Babskie sprawy i antykoncepcja teĹź

ODPOWIEDZ
robot
Kontakt:

Babskie sprawy i antykoncepcja też

Post autor: robot » 1 lutego 2007, 12:36

dzien dobry chccialabym sie dowiedziec po jakim czasie powinnam dostac miesiaczke 2,5 miesiaca temu urodzilam dziecko nie karmie piersia i do tej pory nie mialam jeszcze okresu a juz wspołzylam i troche mnie to niepokoi. jeszcze chcialam zapytac o srodki antykoncepcyjne czy musze isc osobiscie do lekarza po recepte? prosze o jak najszybsza odpowiedz! dziekuje
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:54 przez robot, łącznie zmieniany 1 raz.
jestem botem porządkowym

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Post autor: admin » 1 lutego 2007, 12:37

Niestety nie mam wiedzy na ten temat. Osobiscie proponuje wpierw udac sie do najblizszego konfesjonalu i wyspowiadac a nastepnie zasiegnac opinii lekarza.
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:55 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 30 maja 2007, 08:49

czasami to tak jest ,czekanie na na miesiączkę może sie przeciągnąć o dziewięć miesięcy a wtedy to nalezy od nowa się przygotować na sex po porodzie .

bo zasada jest taka im dłużej i częsciej karmisz dziecko piersią tzw, na żądanie to w twoim organiźmie wytwarza się prolaktyna a ta oddala jajeczkowanie,jeśli z powodów religijnych problem antykoncepcji jest Ci obojętny to weź pod uwagę swoje zdrowie jezeli płodność kobiety srednio ciągnie się do piędziesiątego roku życia to łykając przez te lata tabletki to może być źle rozważ to zanim zpytasz ginekolga poczytaj,a swoja drogą to tabletki przeradzają często babę w chłopa taki babo-chlop to może nie być pociągający w łóżku jak ci wąsy urosną głos zgrubieje to twojego męża nie zachęcisz do sexu a i ty będziesz traciła ochotę mówi ci to męzatka z trójka dzieci,która ma dwadzieścia lat za sobą w małżeństwie i nie stosuję żadnej antykoncepcji . ,A czujemy sie często jak ,przed ślubem normalnie miodowe lata zapraszam na swoja stronę możesz wysłać mejla ,ale może jeszcze nie ma następnego maluszka pod twoim secem ,a jeśli tak, to szczęscie .to dar..
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:55 przez KASIA, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Post autor: Gość » 18 września 2007, 21:40

KASIA pisze: mówi ci to męzatka z trójka dzieci,która ma dwadzieścia lat za sobą w małżeństwie i nie stosuję żadnej antykoncepcji .
to ciekawe, Kasia ma 35 lat w tym dwadziescia w malzenstwie... to tylko w rydzykowie mozliwe.

Za pogrubienie glosu odpowiedzialny jest testosteron ktory nie jest skladnikiem pigulek antykoncepcyjnych.
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

kasia kisielewska

odpowiadam

Post autor: kasia kisielewska » 19 września 2007, 07:04

kobieta nigdy, do końca o swoim wieku prawdy nie mówi ,

dwadzieścia lat malżenstwa minie za rok

.zaokrąglilam a wiek troszkę obniżylam,

a co może na forum mam jeszcze podać numer ulicy i domu,

i tak dużo ujawniłam bo ja nie lubię anonimów

,odpowiadam za to co mówię

Mało jeszcze wiesz o tabletkach ,farmaceuci tylko to mówią co chcą żebyś wiedziała,

nawet gdy się leczysz gdy czytasz ulotkę, to aż strach człowieka ogarnia , co się może stać w wyniku brania leku no,i wtedy podejmujesz decyzję co ważniejsze .

Chce to niech bierze te tabletki ,ale ma prawo do prawdy a nie być ofiarą reklam typu wódka bez cholesterolu .

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 19 września 2007, 08:58

Nie powinnaś brać pigułek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych, jeśli:

. jesteś palącą kobietą powyżej 35 roku życia

. masz dużą nadwagę

. masz nieprawidłowe, niewyjaśnione krwawienia z pochwy

. masz chorą wątrobę, pęcherzyk żółciowy lub problemy z kamicą żółciową

. cierpisz na chorobę nowotworową

. cierpisz na depresję i musisz się leczyć z tego powodu

. masz często silne bóle głowy

. będziesz poddana dużemu zabiegowi operacyjnemu w najbliższym miesiącu

. jeśli w twojej rodzinie występowały:

o zakrzepica

o choroby serca

o zawał serca

o udar mózgu

o choroby wątroby

o nadciśnienie krwi

Możliwe skutki uboczne

Plamienia lub krwawienia między miesiączkami

Jeśli opuściłaś pigułkę lub wzięłaś ją za późno, między miesiączkami może pojawić się lekkie plamienie lub krwawienie.

