Jerzy Urban

maharana

Post autor: maharana » 18 kwietnia 2007, 16:31

POLICJANTKO świetny tekst:). Usmiałęm się po skronie:)

Gość

Post autor: Gość » 18 kwietnia 2007, 21:35

Urban jest ewidentnie tendencyjny . Okolicznością łagodzącą jest jedynie to że nie ukrywa tego , by czytelnicy mogli wziąć na to poprawkę :-) .

Urban [ i jego redaktorzy ] jest osobą bardzo inteligentną i śledzenie ich toku rozumowania przynosi mi wiele przyjemności .

Nie jest doskonałym źródłem wiedzy dla osób zainteresowanych politką , ponieważ obnaża mechanizmy jej funkcjonowania . Analityczny umysł Urbana , oraz doświadczenie w uprawianiu polityki jest przyczyną dużej wiarygodności podawanych tam analiz .

Może i jest "NIE" nadzbyt wulgarne czasami , jednak jest to wulgarność żartobliwa i tędencyjna tak bardzo że wręcz groteskowa . Przez to należy ją traktować w kategoriach sprośnej satyry , a nie chamstwa .

Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
AnnaE

instrukcja obsługi do NIE?

Post autor: AnnaE » 19 kwietnia 2007, 08:42

Napisałeś:

"Może i jest "NIE" nadzbyt wulgarne czasami , jednak jest to wulgarność żartobliwa i tędencyjna tak bardzo że wręcz groteskowa . Przez to należy ją traktować w kategoriach sprośnej satyry , a nie chamstwa . "

Nie. Nic nie należy.

Gościu drogi. Ta gazeta nie jest lekturą obowiązkową, a czasy, gdy nakazywano w jaki sposób należy rozumieć to, co czytamy, minęły (mam nadzieję) bezpowrotnie.

Każdy czytelnik przeczytany przez siebie tekst ocenia jak najbardziej subiektywnie.

Oczywiście, czytelnicy mają gusta przeróżne. Skoro ktoś w tak wysublimowany sposób lubi karmić swój intelekt - wolno mu. Dobrze, że mamy wybór.

P.S.

pisze się "tendencyjna"

maharana

Post autor: maharana » 19 kwietnia 2007, 11:14

Urbana umysł jest niewątpliwie analityczny...Wiadomo, że posiada duże doświadczenie w tychże analizach nabyte za minionego (na szczęście) jedynie słusznego ustroju...

Kasie?ka

Post autor: Kasie?ka » 20 sierpnia 2007, 20:27

Jerzy Urban to pajac jakich nie mało ! Myśli, ze jest kimś a tak naprawde niczego soba nie reprezentuje ! Jest czymś( bo trudno to kurdupelstwo nazwać człowiekiem) bez wartości i moralności ! Myśli, że ma swoje zdanie, które gó**o reprezentuje ! Znam tylko jedno słowo określające tego karakana "pajac" i to z małej litery bo szacunku do niego nie mam !!!!!!! nom to tyle mojego skromnego zdania.

Kasie?ka

Post autor: Kasie?ka » 20 sierpnia 2007, 20:33

A i zapomniałam dodać - na tej jego łysej, pustej i świecącej glacy możnaby było zrobić lotnisko ... samoloty zatrzymywałyby sie dopiero na tych pelnych woskowiny, odstajacych uszach !!!!!

Kasie?ka

Post autor: Kasie?ka » 20 sierpnia 2007, 20:51

A ten tekst bedzie z dedykacja dla mojego chłopaka, bo tez nie moze zniesc jak widzi ta Urbanska morde gdziekolwiek.

"ogier23:Czy nadal jest Pan sprawny seksualnie?

Jerzy Urban: Mniej sprawny niż kiedyś. Oceny są różne, zależnie od wymagań." - On mysli, ze jeszcze by dal jakakolwiek przyjemnosc kobiecie !!.... ha ha ha jak sie tak wyglada to cudem jest jak sie podniesie samodzielnie zad z krzesła !!! takze jakiekolwiek zadawalanie nie wchodzi w gre! jeszcze " zależnie od wymagań" - a ktora kobieta by zechciala takie sadło ? chyba zeby wroslo w parapet i kwiatki na nim hodowac - przynajmniej nawoz by produkowal !!!

Ashkhaba

Post autor: Ashkhaba » 17 września 2007, 17:47

No tak, typowe...

Czasami się zastanawiam dlaczego mi przyszło żyć w kraju, w którym zarozumialstwo, ignorancja oraz wszechobecna głupota stały sie niemal tradycją. Częściowo przyjmuje do wiadomości fakt, iż niektórzy ludzie w tym kraju naprawdę wieżą, że skoro studiują, bądź studiowali (czy też uczęszczali do jakiejkolwiek instytucji mającej na celu kształcenie w jakimś zakresie), to jest to niezbitym dowodem ich niesamowitej inteligencji. Cóż, niestety okazuje się, że rzeczywistość w naszej wspaniałej Polsce jest dość leniwa i jakoś nie stara się wyprowadzać tych biedaków z błędu. Ja też tego zrobić nie mogę, bo nie pozwala mi na to poczucie własnej wartości, ale głęboko wieżę w to, iż któregoś dnia polakom uda się przezwyciężyć własne zarozumialstwo i intelektualna prostotę, z którą się tak pewnie afiszują.

