Argentyna: marksizm w służbie seksuologii .

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Argentyna: marksizm w służbie seksuologii .

Post autor: KASIA » 3 sierpnia 2009, 10:25

Argentyna: marksizm w służbie seksuologii .Kościół w Argentynie ostro skrytykował rządowy program edukacji seksualnej w szkołach. Abp Hector Aguer, kierujący w tamtejszym episkopacie komisją ds. wychowania katolickiego, nazwał podejście proponowane w oficjalnym podręczniku tego przedmiotu „neomarksistowskim” i „totalitarnym”. Chodzi zwłaszcza o niezwykle liberalne potraktowanie kwestii życia płciowego, będące w praktyce propagowaniem rozwiązłości, w tym homoseksualizmu. Abp Aguer zwrócił uwagę, że autorzy podręcznika stosują swoistą metodologię „dialektyki władzy” w odniesieniu do spraw intymnych, nie uwzględniając za to rzeczywistej odmienności i uzupełniania się płci. W programie nie pojawia się też kwestia miłości czy odpowiedzialności, a całość sprowadza się do mieszaniny ideologii i techniki.Ideologiczne podejście do edukacji seksualnej skrytykował też o. Alberto Bochatey OSA z instytutu bioetyki Katolickiego Uniwersytetu Argentyny. Podzielając opinię abp. Aguera zaznaczył on, że kwestia wychowania do miłości dotyczy raczej rodziny niż szkoły. Wyraził również ubolewanie, że program edukacji seksualnej nie został przed wprowadzeniem poddany szerszej dyskusji społecznej.

http://loolek.org/index.php?sec=artykul ... 3&kat=1424____________________

Tekst z: tc/ efe, aica, aci, ansa, Argentyna: marksizm w służbie seksuologii, online, Radio Watykańskie, data dostępu: 03.08.2009, Dostępny w Internecie: <http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=306992>;

Kategorie:

sonia
Posty: 6384
Rejestracja: 7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja: z Polski

Post autor: sonia » 3 sierpnia 2009, 10:30

KASIA,

Kasienko

było kiedyś TAKIE przeklenstwo,

"obyś żył w ciekawych CZASACH"ano ...stało się

w takich własnie ...ZYJEMY,jeszcze ....:)

ale TO tylko dzieki Boskiej Opatrzności....:)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 3 sierpnia 2009, 10:37

Kościół w Argentynie przynajmniej zabiera głos w sprawach ważnych dla społeczeństwa, a u nas ? Przynajmniej protestuje przeciwko demoralizacji młodzieży.A w Polsce do dzisiaj nie ukazało się oficjalne oświadczenie Episkopatu w sprawie koncertu (anty)M...donny ... Czy my katolicy doczekamy się takiego oświadczenia ??

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 3 sierpnia 2009, 13:32

Jeszcze czczą stare zwłoki Lenina więc jego ideologia krąży w świecie, nie chcą go pochować razem z jego trującym jadem.

ODPOWIEDZ