W obronie Telewizji TRWAM

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gita

Post autor: gita » 23 lutego 2012, 18:03

listiorana pisze:Ale będzie ubaw, jak się okaże, że mimo braku miejsca na multipleksie, telewizja dalej istnieje! I co wtedy? ktoś chyba kłamie w tej sprawie chcąc rozgłosu dzięki "Multipleksowi" i Waszym demonstracjom. jak znam życie to mnie nazwiecie lemingiem, czytelnikiem wrogich mediów itd. ale może komuś się otworzą oczy na to, że ktoś poważnie kłamie w Waszym środowisku i Wami manipuluje.
,Postaram się wytłumaczyć w czym rzecz.
Posłużę się dwoma przykładam z najbliższego pdwórka.
Otóż mam TVTrwam oraz innych 72 stacji, których prawie wcale nie ogladam w tzwn. pakiecie brązowym , za co płacę miesięcznie 33zł.
Od 1 czerwca w Rumi gdzie mieszkam, mogłabym mieć TVTrwam za darmo, wraz z 24 programami, gdyby TVTRwam była na multipleksie.
Chcąć nie chcąc dalej będę musuiała płacić ten haracz, zamiast korzystać z darmowej telewizji, gdyż KRRiT swą skandaliczną, dyskryminacyjną decyzją to spowodowała.
Córka, która mieszka na skraju Rumi, gdzie niem ma telewizji kablowej, nie może oglądac TVTrwam i nadal nie będzie mogła oglądać, gdyż KRRiT ją swą decyzją zdyskryminowała.
Czy już rozumiesz w czym rzecz na podstawie tych dwóch przykładach?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 23 lutego 2012, 19:37

listiorana pisze:Ale o co tyle hałasu? uważam, że strona broniąca TV trwam jest NIEDOINFORMOWANA. przecież ta telewizja nigdy nie nadawała naziemnie, a tylko telewizje nadające w ten sposób swójprzekaz znalazły się na multipleksie, bo inaczej nie mogłyby nadawać (koniec analogówki) Wasza TV dalej będzie funkcjonować, będzie rozprowadzać sygnał przez satelitę!!!

Blee. To dlaczego wszyscy uciekają na multipleks, i nikt nie chce zostać na satelicie ?
Nie wiesz ? To ja ci powiem dlaczego. Czasy się zmieniają. Satelita będzie funkcjonować jeszcze jakiś czas, i obumrze śmiercią naturalną. Wszystko co stare odejdzie w niebyt.
My patrzymy dalej niż tacy jak ty, i widzimy że ktoś chce po prostu wykończyć katolicką telewizję. Nie od razu rzecz jasna, bo jakiś czas TRWAM będzie nadawać na satelicie. A potem skończy się sielanka. Dworak uspokaja, bo wie to nadawanie na satelicie, to tylko na jakiś określony czas, aż do całkowitego obumarcia. Teoretycznie więc mówi prawdę, ale on dobrze wie, że jednocześnie oszukuje nas katolików, bo satelita niebawem zakończy swój żywot.
listiorana pisze:aż mi się chce śmiać, robicie raban, nie znając nawet pojęć i terminów. radzę poczytać list członka KRRiT w tej sprawie.
Ten twój członek to może sobie wsadzić ten list wiesz gdzie ...

P.S. Nie mogę wyjść z podziwu, jak to stado otumanionych lemingów daje się zwieść tym oszustom z KRRiT. Wprost niebywałe !

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 23 lutego 2012, 19:42

listiorana pisze:jak znam życie to mnie nazwiecie lemingiem, czytelnikiem wrogich mediów itd. ale może komuś się otworzą oczy na to, że ktoś poważnie kłamie w Waszym środowisku i Wami manipuluje.
Tak, jesteś lemingiem. I doprawdy nie masz powodu do dumy. Chyba że w środowisku lemingów pochwalisz się swoją wiedzą. O, wtedy to potraktują cię jak swego. Poklepią po plecach, i powiedzą "dobrze godosz" ... :mrgreen:

Oczęta to powinny tobie się otworzyć, nie nam. My widzimy o wiele więcej niż ty. Nie jesteśmy krótkowzroczni. Sięgamy dużo dalej, niż ty jesteś w stanie spojrzeć. I tak naprawdę, to tobą manipulują, nie nami. Nie robilibyśmy tyle tego rabanu, gdyby nie to, że my katolicy czujemy się normalnie dyskryminowani.

