formułka obowiązuje pośród europejskich przywódców podczas spotkania z Johnem Kerrym, amerykańskim sekretarzem stanu. To wszystko po aferze podsłuchowej, którą ujawnił Snowden. Może właśnie dlatego sekretarz stanu przebywając w podróży wpadł tylko do Polski, pomijając Europę.. Bo komu byłoby przyjemnie, gdyby ktoś żartował sobie, pytając” co tam u mnie słychać?”, wiedząc, że był przesłuchiwanym, pardon - podsłuchiwany? No cóż.. Takie czasy, takie obyczaje.. Wszyscy podsłuchują wszystkich.. A w ostateczności wszystkich aresztuje policja.. Wpadł do nas, wiedząc, że nikt go nie będzie pytał o podsłuchy, ale żeby pilotować te 140 miliardów złotych, które - jako sojusznik Ludowej Republiki USA - mamy wkrótce wydać na zbrojenia.. Głównie w obronie demokracji i praw człowieka.. Na wojny w Iraku i Afganistanie, gdzie demokracja jest najbardziej potrzebna wydaliśmy ze 20 miliardów złotych.. Demokracja warta jest każdych pieniędzy.. Nie jest to co prawda ulubiony ustrój Pana Boga, jako króla - ale ulubiony ustrój wszystkich umiłowanych przywódców państw demokratycznych, czytaj socjalistycznych..

Ale odbijemy! No może nie wszystkie 20 miliardów, ale chociaż część.. Wzrośnie akcyza na piwo i inne alkohole.. Nie wiem czy na piwo bezalkoholowe – również. Ale chyba też.. I to o 40% w stosunku do obecnej akcyzy w piwie.. A miało nie być już podwyżki podatków, panie premierze, ale widocznie autorytet pana Jacka VIncenta Rostowskiego, którego Pan sobie wziął z Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego sponsorowanego przez Pana G. Sorosa, wielkiego dobroczyńcy ludzkości - przeważył.. To jest wielki specjalista w zakresie - wyciągania pieniędzy z Polaków w interesie różnych szemranych gremiów międzynarodowej finansjery. ”Dziennikarze” zadają pytanie, czy Pan premier odwoła pana Jacka Vincenta Rostowskiego? Pytanie jest źle postawione: panie Premierze, czy pozwoli się Pan odwołać przez Pana Jacka Vincenta Rostowskiego? Bo na oko widać, że pan Jacek Vincet Rostowski gra pierwsze skrzypce w rządzie Pana Donalda Tuska.. Tak jak pan Tadeusz Mazowiecki nie był pierwszym nie komunistycznym premierem - był ostatnim komunistycznym premierem z towarzyszem Czesławem Kiszczakiem jako szefem MSW..

No właśnie! Co słuchać u wiernych Kościoła Powszechnego? Taką ankietę ogłosił papież Franciszek, w której to ankiecie będzie pytał wiernych Kościoła co sądzą o tym i owym, o Komunii Świętej dla rozwodników, o homoseksualistach, o stosunku do par żyjących na kocią łapę i o innych sprawach budzących ”kontrowersje” we współczesnym świecie demokracji, socjalizmu i praw człowieka. .No, no, no.. Jak już Głowa Kościoła Katolickiego, namiestnik Chrystusa na Ziemi, biskup Rzymu, kierujący się naukami Chrystusa Pana, będzie pytał tłumu czego chcą i czego oczekują w Kościele - to chyba już powolny koniec Kościoła.. To już zasady Chrystusa Pana obowiązywać nie będą? Jago nauczanie pójdzie w kąt, a na to miejsce przyjdzie ”wola ludu”. Bo to lud jest suwerenem, a nie Bóg, któremu lud powinien być posłuszny.. Teraz Pan Bóg będzie słuchał ludu.. Ot – demokracja! Tylko patrzeć, jak papież Franciszek zarządzi wybory demokratyczne, tajne i bezpośrednie, żeby lud mógł sobie powybierać biskupów i proboszczów.. Nie wyobrażam sobie na plakatach wyborczych kandydatów na biskupów i proboszczów, którzy będą brali udział w demokratycznych kampaniach wyborczych. ”Zaufaj mi, a nie Bogu.” - będą krzyczały plakaty wyborcze finansowane z funduszy Komitetu Wyborczego Wyborców Proboszczów..

Nie wiem, tylko czy kandydaci będą na plakatach wyborczych występowali w sutannach, czy tak po cywilnemu, żeby wyborcy mogli rozróżnić startujących przeciw Panu Bogu. I co będą obiecywać, żeby zostać proboszczem czy biskupem..? Może darmowe wino mszalne.? .Albo zasiłki dla bezrobotnych - oczywiście darmowe, albo nową drogę w gminie.. Nowe prawa dla kobiet i dzieci, więcej demokracji w szkołach, przedszkolach i żłobkach.. Więcej demokracji wszędzie.. Żeby rozwalić wszystko do reszty. Chcesz mojej zguby - demokrację zafunduj mi luby.. Państwo się śmiejecie? Mnie już nie jest do śmiechu..
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 7 listopada 2013, 13:14

PS.
Polecam też poczytać i posłuchać:

[center]„Mury muszą się walić, lać się musi krew” [/center]
- twierdził generał Leopold Okulicki, najbardziej ponura postać Powstania Warszawskiego. To on z wielką determinacją parł do Powstania w interesie Sowietów.. Kosztowało nas to 200 000 zabitych i zniszczone miasto - bez osiągnięcia jakiegokolwiek celu.. Oprócz sterty zwłok! W dniu 8.10.1945 roku, generał Stanisław Kopański, Szef Sztabu Naczelnego Wodza skreślił generała Okulickiego ze stanu Polskich Sił Zbrojnych..(????) Zrzucony na spadochronie jako cichociemny miał - zgodnie z decyzją dowództwa - działać na rzecz nie dopuszczenia do Powstania.. Działał na rzecz wybuchu Powstania.. To on doprowadzał do ujawnienia się żołnierzy AK wywożonych potem na Sybir.. Działał przeciw polskiej racji stanu, w interesie Rosjan.. Przedstawił Rosjanom wszelkie informacje dotyczące żołnierzy podziemia. Rosjanie łatwiej ich aresztowali.. .Polecam książkę ”Obłęd 44”. - pana Zychowicza. Można rzeczywiście wpaść w obłęd.. Pośród zdrady i głupoty.. Dzisiaj ma ulice i pomnik w Bochni..

