Bajki medjugorskiej gospy

Luźne pogaduchy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Endek
Bajki medjugorskiej gospy

Post autor: Endek » 9 sierpnia 2012, 10:12

http://gloria.tv/?media=222342

,, Bajki medjugorskiej gospy
Z cyklu: bajki medjugorskiej gospy

Kreuz.netpodaje ciekawe szczegóły "objawienia" otrzymanego od "gospy" w Medjugorje, a przekazanego przez o. Vlasića biskupowi dnia 28 maja 1984 r.:

„28.5.1984 (poniedziałek). Dzisiaj odwiedziłem biskupa Mostaru - Pawła Žanića. Przyniosłem mu najnowsze zapiski z dzienniczka Eleny i Marjany Vasilj. Przekazałem mu również orędzie do Papieża i wszystkich wiernych - Matka Boża przekazuje nam, że 5 sierpnia 1984 r. obchodzić będzie swoje 2000 urodziny. (...) Gospa mówiła również Ci, którzy choć trochę mnie kochają, niech tego dnia nie idą do szkoły, niech nie idą do pracy, niech nie robią niczego innego. Niech wezmą Różaniec i się modlą."

Gospa niestety nie zadała sobie trudu sprawdzeniaw kalendarzu, że 5 sierpnia 1984 r. będzie niedziela. A w niedzielę nie chodzi się do szkoły ani do pracy. Dodatkowo biorąc pod uwagę, iż zgodnie z powszechnymi estymatami historyków, do narodzenia Chrystusa doszło między rokiem 7 a 5 przed umownym początkiem naszej ery, Matka Boża musiałaby urodzić Dziecię w wieku 9-11 lat, czyli co najmniej rok wcześniej wyjść za mąż za Józefa!

Sapienti sat!

A komu nie wystarczy, to może sobie doczytać resztę wdzienniku urzędowym mostarskiej kurii diecezjalnej
.
NapisałDextimusdnia8.10.09''

Z Kroniki Novus Ordo
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

robroy

Post autor: robroy » 9 sierpnia 2012, 18:12

Z tego co wiem, to Kościół Katolicki do dziś nie usankcjonował objawień w Medjugorie.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 9 sierpnia 2012, 21:59

robroy pisze:Z tego co wiem, to Kościół Katolicki do dziś nie usankcjonował objawień w Medjugorie.
Nie może usankcjonować, dopóki objawienia trwają.

Amid

Post autor: Amid » 10 sierpnia 2012, 09:57

Tam nic nadprzyrodzonego nie stwierdzono i nie ma co sankcjonować, Kościół po wielokroć się wypowiadał, bardzo wiele pisane jest tu:

http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php ... &start=255

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 11 sierpnia 2012, 22:25

Amid pisze:Tam nic nadprzyrodzonego nie stwierdzono i nie ma co sankcjonować, Kościół po wielokroć się wypowiadał, bardzo wiele pisane jest tu:

http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php ... &start=255
Być może masz rację, a być może że i nie masz racji. Pożyjemy, zobaczymy.
W każdym razie nie ma jednoznacznego i nie podlegającego dyskusji stanowiska KK w sprawie Medugorje. Najlepiej by było, jakby sam Papież wypowiedział się w tej kwestii.

JPII nie miał krytycznego stosunku do Medugorje.

Oświadczenia Papieża Jana Pawła II, o Medziugorju

Te oświadczenia nie są poświadczone papieską pieczęcią i podpisem, ale wiemy o nich dzięki świadkom, którym można wierzyć. Właśnie dlatego zostają włączone do dokumentacji.