Brak miesiączki

Jeśli w ogóle nie wystąpi miesiączka, możesz obawiać się, że jesteś w ciąży.

Do innych możliwych skutków ubocznych należą:

. przyrost masy ciała

. spadek masy ciała

. wahania nastroju

. bóle głowy

. nudności (mdłości)

. tkliwość piersi

. inne objawy uboczne

Ciężkie objawy uboczne związane ze stosowaniem pigułek

Po zastosowaniu pigułki u niektórych kobiet mogą rozwinąć się groźne objawy:

. silny ból brzucha

. ból w klatce piersiowej, duszność lub krwisty kaszel

. silny ból głowy z zawrotami głowy, osłabieniem lub drętwieniem

. zamazane widzenie, podwójne widzenie lub utrata wzroku

. silny ból nóg

. głęboka depresja

. żółte zabarwienie skóry (żółtaczka)

. guzek w piersi

. nagle pojawiające się trudności z mówieniem
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:56 przez AnnaE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 19 września 2007, 09:13

To jeszcze cytat z forum o tabletkach antykoncepcyjnych:

: zdezorientowana19

dziewczyny...zagladam czesto na to forum z ciekawosci.Tez bralam tabletki do momentu...kiedy moja siostra zaszla w ciaze.Ja bralam cilest ona harmonet.Nie miala zadnych antybiotykow,zadnych wymiotow ani biegunek.Miala schiza na punkcie punktualnego brania co do minuty.codziennie o 18 brala tabletke.Przez 4 godziny po polknieciu nie pila alkoholu,nigdy nie palila,zadnych lekow nie brala.Co miesiac chodzila do gina na kontrole.Nie zdazylo jej sie nawet 20 minutowe opoznienie nie mowiac juz o zapomnieniu.Tabletki brala rok.Poszla na kontrolne badania krwi po roku czasu i sie okazalo ze jest w 3 miesiacu ciazy.Okres byl...a wlasciwie to krwawienie bo przy tabsach okres nie wystepuje nic nie wskazywalo na to.Jest zalamana.Powtorzyla badania.Wynik taki sam.lekarz nie jest w stanie powiedziec co sie stalo.Wzorcowo brala te tabletki wiem bo znam ja jest niesamowicie dokladna pod tym wzgledem a raczej byla.Codzienie budzik ryczal ze pora wziecia tabletki sie zbliza.Zreszta ona juz 2 minuty wczesniej bya gotowa budzik byl ustawiony dla pewnosci.Teraz jest w 5 miesiacu ciazy.Najbardziej sie boi tego czasu 3 miesecy kiedy nie wiedziala ze jest w ciazy i brala tabletki.czy dziecku nie zaszkodzila szprycujac je hormonami.Nigdy nie chorowala jedyne tabletki ktore przez caly rok przyjmowala to wlasnie harmonet.teraz ma juz widoczny brzuszek.Maluszek daje znac o sobie.bardzo go kocha widze to choc wiele czasu przeplakala w poduszke ze to niesprawiedliwe jak to sie moglo stac.Ja juz tabletek nie wezme.Bo wiem ze to wcale nie prawda ze przy regularnym i dokladnym stosowaniu nic sie stac nie moze.Moze akurat ja tez nie bede miec szczescia.(...). Wole miec mniej komfortu niz miec swiadomosc ze we mnie moze zyc dziecko mimo ze biore to g...o regularnie i jeszcze truje wlasne dziecko.

PS.Tez ufalam w 100% tabletkom.Nigdy wiecej...

Ja polecam zakup termometru, budzika i podręcznika do Naturalnego planowania rodziny.

Samodyscyplina niezbędna jest kobiecie tak przy braniu tabletek jak i przy mierzeniu temperatury. W tym drugim przypadku (MNPR) nie ma ingerencji chemicznej i hormonalnej w organizm kobiety i występuje zero skutków ubocznych.
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:57 przez AnnaE, łącznie zmieniany 1 raz.

kasia kisielewska

Post autor: kasia kisielewska » 20 września 2007, 19:38

Eksperyment suwalski może ktoś o nim słłyszał
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:57 przez kasia kisielewska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 21 września 2007, 16:07

Antykoncepcja niesie śmierć

W Irlandii doszło do nagłego zgonu młodej kobiety po zażyciu doustnej antykoncepcji hormonalnej. Bezpośrednią przyczyną śmierci był zator płuc spowodowany zakrzepicą żylną.