Mury się waliły, krew się lała - Niemcy stracili 2000 żołnierzy, głównie zbirów, morderców i chuliganów - myśmy stracili kwiat młodych ludzi w interesie Stalina - w sumie 200 000 ludzi razem z cywilami. Robić jatkę pośród cywilów - to jest dopiero szaleństwo. .Godne największego potępienia.. Ale szaleńcom stawia się pomniki.. Wygląda na to, że bolszewicy pozbyli się Okulickiego, jako już niepotrzebnego - spełnił swoją rolę - może odejść.. Człowiek z taką piękną patriotyczną kartą wcześniej.. Lewicowy demokrata..

Tysiące ludzi zginęło przez tego wariata.. A ile miał pseudonimów? Niedźwiadek, Biedronka,, Jan, Bront, Jan Mrówka, Kobra, Osa, Pan Jan, Sęp, Termit, Stary Boba, Mrówka, Konrad, Kula, Miller, Jan Ogór.. Nie spotkałem się z taką ilością pseudonimów pośród żołnierzy walczących.. Ukrywał się ze wszystkich stron.
.Ale dlaczego generał Stanisław Kopański nie podał powodu dla którego skreślił generała Okulickiego ze stanu Polskich Sił Zbrojnych..
Miał przecież wiele informacji..

[center]***************[/center]

Myśląc Ojczyzna pamiętajcie, iż myślenie naprawdę nie boli i przypominajcie to przyjaciołom jeśli są Słowianami, Polakami i Patriotami. Posłuchajcie profesora:
http://www.radiomaryja.pl/wp-content/up ... zynski.mp3
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 16 listopada 2013, 18:10

[center]"Dwór to trąd papiestwa" [/center]

Stolica Apostolska postanowiła usunąć ze swej oficjalnej strony internetowej rozmowę założyciela dziennika "La Repubblica" Eugenio Scalfariego z papieżem Franciszkiem. Watykan przyznał, że wywiad wywołał różnice zdań i dyskusję na temat jego "wartości".

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi pytany o powody skasowania na stronie www.vatican.va zapisu rozmowy, opublikowanej na łamach rzymskiego dziennika w październiku, wyjaśnił: "Wywiad jest wiarygodny w sensie ogólnym, ale nie w poszczególnych opiniach w nim zawartych; dlatego postanowiono, że nie będzie można go przeczytać na stronie Stolicy Apostolskiej".

W głośnym wywiadzie, opublikowanym już także w najnowszej książce Eugenio Scalfariego, Franciszek powiedział między innymi, że przywódcy Kościoła byli często w przeszłości "narcyzami", głodnymi pochlebstw. Wyraził też opinię, że "dwór to trąd papiestwa". Papież ocenił, że największą wadą Kurii Rzymskiej, którą chce zreformować, jest to, że troszczy się ona wyłącznie o "tymczasowe" interesy Watykanu.

- Nie podzielam tej wizji i zrobię wszystko, by ją zmienić. Kościół jest i musi stać się znowu wspólnotą Ludu Bożego - oświadczył Franciszek w rozmowie z nestorem włoskich publicystów, deklarującym się jako niewierzący. Papież przyznał też, że kiedy spotyka klerykała, staje się "antyklerykałem".
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 5 grudnia 2013, 16:07

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie, dobry wieczór!
[/center]

Wzorem Franka przywitajmy dziś Annę i pozostałych gorliwców latających tu z cenzorska brzytwą i zadedykujmy im smakowity felietonik o kontynuacji modernizmu w KK płynącego z Watykanu.

[center]„Bóg nadal pracuje wśród ludzi Starego Przymierza i przynosi im skarby mądrości, wynikające ze spotkania z jego słowem. Także Kościół Katolicki
JEST UBOGACONY PRZYJMUJĄC MĄDOŚCI JUDAIZMU”
[/center]

- twierdzi w adhortacji apostolskiej Papież Franciszek - głowa Kością Powszechnego, w adhortacji Evangelium Gaudium - namiestnik Chrystusa na ziemi, król - biskup Rzymu. Ja również - jak i setki milionów Chrześcijan jestem członkiem Kościoła Powszechnego. Wyznaję zasady Biblii - a nie Talmudu Księgi Judaizmu. Co miał na myśli Papież Franciszek twierdząc, że będziemy "ubogaceni” - jako Chrześcijanie - przyjmując „mądrości judaizmu”(???)

Talmud nie jest księgą świętą., tak jak Biblia dla Chrześcijan - czy Koran dla Muzułmanów. Talmud jest komentarzem do biblijnej Tory - tak jak u nas Katechizm Kościoła Katolickiego… Katechizm jest komentarzem do Biblii - Talmud jest komentarzem do Tory. Talmud komentatorski składa się z Miszny i Gemary. Moszna to zbiór ustnych, a następnie listowych odpowiedzi rabinów wiernym, którzy zapytywali jak respektować praktycznie określone zapisy w Torze. Po upadku tradycji powstała kodyfikacja obejmująca całą sferę obyczajowości - święta, ceremonie, rytuały, prawa, obyczaje. Jest tam 248 podstawowych obowiązków i 365 zakazów spisanych i skodyfikowanych przez rabinów i spisanych według porządku jaki występuje w biblijnej Księdze Powtórzonego Prawa.. Gemara to bardzo obszerny komentarz do poszczególnych fragmentów Miszny.

Istnieją dwa Talmudy: Jerozolimski, zwany Palestyńskim, lub Talmudem Ziemi Izraela i Talmud Bawli - zwany Babilońskim. Redakcja Talmudu Palestyńskiego została podjęta w IV wieku w Palestynie - w IV wieku po narodzeniu Jezusa Chrystusa, Boga – Człowieka w Chrześcijaństwie, a nie uznawanego w Judaizmie. W wydaniu Bromberga (Wenecja 1520-1524) jego objętość to 526 kart In folio. Talmud Babiloński ukończono na początku VI wieku po narodzeniu Chrystusa w Babilonie. W wydaniu Bromberga liczy 5894 karty In folio Talmud Babiloński - to 17 tomów.