1. Papież powiedział wizjonerce Mirjanie Soldo podczas prywatnej rozmowy: „Gdybym nie był papieżem, już dawno bym był w Medziugorju, żeby spowiadać". (1997)

2. Jego ekscelencja Mauvillo Kviceoer, były biskup brazylijskiego miasta Flovianopolis był w Medziugorju czterokrotnie. Pierwszy raz w 1986 r. Oto co pisze: „W 1988 r. razem z ośmioma innymi biskupami i trzydziestoma trzema duchownymi, byłem na rekolekcjach w Watykanie. Papież wiedział, że po rekolekcjach wielu z nas wybiera się do Medziugorja. Przed naszym wyjazdem z Rzymu, po prywatnej Mszy św. z Papieżem, powiedział do nas (nie pytany o nic): „Módlcie się za mnie w Medziugorju". Przy innej okazji powiedziałem do Papieża: „Czwarty raz jadę do Medziugorja". Ojciec święty odrzekł: „Medziugorje, to jest duchowe centrum świata". Tego samego dnia razem z innymi brazylijskimi biskupami, rozmawiałem z Papieżem w czasie obiadu i zwróciłem się do niego: „Wasza świątobliwość, czy mogę powiedzieć wizjonerom z Medziugorja że mają błogosławieństwo Waszej Świątobliwości?" On odpowiedział: „Tak, tak" i mnie objął.

3. Grupie lekarzy, którzy bronią godności życia nienarodzonych, 1 sierpnia 1988 r. Papież powiedział: „Tak, dziś świat zagubił sens nadprzyrodzonego. W Medziugorju wielu tego sensu szukało i znalazło w modlitwie, poście i spowiedzi".

4. Koreański tygodnik katolicki (Gazeta Katolicka ) 11 listopada 1990 r. opublikował następujący artykuł napisany przez przewodniczącego konferencji biskupów Korei J.E. Angelo Kim: " Pod konie ostatniego Synodu Biskupów w Rzymie, biskupi koreańscy zostali zaproszeni na obiad do Papieża. Wtedy to J.E. Kim zwrócił się do Papieża: "Dzięki Waszej Świątobliwości Polska została uwolniona od komunizmu." Papież odpowiedział: "Nie ja to zrobiłem. To dzieło Dziewicy Maryji, mówiła o tym w Fatimie i w Medziugorju." Potem arcybiskup Kwan Yu powiedział: "W Korei w miasteczku Nadju, jest figurka płaczącej Dziewicy." Papież odpowiedział: "... Są biskupi tak jak w Jugosławii, którzy są przeciw... ale trzeba widzieć i rzesze ludu które są za , więc i liczne nawrócenia...wszystko to idzie w kierunku Ewangelii; wszystkie te czynniki należy traktować poważnie."

Wspomniana gazeta komentuje tę wypowiedź następująco: "To nie jest decyzja Kościoła. To jest jedno ze stwierdzeń, w osobistym imieniu naszego wspólnego Ojca. Nie przykładając zbyt dużej wagi do tych słów, nie można nimi wzgardzić..."

Cytat za: L'homme nouveau, 1991 r., s. 11

5. Arcybiskup Kwangju mu powiedział: „W koreańskim mieście Naju Maryja płacze". Papież mu odpowiedział: „Są biskupi - tak, jak w Jugosławii, którzy są przeciwni … Ale należy patrzeć na wielką liczbę ludzi, którzy odpowiadają na wezwanie, na liczne nawrócenia …Wszystko przebiega po linii Ewangelii, te wszystkie fakty powinny być poważnie zbadane".( L´. Homme Nuveau, 3 luty 1991).

6. 20 lipca 1992 roku Papież powiedział do ojca Jozo Zorko: „Troszczcie się o Medziugorje, pilnujcie Medziugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi, jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem Medziugorja".

7. Paragwajski arcybiskup Felipe Santiago Benetez w listopadzie 1994 zapytał Ojca Świętego, czy należy pozwalać, by ludzie się gromadzili w duchu Medziugorja, zwłaszcza z ojcami z Medziugorja. Papież mu odpowiedział: „Pozwalaj na wszystko co się wiąże z Medziugorjem".

8. Podczas nieoficjalnej części rzymskiego spotkania Papieża Jana Pawła II z chorwacką delegacją państwową i kościelną (17 kwietnia 1995) Ojciec św. powiedział między innymi, że istnieje możliwość jego ponownej wizyty w Chorwacji. Dodał również, że jest możliwe odwiedzenie Splitu i sanktuariów Maryjnych w Marii Bistrici i Medzigorju.

