Babskie sprawy i antykoncepcja teĹź

Awatar użytkownika
AnnaE

Pigułka w Szwajcarii - zakazana?

Post autor: AnnaE » 10 czerwca 2009, 12:49

Stosowanie antykoncepcji może skończyć się tragedią. Taka spotkała 16-letnią Szwajcarkę, która do końca życia będzie zdana na opiekę innych ludzi.

Wielu kobietom wydaje się, że jedynym skutkiem stosowania antykoncepcji jest „ochrona przed niechcianą ciążą”. Tymczasem zażywanie pigułek może skończyć się tragedią. Pokazuje to historia 16-letniej Szwajcarki, która będzie upośledzona do końca życia, gdyż zażyła tabletkę Yasmin.

Pod koniec 2007 roku szwajcarska nastolatka Celine otrzymała od swojego ginekologa receptę na tabletkę antykoncepcyjną Yasmin. Cztery tygodnie później w wyniku choroby zakrzepowo-zatorowej nastąpił zator w płucach. W następstwie zatrzymania oddechu i funkcji serca, mózg w wyniku niedotlenienia został ciężko uszkodzony.

Pigułka w Szwajcarii – zakazana?

Od tej pory młoda kobieta jest upośledzona i musi być pod nieustanną opieką. I to do końca swojego życia. - Nigdy wcześniej nie słyszałam, że mogą nastąpić tak straszne powikłania - mówi mama Celine. - Wprawdzie na opakowaniu jest napisane, że tabletka może doprowadzić do zakrzepicy, ale nikt nie jest świadomy, że może to mieć takie skutki - dodaje kobieta.

Producent tabletki firma Bayer wypłacił Celine blisko 200 000 franków zadośćuczynienia. – Nie udowodniono, że zator powstał wskutek zażycia naszego preparatu - stwierdziła jednocześnie rzeczniczka prasowa firmy. Jednak jej przypadek nie jest odosobniony. - Znane są mi inne przypadki kobiet, które ucierpiały z powodu tej samej tabletki - twierdzi adwokat rodziny dziewczyny, Felix Rüegg.

Obrazek

(więcej:

http://fronda.pl/news/czytaj/wziela_pig ... lnosprawna )

Dla zainteresowanych tematem jeszcze cytat komentarza:

" Jest taki ciekawy blog http://realchoice.blogspot.com/ gdzie jest mnóstwo takich historii. Jest to niemal kompendium wiedzy na temat do czego często prowadzi tzw."wybór".

Tu też ciekawe historie po polsku tym razem:

http://doscmilczenia.blogspot.com/searc ... mier%C4%87 "

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 10 czerwca 2009, 17:39

Gdyby prawdziwie opisywano na ulotkach działanie uboczne tych środków, to by mało było takich odważnych kobiet, które by tak łatwo ulegały reklamom

saba

Post autor: saba » 11 czerwca 2009, 20:21

Gdyby prawdziwie opisywano na ulotkach działanie uboczne tych środków.......

W Polsce wszystkie leki muszą posiadać ulotkę, w której są opisane możliwe skutki uboczne działania leku
Concordia res parware crescum

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 11 czerwca 2009, 20:30

Owszem, ale mało widoczne toną między różnymi informacjami, ponadto lekarz powinien szczerze wszystko omawiać z pacjentką,a tymczasem nawet ważne badania ograniczają. I trzeba uczyć świadomego uczestniczenia w rozpoznawaniu płodności, co jest bardzo przydatne w obserwowaniu również jakiś zmian zdrowotnych i w porę reagowania na nie.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 czerwca 2009, 13:01

Oto kilka komentarzy jakie znalazłem na pewnym forum, na temat tabletki Yasmin :

dziewczyny!!!mam pytanie co wiecie na tamat tabletek antykoncepcyjnych-Yasmin??

to są bardzo dobre tabletki Nie powodują zatrzymania wody w organiźmie (nie tyje się od nich) i organizm kobiety dobrze je toleruje. Miesiączki są krótsze, mniej obfite.

Kiedys zastanawialam sie czy nie przejsc na Yasmin z plastrow Evra, ale moj ginekolog powiedzial mi, ze od Yasmin czesto rosnie biust, a ja swoj lubie i nie chce go juz zmieniac

Poza tym, Yasmin nalezy do srodkow antykoncepcyjnych nowej generacji, po ktorych sie nie przybiera na wadze.

tabletki yasmin doskonale też wpływają na cerę. żegnajcie wszelkie niedoskonałości

tabletki są rewelacyjne, świetnie sie po nich czuję, libido nie spada. A biust rzeczywiście rośnie zauważyłam po misiącu stosowania. Jedyną wadą jest cena ok. 40 pln ale mi to akurat nie robi

brałam je przez 3 moiesiące ale musiałam odstawić ginekolog stwierdził początki zakrzepicy, nie biorę juz 2 miesiąc a nogi mnie nadal bolą ;(

ech dziewczyny trujecie sie zeby miec kielka chwil przyjemnosci, zeby tylko moc sie ruchac no jak zwierzeta szkoda mi was, zal mi was, swiat zrobil wam wode z mozgu

Weź pod uwagę to, że niektóre dziewczyny mają niedobór pewnych hormonów w swoim organiźmie, inne mają nieregularne miesiączki inne skazy na skórze... nie tylko antykoncepcja zmusza nas do stosowania pigułek typu Yasmin

hahahahahahihihihihi dobre dobre zmusza was no fajnie niezla riposta nie powiem masz dziewczyno poczucie humoru i to wielkie hehehe

Koniec cytatów. nazbierałoby się tego więcej. No akurat wyczytałem je na pewnym forum.

