Fala samobĂłjcĂłw.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Fala samobójców.

Post autor: KASIA » 14 listopada 2012, 11:15

Fala samobójców, czyli jednostronne wyjaśnienia psychologów

W tym roku dokonano ponad 3,8 tys. prób samobójczych, czyli o 20 proc. więcej niż w zeszłym. Jak pisze Grażyna Zawadka w "Rzeczpospolitej", powodami są coraz częściej kwestie ekonomiczne, m.in. brak pieniędzy, długi czy np. mobbing. "Kiedyś na decyzje samobójców miały wpływ kwestie emocjonalne czy zawody miłosne. Teraz doszły do tego pułapki związane z czarną wizją ekonomiczną przyszłości" - wyjaśnia prof. Zbigniew Nęcki. Tłumaczy on, że samobójca zakłada, że śmierć będzie ucieczką od pułapki, z której w jego mniemaniu nie ma wyjścia. Z kolei, prof. Janusz Czapiński w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zauważa, że samobójcy przed ostateczną decyzją wysyłają sygnały, które można zauważyć. Wyjaśnia on, że to co nazywamy bezpośrednią przyczyną samobójstwa, to tzw. bodźce spustowe. Jak czytamy, jest to "ostatnia kropla, która przelewa czarę" napełnianą latami.

W tej jednostronnej interpretacji pomija się istotne czynniki duchowe: upadek moralności i kult ciemności, który ogarnął młodzież, a nawet zmanipulowane dzieci (zacheta do samobójstw przez zespoły rockowe, powszechna moda na wampiryzm, lalki Monster).

Aleksander Posacki

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Fala samobójców.

Post autor: Coltrane » 14 listopada 2012, 12:05

KASIA pisze:Fala samobójców...
Kasia wspomniała tu o czynnikach duchowych takich jak upadek moralności, kult ciemności, zachęta do samobójstw przez zespoły rockowe, powszechna moda na wampiryzm, lalki Monster - jako o przyczynach popełniania samobójstw.
Ja podam jeszcze inny przykład popełniania samobójstw.

Ostatnio głośno o samobójstwach w Hiszpanii, a przyczyną samobójstw są ... eksmisje ...

kopia tekstu :

Hiszpania: eksmisje wstrzymane na dwa lata

Na dwa lata hiszpańskie banki zawieszają eksmisje z mieszkań tych, którzy z powodu kryzysu nie mogą spłacać kredytu. Postanowili o tym przedstawiciele instytucji finansowych, rządu i opozycji. Nowe przepisy obejmą osoby w najtrudniejszej sytuacji.

Od początku kryzysu w Hiszpanii mieszkania i domy straciło prawie 400 tysięcy rodzin.

Decyzję podjęto po tym, gdy w piątek hiszpańską opinią publiczną wstrząsnęło kolejne samobójstwo osoby eksmitowanej.

Od początku kryzysu, czyli od 2008 roku, w Hiszpanii przeprowadzono prawie 400 tysięcy eksmisji – średnio 600 dziennie. Do tego – zgodnie z obecnym prawem – opuszczenie domu nie oznacza likwidacji zaciągniętego w banku długu. Przeciwko tym przepisom wypowiedzieli się sędziowie, adwokaci i partie opozycyjne. Teraz na ich zawieszenie zgodzili się rząd i banki.

Jak wyjaśnił minister sprawiedliwości Alberto Ruiz Gallardon, modyfikacja przepisów była konieczna, ponieważ zmieniły się okoliczności. W ciągu niespełna miesiąca doszło do czterech samobójstw w powodu eksmisji.

Zawieszenie przepisów będzie dotyczyło przede wszystkim rodzin z małymi dziećmi i osób starszych. Zdaniem opozycji, to prawo powinno zadziałać wstecz, a pozbawianym domów należy udostępnić mieszkania o niskim czynszu.

Wicepremier konserwatywnego rządu Soraya Saenz Santamaria i zastępca sekretarza generalnego opozycyjnej partii socjalistycznej Elena Valenciano porozumieli się w piątek, aby wspólnie starać się przeforsować projekt ustawy antyeksmisyjnej.

http://tvp.info/informacje/swiat/hiszpa ... ta/9076229

Także różne są przyczyny samobójstw. Doprowadzanie ludzi do skrajnej sytuacji ekonomicznej, do ubóstwa, również prowadzi do fali samobójstw.
Lewackie i liberalne rządy nie przejmują się losem najbiedniejszych.

ODPOWIEDZ