Powiedz mi, dlaczego niby TRWAM nie może otrzymać miejsca na multipleksie ? Jaka właściwie jest tego przyczyna ? Jaki jest powód dyskryminacji katolików ?

Awatar użytkownika
durex_sed_lex

Post autor: durex_sed_lex » 24 lutego 2012, 12:10

w tym kraju co niektórzy mogą o wieleee więcej . hihi
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2012, 14:07 przez durex_sed_lex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 24 lutego 2012, 14:13

durex_sed_lex pisze:w tym kraju co niektórzy mogą o wieleee więcej . hihi
Teksty z Wymiotnej to sobie na forum GW zamieszczaj. Tutaj nie potrzebujemy tych antypolskich chamskich tekstów.

A tak poza tym, to myślałem, że Polak to Polak, że stanie murem za telewizją TRWAM, za o.Rydzykiem, że przeciwstawi się dyskryminacji katolików. Ale widzę, że jeszcze jest wielu bękartów (inaczej was nazwać się nie da), którzy mało tego, że przeciwstawiają się temu co polskie, to jeszcze wrogom Polski sprzyjają ! No bardziej chorej sytuacji u nas w Polsce jeszcze nie było. Za komuny Polacy stanowili jakiś monolit. Raczej nie dali się tak łatwo podzielić. Dla zdecydowanej większości Polaków komuna była wrogiem nr 1. A dzisiaj bękarty ujadają razem z bolszewią, życząc najgorszego Kościołowi w Polsce.

listiorana

Post autor: listiorana » 24 lutego 2012, 15:16

W Biblii jest napisane bardzo wyraźnie, że każda władza ziemska pochodzi od Boga, czy to król, premier czy prokurator. Ojciec rydzyk popełnił wykroczenie, co mu szkodziło poprosić o zgodę na nadawanie reklam i zbiórki pieniędzy? to, co zrobił było nieuczciwe, niezgodne z sumieniem, inne stacje płacą krocie za możliwość nadawania reklam. gdyby tak zrobił np. tvn, to zaraz Wasze media by to zanegowały, bo to niezgodne z prawem. Skoro więc władza musi egzekwować prawo, sąd to zrobił. i to jest sprawiedliwe. a to, że się ukarany uchyla, nie stanie twarzą w twarz (czyżby brak odwagi rozwiązuje ucieczką?) z wymiarem sprawiedliwości, nie kontaktuje się z komornikiem jest naganne. ostatnia uwaga na koniec: mam nadzieję, że na tym forum jest ktoś inteligentny, tak, aby polemizować z moimi poglądami, a nie obrzucać wyzwiskami. Najłatwiej powiedzieć: "ty idioto" i się odwrócić na pięcie. ludzie o szerszych horyzontach myślowych tak nie robią, nie reagują agresją na krytykę, tylko korzystają z zasobów swojego intelektu i DYSKUTUJĄ. tak do niczego nie dojdziecie i nie zmienicie Polski. to nie rozwiązanie poobrażać się na wszystkich i pozwyzywać jak nierozumny dzieciak. poza tym ja za Wasze poglądy nie tytułuję Was "oszołomami", tylko pragnę dialogu.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 24 lutego 2012, 16:19

listiorana pisze:tak do niczego nie dojdziecie i nie zmienicie Polski.
Polska nie jest dla nas. Polska jest dla nas wszystkich. Dla wszystkich Polaków.
Naprawdę chcesz takiej Polski, jaką chce nam zaproponować tow. Tuskow ? Właściwie to on nawet nie proponuje, on nam wszystkim narzuca ! Ostatni przykład to ACTA. Pełna kontrola internautów. Czytając Twój ostatni post, z przykrością stweirdzam, że jednak leming pozostanie lemingiem. On nie ma szerszych horyzontów myślowych. Leming jest tak ograniczony w swoim myśleniu, że nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Ma tak ograniczone pole widzenia, że widzi tylko to co mu TELEWIZJA POKAŻE I POWIE.

Doprawdy nie wiem, jak z kimś takim dyskutować. Czy w ogóle jakiekolwiek argumenty do takiego kogoś dotrą. To jak grochem o ścianę.

