Generał Jaruzelski.

robroy
Posty: 160
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 12:15
Lokalizacja: Wrocław

Generał Jaruzelski.

Post autor: robroy » 18 stycznia 2012, 18:32

Ja osobiście mam do generała Jaruzelskiego jedną pretensję - że mając pełnię władzy, nie poszedł drogą Teng Siao Pinga i nie wyprowadził Polski z socjalizmu. Sowieci nie przeszkadzaliby mu w tym; w owym czasie (po śmierci Breżniewa, tuż przed "pierestrojką" i już w czasie jej trwania) wystarczyło im, żeby Polska pozostała w orbicie wpływów ZSSR. Niestety, to właśnie sam generał wypowiedział słynne zdanie: "Socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości"; no i "pozamiatane", jak mawia młodzież. Nie jest dobrze, kiedy generałowie wierzą w socjalizm. To zasadniczo różniło generała Jaruzelskiego od jego chilijskiego odpowiednika - generała Pinocheta. I Pinochet zostawił Chile jako najsilniejszą gospodarkę w Ameryce Łacińskiej (dopiero niedawno dogoniła ją Brazylia), a Jaruzelski Polskę - no, szkoda słów.
Nawiasem mówiąc - przeciwnicy "junty" Jaruzelskiego z lubością porównywali WRON-ę do chilijskiej junty wojskowej; słowo "Pinochet" używane było jako obelga w stosunku do gen. Jaruzelskiego. Znamienne, że ówcześni przeciwnicy komunizmu z taką łatwością uwierzyli w tezy ówczesnej propagandy, dotyczące dziesiątek tysięcy ofiar krwawego reżimu w Chile. Chociaż z drugiej strony, zachodnia opinia publiczna karmiona była historiami, jak to WRON-a więzi członków "Solidarności" na terenach byłych hitlerowskich obozów koncentracyjnych (a poza tym - po ulicach Warszawy miały chadzać renifery). No ale to był czas "zimnej wojny", kiedy nie przebierano w środkach, również propagandowych. Prawda o rządach obu generałów, ujrzała światło dzienne dopiero po zakończeniu owej wojny. Nie były one "krwawe" jak się okazało. Niestety - chilijski dyktator wierzył w gospodarkę rynkową, nasz - socjalizm.

Amid
Posty: 1365
Rejestracja: 7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Amid » 18 stycznia 2012, 21:21

Jest wątek o gen. Jaruzelskim i filmy udostępnione do obejrzenia:

http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=1153&start=90

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 18 stycznia 2012, 23:36

Amid pisze:Jest wątek o gen. Jaruzelskim i filmy udostępnione do obejrzenia:

http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=1153&start=90
Myślę, że te filmy sporo rozjaśnią, bo wciąż pokutuje w Polsce osąd, że Jaruzelski jest bohaterem, co jest zwyczajną kpiną, albowiem Jaruzelski to zwyczajny służka bolszewicki. On nie służył Polsce, tylko sowietom, i wypełniał ich rozkazy. Generałowi Pinochetowi Jaruzelski do pięt nie dorasta. Pinochet obronił Chile przed czerwoną zarazą. Jaruzelski zaś był zaprzańcem, służącym czerwonej zarazie. Stan wojenny to była wojna wypowiedziana narodowi polskiemu, w imię obrony bolszewizmu w Polsce.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 21 sierpnia 2012, 08:52

Komentarz pod tekstem pt. "Generał Jaruzelski: Podzielam pogląd, że żyję za długo" (nudnawy wywiad Zbigniewa Hołdysa z Jaruzelskim)
http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plo ... -nie-kupi-

kopia tekstu :

