Zdrowie

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 2 lutego 2010, 08:04

Krzysztof pisze:
Nadmiar spożywanego białka może prowadzić do ciężkich uszkodzeń wątroby i nerek.
Dlatego warunkiem koniecznym, aby nie dopuścić do tego co napisałeś wyżej, jest wypijanie codziennie 1,5 litra wody. (-półtora litra wody z małą zawartością soli mineralnych).

Poza tym to nie jest tak że przez cały czas stosujesz tylko dietę czysto-proteinową.
Po tygodniu wprowadzasz dietę proteinowo-warzywną (faza druga), którą stosujesz naprzemiennie z czysto-proteinową, np. 3 dni proteinowa, 3 dni proteinowo-warzywna.
I oczywiście pamiętać o wypijaniu 1,5 litra wody dziennie.

Autor tej diety Pierre Dukan przewidział to wszystko, i dlatego tak ułożył to wszystko, aby nie doszło do uszkodzeń nerek czy wątroby. Trzeba więc ściśle trzymać się wskazówek P.Dukana.

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 10 lutego 2010, 08:48

Zatrważająca prognoza; to będzie główny zabójca Polaków

Prognozy epidemiologów są zastraszające: za 10 lat podwoi się liczba osób chorych na nowotwory. Rak będzie głównym zabójcą Polaków – raport o onkologii publikuje najnowszy "Tygodnik Powszechny".
Według badań europejskich pod względem dostępności do leczenia onkologicznego Polska jest na ostatnim miejscu. Podczas gdy w USA średnio ok. 70 proc. chorych na nowotwór przeżywa co najmniej pięć lat bez objawów choroby, w Europie – 50-55 proc, to w Polsce – 35-40 proc. Elżbieta Isakiewicz w "Tygodniku Powszechnym" pisze o tym jak System (czyli NFZ i urzędnicy) wydaje kuriozalne przepisy, które utrudniają, czy nawet uniemożliwiają leczenie nowotworów. Urzędnicy dochodzą do wniosku, że nie ma co leczyć pacjentów z rakiem jelita grubego, jeśli skończyli 65 lat. – Jak mimo to ich leczyliśmy, kazali nam zwracać pieniądze – mówi prof. Cezary Szczylik, kierownik Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Załóżmy, że jesteś jednym ze 140 tys. Polaków, którzy co roku dowiadują się, iż mają raka. Jeśli mieszkasz w pobliżu jednego z sześciu centrów onkologicznych z wysoko wykwalifikowaną kadrą i dobrym sprzętem lub niedaleko placówek klinicznych, System daje ci fory. Niedawno System dał lekcję tym, którzy próbowaliby się wyłamać: wezwał do sądu lekarkę z Olsztyna za to, że leczyła chorych na raka bez pozwolenia – pani doktor z własnej kieszeni musi zapłacić 10 tys. zł. Jeśli zachorujesz na raka płuc, możesz liczyć na dostęp do najnowszych osiągnięć farmakologicznych na każdym etapie choroby, ale jak np. na nowotwór nerki – jesteś pechowcem: w terapii niestandardowej zaoferują ci jeden lek, choć trzy inne stosowane są z dobrymi rezultatami na Zachodzie.

Nawet na podstawowe w leczeniu raka badanie tomografem komputerowym czy rezonansem magnetycznym poczekasz co najmniej dwa tygodnie (w Warszawie), a na opis – następny tydzień. PET (pozytonowa tomografia emisyjna, na dziś najnowocześniejsza w diagnozie nowotworu) jest dostępna tylko w największych ośrodkach – ciesz się, jeśli poczekasz miesiąc.

Dla porównania - jak pisze jedna z Polek na forum: "Od 30 lat mieszkam w Danii. Gdy zdiagnozowano mi guz piersi, wszystkie badania przeszłam błyskawicznie. Operację miałam po 10 dniach. Na chemioterapię skierowano mnie do szpitala w pobliżu domu". W Salzburgu (Austria) na wyniki badania czeka się do dwóch dni, w Bernie (Szwajcaria) kilka

Awatar użytkownika
Gitka
Posty: 521
Rejestracja: 29 października 2009, 13:13
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Gitka » 10 lutego 2010, 22:27

Nie zapominajmy o tym, że Jezus został nam dany jako nasz Zbawca, ale również jako lekarz duszy i ciała.
Wierzę w skuteczność lekarzy, ale najlepszym lekarzem jest Jezus, więc jeśli oddamy sie Jego opiece, te prognozy nie będa tak zatrważające.

ODPOWIEDZ