Jak to w ogóle możliwe, że przez 5 lat haniebnych rządów tow. Tuskowa, lemingi niczego się nie nauczyły ? Jak to w ogóle możliwe ?? Przecież Tusk dał tyle przykład swojej arogancji, swego lekceważenia nas Polaków, traktowania nas jak bydło. Ale nie, to widać za mało !

Listiorana, przeczytaj sobie w wolnej chwili książkę Orwella pt. "1984", to może cośkolwiek zrozumiesz.

I tak na koniec. W swoim ostatnim poście jeszcze bezczelnie wciskasz, że o.Rydzyk popełnił wykroczenie. O zgrozo ! Z ofiary czyni się przestępcę !!! Tak robili niegdyś bolszewicy, tak czynią dzisiaj nieudacznicy z PO, wespół z antypolskimi mediami. Ileż to już było przypadków, że ofiary stawały się przestępcami. Pierwszym lepszym przykładem niech będzie bp. Stanisław Wielgus. Media dosłownie go zdeptały. Dzisiaj to samo czyni się z o.Rydzykiem. Atak na o.Rydzyka i na telewizję TRWAM, to pośrednio atak na nas katolików. Ty widzisz jakieś pierdoły typu, że nie poprosił o zgodę na nadawanie reklam czy o zbiórkę pieniędzy. Ja widzę coś więcej. Widzę zmasowany atak na o.Rydzyka i na jego dzieła, głównie na telewizję TRWAM. Komu ta telewizja przeszkadza ? Nieudacznikowi tow. Tuskowowi ? Czego on się boi ? Prawdy ? Może prawdy o zamachu smoleńskim ?

Naprawdę godzisz się na państwo totalitarne ? Na to, że Tusk czyni sobie z Polski prywatne ranczo ? A nas ma za bydło ? Jeszcze tylko wprowadzić w życie pełną kontrolę, głównie w internecie, w ostatniej ostoi wolności, zamknąć gębę katolickim mediom. I .. hulaj dusza ...

listiorana

Post autor: listiorana » 24 lutego 2012, 16:40

dziękuję za propozycję przeczytania wymienionej powieści, ale już ją mam za sobą, podobnie jak wiele innych pozycji - czytanie to mój zawód, jestem filologiem polskim. Nie wiem skąd teza, że popieram premiera Tuska i jego gabinet. szanuję władzę, szanowałam także Kaczyńskich. powtarzam, władza pochodzi od Boga i On każe nam ją szanować, to Jego decyzje, On tym kieruje. co do dyrektora RM, to nie są pierdoły za przeproszeniem, lecz działanie niezgodne z zasadami naszego państwa, to nie tusk ustalił, że należy prosić pisemnie o zgodę w pewnych kwestiach, tego wymaga uczciwość. Gdyby ojciec Rydzyk szanował prawo, a nie próbował po cichu je omijać, bo szkoda pieniędzy na koncesję, nie byłoby żadnych krytycznych opinii. Mam dwie prośby: proszę mnie nie utożsamiać z obozem rządzącym, bo nie wyraziłam nogdzie dla nich poparcia, po drugie proszę o odpowiedź na pytanie, dlaczego RM po ludzku i w poszanowaniu prawa i z szacunku dla innych, którzy jemu podlegają nie poprosiło o zgodę na przeprowadzenie zbiórki? przecież to nie przestępstwo, zgodę by dostali. chyba, że lepiej deptać prawa obowiązujące innych. najpierw trzeba dawać przykład sobą, a potem wymagać od innych. Ojciec Rydzyk po prostu daje powody do jego krytyki: językiem, stylem wypowiedzi, odwracaniem kota ogonem, uchylaniem się od prawa itd. na pewno nie jest skromnym i pokornym zakonnikiem. mówię to, co widzę.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 24 lutego 2012, 19:50

listiorana pisze:powtarzam, władza pochodzi od Boga i On każe nam ją szanować, to Jego decyzje, On tym kieruje.
Jak na polskiego filologa, to nieźle pokrętne teksty piszesz.
Piszesz, że władza od Boga pochodzi. Mam rozumieć, że władza Stalina, Lenina, Hitlera i innych bandziorów również ?