Sto lat ciężkich robót Jaruzelu !!! - chciałoby się wykrzyknąć niejednej ofiarze stalinizmu, PRL-u i stanu wojennego. Kiedy zdrajca i zbrodniarz ubiera się w piórka patrioty i zbawiciela narodu polskiego czas przypomnieć kim był naprawdę ten sługus obcego mocarstwa, które to mocarstwo wymordowało wspaniałą Polską Inteligencję w zamian wciskając Polakom żydokomunisteczne, antypolskie elity niszczące Polskę aż po dzień dzisiejszy. ---- Jaruzelski zaczynał swoją karię w najbardziej ponurych stalinowskich czasach od członkostwa w kryminalno-zbrodniczej rosyjskiej IW - Informacji Wojskowej - zabijał Polskich Patriotów. Był wiernym psem Stalina potem Chruszczowa a na koniec Breżniewa. Do owej kryminalno-zbrodniczej sowieckiej organizacji IW zwerbowany został 23 marca 1946 r. Przyjął pseudonim Wolski. Od jesieni 1945 r. do początków 1947 r. Jaruzelskij uczestniczył w rejonie Hrubieszowa w mordowaniu polskich partyzantów ochraniajacych polską ludność przed sowieckimi bandytami. Prof. Szaniawski opublikował nigdy przedtem nie ujawniane szokujące tajne raporty sowieckie ze spotkań Breżniewa, Gromyki, Czernienki z Jaruzelem i Jaszczukiem w kwietniu 1981 i maju 1982. Wynika z nich, że stan wojenny zostałzaplanowany przez Sowietów w pażdzierniku 1980 a Jaruzelski podpisał zgodę na wprowadzenie stanu wojennego już w kwietniu 1981. Ale najbardziej szokujące jest to, że Jaruzelski nie był pewny polskich ludowych wojskowych i bał się oporu Polaków więc błagał Breżniewa o wejście dywizji sowieckich. Dostał jednak odmowę ! Rosjanie bali się drugiego Afganistanu. Po udanym wprowadzeniu stanu wojennego Jaruzelski pojechal do Soczi w maju 1982 aby złożyć Brezniewowi raport i odebrać pochwałę - platynowo-złoty Order Lenina najwyższe odznaczenie sowieckie, które mógł dostać jedynie obywatel Związku Sowieckiego.

25 lipca 2011 20:51 Polak-Historyk

Amid
Posty: 1365
Rejestracja: 7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Amid » 21 sierpnia 2012, 11:50

Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski?

Wykład został wygłoszony 13 maja w Oslo. Dr Piotr Gontarczyk jest historykiem, współautorem książki SB a Lech Wałęsa. Spotkanie zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Klub Dyskusyjny w Oslo, Klub Polonia Christiana w Oslo i Klub Polski w Norwegii.

http://www.pch24.pl/kim-byl-naprawde-wo ... 152,i.html

Awatar użytkownika
Endek
Posty: 2948
Rejestracja: 24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja: Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 21 sierpnia 2012, 12:04

Coltrane pisze: Kiedy zdrajca i zbrodniarz ubiera się w piórka patrioty i zbawiciela narodu polskiego
U nas jest to norma że wpierw zdrajcy komunistyczni kreowali swoich na patriotów a obecnie zdrajcy liberalni swoich np Kuklińskiego czy Kaczyńskiego.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 21 sierpnia 2012, 16:43

Endek pisze:
Coltrane pisze: Kiedy zdrajca i zbrodniarz ubiera się w piórka patrioty i zbawiciela narodu polskiego
U nas jest to norma że wpierw zdrajcy komunistyczni kreowali swoich na patriotów a obecnie zdrajcy liberalni swoich np Kuklińskiego czy Kaczyńskiego.
Endek, Kukliński może dla Ciebie jest zdrajcą. Dla mnie zdrajcą nie jest, wręcz przeciwnie.
Ja wciąż podkreślam zasługi Kuklińskiego w dziele ratowania Polski przed skutkami sztraszliwej wojny jaką szykowali nam Sowieci i współpracujący z nimi zdrajcy jak Jaruzelski czy Kiszczak.

