Zasady ekologii

ODPOWIEDZ
emilia.buldog

Zasady ekologii

Post autor: emilia.buldog » 24 października 2013, 09:58

Siedem zasad ekologii
1. Segreguj śmieci. Pamiętajmy, że do niebieskiego pojemnika powinien trafić papier, np: gazety, do żółtego – plastik, natomiast szkło do zielonego (kolorowe szkło) lub do białego (białe szkło). 2. Korzystaj z materiałów nadających się do recyklingu. 3. Oszczędzaj wode. 4. Kupuj produkty ekologiczne. 5. utylizuj baterie 6. Kupuj torby papierowe .
Dzieki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 24 października 2013, 11:31

emilia.buldog pisze:Siedem zasad ekologii
1. Segreguj śmieci. Pamiętajmy, że do niebieskiego pojemnika powinien trafić papier, np: gazety, do żółtego – plastik, natomiast szkło do zielonego (kolorowe szkło) lub do białego (białe szkło). 2. Korzystaj z materiałów nadających się do recyklingu. 3. Oszczędzaj wode. 4. Kupuj produkty ekologiczne. 5. utylizuj baterie 6. Kupuj torby papierowe .
Dzieki i pozdrawiam
Rozumiem, że sprzedajesz te torby. ;-)

A tak nawiasem mówiąc, ekologia polegająca o dbanie środowiska, to na pewno dobra sprawa. Tylko jeśli chodzi o tę całą ustawę śmieciową, to jest to jedna wielka kpina z Polaków. Nie jestem przekonany czy ta ustawa śmieciowa była potrzebna, i czy ona coś zmieni w naszej polskiej rzeczywistości.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 24 października 2013, 12:57

Pani Emilia kpi czy o drogę pyta. Swego czasu widziałem jak posegregowane śmieci, trafiały na wspólna kupę na pace samochodu. Oczywiście interweniowałem w magistracie. Odpowiedź była kuriozalna, okazuje się, że segregować śmieci, pod groźbą kary administracyjnej, muszą właściciele posesji, i tu ekologia się kończy, bo odbiorcy śmieci, moga ponownie razem je zmieszać i wywalić na wysypisko. OT STANDARDY, POD NIERZĄDEM "SŁONECZKA PERUWIAŃSKIEGO"!!!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 24 października 2013, 15:44

adsenior pisze:Swego czasu widziałem jak posegregowane śmieci, trafiały na wspólna kupę na pace samochodu. Oczywiście interweniowałem w magistracie. Odpowiedź była kuriozalna, okazuje się, że segregować śmieci, pod groźbą kary administracyjnej, muszą właściciele posesji, i tu ekologia się kończy, bo odbiorcy śmieci, moga ponownie razem je zmieszać i wywalić na wysypisko. OT STANDARDY, POD NIERZĄDEM "SŁONECZKA PERUWIAŃSKIEGO"!!!
No dokładnie. Ja już od wielu osób to słyszałem, że wszystkie śmieci wrzucane są do jednego dużego pojemnika. Więc pytanie : jaki sens ma ta cała segregacja ?? :roll:
Dali Polakom zajęcie, zrobili z nich śmieciarzy. Segregujta sobie, bawta się dobrze. :mrgreen:

ODPOWIEDZ