Zamiast odpowiedzi, wkleję fragment tekstu znaleziony na Frondzie :

Stwórca ma ogromne poczucie humoru, bo od czasu do czasu, ulegając naszym wolnym wyborom, innymi słowy: na nasze własne życzenie, wrzuca nam na piedestał idiotę, aparatczyka, czy bufona, by przy okazji uzmysłowić nam, jakimi jesteśmy durniami, powierzając los swój i swoich rodzin takim nieudacznikom.

Ostatnio (widziałem w przedwyborczym spocie) na horyzoncie pojawił się nowy "mędrzec" - kandydat na umiłowanego przywódcę. Otóż ten Pan (towarzysz) chciałby zlikwidować IPN, a pieniądze, za które jest utrzymywany ten Instytut, przeznaczyć na głodujące dzieci. Bo po co narodowi pamięć? Po co ludziom jakaś tam wiedza historyczna? Niech przyzwyczajają się do "nowoczesnego" sposobu myślenia, że Judasz donoszący na swoich przyjaciół w czasach PRL, to fajny gość! Nie pomyślał nieboraczek, że likwidacja SLD przyniosłaby więcej korzyści z odzyskanych pieniędzy, wydawanych z naszych podatków na utrzymanie tej partii. Otumanieni "grubą kreską" ludzie nabierają się na takie Janosikowe chwyty, bo dzieci potrzebują jedzenia. Ale pamięci historycznej o swoim narodzie, to już nie?

Boleję nad odmóżdżeniem ogromnej liczby moich rodaków, gdyż była (i jest) w Polsce możliwość przeciwdziałania owemu "zaćmieniu umysłów", a przynajmniej u tej części społeczeństwa, która deklaruje się jako katolicy wierzący.

listiorana pisze:po drugie proszę o odpowiedź na pytanie, dlaczego RM po ludzku i w poszanowaniu prawa i z szacunku dla innych, którzy jemu podlegają nie poprosiło o zgodę na przeprowadzenie zbiórki? przecież to nie przestępstwo, zgodę by dostali
Odsyłam do linka (sprawa nie tak dawna) :
http://www.wprost.pl/ar/148777/Rydzyk-n ... geotermie/

Niech więc szanowna Pani filolog nie pisze bredni. ;-)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 1 marca 2012, 14:31

Multipleks multiplikuje widownię
Małgorzata Goss

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji złapała się na własny haczyk. Chcąc dowieść, że odmowa koncesji Telewizji Trwam na multipleks była słuszna z powodu jakoby niewielkiej oglądalności, niechcący udowodniła coś wręcz odwrotnego. Miejsce na multipleksie jest w stanie zapewnić oglądalność stacjom nawet startującym od zera, a cóż dopiero stacji tak znanej jak Telewizja Trwam.

Dotąd Krajowa Rada wmawiała opinii publicznej, jakoby koncesja na nadawanie naziemne była bez znaczenia dla rozwoju tej katolickiej telewizji. Wykorzystując badania oglądalności ośrodka badawczego Nielsen Audience Measurement, Departament Monitoringu KRRiT przedstawił własne opracowanie, z którego wynika, że telewizje, które otrzymały miejsce na MUX 1 (cyfrowym multipleksie naziemnym), mają wyższą oglądalność niż Telewizja Trwam, która tego miejsca nie otrzymała. Przypomina to jako żywo wyważanie otwartych drzwi, bo i bez opracowania Krajowej Rady wszyscy od dawna wiedzieli, że miejsce na multipleksie poszerza widownię. Po wejściu na MUX 1 telewizja Polo TV przyciągnęła, według danych KRRiT, średnio 17 tys. widzów na minutę, ESKA TV - 13 tys., TTV - 5,8 tys., podczas gdy niedopuszczona na multipleks Telewizja Trwam - 5,7 tys. widzów na minutę.

