Chcesz byc ojcem ? - nie rozmawiaj przez komórkę.

ODPOWIEDZ
Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Chcesz byc ojcem ? - nie rozmawiaj przez komórkę.

Post autor: Syriusz » 24 maja 2011, 08:48

Telefon komórkowy źle wpływa na męską płodność.

Australijscy naukowcy odkryli, że nadmierne używanie telefonów komórkowych powoduje wzrost poziomu testosteronu u mężczyzn, co prowadzi do pogorszenia jakości spermy i osłabienia płodności - informuje portal Queen's University. Czytaj więcej
Zespół naukowców z Queen's University badał stan zdrowia mężczyzn używających każdego dnia regularnie i przez dłuższy czas telefonów komórkowych. Badacze wykryli, że grupa ta wykazuje wyższy poziom testosteronu w porównaniu z mężczyznami w sposób przeciętny używającymi telefonów komórkowych i krócej rozmawiającymi.


Naukowcy stwierdzili też, że badani w porównaniu z przeciętnymi użytkownikami telefonów komórkowych, mają niższy poziom hormonu luteinizującego (LH-lutropiny). LH to hormon gonadotropowy wydzielany przez komórki przedniego płata przysadki mózgowej, odpowiedzialny za funkcjonowanie komórek śródmiąższowych jąder.

Badacze uważają, że fale elektromagnetyczne emitowane przez komórki mają podwójne działanie na poziom hormonów i płodność u mężczyzn. Zwiększają ilość komórek w jądrach produkujących testosteron, ale zmniejszając poziom lutropiny wydzielanej przez przysadkę mózgową, blokują w ten sposób przemianę zwykłego testosteronu w postać aktywną - 5alpha-dihydrotestosteron.

Ta aktywna postać testosteronu związana jest z produkcją spermy i poziomem płodności. Jak jednak twierdzą sami naukowcy, potrzebne są dalsze doświadczenia i badania, aby poznać mechanizm tego blokowania.(PAP)
Szkoda, że nie wyjaśniono w który momencie rozmowy przez komórkę emitowane fale mają to podwójne działanie, - przed sexem, w trakcie, czy po...? :-)

ODPOWIEDZ