Prymas Glemp: Radio Maryja bez Rydzyka

Tematy z forum niezaakceptowane, poniżej krytyki, stare i nieaktualne
Zablokowany
ox

Prymas Glemp: Radio Maryja bez Rydzyka

Post autor: ox » 8 sierpnia 2010, 09:22

"Radio Maryja to jest duży problem. Choć nie tak groźny, jak się to przedstawia" - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" prymas Józef Glemp. Twierdzi też, że wyobraża sobie, to medium bez ojca Rydzyka.

Glemp ujawnia, że nie poznał finansowej sytuacji imperium Rydzyka. Ojciec Rydzyk jest w tej dziedzinie sprytny. Większość założonych przez niego instytucji kryje się za osobowością prawną zgromadzenia zakonnego. Kiedyś zapytałem go o status telewizji "Trwam". Dał mi delikatnie do zrozumienia, że to nie jest dziedzina, którą miałbym prawo się interesować - powiedział Glemp.

- A wyobraża sobie ksiądz prymas Radio Maryja bez ojca Rydzyka? - dopytuje gazeta. - Wyobrażam sobie. Taki właśnie był mój postulat - mówi Glemp.
W Afganistanie tam gdzie kończą się drogi zaczynają się talibowie.
W Polsce tam gdzie kończą się autostrady zaczyna się Radio Maryja.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 8 sierpnia 2010, 09:30

"Dał mi delikatnie do zrozumienia, że to nie jest dziedzina, którą miałbym prawo się interesować - powiedział Glemp. "

I słusznie, czy zakonnicy wtykają nos w firmy Glempa? np. Stella Maris?

Awatar użytkownika
Coltrane

Re: Prymas Glemp: Radio Maryja bez Rydzyka

Post autor: Coltrane » 8 sierpnia 2010, 11:29

ox pisze:"Radio Maryja to jest duży problem. Choć nie tak groźny, jak się to przedstawia" - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" prymas Józef Glemp. Twierdzi też, że wyobraża sobie, to medium bez ojca Rydzyka.
A ja powiem tak : uważam że Kościół poniósł dużą szkodę w czasach gdy Prymasem był Józef Glemp. Glemp do pięt nie dorasta Prymasowi Tysiąclecia kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Pozycja Kościoła Katolickiego w Polsce znacznie osłabła za czasów Glempa. Również i dziś nie mamy Prymasa na miarę kard. S. Wyszyńskiego. Nic dziwnego że mamy dzisiaj w polskim Kościele kryzys. Radio Maryja to taka oaza na pustyni. Gdyby Glemp był mądry i służył wrogom, to by z całego serca popierał RM i o.Rydzyka. Radio Maryja bez o. Rydzyka, to jak Kościół bez Prymasa kard. S.Wyszyńskiego. Niech Glemp nie wtrąca się w te sprawy. bo tylko pogarsza sytuację Kościoła w Polsce. Dosyć już mieliśmy biedy za czasów gdy był Prymasem. W ogóle nie powinien był nim być.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 8 sierpnia 2010, 11:37

Pamiętam, jak po śmierci Kardynała Wyszyńskiego, JP II, powołał na Prymasa Glempa, długoletniego sekretarza Episkopatu Polaki. Mój śp. Ojciec, powiedział wtedy, czy Papież celowo powołał taką słabą osobowość, by bardziej uwypuklić postać Kardynała Stefana? Powszechne było wtedy przekonanie, że JPII na Prymasa, powoła Kardynała Macharskiego, tak się jednak nie stało i zwierzchnikiem KK w Polsce został Glemp. Po latach dochodzę do podobnych konkluzji, co mój Ojciec.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 sierpnia 2010, 11:42

adsenior pisze:Pamiętam, jak po śmierci Kardynała Wyszyńskiego, JP II, powołał na Prymasa Glempa, długoletniego sekretarza Episkopatu Polaki. Mój śp. Ojciec, powiedział wtedy, czy Papież celowo powołał taką słabą osobowość, by bardziej uwypuklić postać Kardynała Stefana? Po latach dochodzę do podobnych konkluzji.
Glemp był po prostu nijaki. Gdy pojawiał się, nie był witany tak, jak witano kard. S.Wyszyńskiego. Glemp do pięt mu nie dorastał. I taki ktoś będzie nam tu mówił, jakie ma być Radio Maryja ???

Zablokowany