Dorabianie metryki
Propagandowy cel przygotowania opracowania jest aż nadto widoczny. - Pan Dworak zapomniał podać, że satelitarna ESKA NORD, zanim weszła na MUX 1 jako ESKA TV, miała bardzo zbliżoną oglądalność do Telewizji Trwam. Jeśli więc czegokolwiek dowodzi to opracowanie, to tego, że obecność na multipleksie ogromnie zwiększa oglądalność danej stacji - zwraca uwagę poseł Anna Sobecka. Jej zdaniem, Rada żongluje danymi na własny użytek, podczas gdy w rzeczywistości "oglądalność" nie była kryterium stosowanym przez Krajową Radę w procesie koncesyjnym. Na przykład ESKA TV dostała koncesję na MUX 1 pomimo podobnej oglądalności do Telewizji Trwam, którą pominięto. Koncesje otrzymały też stacje o zerowej oglądalności, które w ogóle wcześniej nie były nadawcami telewizyjnymi. - Fundacja Lux Veritatis nie otrzymała koncesji, ponieważ pan Dworak przyjął bezpodstawnie, że nie podoła finansowo. Kiedy wyszło na jaw, że koncesje otrzymały podmioty kompletnie niewiarygodne finansowo, to pan Dworak naprędce szuka innych argumentów na obronę swojej decyzji o odmowie koncesji dla Telewizji Trwam - komentuje zrobione ad hoc "opracowanie" Krajowej Rady o. Jan Król. - Niech pan Dworak lepiej trzyma się własnego uzasadnienia - dodaje. Redemptorysta zwraca uwagę, że KRRiT dała się poznać jako organ, który nie stosuje jednolitych kryteriów do wszystkich, lecz dobiera je w zależności od tego, co jej w danej chwili bardziej pasuje. Tak było w procesie koncesyjnym i tak samo jest przy okazji rzeczonej "analizy oglądalności" Krajowej Rady. - My znamy inne dane. Samych zestawów satelitarnych do odbioru wyłącznie Telewizji Trwam rozprowadziliśmy ok. 300 tysięcy - wylicza o. Król. Czyżby Krajowa Rada chciała przekonać opinię publiczną, że Polacy wydali miliony złotych na sprzęt po to, żeby telewizji nie oglądać? Telewizja Trwam odbierana jest też za pośrednictwem niektórych telewizji kablowych, w niektórych pakietach Cyfry Plus oraz za pośrednictwem internetu. Wiele mówi też liczba ponad 1,6 mln obywateli, którzy wsparli swoimi podpisami żądanie udostępnienia Telewizji Trwam na multipleksie 1. Tymczasem KRRiT z uporem powtarza, jakoby widownia Trwam liczyła kilka do kilkudziesięciu tysięcy osób.
- Badania sondażowni Estymedia z 2006 r. wykazały, że Telewizja Trwam posiadała już 5 lat temu 653 tys. widzów - przypomina Sobecka.

Czytelna manipulacja
Opracowanie Krajowej Rady z punktu widzenia przydziału miejsc na multipleksie jest kompletnie nieprzydatne. Gdyby bowiem za kryterium przyznania miejsca na multipleksie przyjąć "oglądalność", Rada musiałaby cały MUX 1 poświęcić na skoczne disco polo, co byłoby de facto wyrzucaniem w błoto publicznych pieniędzy. Oglądalność interesuje reklamodawców i do nich to opracowanie powinno być adresowane. Nieprzydatność opracowania nie przeszkodziła jednak Krajowej Radzie opublikować go w centralnym miejscu na stronie internetowej, dokładnie w dniu obrad sejmowej komisji na temat nieprawidłowości przy rozdziale koncesji. Zamiar był czytelny. Chodziło o to, by zasugerować opinii publicznej, że Telewizja Trwam ma mniejszą oglądalność niż stacje, którym przyznano koncesje. I w ten sposób zmniejszyć nieznośny ciężar ponad 1,6 mln podpisów z żądaniem koncesji na MUX 1 dla katolickiego nadawcy. Fałszywe przesłanie KRRiT powtórzyła PAP, a za nią inne media. Krótko mówiąc, propagandowa zagrywka - nie pierwsza, jakiej dopuszcza się Krajowa Rada od czasu, gdy złapana została za rękę na kombinacjach z koncesjami. Bardzo przytomnie zareagował na manipulacje jeden z internautów: "Mam dla salonu III RP propozycję. Zróbcie eksperyment i zdejmijcie jednocześnie z anteny "Lisa na żywo", Miecugowa ze "Szkłem kontaktowym", Morozowskiego z "Tak jest Panie prezesie" i odstawcie na bocznicę żałosną babcię Czubaszek z księdzem "patriotą" Sową. Jak myślicie, ile protestów wpłynie od oburzonych obywateli? Ja bym jednak na waszym miejscu nie ryzykował".