(„Wolna Dalmacja", 8 kwietnia 1995).

Amid

Post autor: Amid » 12 sierpnia 2012, 11:35

Tu nie chodzi o niczyją rację, tu jest mnóstwo sprzeczności dawno wykazanych.

Wracając do pierwszego tu wpisu, to tak jak nie raz tu pisałam, w tym jest mnóstwo sprzeczności (i niezgodności z praktyką i tradycją Kościoła). Oto Gospa w końcu maja 1984 roku powiedziała Iwanowi, że jej urodziny przypadają 5 sierpnia (jest to rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP). Przeczy to całej tradycji Kościoła, który od końca VII wieku obchodzi narodziny Maryi w dniu 8 września. Jakkolwiek Kościół nie twierdzi, że zna dokładne daty narodzin Jezusa i Maryi, to zostały one przyjęte na podstawie naturalnego rytmu ludzkiego. (Przy okazji polecam lekturę książki kardynała Ratzingera "Duch liturgii". Kardynał wyjaśnia w niej jak doszło w tradycji Kościoła do wybrania odpowiednich dat na obchodzenie głównych świąt.) Tak więc Zwiastowanie NMP obchodzimy 25 marca, a w równe dziewięć miesięcy później, w dniu 25 grudnia, świętujemy Boże Narodzenie. Na tej samej zasadzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypada na 8 grudnia. Zjawa medjugoryjska sugeruje przeniesienie świąt Maryjnych z uznanych już od dawna dat na inne. W jakim celu? Czy to mogłoby się przysłużyć Kościołowi?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 sierpnia 2012, 13:20

Amid pisze: Wracając do pierwszego tu wpisu, to tak jak nie raz tu pisałam, w tym jest mnóstwo sprzeczności (i niezgodności z praktyką i tradycją Kościoła). Oto Gospa w końcu maja 1984 roku powiedziała Iwanowi, że jej urodziny przypadają 5 sierpnia (jest to rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP). Przeczy to całej tradycji Kościoła, który od końca VII wieku obchodzi narodziny Maryi w dniu 8 września.
No to dlaczego JPII tego nie poddał tego krytyce ? Z powyższego wynika, że było to powiedziane w 1984 roku, a jak widać z tekstów które zapodałem, JPII pozytywnie wypowiada się o Medugorje i w 1991 roku, i w 1997 roku. nie słyszałem aby JPII źle mówił o Medugorje, nie słyszałem też aby mówił o sprzecznościach i niezgodnościach z tradycją Kościoła.

Ktoś więc wprowadza wiernych w błąd. Albo ci co zapodali co Gospa powiedziała, przekręcając jej słowa, albo JPII nie był świadomy co Gospa powiedziała np. w 1984 roku na temat swoich urodzin.

Amid

Post autor: Amid » 12 sierpnia 2012, 14:59

Nie wiem jakie ty masz wyobrażenie o rządach papieża, nie wnikam, ale nie raz pisałam o tym, a to co zapodajesz to :-? Jan Paweł II nie miał nic innego do roboty tylko czytywać "wizjonerów" z całego swiata. Nie chce mi się w kółko mantrować tego samego co już tu było, bo nie ma sensu.

Okres Dolce Vita dla Medjugorie minął juz bezpowrotnie. Watykan wygasza powoli tę sprawę, powoli by nie potracić katolików którzy ulegli ułudzie medjugorskiej, a i wiele kaplanów jest w to zamieszane.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 sierpnia 2012, 15:23

Amid pisze:Nie wiem jakie ty masz wyobrażenie o rządach papieża, nie wnikam, ale nie raz pisałam o tym, a to co zapodajesz to :-? Jan Paweł II nie miał nic innego do roboty tylko czytywać "wizjonerów" z całego swiata. Nie chce mi się w kółko mantrować tego samego co już tu było, bo nie ma sensu.