Papież Franciszek napisał jeszcze, że: ”Nie możemy rozumieć judaizmu jako obcej religii. Żydzi służą prawdziwemu Bogu”(???) A jaki to prawdziwy Bóg? Dla Chrześcijan - to Jezus Chrystus w Trójcy Świętej, a dla Żydów,,,??? Jezus Chrystus poprzez swoją śmierć na krzyżu za nasze grzechy przyczynił się do powstania religii Chrześcijańskiej, wyrosłej na judaizmie biblijnym, ale sprzecznej z judaizmem rabinicznym. To bardzo ciekawe rozważnie.. I bardzo ważne. My Chrześcijanie rozeszliśmy się z Judajczykami w wyniku przyjścia na świat Chrystusa - Mesjasza. Żydzi nadal czekają na swojego.. Przeżywają paruzję, czyli oczekiwanie na przyjście Zbawiciela.. Stary Testament jest Księgą Świętą - Talmud – nie jest.. Jest to zbiór komentarzy rabicznicznych.. Jak postępować - wobec gojów.

I nie wiem jaki judaizm miał na myśli Papież Franciszek, namiestnik Chrystusa Króla na Ziemi? Namiestnik Króla Krolów? Czy judaizm świątynny, rabiniczny, ortodoksyjny, postępowy, konserwatywny, rekonstrukcjonistyczny, świecki, humanistyczny, mesjanistyczny, karaicki czy może judaizm według uznawany Felaszów? Żaden z judaizmów przez mnie wymienionych nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem, bo ono powstało od czasu przyjścia na Świat Chrystusa Pana Zbawiciela.. I przez Żydów judaistycznych nie jest uznawany.. Ze względów oczywistych.. To jak to jest, że my Chrześcijanie z Papieżem na czele nie służymy prawdziwemu Bogu, a Żydzi służą? To Papież Jan Paweł II twierdził, że „Poza Kościołem Powszechnym nie ma zbawienia”(???) Oczywiście każdy może uważać, że właśnie przebywając w Kościele Powszechnym nie będzie zbawienia.. Muzułmanie uważają nas wprost za ”niewiernych”? I najlepiej byłoby nas pozabijać, nieprawdaż?.

Pierwszy zakaz czytania Talmudu wprowadził cesarz Justynian Wielki.. Zakaz ten wydał również Papież Grzegorz IX.. W 1242 roku spalono liczne wydania Talmudu w Paryżu.. W 1264 ocenzurowano Talmud w Hiszpanii, bo uważano, że obrażał Chrześcijan.. Żeby była jasność” ja nie jestem- jako konserwatywny – liberał za cenurowaniem i zakazami, ale przypominam.. Sobór Trydencki też zakazał publikacji Talmudu.. Zakaz ten uchylono dopiero w roku 1962 - podczas trwania Soboru Watykańskiego II.. A obrzezanie w judaizmie jest znakiem przymierza zawartego z Bogiem.. Bogiem w rozumieniu biblijnym.. Judaizm to nie jest wiara - to jest sposób postępowania..(!!!!)

Jeśli mamy przyjąć „mądrości judaizmu” jako sposobu postępowania, to koniec z Chrześcijaństwem.. Chrześcijanie są posłuszni Panu Bogu, w religii objawionej a nie skodyfikowanemu sposobowi postępowania zawartego w Talmudzie.. Talmud to zbiór komentarzy do postępowania spisanych przez rabinów - to nie jest księga święta. Judaizm opiera się na Talmudzie.. Weźmy fragment z Talmudu o winie - fragment ten zaczerpnąłem z książki ”Talmud o gojach” - księdza dr Stanisława Trzeciaka zamordowanego o ile pamiętam przez Niemców w czasie okupacji..( Strona 25):

„Co powstaje przez użycie siły goja, jest tylko rabinistycznie zakazanym, a ten zakaz rozciąga się tylko do tego, co wyszło z beczki, nie zaś do tego, co w niej pozostaje. R. Chisda powiedział do szynkarek wina: jeśli mierzycie wino dla goja, to przetnijcie promień, albo wsypcie go nalaniem. Rabi powiedział do piwnicznego wina: jeśli wino przelewacie, to nie pozwalajcie żadnemu gojowi przychodzić, aby wam pomagał, bo możecie przez zapomnienie pozwolić mu, by trzymał sam naczynie, a wtedy byłoby wino przelane przy pomocy jego siły i byłoby zakazanym (trefnym).”

Prawda jest taka, że każda religia ma swoje zasady - Chrześcijanie swoje, Muzułmanie - swoje z Żydzi – swoje.. I nich każdy trzyma się swojego - jak wierzy. Jak nie wierzy - niech się trzyma tego w co wierzy. Problem polega jednakowoż na tym, że jakieś zasady obowiązywać muszą.. Z zasad wynika cywilizacja, która determinuje nasze życie.. W pogańskim Rzymie ojciec mógł zabić swojego syna - skoro tak uważał, bo syn był krnąbrny i nieposłuszny. W cywilizacji łacińskiej zabijać nie wolno, bo zabijamy bliźniego.. Chyba, że wcześniej bliźni zabił innego bliźniego z premedytacją - wtedy wolno było go obdarzyć karą śmierci.. Teraz morderców karą śmierci karać nie wolno.. I spór polega na tym, jakie zasady powinny obowiązywać w danym kraju.?. Czy nadal zasady cywilizacji łacińskiej, które swojego czasu kolonizowały świat - czy inne zasady - zupełnie nam obce..?
Wybór pozostawiam Państwu - ja pozostaje przy swoim..
I wcale nie uważam, że Kościół Katolicki jest ubogacony przyjmując mądrości judaizmu.. Wprost przeciwnie!
„Dzień Judaizmu” w Kościele Powszechnym już jest.. Czy jest ”Dzień Chrześcijaństwa” w Judaizmie? Albo w wierze Mahometa?
Niech każdy pilnuje swojego. I to nie znaczy, że jak duży dusi dużego, to mały musi dusić małego - każdy swego..
….judaizacja Kościoła Powszechnego nie jest katolikom potrzebna..
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Na Boże Narodzenie

Post autor: Michaś » 21 grudnia 2013, 18:32

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie, dobry wieczór!

