Przysięga małżeńska w codziennym życiu małżonków

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 11 lipca 2009, 21:11

sonia pisze:serd pozdrowienia dla zony:))))

dobrej nocy

własnie wychodziłam,gdy zerknęłam na STRONĘ,o RODZINIE:)

Dziękuję za pozdrowienia dla mojej Bogusi. Najbardziej lubię, mimo że w/g mojej oceny smutnie przedstawia ten straszny upływ czasu, piosenka z Klanu : "wczoraj, biały welon, jutro białe włosy..." Jako zmienną tapetę, na ekranie maszyny, oprócz b.dużo zdjęć Wnusi, mam zdjęcie na którym stoimy przed Kapłanem, a ręce mamy przewiązane stułą. Oboje tacy młodzi, Żona w białym weloniku na czarnych włosach, a teraz już oboje siwi.

Również życzę spokojnej nocy.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 11 lipca 2009, 21:19

sonia pisze:adsenior,

:))) i ja nie zmieniałabym NIC....no może TROSZECZKĘ

czyli

stanęłabym na głowie,by zdobyć mieszkanie i uwolnić

Tesciową....od NAS,:) która dawno patrzy na nas,ale z z tęczowej chmurki i chyba się UŚMIECHA:)

Pani Soniu, pierwsze 5 lat mieszkałem z Teściową w pokoju z kuchnią, z mediów był tylko prąd, WC na podwórku, wspólny z innymi lokatorami, po wodę chodziłem na drugą posesję. Tam też urodziło mi się pierwsze dziecko, Syn. Narzekają ludzie na Teściową, a ja do końca życia będę wspominał Śp. Teściową, za jej opiekę i oddanie moim dzieciom. Oczywiście, również z Teściową się kłóciłem, zazwyczaj chodziło o dzieci, gdyż Teściowa, jak to Babcia, strasznie rozpuszczała Wnuki. Ponieważ moja Żona była jedynaczką, to jej dzieci były dla Teściowej, "całym światem".

sonia

Post autor: sonia » 12 lipca 2009, 11:28

:)))

witam Pana

podobnie wspominamy Matki naszych drugich połówek,

gdy daję na mszę sw

za moich Rodziców,zawsze są TAM i Rodzice męża....nikt już z nas, nie pamięta tamtych trudnych lat,ale pamiętamy wspolne Wigilie,psoty dzieciakow,ktrore Babcia, Matka męża dzielnie ukrywała przed nami... w czasie wspolnego mieszkania.a było TO 25 lat...:)różnych

TO rowniez czas Bezpiecznego dorastania synów...

miłej Niedzieli....pozdr

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 12 lipca 2009, 13:59

Tak, Pani Soniu, ja przy każdej bytności, u mogiły moich Rodziców, na odchodne odmawiam modlitwę za wszystkich moich bliskich, których już nie ma, w tym oczywiście za Teściów.

sonia

Post autor: sonia » 12 lipca 2009, 15:21

:)))

widzę,ze odwiedził Pan pewien pokój,wielie wzruszenie,prawda...?

sonia

Post autor: sonia » 12 lipca 2009, 15:22

errata:wielkie

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 12 lipca 2009, 15:36

Tak, i jeszcze jedno, Osoby Wielkie duchem, przesiąknięte PATRIOTYZMEM, jednoosobowo potrafili przeciwstawiać się złu. Czy w takim razie, wzorem Księdza Jerzego, nie powinniśmy się zjednoczyć, by przeciwstawić się złu, które nas zalewa? Czy nie potrafimy przez piętnowanie "cywilizacji śmierci" wprowadzić "cywilizacji życia"? Wszak to rozpanoszenie się wszelakich zboczeń, wmawianie nam, że czyny sprzeczne z dekalogiem nie powinny być zakazywane, to jedna wielka blaga? Wszak każda wiara, nawet szamanizm, nie nawołuje do zabijania, również islam, nie jest religią morderców! Można za Nałkowską, powiedzieć, z niewielką modyfikacją : TO ZŁY, AMORALNY CZŁOWIEK, CZŁOWIEK, NIE PRZESTRZEGAJĄCY DEKALOGU, GOTUJE INNYM ISTOTOM LUDZKIM, TEN TRAGICZNY LOS.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 12 lipca 2009, 16:04

Tak, i jeszcze jedno, Osoby Wielkie duchem, przesiąknięte PATRIOTYZMEM, jednoosobowo potrafili przeciwstawiać się złu. Czy w takim razie, wzorem Księdza Jerzego, nie powinniśmy się zjednoczyć, by przeciwstawić się złu, które nas zalewa?

Cały czas o to zabiegamy, ale nie wychodzi.

Bo tak naprawdę do cnoty ks. Popiełuszki daleko nam .

Wszyscy chcą rządzić, udowadniać że racja jest po ich stronie.

Od najmłodszego dziecka uczą że ma się w życiu dobrze ustawić. Nikt nie uczy że trzeba innym służyć dawać swoje talenty do budowania kraju. Przed wyborami , mamy przykłady jak we własnej partii jeden drugiemu podkłada nogę, zamiast się wspierać. Ogólnie świat zwariował, liczy się konsumpcja.

Nie wiem jak to można zmienić o ludzkich silach , skoro tak daleko zabrnęliśmy.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 12 lipca 2009, 19:02

Pani Katarzyno, twierdzi Pani o "chwalebnych działaniach" partii politycznych? Czy widzi Pani jakieś w Polsce "partie polityczne"? Ja widzę koterie, mafie i korporacje, powołane i tworzone by zawłaszczać przestrzeń publiczną, by tworzyć synekury i "lodziarnie" dla swoich członków. Organizmy te, tylko dla niepoznaki stroją się w piórka partii politycznych.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 12 lipca 2009, 20:05

Pani Katarzyno, twierdzi Pani o "chwalebnych działaniach" partii politycznych? Czy widzi Pani jakieś w Polsce "partie polityczne"?

Chciałabym taką partię widzieć, by się można było po niej spodziewać tego czego od niej oczekiwałam wybierając ją. Teoretycznie to mówiłam patrząc na to co widzę obecnie

sonia

Post autor: sonia » 13 lipca 2009, 09:53

AD SENIOR:)

a moze inaczej,moze pomyslmy TAK

Polacy mają cudowną moc jednoczenia się w chwilach zagrożeń,moze własnie TERAZ jest taki czas?

....... a wracając do przysięgi małżenskiej

to

czy, moze być piekniejsze świadectwo, od TEGO które Pan przytoczył..?

oboje TACY młodzi....:)

siwe włosy....i nadal TACY młodzi ale mądrzejsi życiowym doswiadczeniem....

I PRZYJAZNIĄ,ktora jest niedłączną siostrą miłości w Małżenstwie...:)

ODPOWIEDZ