Dla moich Przyjaciół... z tego pięknego miejsca

Luźne pogaduchy
Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 14 grudnia 2010, 22:43

Do moich Przyjaciół!
Longinus pyta mnie jak mieszka mi się na nowym miejscu, czyli w Rumi.
7 grudnia minęły cztery miesiące, jak tutaj mieszkam. Jest więcej plusów niz minusów.
Przede wszystkim mam bliżej do dzieci i wnuków.
Wymodliłam to dobre miejsce oraz lepszą parafię niż w Pruszczu Gdańskim.
Ta prężna parafia, to najważniejsze co mnie tu spotkało.
Podam tylko jeden przykład. W poprzedniej parafii 8 grudnia, gdy udałam się do kościoła aby odprawić Godzinę Łaski, drzwi kościoła były zamknięte, tutaj Godzina Łaski była celebrowana w kościele z udziałem kapłana.
Jest więcej przykładów,ale podałam tylko jeden.
Jest jeszcze jeden ważny atut mojego obecnego miejsca zamieszkania.
Mam tutaj sąsiadkę, taką bratnią duszę. Na wybory samorządowe poszłyśmy razem i głosowałyśmy politycznie :cztery razy PiS.
Dziękuję Bogu za to, że wysłuchał mnie i dlatego jest mi tutaj lepiej.

sonia

Gitko

Post autor: sonia » 16 grudnia 2010, 10:32

widzę,ze juz pokochałaś nowe miejsce ,pozdrowienia dla Bratniej Duszy :)

sonia

16 Grudnia,wiele lat TEMU

Post autor: sonia » 16 grudnia 2010, 11:21

"Idą pancery na Wujek
Przyszli nocą w uśpiony dom
Wyciągali nas chyłkiem,jak zboje
Drzwi zamknięte otwierał łom
Idą,idą pancery na Wujek
/...../
Płoną znicze ku zabitych chwale
Ale zgasła nadzieja na potem
Gdzie twe czyste ręce generale ?
Zawracają pancery z powrotem"

sonia

"Cicha NOC,Swięta NOC"

Post autor: sonia » 22 grudnia 2010, 22:15

Przyjaciółki i Przyjaciele
kolejne święta przed nami, i to te najpiękniejsze:
Niech milośc zagosci w Waszych Domach,niech chociaz na moment Wasze oczy odpoczną
od klawiatury a WASI bliscy utworzywszy krąg,niech przytulą się do WAS..........
Jestescie wspaniali
gdy bedziemy dzielic się wieczorem opłatkiem,myslami bedziemy z WAMI
i z TOBĄ,POLSKO
a wieczorna koleda: "Lulajze Jezuniu"niech zabrzmi w Waszych Domach......
zdrowia,moi drodzy i miłosci wzajemnej.......TRUDNY ROKmamy za sobą,bardzo trudny
ale Boze Dziecię niech podniesie rączkę i pobłogosławi NAS..........
Adminie dzieki CI za cierpliwosc,za opiekę i wyrozumiałość
Anno E dzieki za Twoją Obecnosc/milczacą :)/
Kasienko,zdrowia ,zdrowia.i usmiechu
Gitko
serdecznosci i dzięki za wspieranie nas ,szczegolnie w sprawach dotyczących Radia Maryja
Coltrane TOBIE szczegolne podziękowania,byłeś dzielnym nie tylko moderatorem,ale nade wszystko OJCEM,ucałowania dla Twoich Pan,całusy dla dzielnych corek
Syriuszu,przyjacielu z nad Polskiego Bałtyku
strazniku,tego kawałka ...jeszcze Polskiego,niech Dobry Bog czuwa na Tobą,Twoją rodziną i nad Bałtykiem,pozdr dla Zony i serd dzieki za jej milczacą,ale napewno zyczliwa Obecnosc.
Longinusie9 dzieki CI za WSZYSTKO,za pwspaniałe przedruki,waznych artykulow,dzieki za
TO,ze jestes...zawsze.........bez względu na pogodę ......:)
Szanowny Panie adseniorze
a nam, szczęsliwym "włascicielom" wnucząt,samych radosci z ich OBECNOSCI
i mocnego sciskania tych malenkich aniołkow,Korczak nazywał JE usmiechami SLONCA
pozdr dla Zony i podziękowania za codzieny DzienDobry i kwiaty,polskie kwiaty,bo te są najpiekniejsze
a teraz specjalne zyczenia dla Aeroita,Przyjacielu,dzieki CI za Polskie,Mądre rozwazania o Polsce,"dziwny jest ten swiat,spiewał Czesław..........ano Dziwny......
zdrowia,zdrowia i jak najwięcej budujących tekstow,jest kilka kolęd,bardzo mi drogich,TO one będą towarzyszyc nam przy wigilijnym STOLE a szczegolnie TA Lulaj-ze Jezuniu na polskiej ziemipozdr :)
Zdrowych,wesolych swiąt.........