Przepraszam, miało być: Króluj nam Chryste! [/center]

Pozdrawiam najserdeczniej mych miłych sercu Gości, a wszystkie Damy szczególnie z czułym przytuleniem, na radosny czas Bożego Narodzenia i posyłam Wam trochę śnieżynek dla świątecznego nastroju:

[center] http://heterykon.blox.pl/resource/okno2.htm
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... E5zc07s5Os
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pGC7zKq7lI
http://www.ewa.bicom.pl/koledy/

Obrazek[/center]

Przesyłając jednocześnie koszernym PiSiaczkom i wszelkiej masońskiej agenturze Gest Kozakiewicza polecam krótki kurs hiszpańskiego u Waldusia:

[center]„Por ver a Dios nacer”[/center]

Dodano 21/12/2013, w Bez kategorii, przez Waldemar Jan Rajca
.. .
- „ że nam się Bóg narodził” - śpiewają Hiszpanie podczas Nocy Wigilijnej, którą obchodzą 24 grudnia bardzo wesoło i uroczyście. Są to słowa z kolędy pod tytułem: ”Ale patrz jak rybki piją” - „Pero mira como beben”. I jeszcze: ”Por ver a Dios nasido” - „chcąc ujrzeć Boskie Dziecię”.. Noc Wigilijną obchodzą na bardzo wesoło - trochę inaczej niż my, mają kolację wigilijną, nie ma potraw postnych, po kolacji wylegają na ulice miast i bawią się, śpiewają i cieszą aż do rana z narodzin Chrystusa Pana.. Taka jest wielo-wiekowa tradycja.. Ale..

Jadąc wczoraj samochodem do Lublina ( 20.12.13 ) włączyłem rozgłośnię państwowego radia tzw. publicznego, mającego spełniać „misję”, co ma ją gdzieś zapisaną, może w papierach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - gdzieś przed dziesiątą rano. Wygląda na to, że tę misję – radio państwowe - ma gdzieś. Jak słyszę słowo ”misja”, w ustach tych wszystkich, którzy przewracają na co dzień nasze życie w każdym względzie i na każdym kierunku - kierunek to po hiszpańsku - carrera - to jedynie się uśmiecham do siebie. Jaką to „misję” spełnia opanowane przez polityków wrogich Polsce radio publiczne? Ano właśnie - jaką misję?.. Moim zdaniem misję narzucania słuchaczom nowoczesnego punktu widzenia na współczesne życie, z którym ja - jako tradycjonalista się nie zgadzam - ogłupiania i dezinformacji.. Czasami kompletnej dezinformacji, już nawet nie zachowują pozorów i nie ukrywają umiejętnie.. Nie wiem czy agent Tomasz Karczmarek rozbił Porche-Carrera, czy może jakieś inne.. W każdym razie Agent 0000 ma nową dziewczynę.. Wszedł w konflikt z jej mężem - dziewczyna jest tym razem z Olsztyna.. Agent Tomek 0000 nie jest poddanym Jego Królewskiej Mości.. Jest poddanym Jej Niskości Demokracji.. A wiadomo, przynajmniej od czasów Arystotelesa, że demokraci to ”ludzie nieokrzesani”..

Akurat trafiłem na korespondencję z Barcelony, pani redaktor Ewy Wysockiej dotyczącej Świąt w Hiszpanii. W końcu idzie wielkimi krokami Boże Narodzenie - tradycyjne Święto chrześcijan, wierzących, że w Noc Wigilijną Bóg się narodził.. Bóg się rodzi - noc truchleje.. Czy to nie piękne? I ja struchlałem - zatrzymując samochód - jak usłyszałem co powiedziała pani redaktor Ewa Wysocka, będąca obecnie korespondentką Radia ”Publicznego”, a wcześniej radia niepublicznego - RFM FM, którego nie słucham. Przyznam się Państwu, że nie lubię ludzi z kręgów Unii Wolności, Unii Demokratycznej - obecnie Platformy Obywatelskiej i tych wszystkich, którzy zagospodarowali III Rzeczpospolitą pod swoim kątem i opanowali prawie wszystkie segmenty naszego życia i narzucają nam swój punkt widzenia.. Obsadzili jak wrony całe państwo i ze wszystkich stron prowadzą dywersję przeciwko nam i przeciwko państwu polskiemu..

Nie zapisałem dokładnie co powiedziała pani redaktor Ewa Wysocka z dawnego radia RMF FM utworzonego za poparciem pana Kozłowskiego, dzisiaj już nieżyjącego szefa MSW, który to swojego czasu wpuścił do MSW tzw. Komisję Michnika, która przez trzy miesiące porządkowała archiwum MSW. Czego tam "szukała” Do dzisiaj oficjalnie nie wiadomo. Ale co inteligentniejsi mogą się domyślać.. W każdym razie pani Ewa Wysoka – redaktor - powiedziała, że Hiszpanie nie obchodzą Wigilii, nie biorą do ust karpia, a mężczyźni grają w karty, a który z nich przegra - biegnie do sklepu po churros..(???) Churros to przysmak podawany podczas śniadania - coś pomiędzy racuchem a ciastem na ciepło - rodzaj ptysia. Ale nie podczas Cena de Nochebuena. Nie wiem co jeszcze wcześniej powiedziała bo włączyłem radio w określonym momencie.. Akurat mnie to zainteresowało, bo wiecie Państwo, że od jakiegoś czasu uczę się hiszpańskiego i poznaję kulturę Hiszpanów.. W końcu to kiedyś imperium - katolickie imperium świata..

Hiszpanie składają sobie życzenia przed Bożym Narodzeniem. Wysyłają kartki, SMS-y, maile.,. ”La palabra bonita no cuesto nada sin embargo en un regale lo mas bonito de todos” - tak często piszą. Ale mówią też:” Feliz Navidad y prospero ano nuevo”.. La Navidad - to Boże Narodzenie..

Zaczynają około 21.00.. W domach są przede wszystkim szopki bożonarodzeniowe - ale też są choinki - choinki są głównie na placach ulic. El arbol de Navidad - drzewko bożonarodzeniowe. Szopka to Belen - od Betlejem.. Los regalos - prezentów w czasie Cena de Nochebuena sobie nie wręczają.. Prezenty wręczają sobie w Dia de los Reyes Magos - czyli w dniu Trzech Króli - 6 stycznia.. Lepią też bałwany - jak jest śnieg. El muneco de nive.. Całość radości z Bożego Narodzenia zaczyna się 22 grudnia od wielkiej loterii świątecznej - La loteria navidena… Można wygrać nawet kilka milionów euro…(!!!!) Jak się trafi ”sorteo gordo” - gruby los.. Podczas losowania wyśpiewują numery kolejno losowane.- dzieci z sierocińca w Madrycie. Z Coleagio San Ildefonso w Madrycie..

