Odtworzone mleko w proszku

ODPOWIEDZ
Pawel

Odtworzone mleko w proszku

Post autor: Pawel » 11 października 2009, 17:19

Witam,
Poszukuję informacji co to jest "odtworzone mleko w proszku"? Czy ktoś z Was słyszał o czyms takim?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
kreska

Post autor: kreska » 11 października 2009, 20:40

Raczej odtworzone mleko z proszku

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 20 listopada 2004 r.

§ 31d. 1. W oznakowaniu mleka zagęszczonego i mleka w proszku podaje się:
1) obok nazwy środka spożywczego informację o procentowej zawartości:
a) tłuszczu w mleku, wyrażonej wagowo w odniesieniu do produktu gotowego, z wyjątkiem mleka zagęszczonego odtłuszczonego niesłodzonego, mleka zagęszczonego odtłuszczonego słodzonego i mleka w proszku odtłuszczonego,
b) suchej masy beztłuszczowej mleka - w przypadku mleka zagęszczonego;
2) informację o metodach rozcieńczania albo odtwarzania, łącznie z informacją o zawartości tłuszczu w środku spożywczym po jego rozcieńczeniu lub odtworzeniu - w przypadku mleka w proszku;3) informację, że produkt "nie jest przeznaczony dla niemowląt poniżej 12 miesięcy" - w przypadku mleka w proszku.
2. W oznakowaniu mleka zagęszczonego i mleka w proszku w opakowaniach zbiorczych zawierających opakowania jednostkowe o masie mniejszej niż 20 g informacje, o których mowa w ust. 1, mogą być umieszczone tylko na opakowaniu zbiorczym, z tym że nazwa tych środków spożywczych musi być podana również na opakowaniach jednostkowych.";

Mleko odtworzone powstaje z mleka w proszku

Pawel

Post autor: Pawel » 11 października 2009, 21:44

Dziękuje za odpowiedź. Tego mi trzeba było. Poraz pierwszy spotkałem się z tym w orzechowych lodach litrowych. Nawet niezłe w smaku, ale nie wiem czy równie zdrowe co tradycyjne mleko.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