ps jak znam Coltrane,to napewno podaruje nam jakąś KOLĘDĘ
Dla wszystkich pozostałych piszących i czytających nas
dedykuję słowa : "Bog się rodzi,moc truchleje....."
jak mocno brzmią te słowa,gdy męskieGŁOSy zaintonują tą piesnn w Kosciele
acha i pamiętajcie o pustym miejscu,tych co odeszli na zawsze............
ONI patrzą na nas z gory..........
Endekom,krzychom i pozostałym : wesołych świat......i Bozego Błogosławienstwa.......
jesli kogos pominęłam,to przepraszam,ale to ze wzruszenia............
"zeby Polska była Polską" oto moje marzenie...........

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 23 grudnia 2010, 16:54

Na kuchni/mam tylko elektryczną, gazu tutaj nie ma/ gotują się warzywa na sałatkę i dlatego znalazłam czas, aby usiąść do komputera.

Moi drodzy!
Jutro z naszymi najbliższymi usiądziemy przy wigilijnym stole.
Będzie to kolejna Wigilia i mam nadzieję, nie ostatnia w naszym doczesnym życiu.
Moje zyczenia składma Wam wszystkim, a szczególnie ciepłe Tobie Soniu.
Życzę pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a życzenia Noworoczne złoże po Świętach.
Serdecznie pozdrawiam Brygida

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 23 grudnia 2010, 17:59

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d9pw0t10MHc[/center][/youtube]

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 23 grudnia 2010, 20:25

Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą..

Bożego Narodzenia.. życzę Panią Kasi , Sonii , Brygidzie-Gitce , Annie M , Adminowi , Syriuszowi , Coltowi , Endkowi i Krzysztofowi, Panu AD Seniorowi. Nie zapominam też o innych osobach, ludziach dobrej woli, którzy odwiedzają to Forum.

Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 25 grudnia 2010, 12:13

Eleni skończyła śpiewać jędną z piękniejszych kolęd:"Lulajże Jezuniu".
Dziękuję Coltrane za wstawienie tej pieknej kolędy.
Chociaż mam kolędy na kilku płytkach/przeważnie z ND/, to z wielką przyjemnością wysluchałam tej od Ciebie Coltrane.
Longinusie, serdeczne dzięki za Twoje zyczenia świateczne.
Dzisiaj sypie , sypało chyba całą noc, gdyż do kościoła na godz.10.00 brnęłam po niezłych zaspach.
Wczoraj z córką, zieńciem i wnukami byliśmy na pasterce o godz.22.00/są dwie pasterki , tradycyjnie o 24.00 oraz po nowemu o 22.00/.
Mieszkam od córki dość daleko, jeśli nie ma śniegu na przejście wystarczy pół godziny, teraz to nawet nie próbuję pieszo, myślę, że trzeba byloby iść około 40 minut.
Dzisiaj postanowiliśmy zostać u siebie, więc mam sporo czasu i dlatego ten wcześniej nie zaplanowany wpis.
A jak u Was moi drodzy, czy też sypie? Czy do kościoła trzeba brnąć po zaspach, czy nie jest tak źle?
Jeszcze raz życzę Błogosławionych Świąt i zwycięskiej walki ze śniegiem.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 25 grudnia 2010, 21:24

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką :
dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.

Łk 2, 10-11

Kochani !

Z okazji świąt Narodzenia Pana Jezusa życzę, aby nowo narodzony Chrystus obdarzył wszystkich Polaków pokojem, radością i miłością, która zdolna jest przenosić góry i rozpalać nawet najbardziej zatwardziałe serca.

