Zmiażdżyć SLD, oskubać PO

Tematy z forum niezaakceptowane, poniżej krytyki, stare i nieaktualne
Zablokowany
POkraka

Zmiażdżyć SLD, oskubać PO

Post autor: POkraka » 23 września 2010, 21:55

Podjąłem już decyzją co do mojej przyszłości w Platformie niezależnie od tego, jakie będą jutrzejsze rozmowy czy wyrok sądu koleżeńskiego. Mam nadzieję, że drugiej katastrofy smoleńskiej nie będzie, a tylko tego typu katastrofa, tego typu wydarzenie mogłoby mnie powstrzymać od jakiejś aktywności - oświadczył w czwartek w Sejmie Janusz Palikot, poseł PO.

Palikot naciska Tuska
Zadeklarował, że jeśli odejdzie z PO, zrzeknie się mandatu poselskiego. Jednoznacznie nie powiedział jaką decyzję podjął, choć sugerował, że myśli o rozstaniu z PO. - Umówiłem się z szefem partii, że najpierw z nim o tym porozmawiam, a oficjalnie powiem o tym 2 października, kiedy zbiera się kongres. Nie ma tutaj żadnego udawania. Państwo się domyślacie, jaka najprawdopodobniej będzie ta decyzja, ja tego domyślania się raczej nie zawiodę. Podejmowanie tej decyzji w tej chwili, kiedy Platforma ma tak duże poparcie na pewno nie jest przejawem tchórzostwa - powiedział.

Czy coś może zmienić jego decyzję? - Mam nadzieję, że drugiej katastrofy smoleńskiej nie będzie, a tylko tego typu katastrofa, tego typu wydarzenie mogłoby mnie powstrzymać od jakiejś aktywności. Jeśli wszystko będzie szło mniej więcej tak, jak teraz, to ja już niczego nie zmienię. Żadna oferta, żadne stanowisko nie jest w stanie zmienić mojego postanowienia - zapewnił. Dodał, że celem Ruchu Poparcia Palikota jest zmiażdżyć SLD i lekko oskubać Platformę. Krytykował PO. Mówił, że chciałby powrotu do rdzenia, z którego powstała Platforma - partii liberalnej także pod względem obyczajowym i światopoglądowym. - Dzisiaj Platforma stała się partią konserwatywną z elementami liberalnymi, a była kiedyś partią liberalną z elementami konserwatywnymi - ocenił szef lubelskiej PO.Zapewniał, że przychodzą do niego całe tłumy osób, deklarując chęć współpracy w ramach Ruchu Poparcia Palikota. Nazwisk jednak nie podał. Palikot deklaruje, że w swoim Ruchu chciałby widzieć samych nowych ludzi. - Żadnych starych, żadnych ludzi, którzy od 20 lat bałamucą opinię publiczną mówiąc, że będzie lepiej. Słyszymy to od Kaczyńskiego, który od 20 lat jest w polityce, od Pawlaka, który jest 20 lat w polityce - albo 120 lat, jak mówi - słyszymy to od Tuska- mówił.

Grzegorz Napieralski, lider SLD nie bardzo przejmuje się groźbami Janusza Palikota o odebraniu elektoratu i zapraszam wszystkich, którzy zechcieliby popierać Janusza Palikota do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Jesteśmy bardzo konsekwentni w swoich postulatach. Sprawa dotycząca in vitro, rozdziału państwa od Kościoła, edukacji seksualnej, pracy dla młodych ludzi, dostępności do internetu, nowe technologie i innowacje - to są nasze postulaty - mówił i atakował posła PO. - Przypominam, że Janusz Palikot z Platformą Obywatelską byli przeciw, kiedy mówiliśmy o sprawie dotyczącej metody in vitro; Janusz Palikot również był przeciw, jak mówimy o sprawie rozdziału państwa od Kościoła, Janusz Palikot bronił Komisji Majątkowej, a dzisiaj mamy zatrzymania. Ale nie chcę oceniać tych zachowań, każdy może się zmienić. Jeżeli się zmienia Janusz Palikot, no to proszę bardzo, niech popiera nasze postulaty.

W piątek sąd koleżeński PO rozpatrzy wniosek o wykluczenie Palikota z partii za jego wypowiedzi o Lechu Kaczyńskim, m.in. o potrzebie zbadania, czy Kaczyński nie był pod wpływem alkoholu, gdy wchodził na pokład samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Źródło: Gazeta Wyborcza

POkraka

Post autor: POkraka » 23 września 2010, 21:58

Popieram palikota. Ma mój głos w przyszłych wyborach.

Zablokowany