Sekcja zwłok potwierdziła przyczynę zgonu. Przeprowadzający ją patolodzy jednoznacznie przyznali, że śmierć nastąpiła po zażycie pigułki antykoncepcyjnej. Jeden z nich, dr Peter Szontagh-Kishazi, „Zakrzepica żylna jest doskonale znanym powikłaniem antykoncepcji hormonalnej. Nie ma żadnego innego medykamentu, którego stosowanie niesie ze sobą tak duże ryzyko zakrzepicy.”

Rzecznik prasowy Organon Laboratories, producenta preparatu „Mercilon”, potwierdził, że powikłania po zastosowaniu pigułki zdarzają się i producent wyraźnie ostrzega przed ryzykiem. Zwrócił się do lekarzy, aby dokładnie rozważyli owo ryzyko zanim przepiszą receptę swoim pacjentkom.

[Za: „Irish Independent” via SPUC – 15.08.2007 r.]
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:57 przez KASIA, łącznie zmieniany 1 raz.

kasia kisielewska

... to tylko w rydzykowie mozliwe.

Post autor: kasia kisielewska » 21 września 2007, 17:03

Anonymous pisze:
KASIA pisze: mówi ci to męzatka z trójka dzieci,która ma dwadzieścia lat za sobą w małżeństwie i nie stosuję żadnej antykoncepcji .
to ciekawe, Kasia ma 35 lat w tym dwadziescia w malzenstwie... to tylko w rydzykowie mozliwe.

Za pogrubienie glosu odpowiedzialny jest testosteron ktory nie jest skladnikiem pigulek antykoncepcyjnych.

ja się dopiero od Ciebie dowiedzialam o tym że piszę w rydzykowie ,

ja ngdy nie mam problemów co rydzykowe a co Boskie , bo szukam wolności ,a przed Bogiem,

sama odpowiem

A nie to taka ustawa,czy moda

,

przykazania zawsze były i będą takie same

bez dyskusji , tylko można odkrywać jaka mądrość się kryje w zamyśle Boga,

który nie wymyśla głupich przykazań ,

lecz kieruje się mądrścią ,która jeszcze czeka na nas , do odkrycia ,a tak na marginesie to zaczynam lubieć Rydzyka,

ja lubię przeciwieństwo siebie ,bo ja sama często łapię

się na tym , czy bym była aż tak uparta na pewno nie

Awatar użytkownika
lukskajłoker

Post autor: lukskajłoker » 30 października 2007, 15:33

PEwnie ! zadnych pigulek dziewczyny nie lykajcie !!

Podstawa to wyciaganie na czas ! :) - szukacjie partnerow z dobrym refleksem !! :D
Ostatnio zmieniony 30 października 2007, 15:58 przez lukskajłoker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 30 października 2007, 15:52

Ależ ty jesteś nieobyty i niedoinformowany.

Wiem, że NMPR mogą być dla Ciebie dość skomplikowane, jednak nie poddawaj się. Po komentarzach "widzę" inteligentnego człowieka. Dasz radę! ;-)

Gość

Post autor: Gość » 3 listopada 2007, 17:58

ale ty admin tępy jestes. Napisales ze najpierw isc do spowiedzi :) hahahaha... dobry dowcip, pozdrawiam :) Każdy wie, ze nawet ojciec Tadeusz nie chodzi do spowiedzi. Nikt by mu nie dał rozgrzeszenia

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 3 listopada 2007, 22:51

Nie wiesz tego. To jest pomówienie.

Awatar użytkownika
Michaś
Kontakt:

Post autor: Michaś » 6 listopada 2007, 01:53

Anno, drogie dziewczęta, mamusie, podlotki i damy szanowne, poleciłbym Wam kliknąć do pani doktor na stronkę http://www.embrion.pl/ gdzie spotkałem wiele odpowiedzi na zadane tu pytania. Modnisie zaś, te łykające tabletki, pragnę zapytać jak im smakują te pigułeczki produkowane z moczu kobyły. Podobne pytanie zadał pan TERMINATOR podczas polemik na blogu Wojtusia. Zacytuję tu fragmencik dla szanownych niewiast i apetycznych kobietek pachnących miłością jak pączusie z trufelkowym nadzieniem:

-

A ja lubię seks, a nie jestem mężatką, i powiem więcej ...