Podczas Kolacji Wigilijnej jedzą – w zależności od regionu kraju - prosie i jagnięcie - na przykład w okręgu antonomicznym - Castilla y Leon, albo Castilla La Mancha.. W Andaluzji i innych wspólnotach autonomicznych - jedzą pieczonego indyka - pavo. El marisco - owoce morza jedzą w miejscach położonych bliżej morza.. No i turron - rodzaj nugatu z migdałami.. Popijają winem, szampanem, whisky. .Cava - to tradycyjne wino białe musujące.. A potem na Pasterkę - Misa del Gallo - Msza Koguta.. Kogut pierwszy ogłosił światu przyjście na świat Chrystusa.. Ważnym symbolem jest krowa - vaca., która ogrzewała dziecię.. Po Pasterce zabawa ludowa w miastach, miasteczkach i na wsiach.. Jota - to szybki taniec połączony z piosenką przy dźwiękach gitar i kastanietów.

Co jeszcze jedzą podczas Cena de Nochebuena? La lombarda - czerwona kapusta o długich liściach (Kastylia) z czosnkiem i oliwą. W Kraju Basków jedzą kalafiora w sosie vinagratte - El besugo asado - pieczony leszcz skropiony cytrną., pavo - indyk, codero - jagnię, lechon - prosie, capon - kogut, conejo - królik. Pani redaktor Ewa Wysoka powinna być zaniepokojona, że nie ma potraw wegetariańskich.. W końcu lewica chce odzwyczaić normalnych ludzi - w dalszej perspektywie - od jedzenia mięsa.. Żeby ludzi po okresie wegetarianizmu stali się ludożercami.. Są świeże owoce - pomarańcze, banany, avocado.. Są i turrones - słodycze - suszone owoce, miód.. Mazapanes - marcepany; almendras garrapinadas - migdały w cukrze; frutas escarchadas - owoce w cukrze na przykład gruszki; nueces - orzechy; orejones - uszyska - suszone morele.. Jedzą też dorsze, okonie, leszcze.. Carpa en gelatina - karp w galarecie, carpa frita - karp smażony.. Jest i - nie wszędzie - sopa de remolacha - barszcz czerwony.. No i las ravioles - uszka.. Na arbol de Navidad - drzewku bożonarodzeniowym są bombki - bolas de color.. y guirnaldas - łańcuchy kolorowe.. Repartise una oblea - łamać się opłatkiem.. Rolę opłatka często pełni rodzaj chałwy..

28 grudzień to tradycyjny El Dia de los Santos Inocentes.. Dzień Świętych Niewiniątek.. Krwawa rzeź dzieci dokonana na rozkaz Heroda, żeby zabić Chrystusa.. Wielka odpowiedzialność zbiorowa.. Jest to obecnie dzień żartów - tak jak w dniu prima aprilis.. W Hiszpanii traktowany jest na wesoło..
No i Nochevieja..Stara Noc - sylwester. W Madrycie ludzie zbierają się na Puerta del Sol i tam obserwują zegar który dwanaście razy wybija godzinę dwunastą.. Mają ze sobą winogrona albo rodzynki - suszone winogrona.. Co jedno uderzenie zegara - jedno winogrono.. 12 życzeń na cały rok..
5 stycznia ulicami miast przechodzą parady - 6 stycznia Dia de los Reyes Magos.. Trzech króli. Wielka zabawa i parady.. Wtedy wręczają sobie prezenty, a dzieci zostawiają 5 stycznia pod drzwiami buty ze słomą - tam rano znajdują prezenty. Tak świętują Hiszpanie..

Przykro, że pani redaktor Ewa Wysoka, mieszkając wiele lat w Hiszpanii, pracując dla Radia RFM FM i Polskiego Radia, widzi tylko wśród swoich znajomych, że grają w karty i biegają po churros, nie obchodzą Wigilii i nie biorą do ust karpia.. Należałoby baczniej rozejrzeć się wokół.. A nie tylko pośród pracowników Radia RFM FM i Polskiego Radia.. I nie przenosić walki z polską tradycją wigilijną jaką jest karp - na ziemię hiszpańską.. To, że pan Muniek Staszczyk, pani Maja Ostaszewska i Paulina Przybysz - walczą, żeby karpia nie zjadać - to ich problem.. Hiszpanie nie muszą tego wiedzieć - dobrze, że nie znają polskiego..
Dobrze, że się nam Bóg narodził - Por ver a Dios nacer - i chcą ujrzeć Boskie Dziecię..
A wszystkim Hiszpanom… Que aproveche!. Czyli - smacznego!
A my pozostańmy przy swoich kolędach i potrawach wigilijnych.. Ale jesteśmy w tych samych koleinach chrześcijańskich..
…oprócz pani redaktor Ewy Wysockiej - ma się rozumieć Jeszcze raz! Que aproveche!
I churros na śniadanie, obiad i kolację.. I nich cały czas gra sobie w karty z przyjaciółmi, szczególnie podczas Wigilii Bożego Narodzenia.. To jej wybór.
Bóg się rodzi - moc truchleje..
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 25 grudnia 2013, 18:47

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie, dobry wieczór!
[/center]

Oto jeden z powodów, dla których słucham Radia Maryja i unikam w innych przekaziorach tego pedalskiego
[center]„Last Christmas” - „W ostatnie święta” [/center]

- taki tytuł nosi piosenka pana George’a Michaela, puszczana notorycznie w rozgłośniach radiowych przed Światami Bożego Narodzenia, ja ją setny, a może trzechsetny raz usłyszałem przez ostatnie lata w państwowym radiu zwanym publicznym - a gdy już mój "ulubiony" redaktor pan Roman Czejarek powiedział, że ta piosenka ”zawsze kojarzy mi się ze Świętami” - postanowiłem pójść tym tropem i zapoznać się dokładnie z tekstem tej piosenki, która kojarzy się panu redaktorowi Romanowi Czejarkowi ze Świętami Bożego Narodzenia.. Przyznam się Państwu, że ta piosenka mi się nie kojarzy ze Świętami Bożego Narodzenia - oprócz słowa ”Christmas” występującego w tytule.. No i piosenki puszczanej akurat przez Świętami Bożego Narodzenia.. Mogę nawet powiedzieć, że po latach wałkowania tej piosenki - mam już jej dość serdecznie, tym bardziej, że wokalista….. No to zobaczmy co jest w tekście tej piosenki, która kojarzy się panu redaktorowi Romanowi Czejarkowi ze Świętami Bożego Narodzenia.?