Koło fortuny dla swoich
Pozbawienie katolickiej Telewizji Trwam miejsca na multipleksie 1 ma na celu uniemożliwienie dotarcia do słuchaczy na takich samych zasadach jak dociera TVN, Polsat czy publiczna TVP. Dlaczego Krajowej Radzie tak bardzo na tym zależy? - Perspektywa telewizji na bezpłatnym multipleksie jest porażająca dla jej konkurentów, którzy boją się sytuacji, że w zasięgu pilota będzie stacja, która nie epatuje seksem i przemocą, ale nadaje niezależne programy informacyjne, religijne, publicystyczne, prezentujące zupełnie inny, normalny świat - komentuje red. Wojciech Reszczyński, twórca pierwszych niekomunistycznych "Wiadomości" w TVP. Czego boi się konkurencja? Kluczem do zrozumienia mechanizmu rządzącego rozwojem mediów w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie jest właśnie tzw. oglądalność. Im większa oglądalność, tym większe dochody danej stacji z reklam, które można zainwestować w rozwój telewizji. Im więcej pieniędzy się zainwestuje, tym większa oglądalność. Odmowa koncesji Telewizji Trwam w gruncie rzeczy zmierza do jednego: aby do tego "koła fortuny" nikogo z zewnątrz nie dopuścić. - Firmy reklamujące się w mediach elektronicznych, widząc, że Telewizję Trwam oglądają miliony Polaków, zaczęłyby naciskać na agencje reklamowe, aby ich spoty reklamowe znalazły się na jej kanale. Z kolei przychody z reklam pozwoliłyby tej katolickiej telewizji inwestować w rozwój i zdobywać coraz szerszą publiczność - tłumaczy Reszczyński. Można temu zapobiec tylko w jeden sposób - urzędowo blokując dostęp do Telewizji Trwam.

Postscriptum
Krajowa Rada zestawiła oglądalność telewizji obecnych zarówno na satelicie, jak i w kablu oraz na multipleksie naziemnym (Polo TV, ESKA TV, TTV, TV6 i Religia.tv). I porównała je z oglądalnością Telewizji Trwam, która nie jest dostępna na multipleksie naziemnym i w części kablówek, a nadaje wyłącznie z satelity. I to innego niż pozostałe polskie telewizje satelitarne. Porównanie jej oglądalności z krezusami, którzy otrzymali koncesję na multipleks naziemny, jest nieuczciwe i kompletnie niemiarodajne dla oceny widowni Trwam. Należy uwzględnić, że rzesza polskich odbiorców zmuszona jest wybierać między Telewizją Trwam a pakietem kilkudziesięciu innych polskojęzycznych stacji (bez Telewizji Trwam). Ci zaś, którzy chcą mieć i jedno, i drugie, muszą zaopatrzyć się w dwa telewizory, dwa zestawy satelitarne i wnosić podwójne opłaty dostępowe. Wśród ponad 1,6 mln osób, które żądają od Rady umieszczenia Telewizji Trwam na bezpłatnym multipleksie, wielu jest takich, którzy nie mogą jej oglądać wyłącznie dlatego, że nie stać ich na podwójne wydatki. To doprawdy żenujące, że nominat prezydenta Bronisława Komorowskiego Jan Dworak dyskryminuje tę rzeszę ludzi bądź co bądź najsłabszych. W normalnym państwie obywatele ci otoczeni byliby przez władze szczególną opieką.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po23.txt

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 marca 2012, 10:28

Gdańsk: Demonstracja w obronie Telewizji Trwam - 18 marca

W związku z dyskryminacją Telewizji Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz brak reakcji rządu na łamanie prawa przez konstytucyjny organ jakim jest KRRiT, w dniu 18 marca w Gdańsku odbędzie się demonstracja z żądaniem przyznania fundacji Lux Veritatis miejsca na cyfrowym multipleksie. Jest to jednocześnie protest przeciwko łamaniu podstawowych praw obywatelskich i ograniczaniu przez rząd Donalda Tuska wolności mediów oraz swobody przepływu informacji.
Demonstracja wyruszy spod bazyliki św. Brygidy po Mszy o godz. 11.00. Przejdziemy obok pomnika króla Jana III Sobieskiego, gdzie gdańszczanie w czasach zniewolenia komunistycznego gromadzili się na nielegalnych wiecach, żądając wolności słowa. Następnie udamy się pod pomnik Poległych Stoczniowców – miejsca w którym Polacy upominali się o prawa człowieka, wolność, godność i szacunek.