I nie jestem tak ślepo zapatrzony w Rosję Sowiecką, ażeby z Jaruzelskiego robić jakiegoś bohatera. Każdy normalny Polak powie, że Jaruzelski to zdrajca i wróg narodu polskiego. Tylko współpracownicy bolszewików będą wybielać zbrodnie Jaruzelskiego, albo ogłupione lemingi. Również gadanie że stan wojenny Jaruzelskiego opóźnił opanowanie Polski przez żydów o 10 lat jest totalną bzdurą. Jaruzelski wespół ze swoimi kamratami przygotowywał Okrągły Stół. I dogadał się z KOR-owcami w ujarzmianiu Polski. Jaruzelski przygotowywał grunt pod przyszłe rządy żydokomuny. Dzisiejsza sytuacja w Polsce to również zasługa Jaruzelskiego. To dzięki niemu takie Tuski i Komoruskie są dzisiaj u władzy.

Awatar użytkownika
Endek
Posty: 2948
Rejestracja: 24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja: Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 21 sierpnia 2012, 18:18

Każdy normalny Polak powie, że Jaruzelski to zdrajca i wróg narodu polskiego
. Najpierw to trzeba rzetelnie zbadać archiwa i odsunąć od takich spraw ludzi tendencyjnych z wiadomej partii. Przyznasz, ze ktoś kto z płatnego agenta CIA Kuklińskiego robi bohatera, nie powinien badać sprawy Jaruzelskiego. A z tą normalnością to walnąłeś jak łysy o posadzkę..Jedynie drobny fragment Polaków uważa Jaruzelskiego za zdrajcę i co ciekawe ten sam fragment określa Kuklińskiego jako jak najbardziej pozytywną postać. Najlepszą ocenę takich osób jak Jaruzelski dał śp. Jędrzej Giertych którą to umieścił Michaś.Jaruzelski mógłby się Sowietom postawić, ale ci na pewno na jego miejsce wsadzili by kogoś gorszego. PRL to była strefa wpływów Rosji z nadania także Ameryki i Anglii i o tym trzeba pamiętać. ZSRR po pewnym czasie chętniej u steru władzy w PRL widział Polaków a nie Żydów w przeciwieństwie do Ameryki.Jaruzelski przeprowadzał antyżydowską czystkę w armii, dlatego żydostwo tego nie może mu darować.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 21 sierpnia 2012, 19:59

Endek pisze:ZSRR po pewnym czasie chętniej u steru władzy w PRL widział Polaków a nie Żydów w przeciwieństwie do Ameryki.Jaruzelski przeprowadzał antyżydowską czystkę w armii, dlatego żydostwo tego nie może mu darować.
Kolejna brednia.

Toć Jaruzelski w latach 1981-1989 dogadywał się właśnie z żydostwem z KOR-u. I to własnie im przygotowywał grunt pod Okrągłt Stół. Powtórzę : to właśnie dzięki Jaruzelskiemu Tuski i Komoruskie są dzisiaj u władzy.

Piszesz, że tylko fragment Polaków uważa Jaruzelskiego za zdrajcę. Chyba tylko bolszewicy, lemingi i narodowcy uważają że Jaruzelski jest ok.
No proszę jak łatwo ogłupić Polaków, jak łatwo im wcisnąć ciemnotę. Ale że narodowcy znajdują się w tej grupie Polaków, to jest dla mnie co najmniej dziwne. Zresztą przestałem już dawno się dziwić. Patrząc do dotychczasową wymianę poglądów na forum, już dawno doszedłem do przekonania że narodowcy stoją w jednym szeregu z bolszewią.

Piszesz że trzeba zbadać archiwa. Co tu badać ?? Wszystko jest wiadome. Tu nie ma co badać. Doprawdy, ale jestem zdumiony tym co napisałeś.