I gave you my heart - oddała ci serce,
but the very next day - ale już nanstępnego dnia,
you gave it away - zwróciłaś mi je,
this year - w tym roku,
to save from tears - aby uchronić się od łez,
I’ll give to someone special - dam je komuś wyjątkowemu.

To jest pierwsza zwrotka- powtarzana dwukrotnie.. A teraz druga:

Once bitten and twice shy - kto na gorącym się sparzył, ten na zimne dmucha,
I keep my distance - trzymam się z dala,
but you still coth my eye - a ty ciągle przykuwasz mój wzrok,
tell my baby - powiedz min kochanie,
do you recognize me? - czy poznajesz mnie,
well - cóż,
It’s been a year - minął rok,
It doesn’t suprise me - jakoś mnie nie dziwi..

I dalej..

I wrapped it up and sent it - spakowałem je i wyjechała,
with a note saying ”I love you” - wraz z notką” KOcham Cię”,
I meant it - naprawdę tak uważałem,
now I know what a fool I’ve been - teraz wiem, że byłem głupi,
if you kissed mi now - ale pocałowałabyś mnie teraz,
I know you’d fool me again - znowu dałbym się oszukać..

I dalej..

A crowded room - zatłoczony pokój,
Friends with tired eyes - przyjaciele ze zmęczonymi oczami,
I’m hiding from you - ukrywam się przed tobą,
and your soul of ice - i Twoją lodowatą duszę,
My God I thought you were - Mój Boże, myślałem, że byłaś,
someone to relyon - kimś na kim można polegać,
Me?- JA?,
I guess I was a shoulder to cry on - Myślę, że byłem tylko ramieniem do wypłakania się..

I jeszcze..

A face on a lover with a fire in his heart - twarz kochanka z ogniem w jego sercu,
a man undercover but you tore me apart, - mężczyzna pod przykryciem, ale ty mnie zniszczyłaś,
now I’ve fund a real love you I’ll never fool me again - znalazłem prawdziwą miłość, już mnie nigdy nie oszukasz..

No i co w tej piosence ma coś wspólnego ze Świętami Bożego Narodzenia oprócz czasu i miejsca, w którym odbywają się zwierzenie autora o miłości do kobiety i jednego zwrotu odruchowego wobec swojego stanu uczuć ”Mój Boże?”. W ”Ostatnie święta” zebrało mu się na amory, ale nie wobec Boga - ale wobec jakieś kobiety.. I taką piosenkę puszczają we wszystkich stacjach laickich w całym kraju, mało w kraju - w Europie aż pan George Michael powiedział, że ”dzięki tej piosence nie muszę pracować do końca życia”..(???) Chyba tylko ojciec Tadeusz nie puszcza „Last Christmas” - i to przed Świętami Bożego Narodzenia.. Bo wie, że tekst tej piosenki, ani jej autor - wykonawca – nie ma wiele wspólnego ze Świętami Bożego Narodzenia.. Tekst jest napisany, jakby służył odwróceniu uwagi od Świat Bożego Narodzenia..

Minęło wiele czasu od czasu gdy tata pana Michaela przybył jako emigrant grecki z Cypru do Zjednoczonego Królestwa.. George M. urodził się 25 czerwca 1963 roku jako Georgios Kyriacos Panayiotou - w północnej części Londynu. Lubił grać i śpiewać co nie podobało się ojcu.. Ojciec prowadził restaurację i chciał, żeby syn poszedł w jego ślady, ale syn był uparty - postanowił śpiewać..

Podczas koncertu Rock in Rio, George Michael poznał pierwszą swoją miłość.. Tą miłością była miłość do Anselmo Feleppy - brazylijskiego projektanta mody płci męskiej. To był rok 1991 i jeszcze wtedy nie było głośno o tym, że pan Georgie M. jest homoseksualistą. Projektant homoseksualny okazał się być nosicielem wirusa HIV i w roku 1993 - zmarł…. na udar mózgu. George Michael pozostał w żałobie po zmarłym kochanku. Ale przyszedł rok 1998 - przełomowy jeśli chodzi o skandale.. W tym właśnie roku oskarżony został w Los Angeles - Mieście Aniołów, ale okazuje się, że jednego Diabła, o „czyny lubieżne” jakich dopuścił się w toalecie w Will Rogers Park w Bevery Hills.. Wtedy dla lewicowej stacji CNN przyznał, że jest homoseksualistą..

Zanim, to wszystko się stało spotykał się z aktorką Brooke Shields.. I nic nie zapowiadało zmiany orientacji .. A potem był Anselmo, potem Kenny Gross - kolekcjoner sztuki i przedsiębiorca - były też narkotyki. W 2006 roku tabloid ”New of thr world” opublikował zdjęcia. wokalisty w parku Hampstead w Londynie.. To jest taki park gdzie za potrzebą seksualną spotykają się ludzie innej orientacji niż normalna.. Gazeta twierdziła, że był tam w celu ”anonimowego seksu”.. Wielki gwiazdor w poszukiwaniu anonimowego seksu, ale go przypiliło.. Z byle kim – byle jakoś.. Jak nie w parku - to w toalecie..

Potem zatrzymywany wielokrotnie za posiadanie narkotyków - nawet dostał wyrok – 8 tygodni.. W wolnej kiedyś Wielkiej Brytanii - skazują obecnie za posiadanie narkotyku.. Choć chcącemu nie dzieje się krzywda - w końcu to nie zgorszenie jak seks w publicznej toalecie siejący niemoralność. Kiedyś można było kupić arszenik bez recepty w aptece - bo traktowano ludzi jak ludzi odpowiedzialnych, a nie jak bezrozumne zwierzęta. Dzisiaj zwierzęta traktuje się jako bardziej odpowiedzialne niż ludzie… Wszystko się zmienia - ale nie samo się zmienia. Jest zmieniane przez określone środowiska.! Jeszcze dwadzieścia lat temu homoseksualizm był wstydliwy - dzisiaj to powód do wieńca sławy. George Michael lansuje Frediego Merkurriego i Eltona Johna….. Obaj po tej samej linii zaspokajania - co on.