Pana Urbana szanuję, bo jako człowiek(!) nie mogę sobie pozwolić na bezpodstawne obrażanie kogokolwiek tylko na podstawie kilku wypowiedzi umieszczonych na kartce papieru. Tak łatwo jest osądzać ...

Co do Kasieńki, to zrobię wyjątek i pozwolę sobie na wyrobienie sobie zdania o tobie na podstawie tego co tu napisałaś.

Chyba nie muszę nic więcej dodawać... proponuje jednak byś wraz z chłopakiem wysiliła sie i osunęła słomę z kaloszy, poprawiła ortalionowy dresik i zabrała się za rodzenie dzieci. A kiedy już będziesz ich miała 6-8, chłopak będzie pił, a ty przytyjesz z 40 kilo weź dzieciaczki na kolana i wytłumacz im, że to komuchy i żydzi są winni, że jest wam tak strasznie ciężko. Na pewno wyrosną na wspaniałych otwartych na świat i ludzi obywateli , którzy zapewnią Polsce wspaniałą świetlistą przyszłość.

mahrana

Post autor: mahrana » 18 września 2007, 12:51

W toku zbierania materiałów na temat prezydenta Ronalda Raegana trafiełm na opinie J. Urbana o tymże prezydencie, z czasów gdy Jerzy U. bawił się w rzecznika jaruzelszczyzny, zamieszczane na łamach "Trybuny Ludu" i "Życiu Warszawy" . "Język nienawiści" to za mało powiedziane...

Ogore

Post autor: Ogore » 18 września 2007, 14:54

"Nie" Ur´bana nie kupuje i prawdopodobnie w nastepnym dziesieciolatku nie kupie.

Z powodu szacunku do samego siebie.

Czy Urban jest czlowiekiem?

Niestety, aby byc czlowiekiem zydowski rodowod to troche za malo.

Ogorek

Pan isek

Post autor: Pan isek » 1 stycznia 2008, 21:14

AnnaE
Proponuję, nawet w żartach, a może właśnie przede wszystkim w żartach przestrzeganie zasad pisowni, bo przez błędy teksty stają się zrozumiałe tylko dla piszącego.

A więc krótkie korepetycje:

- narodowości, tu : Żyd, Polak (i inne też) piszemy z dużej litery,

- wyznania religijne: żyd, katolik, muzułmanin ( i inne) piszemy z małej litery.
Pisze się wielką - WIELKĄ literą, a nie "dużą" i nie "z dużej". Podobnie "małą".Natomiast co do JE Jerzego Urbana - to daj im - katolom ich Boże - takiego biskupa. Przy tej inteligencji z pewnością bylby w kurii rzymskiej zastępcą paieżą - o ile nie samym papieżem.

A zatem religijni maniacy - szacunek dla ROZUMU! Bo tak gdzie wiara tam już miejsca na rozum zbyt wiele nie ma.

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 1 stycznia 2008, 22:18

Dziękuję za pouczenie.

Twój tekst też nie jest bezbłędny.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2008, 10:29 przez AnnaE, łącznie zmieniany 1 raz.

Joachim Jedermann

Re: NIE do ręki

Post autor: Joachim Jedermann » 29 stycznia 2008, 01:47

puszysta pisze:Sądzenie, że jest to "ideowy człowiek lewicy" rodzi podejrzenie ndst wymiaru mózgu u autora.

Jeśli kto chce, niech mnie podejrzewa o zbyt mały mózg, co tam... Uważam, że Jerzy Urban JEST "ideowym człowiekiem lewicy". Gdyby mu było wszystko jedno, na czym robi forsę, to może produkowałby np. gadżety z wizerunkiem Jana Pawła II. A on bardzo starannie selekcjonuje to, na czym chce zarabiać. On JEST "ideowym człowiekiem lewicy". Na tym polega jego problem (= Sodoma & Gomora: wolność "od pasa w dół"). I właśnie dlatego należy sie za niego modlić. Nie za niego przede wszystkim, ale on może tej modlitwy potrzebować bardziej, niż niejeden inny człowiek. Mimo tego, że on tym gardzi (na własne uszy słyszałem w Polskim Radiu jego samego, jak mówi: "nie obchodzi mnie, co ze mną będzie, gdy mnie nie będzie"). Albo nawet dlatego? Pobożni katolicy modlą sie do Maryi słowami: "[...] za tych, którzy się do Ciebie uciekają, [...] za tych, którzy się do Ciebie nie uciekają", prosząc za Jej wstawiennictwem o miłosierdzie Boże. A potrzebujemy go WSZYSCY.

ODPOWIEDZ