... stosuję antykoncepcję, i nie wiem co w tym złego

~patrycja85 2007-11-01 14:22

-

Za pare lat poznasz tego skutki, dziewcze mlode. Powstana ...

... Ci guzy na macicy i bedziesz musiala sie wykastrowac.

~mamusia 2007-11-01 17:53

-

Nieprawda, chyba nie wiesz o czym mówisz, antykoncepcja ...

... hormonalna jest dobierana przez lekarza dla każdej osoby indywidualnie i jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia. Jedynie przeciwskazaniami do jej stosowania są: ...

1)choroby wątroby

2)znaczna otyłość

3)palenie papierosów

4)ciąża

5)choroby układu krążenia

6)skłonności do żylaków

7)porfiria

8)choroba zakrzepowo- zatorowa w rodzinie

9)nadciśnienie, choroba wieńcowa

10)nowotwory sutków, jajników itp.

i jeszcze parę innych dolegliwości, ale nie będe się teraz o tym rozpisywać, zresztą ja ginekologiem nie jestem i nie będe i nie mam az takiej wiedzy w tej dziedzinie jak specjaliści, więc najleiej sobie z kimś bardziej kompetentnym w tej dziedzinie porozmawiaj, ja przedstawiłam ci tylko podstawowe informacje na temat antykoncepcji hormonalnej, których uczą nawet w gimnazjum na biologi( nie wiem w jakim jesteś wieku, może za Gomułki nie uczyli)....więc poza przypadkami o których pisałam i tych których nie wypisałam antykoncepcja jeśli jest dobrze dobrana nie szkodzi zdrowiu i nie wywołuje bezpłodności. Jesli ktoś nie może jej stosować istnieją jeszcze inne metody niehormonalne np. prezerwatywy, globulki lub w Polsce jeszcze nie zbyt modna nowoczesna antykoncepcja czyli urządzenia Lady comp i pearly, ktore skutecznością dorównują tabletkom i plastrom, tutaj do szkodliwości nie możesz się przyczepić, bo jest to metoda naturalna, ale mimo to skuteczna. Są to komputery cyklu pozwalające określić czy kobieta jest w danym momencie płodna, więcej infornacji znajdziesz na stronie www.ladycomp.pl metoda ta jest polecana przez takie czasopisma dla kobiet jak "Glamour" i "Cosmopolitan"..więc doucz się, zamiast wypisywac bzdury i straszyc biedną dziewczynę jakimiś guzami

~Ania(PL) 2007-11-01 21:19 (studentka lat 20)

-

Taki jest obowiązujący stan wiedzy na dzień dzisiejszy. ...

... Kiedyś, kiedy Talidomid był bardzo modny też nie wspominano o skutkach ubocznych. Pozdrowienia.

~Basia 2007-11-01 21:40

-

Aniu(PL), a tobie smakują te hormonalne tabletki ...

... produkowane z moczu kobyły? A z tych 10. chorób ile masz szansę zapoczątkować u siebie biorąc końskie, dosłownie i w przenośni, dawki hormonów. No, pod warunkiem, że ... wcześniej nie złapiesz raka szyjki macicy albo zakrzep spowoduje u ciebie zawał lub zator mózgowy. Smacznego ci życzę.

~TERMINATOR 2007-11-01 22:42

-

ja jesteś taki mądry to napisz mi jaką znasz lepszą metodę ...

... antykoncepcji?? oczywiście mam na myśli skuteczność

~Ania(PL) 2007-11-02 12:41

-

Bardzo skuteczna jest szklanka wody. Nie przed nie po ...

... tylko zamiast.

~Endek 2007-11-02 13:43 (tatuś 16.latki)

-

Czyli twoim zdaniem nie należy wogóle uprawiać seksu, no ...

... trochę dziwne myślenie jak na faceta

~Ania(PL) 2007-11-02 13:56

-

Aniu(PL) polecam ci zamiast wody szklankę soku ...

... pomarańczowego i zalecam postudiować ze swym chłopcem (mężem) tę stronę przez kilka dni: http://www.embrion.pl/ http://www.embrion.pl/npr/ (A w przerwach polecam ... jedynie petting, cunnilingus i fellatio)

~TERMINATOR 2007-11-02 15:41

-
Kształtuj swoje życie (jak)by było arcydziełem!
„Ceterum censeo Pactum esse delendum”

ODPOWIEDZ