Ale dlaczego ”Last Christmas” puszczają przed Świętami Bożego Narodzenia w nadmiarze? Może Chrześcijanom na złość? Bo przecież nie jest to piosenka w jakikolwiek sposób związana z narodzinami Syna Bożego.. A tym bardziej, że ”homoseksualizm jest grzechem” - jak powtarzał papież Jan Paweł II.. Homoseksualista śpiewający nam piosenkę o miłości do kobiety - być może, a nie mężczyzny - w „Ostatnie święta”..
…i to słowo ”Christmas” wprowadzające w błąd..
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 20 lutego 2014, 11:31

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!

Wklejam kopie do sportowego dzialu ;-)
Germano-filosemickie wrony kłapią dziobami na polskie orły w internecie, a lewackie telewizornie zmasowanym wysiłkiem wszelkiego masonstwa próbują zataić przed Narodem, że:

„Ci, co zaufali Panu, otrzymują skrzydła jak orły”. [/center]

W końcu nie można latać jak orzeł mając skrzydła wróbla. Mając skrzydła wróbla można latać jak wróbel - mając orła - jak orzeł. No i Kamil Stoch poszybował. Zdobył złoto. Nie jestem fanem sportu, ale jestem patriotą. ”No sport” - jak mawiał Churchill. Patriotą - tak jak jeszcze wielu Polaków, którym nie jest obojętny ten kraj. Cieszy mnie jak Polak - patriota jest na szczycie. To piękne i wspaniałe. Wydaje nam się, że wiemy kim jesteśmy, ale nie wiemy - kim być możemy. Życie to wielka niewiadoma i niespodzianka dana nam przez samego Pana Boga.

8 lutego, w wiosce olimpijskiej w Krasnej Polanie w Soczi odbyła się Msza Święta. We Mszy odprawianej przez księży Stanisława Ireneusza Izdebskiego i Edwarda Plenia, uczestniczyli polscy skoczkowie: Maciej Kot, Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Pytałem znajomych, którzy oglądają transmisje sportowe, czy telewizja z misją, czyli telewizja państwowa pokazywała tę Mszę. Może pokazywała - ale nikt nie widział. Może pokazywali w porze nocnej. Pierwsze czytanie: Maciej Kot, psalm - Jan Ziobro, drugie czytanie - Kamil Stoch, modlitwa wiernych - Dawid Kubacki. Właśnie należało tych młodych ludzi pokazać innym młodym ludziom, żeby wiedzieli, że nie wszyscy są ”młodzi, wykształceni z wielkich miast”. Że są jeszcze młodzi tradycyjni, którzy wiary się nie wstydzą i mają w nosie to co im narzucają różne telewizje. Są mądrzy, naprawdę wykształceni, i z wiosek oraz małych miast.

Ksiądz Edward Pleń, salezjanin, na zakończenie Mszy Świętej wręczając sportowcom medaliki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Jana Bosko powiedział: ”Aby Matka Boża była z nimi i czuwała w każdym momencie, bo od wieków nie słyszano, aby opuściła tego, kto się do Niej ucieka”. To była sobota - w niedzielę Kamil Stoch zwyciężył w konkursie na normalnej skoczni w Soczi zdobywając złoty medal olimpijski. Na głowie miał zielony kask z biało-czerwoną szachownicą. ”Kiedy coś mi się nie udaje, wtedy oddaję się pod opiekuńcze skrzydła Pan Boga. Wiem, że jest przy mnie, czuję to. Modlę się o to, by żadnemu z zawodników nic się nie stało. Bym umiał cieszyć się ze zwycięstwa i godnie przyjął porażkę. Dziękuję za wszystko Panu Bogu, bo jemu wszystko zawdzięczam” - twierdzi pan Kamil Stoch. Pytany przez dziennikarzy, czy w niedzielę był na Mszy Św. odpowiedział, że nie miał takiej możliwości, ale był na wieczornej Eucharystii z niedzielną liturgią.

Politycy lewicy bardzo lubują się w piętnowaniu związków Kościoła Powszechnego z życiem wierzących ”obywateli” w przestrzeni politycznej, i postulują oddzielenie polityki od Kościoła, ale jakoś nie oddzielają polityki od gospodarki. Im więcej polityki w gospodarce - tym oczywiście lepiej - dla nich. Więcej posad politycznych w układzie pseudogospodarczym. Zawsze mnie zastanawia jak ONI chcą oddzielić dziesięć przykazań od życia. To znaczy dziesięć przykazań ma być sobie, a życie ma płynąć sobie - bez dziesięciu przykazań. Mówiąc szczerze dziesięciu przykazań na których powinien opierać się system prawny cywilizacji łacińskiej już nie ma. Takie siódme przykazanie jest obchodzone z kilku stron - nie dość, że demokratyczny ustawodawca uchwalił, że wolno kraść do sumy 420 złotych - to jeszcze obowiązuje Zasada Kalego. Jak My ukraść - to dobrze, jak „obywatel„ Kali ukranie - to źle. Oczywiście powyżej 420 złotych, bo poniżej kradzież jest określana jako mała szkodliwość społeczna czynu. Socjalistyczne państwo daje przyzwolenie na kradzież. W ramach europejskiego programu ”Kalkulator dla każdego złodzieja” z Funduszu Spójności, złodziejom powinny zostać zafundowane kalkulatory, żeby mogli spokojnie doliczyć się sumy 420 złotych z dokładnością do trzech miejsc po przecinku. Żeby nie daj Boże - nie było pomyłki. Tak jak podczas jazdy na łyżwach - z dokładnością do tysięcznej części sekundy.

Zawsze jak słyszę, żeby Kościół oddzielić od polityki myślę sobie, że jednak jest to straszna obłuda lewicy. Nadano księżom prawo do głosowania demokratycznego, ale do wypowiadania się w sprawach państwa i narodu, takie prawo im odebrano. To znaczy księża mówią - ale są piętnowani. Skoro ksiądz jest ”obywatelem” i jednocześnie sługą Bożym - co jest oczywiście sprzeczne ze sobą, bo nie można być sługą dwóch panów - Boga i państwa demokratycznego i oraz prawnego - to dlaczego nie ma się ”mieszać do polityki”.(???) Głosuj, ale nic nie mów.. Już nie wspominając o tym, żeby zostać posłem albo senatorem. Oczywiście cały ten bajzel demokratyczny jest sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem i z zasadami panującymi wewnątrz hierarchii kościelnej, nie wspominając nic o zasadach, dla których ta hierarchia istnieje. Albo odebrać księżom prawo głosu, nie pozwolić głosować i nie pozwolić być wybieranym, albo dać prawo - ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Pan Kamil Stoch w roku 2012 wraz z mistrzynią i rekordzistką świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk promował ”Ewangelię dla sportowca i kibica”, książkę wydaną przez Edycję Świętego Pawła. Powiedział wtedy, że jest wdzięczny Bogu za wszystko czego od Niego doświadczał. Zwłaszcza „wspaniałości lotu”. Jego zdaniem skoczkowie żyją w zgodzie z Panem Bogiem. Ktoś go zapytał co sądzi o powiedzeniu, że ”Jak trwoga to do Boga”. Pan Kamil odpowiedział, że ”Słyszałem plotkę, że odkąd zacząłem wygrywać, Austriacy załatwili sobie kapelana”. Prawda, że dowcipne? Pani Radwańska promowała też Jezusa, ale w tym czasie pozowała nago do zdjęć promujących coś tam.