Niechaj światło bijące z Betlejemskiej Stajenki rozjaśnia nasze drogi, rozprasza wszelkie ciemności, dając siłę i odwagę do ich pokonywania.

Bożego błogosławieństwa oraz pomyślności w nadchodzącym 2011 roku.

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hvqDLtSJHZ0[/center][/youtube]

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 8 stycznia 2011, 15:28

Czekam na wizytę duszpasterską tzwn. kolędę.
Będzie to pierwsza kolęda w nowym miejscu zamieszkania.
W parafii do której obecnie należę jest kilkanaście księży salezjanów. Nie wiem, który z księży nawiedzi moje mieszkanie.
Sama wizyta duszpasterska przebiegać będzie chyba podobnie, jak to bylo w Pruszczu Gdańskim. Po wizycie napiszę o tym parę słów. Pozdrawiam i pytam, a jak u Was z wizytami duszpasterskimi? Czy juz się odbyły?

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 9 stycznia 2011, 10:15

Z wizytą duszpasterska był ksiądz Marek. Pobłogosławił i poświęcił mieszkanie oraz zostawił ankietę do wypełnienia, dla mnie, jako nowej parafiance.
Zostawił równiez folder o mojej nowej parafii: NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.
W mojej parafi posługuje 16 księży salezjanów.

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 9 stycznia 2011, 20:38

Droga Gitko
Wizyta duszpasterska - kolęda wyjątkowo była u mnie tuż przed Nowym Rokiem. Parafia moja pod wezwaniem Najświętszego Sakramentu ma trzech księży diecezjalnych. Parafia powołana została do życia w 1987 roku podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i wizyty Ojca Świętego w Łodzi.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 10 stycznia 2011, 18:56

Pomorskie: władze chcą opodatkować śnieg.

"Polska Dziennik Bałtycki": Urzędnicy w Rumii zastanawiają się nad wprowadzeniem podatku śniegowego. To reakcja na liczne skargi mieszkańców w tamtejszym magistracie na nieodśnieżone chodniki w mieście.

Z obowiązku odśnieżania nie wywiązują się często właściciele prywatnych posesji, ale problem ten dotyczy praktycznie każdego polskiego miasta. - Wiemy, że odśnieżanie chodników przed posesjami dla wielu osób, szczególnie starszych, jest ogromnym problemem, stąd pomysł, by obowiązek ten przejęła gmina - mówi wiceburmistrz Rumi Ryszard Grychtoł.

W Trójmieście to właśnie w Gdańsku było słychać ostatnio najwięcej głosów niezadowolenia z odśnieżania miasta. Panujące od kilku dni dodatnie temperatury poniekąd uratowały nieco sytuację, gdyż śnieg zaczął znikać z chodników. Pojawiły się jednak wielkie kałuże. - Pracownicy Gdańskich Melioracji przystąpili do odkuwania studzienek kanalizacyjnych, w celu umożliwienia odpływu wody z topniejącego śniegu. W pierwszej kolejności udrażniany jest odpływ ze studzienek wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych miasta - informują pracownicy biura prasowego gdańskiego magistratu.

Gdynia nie sprowadzała w ostatnim czasie dodatkowego sprzętu ani nie zatrudniała ludzi - inspektorzy magistratu naciskali na wykonawców.

Kamila Grzenkowska, Anna Rembowska, "Dziennik Bałtycki"

(MBł)

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 11 stycznia 2011, 12:18

Pomorskie, to jedno z najbardziej zaśnieżonych województw w Polsce. Tak mi się wydaje, gdy patrzę na prognozę pogody i rzeczywistość którą widzę dokoła.
Ponieważ obecnie mieszkam w bloku, nie dotyczy mnie obowiązek odśnieżania co miało miejsce w Pruszczu Gdańskim.
To jeden z kilku pozytywów jaki spotyka mnie w nowym miejscu zamieszkania.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 11 stycznia 2011, 20:20

Witaj Gitko,
Celowo zamieściłem ten artykuł by pokazac co chodzi po głowach samorządowców by wyciągnąc z portfeli podatników pieniądze nawet za śnieg.
U mnie biorą podatek za wdychanie powietrza, tak jakby to była ich zasługa w tym, że jest czyste.

ODPOWIEDZ