Pigułki antykoncepcyjne

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 30 września 2008, 12:32

[center]Niebezpieczne tabletki z sieci [/center]

Jak donosi "DZIENNIK", holenderska organizacja broniąca rzekomo praw kobiet handluje przez internet nielegalnymi w Polsce środkami poronnymi. Mix pigułek wywołuje krwotok, który dla części kobiet kończy się tragicznie. W internecie zestaw aborcyjny może kupić każdy, nawet nastolatka. Za jedyne 70 Euro dostarczana jest dyskretna paczka zawierająca sześć tabletek przeciwwrzodowego misoprostolu i jedną mifepristonu, który jest zakazanym w Polsce środkiem aborcyjnym.Do tego dołączony jest test ciążowy a wszystko to w kopercie opieczętowanej jako przesyłka z Indii.

Dziennikarka DZIENNIKA bez najmniejszego problemu zamówiła pigułkę, po której zażyciu – według obliczeń lekarzy – ponad 10 proc. pacjentek trafia w stanie ciężkim do szpitali.Wypełnienie ankiety na stronie Women on Web zajmuje około 10 minut. Jest to 25 pytań dotyczących zdrowia kobiety, o to, czy odległość od miejsca, gdzie zażyje lekarstwa, do najbliższego szpitala pokona w mniej niż 60 minut, a także czy robiła badanie USG. Ankieta nazywana jest "konsultacją lekarską”, ale w zasadzie cokolwiek by się napisało i tak pojawia się na koniec wynik, że "można dokonać aborcji”. System co najwyżej prosi o poprawienie niektórych odpowiedzi. Przy problemach z sercem wystarczy obiecać, że tabletki zostaną zażyte w... poczekalni szpitala.Środki do domowej aborcji od WOW kupiło już kilkaset Polek. Tyle przynajmniej zarejestrowało się na forum poświęconym tej organizacji. 20-letnia Monika zamówiła je w styczniu. "Zaszłam w ciążę. Zabieg mnie przerażał, więc uznałam, że pigułka będzie mniej inwazyjna" - mówi DZIENNIKOWI. Zamiast tego trafiła do szpitala. Nie jest wyjątkiem. Z badań opublikowanych w specjalistycznym czasopiśmie „British Journal of Obstetrics and Gynaecology” wynika, że aż 11 proc. ze zbadanych 400 kobiet, które zażyły polecane przez Women on Web środki, wymagało zabiegu chirurgicznego. W niektórych przypadkach medykamenty nie doprowadziły do całkowitego przerwania ciąży, w innych wywołały krwawienie, omdlenia, a nawet anemię.Więcej w artykule: Nielegalna aborcja z sieci , DZIENNIK 29.08.2008Zobacz też: Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486Handel środkami poronnymi przez internetTo nie pierwszy przypadek śmierci po aborcji

Od Red.: Proceder WOW oraz forum, które przeprowadza kobiety przez procedurę aborcyjną działa od kilku lat. Pomimo zgłoszeń do prokuratury, nie robi się w tej sprawie nic konkretnego. Handel środkami poronnymi i sieci kwitnie. Prawie rok temu opisała to jedna z dziennikarek Gościa Niedzielnego w artykule "Pestycydy ludzkie tanio kupię".

W roku 2004 sprawę opisywał WPROST w artykule "Pigułka Frankensteina", w którym oskarżano Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o rekomendowanie aborcji farmakologicznej. Federacja działa dalej i nadal wykonuje krecią robotę.

Oprócz kolejnych artykułów w prasie - nie dzieje się w tej sprawie nic a przynajmniej nie słychać by ktokolwiek został ukarany. Aborcja farmakologiczna nie dość, że zabija rozwijające się dziecko jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia kobiety. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z artykułem "Wszystko co powinnaś wiedzieć o RU-486"

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Polskie apteki handlują śmiercią

Post autor: Coltrane » 19 listopada 2010, 14:11

Wczesnoporonne działanie hormonalnych doustnych pigułek antykoncepcyjnych


Mechanizm działania każdej pigułki antykoncepcyjnej jest następujący:

a) zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową,

b) zahamowanie owulacji (jajeczkowania),

c) zmiana właściwości śluzu szyjkowego,

d) zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego,

e) czynnik jajowodowy (upośledzenie ruchów perystaltycznych jajowodu, powodujące zbyt późne osiągnięcie jamy macicy przez zarodek, a przez to jego śmierć) – działanie wczesnoporonne (abortywne)!

f) hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) – działanie wczesnoporonne (abortywne)!

oprac. lek. med Dariusz Kłeczek

Pamiętaj – pigułka ma również działanie wczesnoporonne

http://www.npr.prolife.org.pl/mity_o_an ... pcji_1.htm


Mechanizmy dzialania "tabletki antykoncepcyjnej" opisywane w kazdym podreczniku ginekologii to:

1. blokowanie owulacji,

2. dzialanie na sluz szyjkowy,

3. spowolnienie ruchow perystaltycznych jajowodow,

4. uniemozliwienie dojrzewania endometrium, dzialanie przeciwnidacyjne – czyli przeciw zagniezdzeniu zarodka w blonie sluzowej jamy macicy.

