Gronkiewicz-Waltz miaĹźdĹźy kandydata PiS w Warszawie.

Tematy z forum niezaakceptowane, poniżej krytyki, stare i nieaktualne
Zablokowany
POkraka
Posty: 11
Rejestracja: 22 września 2010, 23:12
Lokalizacja: Rataczki

Gronkiewicz-Waltz miażdży kandydata PiS w Warszawie.

Post autor: POkraka » 24 września 2010, 16:50

PRZEGLĄD PRASY. Hanna Gronkiewicz-Waltz ma spore szanse, by już w pierwszej turze ponownie zostać prezydentem stolicy. Z sondażu, jaki instytut GfK Polonia wykonał dla "Rzeczpospolitej" już po tym, gdy PiS ogłosił nazwisko kandydata na prezydenta Warszawy, wynika, że nie zagrozi on dotychczasowej prezydent stolicy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz cieszy się poparciem 57 proc. mieszkańców miasta. Oznacza to, że Platforma może w stolicy wygrać już w pierwszej turze - zauważa gazeta. - Mam nadzieję, że ten wynik jest wyrazem zadowolenia mieszkańców Warszawy z mojej pracy - mówi prezydent miasta. Ale zaznacza, że to dopiero początek kampanii. Według "Rz", właśnie na to liczy kandydat popierany przez PiS, architekt Czesław Bielecki. - Jest jeszcze za wcześnie. Moja kandydatura dopiero się pojawiła - podkreśla w rozmowie z gazetą. W badaniu GfK Polonia otrzymuje 12 proc. poparcia.

Z pozostałych kandydatów, Janusz Korwin-Mikke (niezależny) i Wojciech Olejniczak (SLD) uzyskali w sondażu po 5 proc. wskazań, zaś Marek Borowski (SdPL) oraz Paweł Piskorski (SD) - po 2 proc. Ci dwaj ostatni politycy nie kandydują. W sondażu nie pytano o Katarzynę Munio i Romualda Szeremietiewa, którzy również będą kandydować.

Pełne wyniki badań GfK Polonia publikuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Źródło: "Rz"

Zablokowany