Papież wzywa Kościół do większej obecności w mediach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Papież wzywa Kościół do większej obecności w mediach

Post autor: AnnaE » 22 września 2013, 10:47

Papież Franciszek zwrócił uwagę duchownych na potrzebę “większej obecności Kościoła w świecie środków przekazu” , aby w ten sposób móc lepiej rozumieć “oczekiwania, wątpliwości i nadzieje” współczesnych.

Papież wypowiadał się podczas audiencji dla uczestników zgromadzenia Papieskiej Rady do spraw Komunikacji Społecznej. Zachęcił zebranych do szerszego korzystania z nowych technologii medialnych, ale jednocześnie podkreślił, że ważna jest treść przekazu nie “uzyskanie nowoczesnych technologii, chociaż są one potrzebne do aktualnej i znaczącej obecności Kościoła”.

Na wstępie spotkania zwrócił uwagę na znaczenie mediów w kwestii ogólnoludzkiej komunikacji.

“Środki przekazu stopniowo stały się dla wielu ich zwykłym środowiskiem, siecią, za której pomocą ludzie się komunikują i rozszerzają horyzont swych kontaktów i więzi” – powiedział Ojciec św.

Jednocześnie ostrzegł przed “ograniczeniami i szkodliwymi aspektami tego środowiska”. Franciszek zachęcał duchownych do udziału w dialogu ze współczesnymi mężczyznami i kobietami, aby w ten sposób postarać się lepiej zrozumieć ich “oczekiwania, wątpliwości i nadzieje”.

“W erze obecnej, erze globalizacji, jesteśmy świadkami coraz większej dezorientacji i samotności; utrudnia to nawiązywanie głębszych więzi. Trzeba więc umieć prowadzić dialog. Nasza obecność powinna polegać na słuchaniu, prowadzeniu dialogu i zachęcaniu “ – powiedział Franciszek.

Papież dodał, że nie jest to “problem o charakterze głównie technologicznym”.

“Trzeba bowiem zadać sobie pytanie: czy potrafimy, również na tym polu, głosić Chrystusa?”, “rozgrzać serca” współczesnych ludzi – wyjaśnił Ojciec św.

PAP
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/papie ... w-mediach/

ODPOWIEDZ