Ekspancja fastfudĂłw

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Ekspancja fastfudów

Post autor: Coltrane » 15 grudnia 2009, 14:39

Restauratorzy chcą przyspieszyć ekspansję

Najwięksi gracze w branży zamierzają otworzyć w Polsce w przyszłym roku ponad 100 restauracji.

Najbardziej ekspansywne plany ma giełdowy AmRest prowadzący m.in. lokale KFC i Pizza Hut. – Planujemy otworzyć około 60 restauracji wobec 40 – 50 w tym roku – mówi Mateusz Sielecki, odpowiedzialny w spółce za kontrakty z inwestorami. Średni koszt uruchomienia jednej restauracji wynosi 2,3 mln zł. Zatem w 2010 r. spółka może wydać nawet 138 mln zł. W przyszłym roku tempo rozwoju przyspieszyć chce również giełdowy Sfinks, którego sieć liczy teraz 111 lokali, a spółce udało się wybronić przed upadłością.

– Przewidujemy ekspansywny rozwój sieci. Tylko w pierwszych miesiącach ma powstać kilka nowych lokali Sphinx i Wook – zapowiada Bogdan Bruczko, wiceprezes Sfinksa. Spółka ma też w planach przejęcie dużego gracza na rynku – pizzerii Dominium. Jeśli tak się stanie, nowa grupa, z ponad 290 lokalami, wysunie się na pozycję lidera polskiego rynku, wyprzedzając firmę McDonald’s. Ta również w 2010 r. nie zamierza dać za wygraną. – W 2009 r. otworzyliśmy już dziewięć restauracji, w planach mamy jeszcze siedem. Zamierzamy utrzymać dynamiczne tempo rozwoju sieci – mówi Dominik Szulowski, rzecznik McDonald’s. Firma ma w Polsce 229 barów.

Teraz wartość krajowego rynku restauracyjnego to ok. 20 mld zł. – Przyszły rok w najlepszym wypadku będzie podobny do tego. Rosnące bezrobocie i spowolnienie gospodarcze odcisną swoje piętno również na fast foodach – mówi Łukasz Wachełko, analityk DB Securities. Według danych GfK Polonia roczne wydatki na gastronomię na jednego mieszkańca w Polsce wynoszą około 100 euro wobec prawie 800 euro w Holandii czy ponad 900 euro we Francji. —Katarzyna Kucharczyk
RzeczpospolitaJak słusznie ktoś zauważył, w miarę tępienia rolnictwa przybywać będzie w Polsce fastfudów.....

kotka
Posty: 9
Rejestracja: 18 listopada 2009, 00:18
Lokalizacja: rzeszĂłw

Post autor: kotka » 25 grudnia 2009, 16:12

Witaj Coltrane, :)
jak na początek wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Restauratorzy chcą przyspieszyć ekspansję

w dzisiejszych czasach sieć gastronomiczna jest najbardziej opłacalną częścią rynku konsumenckiego.Z resztą nie da się ukryć , że jest to dobra forma osiągnięcia biznesu. Nie dziwi nas fakt ,że inwestorzy zagraniczni prowadzą działalność poza granicami swojego kraju .Po prostu warto w to inwestować, tak twierdzą co inwestują w tak potężne sieci (MCDonalds, KFC). No, ale musisz sobie zdawać sprawę, że kiedyś restauratorzy odczują spowolnienie gospodarcze , a wszystko związane to jest z wieloma czynnikami ekonomicznymi, i trzeba sobie zdawać sprawę z tego ze wciąż męczy nas fakt rosnącego
bezrobocia, a to już nie pozwala wielu jadać poza domem.Wzrost bezrobocia jak wskazują dane z przeprowadzonych sondażów w 2010r. wzrośnie i to znacznie, prawie o 10% i to w krajach należących do OECD.Jeśli tak będzie to na krótko, albowiem konsumenci umieją wybierać )zamiast bogate restauracje zawsze można zastąpić to małymi znacznie tańszymi przekąskami typu fast food.
Dlatego one zawsze będą przyciągać klientów.
:)no i jeszcze jeden fakt ciągła pogoń za pieniądzem i brak czasu zmusza nas coraz częściej do stołowania się poza domem.

także jednoznacznie można stwierdzić kryzys takim sieciom nie grozi , dlatego obserwacje na rynkach zmuszają inwestorów do rozbudowywania coraz to nowych sieci.
Nawet modne jest ostatnio zamawianie posiłków na tel. z dowozem gratis.

"ale nie jest prawdą fakt, że w miarę tępienia rolnictwa będzie przybywać fastfoodów"
owszem rozwój rolnictwa odczuwa się już po wojnie i to znacznie, ale dziś powoli zanika polskie rolnictwo- względy ekonomiczne i miara pieniądza w czasie.. JEDNO JEST PEWNE ROLNICTWO MUSI BYĆ bo z niego czerpiemy wszystkie dobra , które zaspokajają nasze potrzeby. Owszem możemy importować ale po co skoro możemy mieć własne i zdrowsze ( o ile jeszcze takie jest)

Zauważ takich barów nie buduje się na wsi, ale nie zmienia to faktu ze nie będzie rolnictwa. Po
prostu ludzie przyzwyczajeni do ziemi, wciąż będą nią żyć i chcieć ją uprawiać.Natomiast jestem przekonana ze rolnictwo nie zniknie .

ODPOWIEDZ