Zwracamy się o liczny udział w proteście, przygotowanie banerów i transparentów oraz jak najszersze przekazywanie informacji o demonstracji.

Komitet Organizacyjny:

Gertruda Szumska Koła Radia Maryja
Anna i Andrzej Kołakowscy Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
Krzysztof Dośla przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność
Andrzej Jaworski poseł na Sejm RP z ramienia PiS
Ewa Kowalewska Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Archidiecezji Gdańskiej
Lech Kowalewski Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Leszek Lis Klub Gazety Polskiej w Gdańsku
Czesław Nowak Stowarzyszenie Godność
Roman Dambek Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski"

http://solidarni2010.pl/n,2686,12,gdans ... e-telewizj...

www.marszdlatv-trwam.pl

Gdzie odbędą się następne marsze i protesty?

BYDGOSZCZ
Manifestacja w obronie TV TRWAM
15 marca, godz. 14:30 przy Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy
--------------------------------------------------------------------------------

BIAŁYSTOK

Rada
Radiofonii i Telewizji, bez podania racjonalnego powodu, odmówiła
przyznania Telewizji TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowej telewizji
naziemnej. Jest to kolejny, po zwolnieniach niezależnych dziennikarzy z
mediów publicznych, przykład łamania zasad demokracji w naszym kraju.

Chcemy
przypomnieć, że zdecydowaną większość Polaków stanowią katolicy.
Polityczna decyzja nie ma prawa pozbawiać nas możliwości oglądania
telewizji krzewiącej wartości naszej wiary. Czujemy się dyskryminowani w
naszym kraju! Z tego powodu organizujemy wspólny protest środowisk
katolickich i patriotycznych w obronie TV TRWAM oraz innych niezależnych
mediów.

ZAPRASZAMY
NA MARSZ W OBRONIE TV TRWAM I WOLNOŚCI W MEDIACH

18 marca 2012 roku Białystok

Program:
14.00 – Msza św. w kościele św. Rocha w Białymstoku
15.00 – zbiórka przy Pomniku Smoleńskim
Marsz ul. Lipową w kierunku pomnika Jana Pawła II (Archikatedra Białostocka).
Marsz poprowadzi dziennikarz Jan Pospieszalski
Wystąpienia oraz podpisanie petycji w obronie niezależnych mediów
Organizatorzy:
- Solidarni 2010 Białystok
- Prawo i Sprawiedliwość
- Solidarność Regionu Podlaskiego
- Solidarność ’80 Region Podlaski
- Biura i Koła Radia Maryja
- Klub Gazety Polskiej
- Ruch im. Lecha Kaczyńskiego
- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
- Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana
- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej
- Klub Inteligencji Katolickiej
- Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej
- Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich
- Stowarzyszenie Świętego Izydora Oracza
- Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego
- Podlaskie Stowarzyszenie Absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
- Patriotyczne Podlasie

Adres do korespondencji: solidarni2010bialystok@wp.pl
--------------------------------------------------------------------------------

Gdańsk (o tym mowa powyżej)

Marsz sprzeciwu wobec dyskryminacji TV TRWAM w Gdańsku odbędzie się dn 18.03.2012. Po mszy w kościele św. Brygidy o godz. 11.00 wyruszamy do pomnika Jana Sobieskiego a potem na Plac Solidarności, pod Trzy Krzyże.

Komitet Organizacyjny :

Gertruda Szumska Koła Radia Maryja
Anna i Andrzej Kołakowscy Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
Krzysztof Dośla przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność
Andrzej Jaworski poseł na Sejm RP z ramienia PiS
Ewa Kowalewska Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Archidiecezji Gdańskiej
Lech Kowalewski Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Leszek Lis Klub Gazety Polskiej w Gdańsku
Czesław Nowak Stowarzyszenie Godność

LUBLIN

Zapraszamy Mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny

DO UDZIAŁU W MARSZU W OBRONIE WOLNOŚCI MEDIÓW W POLSCE
Protestujemy przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam.

