W jaki sposób 14-latka stała się ofiarą manipulacji

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 2 lipca 2008, 12:48

Taka informacja jest bardzo ważna dla tych, którzy tym się przejmują, a także dla tych, którzy nie posiadają informacji i są systematycznie bałamuceni przez niemal wszystkie media.

Zgorszenie, które wylało się na Polskę za przyczyną mediów i osób posiadających władzę decydowania o życiu i śmierci człowieka, było wielkie.

Za to zgorszenie ktoś odpowie.

Jeśli nie tu, na ziemi, to na pewno przed Bogiem.

Chyba że się nawróci i zadośćuczyni za zło, które się stało.

Ale to już sprawa naszych duszpasterzy.

Awatar użytkownika
Agnieszka

Post autor: Agnieszka » 2 lipca 2008, 20:32

AnnaE pisze:Chyba że się nawróci i zadośćuczyni za zło, które się stało.
Został zabity mały, bezbronny, niewinny CZŁOWIEK :(
Pozory rządzą światem, a sprawiedliwość jest tylko na scenie. Fryderyk Schiller

Awatar użytkownika
AnnaE

Post autor: AnnaE » 2 lipca 2008, 20:56

Miłosierdzie Boże jest bezgraniczne.

Nasze poczucie sprawiedliwości różni się od Bożego.

Każdy człowiek ma szansę na poprawę póki żyje.

Po to Chrystus dał nam sakrament pojednania.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 2 lipca 2008, 21:38

Miłosierdzie Boże jest bezgraniczne.

Nasze poczucie sprawiedliwości różni się od Bożego.

Każdy człowiek ma szansę na poprawę póki żyje.

Po to Chrystus dał nam sakrament pojednania.

my tylko możemy przed nim przyklęknąć .

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 7 lipca 2008, 13:04

[center]Obrazek

Moje dziecko nie różni się od innych[/center]

Megan została brutalnie zgwałcona. Lekarze ze szpitalnego oddziału ratunkowego proponowali podanie środków antynidacyjnych, zapobiegających zagnieżdżeniu się zarodka, gdyby doszło do poczęcia dziecka. Megan odmówiła: "To źle zabijać dziecko... Megan, 19-letnia dziewczyna z Południowej Dakoty (USA), urodziła dziecko, które poczęło się w tragicznych okolicznościach. Megan została brutalnie zgwałcona.

Lekarze ze szpitalnego oddziału ratunkowego proponowali podanie środków antynidacyjnych, zapobiegających zagnieżdżeniu się zarodka, gdyby doszło do poczęcia dziecka. Megan odmówiła zastosowania „antykoncepcji postkoitalnej”. Miała jeszcze na tyle sił, żeby powiedzieć: “To źle zabijać dziecko, nawet jeśli jest tylko maleńkim embrionem”.

Później skomentowała swoją decyzję w ten sposób: Zanim spotkało mnie nieszczęście, nigdy wcześniej ani nie myślałam, ani nie rozmawiałam o aborcji. Mieszkam w maleńkim miasteczku i nie znam osobiście żadnej kobiety, która przerwała ciążę i nie zastanawiałam się nad takimi problemami. Pamiętałam tylko z lekcji religii, że to jest bardzo zła decyzja

Dziewczynie nie było łatwo. Kiedy apteczny test, a później jednoznaczna diagnoza lekarza potwierdziły ciążę, Megan zawalił się cały świat. Długo dochodziła do równowagi, bez przerwy cisnęły jej się do głowy pytania: ”Dlaczego? Przecież nigdy nie biegałam za chłopakami, nie piłam, nie brałam narkotyków...Co powiedzą o mnie inni ludzie? Co będzie z tym dzieckiem?”

Po porodzie Megan gorąco podziękowała swojej rodzinie za otrzymane wsparcie. Wszyscy po kolei dodawali jej odwagi, podtrzymywali na duchu, chwalili za podjętą decyzję i zapewniali, że naprawdę nie ma się czego wstydzić i może, a nawet powinna, chodzić z podniesioną głową i śmiało patrzeć wszystkim w oczy.

Megan urodziła córeczkę. Nie żałuje swojej decyzji. Swoim świadectwem wspiera kobiety, które, jak ona przeżywają dramat zgwałcenia, ale nie chcą śmierci swoich dzieci. „Najważniejszą sprawą jest to, aby starać się nie myśleć o faktach oraz o „prawach ofiary”. Lepiej myśleć o dziecku, które niczym nie różni się od dziecka poczętego w szczęśliwych okolicznościach

Awatar użytkownika
Agnieszka

Post autor: Agnieszka » 7 lipca 2008, 15:30

Paradoksem jest to, że gwałciciel dostaje 5 lat najczęściej w zawiasach, a niewinne dziecko - karę śmierci. :(:(:(

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 7 lipca 2008, 15:59

..no, tak, bo nie chcą Go uznać człowiekiem ,gdyby tak się stało, podlegał by ochronie Konstytucji .

Awatar użytkownika
Agnieszka

Post autor: Agnieszka » 7 lipca 2008, 16:25

Nawet w prawie cywilnym nazywa się go "nastiturus" czyli dziecko nienarodzone i ma prawo do dziedziczenia pod warunkiem, że urodzi się żywe.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 7 lipca 2008, 17:32

a, już nikt nie ma watpliwości od kiedy zaczyna się życie ludzkie,,

więc przyznanie praw dziecku poczętemu, nie powinno budzic, problemu, lecz problem jest dla polityków.

ODPOWIEDZ