Miłość nie dopuszcza się bezwstydu

Awatar użytkownika
Coltrane

do Nel87

Post autor: Coltrane » 16 kwietnia 2008, 13:34

hmm, nie wiem gdzie wyczytałaś że tutaj promuje się seks przed ślubem ??

Kościół zachęca do czystości i powstrzymania od współżycia przed ślubem, ale przecież nie może tego komuś narzucić, człowiek jest wolny i tak jak pisała Kasia nawet Bóg szanuje wolność człowieka i jego wybory - co nie oznacza że pozostanie to bez konsekwencji - konsekwencje naszych wyborów są zawsze, i co człowiek wybierze to będzie miał, a czasami to jest tak że za swoje wybory musi nieraz słono zapłacić czyli ponieść srogie konsekwencje ...

bycie wolnym nie oznacza że wszystko wolno mi - jak to sugerują piewcy pseudowolności, która w rzeczywistości prowadzi człowieka do upadku ...

później z takiego upadku trudno się podnieść i dlatego dobrze by było gdyby człowiek słuchał co mówi do niego Bóg poprzez Swój Kościół - bo tylko Bóg może dać człowiekowi prawdziwe szczęście ...

pozdr. - z Panem Bogiem

nel87 pisze: ...jeśli na katolickim forum popiera się seks przed ślubem to cos jest nie tak.....

Awatar użytkownika
nel87

Post autor: nel87 » 16 kwietnia 2008, 15:09

Co innego jeśli ktoś rzeczywiscei żałuje. Ale większośc kobiet traci dziewictwo przed ślubem, potem przed slubem idzie do spowiedzi, ale tylko dlatego bo tak trzeba, a nie, że żałuje i chce z własnej woli. Kiedyś widziałam taką sonde ile kobiet popiera seks przed slubem, i za było aż 87%, a sonda dotyczyła tylko mężatek( i tylko polek).

Jesli chodziło, o to, ze napisałam, ze nie jestem zbyt religijna to miałam na myśli, że nie chodze codziennie do koscioła, ale staram się przestrzegac zasad moralnych. Poza tym grzech jest mniejszy i większy. A seks przed ślubem należy do tej drugiej grupy. To powazny grzech. I ja nikomu pod sukienkę nie zaglądam mówię tylko własne zdanie, że wg. mnie to fałszywe i zakłamane.

A po drugie czy ja takim kobietom zakazuje iśc do ślubu, niech idą, ale skoro tradycja mówi jak już wielokrotnie pisałam, ze biała suknia to symbol dziewictwa i czystości to niech założą kremową.

Nie siedziałam rozneglizowana w kawiarni. Ale zgadzam się, w islamie są surowe normy jeśli chodzi o ubiór, ale czy ja wiem, lepsze to niz ubierac się jak np. Doda i wyglądać jak spod latarni. Chociaż racja trochę tam przesadzają. Ale w religi muzułmańskiej jest tez wiele rzeczy, które mi się podobają i uważam, ze nie są złe. Tak jak zakaz seksu przed ślubem. Tam jest to bardziej przestrzegane.

Awatar użytkownika
nel87

Re: do Nel87

Post autor: nel87 » 16 kwietnia 2008, 15:17

Coltrane pisze:hmm, nie wiem gdzie wyczytałaś że tutaj promuje się seks przed ślubem ??

Kościół zachęca do czystości i powstrzymania od współżycia przed ślubem, ale przecież nie może tego komuś narzucić, człowiek jest wolny i tak jak pisała Kasia nawet Bóg szanuje wolność człowieka i jego wybory - co nie oznacza że pozostanie to bez konsekwencji - konsekwencje naszych wyborów są zawsze, i co człowiek wybierze to będzie miał, a czasami to jest tak że za swoje wybory musi nieraz słono zapłacić czyli ponieść srogie konsekwencje ...

bycie wolnym nie oznacza że wszystko wolno mi - jak to sugerują piewcy pseudowolności, która w rzeczywistości prowadzi człowieka do upadku ...

później z takiego upadku trudno się podnieść i dlatego dobrze by było gdyby człowiek słuchał co mówi do niego Bóg poprzez Swój Kościół - bo tylko Bóg może dać człowiekowi prawdziwe szczęście ...

pozdr. - z Panem Bogiem

nel87 pisze: ...jeśli na katolickim forum popiera się seks przed ślubem to cos jest nie tak.....
Bronisz osób, uprawiajacych seks przed ślubem, piszac o jej wolności, ale widziałam co pisałeś niejakiej Ellie, która usunęła ciąże. Dlaczego wtedy nie uznałeś jej wolnej woli. Aborcja i seks przed ślubem to takie same grzechy. Moze ten drugi trochę mniej poważny, ale też grzech. I ok, jeśli ktos tego żałuje, ale wiem, ze w większosci przypadków tak nie jest.

Pisałam o promowaniu seksu przed slubem , bo Kasia broni takich ludzi i naskoczyła na mnie, tylko dlatego, że ja napisałam, że to jest złe i fałszywe. A tak się składa, że tak jest. Bo to tak samo jak bym mówiła jestem przeciw aborcji, a potem by się okazało, ze sama usunęłam ciąże. Obłuda i zakłamanie.

Awatar użytkownika
KASIA

Kochaj grzesznika,

Post autor: KASIA » 16 kwietnia 2008, 15:45

Bronisz osób, uprawiajacych seks przed ślubem, piszac o jej wolności, ale widziałam co pisałeś niejakiej Ellie
,,,,

Coltrane broni człowieka, nie usprawiedliwia grzechu, Bóg osądza,

Coltrane tak Go rozumiem, chce powiedzieć,że bramy Kościoła zawsze będą dla grzesznika otwarte, a Ty byś je zamkneła?

dla mnie brak miłosierdzia jest grzechem przeciwko Bogu, ktoś temu dziecku usuniętemu odmówił miłośierdzia, prawa do życia jak to powiedzieć,że to coś bardzo złego?

jednak Bóg,może odpuścić wszystkie grzechy nawet te najbardziej podłe,

u Boga wszystkie grzechy są złe, i nie ma że może lepiej jeden grzech popełnić zamiast innego, to też jest grzech ,trzeba wybrać dobro.

więc mi tu nie wkręcaj słów,

Kochaj grzesznika, nienawidząc grzechu .Nie wolno nam krytykować osoby,

ODPOWIEDZ