Marsz odbędzie się w dniu 18.03.2012r. (niedziela).
Rozpoczynamy udziałem we Mszy Św. w Kościele OO. Jezuitów przy ul. Królewskiej
o godz. 12:30, po której nastąpi przemarsz z ul. Królewskiej pod Urząd Wojewódzki.

Komitet Organizacyjny Marszu

/Kontakt/ rebus729@wp.pl

WROCŁAW

Manifestacja w obronie TV TRWAM

31.03.2012 (sobota) godz.16.00
Wymarsz spod pomnika B. Chrobrego przy ul. Świdnickiej
przemarsz przez Rynek na pl. Solny;
wcześniej, o 15.00 msza św. za Ojczyznę w kościele Bożego Ciała

Prosimy o przyniesienie flag, sztandarów, transparentów i innych atrybutów narodowo-chrześcijańskich.

organizatorzy:
- Stowarzyszenie Solidarni 2010
- Wrocławski Klub Gazety Polskiej
- Prawo i Sprawiedliwość
- Wrocławski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego
- Koła Przyjaciół Radia Maryja

WARSZAWA

21 kwietnia 2012 r. odbędzie się II Ogólnopolski Marsz w obronie:
Suwerenności
Wolności słowa
Wolnych mediów
Telewizji Trwam

Szczegółowy program podamy później.

Organizatorzy: Solidarni 2010 i Kluby Gazety Polskiej z Poznania

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 14 marca 2012, 23:00

Protest w obronie wolnych mediów odbył się w Szczecinie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SEOaxZTwAIQ[/youtube]

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 15 marca 2012, 20:33

Przepraszam za usterki na filmie - film usunięty.
Zapraszam do dwóch relacji ze szczecińskiego protestu (tym razem sprawne technicznie)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cE6uA0oJeUA[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vkzNboEbVZg[/youtube]

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 18 marca 2012, 10:02

DarekMirror pisze:Protest w obronie wolnych mediów odbył się w Szczecinie.
Dla przypomnienia dzisiaj są manifestacje w obronie wolnych mediów w Białymstoku, Lublinie i Gdańsku. Przybądźmy tłumnie, pokażmy swoją siłę. Pokażmy że nas jest wielu.
Pokażmy że ich czas się skończył, że dla tych, dla których "polskość to nienormalność" czas ich bandyckich i złodziejskich rządów się kończy.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 2 kwietnia 2012, 18:18

Senator PO zaniepokojony ws. TV Trwam.

Bydgoski Klub Gazety Polskiej (BKGP) i Solidarni 2010, są usatysfakcjonowani odpowiedzią senatora Jana Rulewskiego (PO) na swoje pismo z dnia 15 III 2012 r. w którym organizacje domagały się interwencji w sprawie nie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie.

„Senator w nadesłanym w dniu dzisiejszym liście podzielił nasz niepokój i obiecał zainteresowanie się problemem” - napisali w swoim oświadczeniu, nadesłanym do redakcji portalu niezalezna.pl, przedstawiciel Solidarnych 2010 - Maciej Różycki i Prezes Bydgoskiego Klubu Gazety Polskiej - Krystian Frelichowski.

Poniżej publikujemy całość odpowiedzi Senatora Jana Rulewskiego:

Szanowni Państwo!

Z uwagą przeczytałem Państwa pismo dotyczące nieprzyznania Telewizji TRWAM miejsca na pierwszej publicznej platformie cyfrowej.

Pismo nakłania mnie do wystąpienia pod adresem rządu w powyższej sprawie. Zgodnie z artykułem 213 i 215 konstytucji RP odpowiedzialną za podejmowanie decyzji w sprawie prawa do informacji oraz wydania rozporządzenia jest wyłącznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

W poruszonej sprawie dostrzegam jednak problem nierównowagi w decyzjach przyznających prawo do korzystania z Multipleksu. W szczególności niepokojące były wypowiedzi i decyzje KRRiT przed rozstrzygnięciem procesu odwoławczego.

Zagadnienie o którym mowa jest przedmiotem moich zainteresowań.

Z poważaniem
Jan Rulewski

Autor: Olga Alehno, | Źródło: niezalezna.pl,

Oby nie okazało się to zagraniem w dobrego policjanta.

ODPOWIEDZ