Kiedy stosowane sa tabletki "nowoczesne" o nizszej zawartosci hormonow, to w 30-50 proc. moze dojsc do owulacji i do poczecia. Dwa ostatnie mechanizmy dzialaja postkoncepcyjnie, po zaplodnieniu, dotycza nowego zycia. Do poczecia dochodzi w bance jajowodu, potem przez 5-6 dni zarodek dzieli sie i wedruje przez jajowod. Na etapie blastocysty, czyli 32-64 komorek powinno dojsc do implantacji zarodka. Tabletka spowalnia pasaz jajowodowy – moze dojsc do obumarcia zarodka wewnatrz jajowodu, lub ostatecznie uniemozliwia zagniezdzenie – zarodek obumiera po dotarciu do jamy macicy. To dzialanie, mimo ze dotyczy nowego zycia, niektorzy nazywaja zapobieganiem ciazy, definiujac ciaze jako stan po zagniezdzeniu. Ma to rowniez usprawiedliwiac "diagnostyke" i manipulacje przedimplantacyjne – ze nie ma jeszcze ciazy, ze to tylko przedmiot naszej "obrobki", material do badan i surowiec do produkcji komorek macierzystych. Takie sofizmaty sa nie do przyjecia dla tych, ktorzy uznaja zycie od poczecia. Maciej Barczentewicz, ginekolog poloznik

http://www.naszdziennik.pl/bpl_index.ph ... d=ro13.txt

Mechanizm działania doustnych środków hormonalnych:

Hamowanie owulacji.

W przypadku stosowania tabletek dwuskładnikowych, zawierających syntetyczny estrogen i progesteron, w około 7 – 10% wszystkich cykli nie jest hamowana owulacja. W przypadku stosowania tabletek jednoskładnikowych, zawierających syntetyczny progesteron hamowanie owulacji praktycznie nie występuje. Zmiana śluzu szyjkowego na niepłodny. Na skutek podawania syntetycznego progesteronu śluz staje się nieprzenikliwy dla plemników. Mechanizm ten jest osłabiany przez estrogeny produkowane w dojrzewającym pęcherzyku jajnikowym, które mogą rozcieńczyć śluz szyjkowy i umożliwić plemnikom dotarcie do macicy i jajowodów i zapłodnienie komórki jajowej.

Czynnik jajowodowy.

Po owulacji komórka jajowa wychwytywana jest przez strzępki jajowodu i przekazywana przez ruchy perystaltyczne jajowodu w kierunku jamy macicy. Jej wędrówka trwa około 7 dni. Na ten okres wystarcza jej składników odżywczych. Gdy dociera do celu wędrówki, zagnieżdża się w błonie śluzowej macicy. Na skutek podawania hormonów wędrówka komórki jajowej skraca się lub wydłuża w zależności od tego, czy dominuje działanie estrogenów czy progesteronu. Jeśli trwa krócej, w chwili dotarcia do macicy dziecko nie jest jeszcze na etapie zagnieżdżania się i niestety na skutek oddziaływania grawitacyjnego opuszcza jamę macicy. Jeśli przejście przez jajowód trwa zbyt długo, kończą się składniki odżywcze, a dziecko we wczesnej fazie życia umiera.

Hamowanie zagnieżdżenia (implantacji). Mechanizm ten nazywany jest czasami antynidacyjnym.

Jego działanie rozpoczyna się wtedy, gdy zawiodły pozostałe mechanizmy. Dziecko w wieku około siedmiu dni próbuje zagnieździć się w błonie śluzowej macicy. Nie ma ona jednak odpowiedniej grubości oraz nie zawiera wystarczającej ilości substancji odżywczych. Próba zagnieżdżenia kończy się fiaskiem, dziecko umiera. We wszelkiego rodzaju środkach hormonalnych działają wszystkie te mechanizmy. Szczególnym przypadkiem są środki jednoskładnikowe oparte na syntetycznym progesteronie. Tam główne mechanizmy działania to uniemożliwienie zagnieżdżenia i zmiana śluzu szyjkowego na niepłodny.

Jak widać środki hormonalne nie są to środki antykoncepcyjne w sensie ścisłym, ale wczesnoporonne.

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl

WARTO KUPIĆ:

http://www.hli.org.pl/sklepik/?66,poron ... cepcyjnych

źródło : http://fronda.pl/cicha_woda/blog/zycie_ ... ent_216009

ODPOWIEDZ