Okres Dolce Vita dla Medjugorie minął juz bezpowrotnie. Watykan wygasza powoli tę sprawę, powoli by nie potracić katolików którzy ulegli ułudzie medjugorskiej, a i wiele kaplanów jest w to zamieszane.
Moje wyobrażenie o Papieżu jest takie, że Papież jest autorytetem w sprawach wiary.
W innych sprawach, np. politycznych niekoniecznie, ale w sprawach wiary jest bezdyskusyjnym autorytetem.

Odnośnie Medugorje, to Kościół jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.
Jak na razie, to Medugorje jeszcze nikogo z wiernych na złą drogę nie sprowadziło, i nie zawróciło w głowach.

W poprzednim poście zapodałem wypowiedzi JPII z różnych okresów, np. z 1991 roku, czy z 1997 roku. Chyba nie są to wymyślone wypowiedzi.

np.

„Gdybym nie był papieżem, już dawno bym był w Medziugorju, żeby spowiadać"

czy

„Troszczcie się o Medziugorje, pilnujcie Medziugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi, jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem Medziugorja".

Jeżeli nie są to autentyczne słowa JPII, to sorry. A jeżeli prawdziwe, to nie rozumiem w czym problem ? W tym że ktoś widział Medugorje inaczej niż JPII ? Czyżby JPII miał mylne pojęcie o Medugorje ?

Amid

Post autor: Amid » 12 sierpnia 2012, 17:35

I o czym niby ma świadczyć ta wypowiedź papieża, że gdyby nie był papieżem to by był w medjugorie i by spowiadał - o prawdziwości "objawień" ? I cóż się tak powołujesz na autorytet JPII w temacie Medjugorie? Zastanawia mnie fakt ciągłego powoływania się zwolenników medjug. na autorytet Jana Pawła II. Jakiś prywatny list powielają nic nie mówiący, że wierzy w te wizje, etc ...

Powtarzam! - módl się! ale nie mów o objawieniach Matki Bożej, bo tam nie było i nie ma objawień Matki Bożej i zostało to głośno powiedziane. Na oficjalnej stronie Biskupa można przeczytać m.in. tak:
W 1998, kiedy pewien Niemiec zebrał różne oświadczenia które podobno były powiedziane przez Ojca Św. i Kardynała Prefecta, i przesłał je do Watykanu w formie notatki, Kardynał odpowiedział na piśmie 22 lipca 1998: Jedyne co mogę powiedzieć odnośnie stwierdzeń o Medjugorje przypisywanych Ojcu Św. i mnie to to że są "całkowitym wymysłem".
Kościół katolicki nie uznaje objawień z Medjugorje w Bośni i Hercegowinie, gdzie znajduje się sanktuarium odwiedzane każdego roku przez ponad milion wiernych.

Kwestia domniemanych objawień, jakie miały mieć tam miejsce 24 czerwca 1981 roku, od lat wywołuje głębokie podziały wśród kościelnych hierarchów.

Zwraca się jednocześnie uwagę na to, że objawienia budziły zawsze wątpliwości kardynała Josepha Ratzingera, gdy był on prefektem Kongregacji Nauki Wiary. W 1996 roku poleciła ona, aby nie organizować oficjalnych parafialnych czy diecezjalnych pielgrzymek do tego miejsca.

całość tu:
http://info.wiara.pl/doc/472702.Watykan ... Medjugorje

Dziękuję, nie wciągaj mnie w bajki, bo już dość w tym temacie napisałam.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 sierpnia 2012, 19:16

Amid pisze: Dziękuję, nie wciągaj mnie w bajki, bo już dość w tym temacie napisałam.
OK Amid, no problem. To Endek poruszył ten temat, temat medugorskich bajek, nie ja.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 4 listopada 2012, 06:22

Radzę pańswu obejrzeć film Dominika Tarczyńskiego : Egzorcysta moje spotkanie z Gabrielem Amorthem w którym o.Gabriel wypowiada sie jednoznacznie na temat Medjugorije - i ja mu wierzę.

ODPOWIEDZ