Widać w tych wypowiedziach brak rozeznania co do szkodliwości brania tabletek Yasmin.

Ale który lekarz-ginekolog tym się przejmuje .... :-/

Awatar użytkownika
nel87

Post autor: nel87 » 1 lipca 2009, 14:39

O tak, bo wy oczywyiście lepiej wiecie. Akurat to prawda co tam piszą. Ja nie biorę Yasmin, ale dwie moje koleżanki owszem. Potwierdzają te opinię. Tabletki i plastry to najskuteczniejszy sposób na zapobieganie niechcianym ciążem. A przez takie osoby, które rozpowszechniają bzdury i strasza ich zażywaniem jest tyle niechcianych ciąż i porzuconych dzieci.

A tylko prostak mógł napisać coś w stylu "trujecie się, zeby się moc się ruchać jak zwięrzęta". Może wy się ruchacie, ale normalni ludzie uprawiają seks. Tabletki zażywają głownie kobiety, które są w stalym związku....gratuluję jeśli dla was seks to zezwięrzęcenie..brak słow:(

Są przeciwskazania przed żażywanie tabletek. Nie każda kobieta może je stosować. Jak ktos ma problemy z żylami, to nic dziwnego, ze dostanie zakrzepicy. Tabletek nie można tez przyjmowac jak się pali papierosy i w kilku innych przypadkach. Jeśli ktos mimo to je stosuje to nie dziwne, ze mu szkodzą. Zdrowej kobiecie, u której nie ma przeciwskazań do stosowania nie zaszkodzą.

Awatar użytkownika
nel87

Post autor: nel87 » 1 lipca 2009, 14:44

Aha, i do Saby: mialeś kiedyś w rekach ulotkę od pigułek antykoncepcyjnych??? na każdej pisze jakie są działanie uboczne i przeciwskazania. Jeśli się idzie do lekarza po receptę trzeba mu powiedzieć o problemach ze zdrowiem, jak ktoś nie jest do końca szczery...to niech się potem nie dziwi, że coś mu zaszkodziło..ta 16-latka już wcześniej musiala mieckłopoty z układem krążenia czy z sercem.

Ciekawe jak ktoś ma uprawiać seks?? bez zabezpieczenia???? bardzo śmieszne, sami sobie tak róbcie...oohh, pewnie wy kochacie się tylko jak planujecie dzieciaki..ale nowoczesne, normalne kobiety NIE!!!

Awatar użytkownika
nel87

Post autor: nel87 » 1 lipca 2009, 14:45

aha tabletki zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na raka jajnika i raka sZyjki macicy

Wanda

Post autor: Wanda » 1 lipca 2009, 14:47

A Ty zapewne się nie ruchasz tylko stosunkujesz się, jeszcze mało wiesz o antykoncepcji to produkt z kobylego moczu smacznego mała.

Awatar użytkownika
nel87

Post autor: nel87 » 1 lipca 2009, 14:54

ja się nie rucham , ja się kocham...moze wy zacofańcy się ruchacie...jak zwięrzęta..u was seks służy do prokreacji, u nas normalnych w pierwszej kolejności jest uzupełniem i wyrazem milości...mocz to ty masz zapewne w głowie...nasłuchała się głupot..pewnie u o.Rydzyka.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 1 lipca 2009, 15:38

nel87 pisze:ja się nie rucham , ja się kocham...moze wy zacofańcy się ruchacie...jak zwięrzęta..u was seks służy do prokreacji, u nas normalnych w pierwszej kolejności jest uzupełniem i wyrazem milości...mocz to ty masz zapewne w głowie...nasłuchała się głupot..pewnie u o.Rydzyka.

Nelka, dziwna metamorfoze przeszlas w ostatnim czasie, jeszcze do niedawna bylas taka porzadna dziewczyna, ktora wyznawala zasade "po slubie moj kotku" - a teraz prosze bardzo - kobieta wyzwolona :lol:

Wanda

Post autor: Wanda » 1 lipca 2009, 15:49

Metamorfozę przeszla jak za prześcieradlo Turkom slużyla. ;-)

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 1 lipca 2009, 16:13

Szanowni uczestnicy tego forum, czytam i przecieram oczy ze zdumienia, czy trafiłem rzeczywiście na forum Naszego Dziennika, czy też jakiejś gadzinówki wybiórczej czy innego podobnego "świerszczyka"?

Awatar użytkownika
nel87

Post autor: nel87 » 1 lipca 2009, 16:17

ty głupia dziwko..sama robisz turkom za prześcieradło.....

Awatar użytkownika
nel87

Post autor: nel87 » 1 lipca 2009, 16:18

haha...już wiem kto ukrywa się pod nickiem Wanda..przeciez to MichAŚŚ....Pieknie, czyżbys płeć zmienił?? nie dziwi mnie to....

ODPOWIEDZ