„Wierzę, że symbol polskiego lotnictwa wojskowego będzie dla mnie szczęśliwy” - napisał pan Kamil Stoch w liście do ministra obrony narodowej w sprawie zgody na umieszczenie szachownicy biało czerwonej na swoim kasku. Po swoim zwycięstwie powiedział: ”Ten symbol mi pomógł” i dodał: ”W końcu ma się tych dobrych lotników, prawda, Polsko”?
Na pomysł umieszczenia biało-czerwonej szachownicy na swoim kasku, wpadł podczas zwiedzania Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie razem ze swoją żoną Ewą Bilan-Stoch.

Od tych którzy oglądali transmisje telewizyjne ze skoków naszych narciarzy dowiedziałem się, że kamerzyści dokonywali „cudów”, żeby nie pokazywać kibicom, jak to Kamil Stoch i jego koledzy żegnają się przed skokami znakiem krzyża. Pokazywano dalekie plany, ujęcia zza pleców, przemiksowania - tak to się nazywa fachowo. Można było pokazywać w tym czasie wypowiedzi prezesa telewizji, fragmenty kapitana Klosa, albo szarika.. Żeby tylko nie pokazywać znaków krzyża. Można było przecież zabronić się żegnać, jako obrazę uczuć religijnych - innych niż chrześcijańskie. Zebranych pod stocznią muzułmanów, żydów i innych mniejszości. Trzeba być niezłym szpecem, żeby konstruować określone ujęcia. To naprawdę jest wyższa szkoła jazdy. I musi być rozkaz! A co wypisuje w Internecie młodzież inna niż zakopiańczyk?
„Polscy skoczkowie nienawiści przyozdobili swoje kaski symbolami nacjonalistycznymi, zawłaszczają światopoglądowo przestrzeń i uprawiają churching”(???)
Do jasnej cholery! Co to jest churching?????
„Młodzi, wykształceni, z wielkich miast" - do was się zwracam, wyprani z patriotyzmu i biało czerwonej szachownicy.. ”Skoczkowie nienawiści”..??? „Symbol nacjonalistyczny”???
A jacy są ”młodzi, wykształceni, z wielkich miast”?
PS.
Piotrek Żyła na Msze nie poszedł i drużynie medal spaskudził lotem wróbla.
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

Awatar użytkownika
Michaś
Posty: 1295
Rejestracja: 3 listopada 2007, 21:39
Lokalizacja: Kawowa GĂłra
Kontakt:

Post autor: Michaś » 18 marca 2015, 04:32

[center]Polacy, Słowianie i Patrioci!
Chrześcijanie, dobry wieczór!


Pytania dla rusofoba z PiSuaru[/center]

Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych
Jeżeli Ty również boisz się „rusków”, uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

1. Czy są prawoslawnymi Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?

Wpis pod artykułem WP pod pseudonimem - kojko

Za: http://www.nasznowyjork.org/5/post/2014 ... ofoba.html

Pytań postawionych przez autora można by mnożyć. Np. Czy to Rosja nałożyła na Polskę karę 46 milionów euro za nadprodukcję mleka?
http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-go ... mleka.html

A w odniesieniu do Ukrainy, czy to Rosja doprowadziła do puczu i obalenia legalnego rządu na Ukrainie, wydając na to miliardy dolarów?

I czy to Rosja narzuca „edukację seksualną” dla pięcio- i sześciolatków? I każe grzywnami a nawet aresztem rodziców nie posyłających na te „lekcje” dzieci?
http://www.fronda.pl/a/niemcy-matka-tra ... 32509.html

I czy to Rosjanie mordowali Polaków w Katyniu?
http://ptto.wordpress.com/2013/03/14/sz ... i-polakow/
I czy to Rosja morduje cywili przy pomocy dronów?
http://article.wn.com/view/2013/10/19/P ... ow_od_2004_/


Sprawa ataków dronów wymierzonych przeciwko ludziom to wielowymiarowe łamanie wszelkich elementarnych praw międzynarodowych i praw ludzkich. USrael i CIA roszczą sobie „licencję na zabijanie” ludzi którym nie udowodniono żadnej winy i nie wydano na nich przez sądy wyroków śmierci. Ponadto naruszają takie ataki suwerenność i integralność krajów z którymi USrael nie jest w stanie wojny. I jakoś rzesze obrońców praw człowieka milczą. Nikt nie potępia mordowania przez CIA tysiącami ludzi, którym żadnej winy nie udowodniono i nie skazano ich na śmierć. A jaki byłby wrzask, gdyby Rosja robiła coś podobnego w Gruzji czy na Ukrainie.

Rusofobi są najczęściej kompletnie ślepi na to wszystko. Rozgrzeszą USrael i NATO ze wszystkich zbrodni – wszak USrael i NATO to „jedyny ratunek” przed Rosją. Do tego stopnia potrafi zaślepić ludzi rusofobia. Dlatego obawiam się, że do większości rusofobów i tak nic nie dotrze.

Wątpliwość w powyższym tekście wzbudza we mnie jedynie punkt 34 gdzie jest mowa o „niszczeniu cywilizacji łacińskiej”. Otóż była ona przez długie wieki chora, zbrodnicza, totalitarna, cechująca się fanatyzmem, skrajną nietolerancją, zamordyzmem, prześladowaniami i rzeziami inaczej myślących oraz wyzyskiem ogromnych mas chłopstwa pozbawionego wszelkich praw. Tak więc pod wieloma względami wcale nie była lepsza od współczesnego żydo-globalizmu. Dlatego odrzucam i żydo-globalizm i żydogenną cywilizację łacińską.

opolczyk
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

ODPOWIEDZ