Chyba nigdy się nie dogadamy. Już wiem że różnimy się w wielu kwestiach, takich jak :
Jaruzelski i stan wojenny, Kukliński, Jan Paweł II, Zamach smoleńśki, Kościół posoborowy. Zaczynam coraz bardziej rozumieć dlaczego LPR się rozpadł. Dlaczego odeszli z LPR tacy ludzie jak Łopuszański. Dlaczego LPR swego czasu popierał gen. Wileckiego w wyborach prezydenckich. Wszystko układa się jak puzzle w jedną całość. Ataki Michasiowatego na mnie też mówią same za siebie. Wspólne zdjęcie Wielomskiego z Jaruzelskim też wiele mówi. Można by tak dalej ciągnąć, ale po co ?

Gdy trzeba było walczyć o odrodzenie Polski, Dmowski z Piłsudskim potrafili się dogadać, i wznieść się ponad podziałami. Dzisiaj szerokie porozumienie Prawicy chyba nie jest możliwe. Dlatego rządzi w Polsce lewactwo. Polacy bardzo się zmienili w ostatnich 20 latach, i to zdecydowanie na gorsze. Lemingoza przybiera straszne rozmiary.

Jeżeli narodowcy stoją po tej stronie co bolszewia, to ja już nie wiem co o tym myśleć.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 21 sierpnia 2012, 20:28

Coś dla miłośników Jaruzelskiego.

Sławomir Jastrzębowski: Senat o wiecznej hańbie Jaruzelskiego

Właściwie to mógłbym dzisiaj nie pisać komentarza, tylko obficie zacytować wczorajszą uchwałę Senatu, w której uczczono pamięć ofiar stanu wojennego. Wszystkich miłośników wyjątkowo nędznej postaci znanej jako Wojciech Jaruzelski ta uchwała zaboli, fizycznie wręcz zrani. Sądzę więc, że muszą ją przeczytać.

Inna sprawa, że po lekturze będą wyć, wrzeszczeć i złorzeczyć Senatorom. A to dlatego, że przez ostatnie dwie dekady różne wpływowe i zakłamane środowiska robiły tym ludziom wielką krzywdę, pokazując sowieckiego sługusa jako polskiego patriotę. Na szczęście czasy się zmieniają, a prawda wreszcie przebija się do manipulowanej opinii publicznej. Chylę czoła przed Senatem. Mam nadzieję, że to ostateczny kres zakłamanego kultu Jaruzelskiego, który wyrządził Polakom wiele krzywd. A oto fragmenty uchwały:
"Senat Rzeczypospolitej Polskiej oddaje cześć pamięci ofiar stanu wojennego i składa hołd wszystkim niezłomnym, którzy prowadzili działalność opozycyjną, organizowali pomoc pokrzywdzonym, uczestniczyli w manifestacjach patriotycznych i w inny sposób przyczyniali się do zachowania wartości i aspiracji Polaków".
"Twórcy stanu wojennego, łamiąc ówcześnie obowiązującą konstytucję, dokonując wojskowego zamachu stanu dla obrony interesów obcego mocarstwa i utrzymania władzy, okryli się WIECZNĄ HAŃBĄ". "Nigdy nie spróbowano zawrzeć autentycznego porozumienia i w oparciu o nie wynegocjować w Moskwie akceptacji przemian w Polsce. Wojsko od pierwszego dnia było szykowane nie do obrony Narodu i współpracy z nim, ale do jego pacyfikacji". Hańba to jedyne słowo, które powinno kojarzyć się z Jaruzelskim. Amen.

http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/sawo ... 19301.html

Awatar użytkownika
Endek
Posty: 2948
Rejestracja: 24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja: Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 21 sierpnia 2012, 21:08

Coltrane pisze:
Toć Jaruzelski w latach 1981-1989 dogadywał się właśnie z żydostwem z KOR-u.
.Dolary zrobiły swoje i ludzie w Polsce Solidarność kojarzyli właśnie z KORem.Żydowska frakcja w Solidarności była najsilniejsza, najlepiej zorganizowana i mająca poparcie USA.
Polacy w Solidarności się nie liczyli, bo byli przez samą Amerykę tak potraktowani.Nie pamiętasz jak Waszyngton nerwowo reagował, gdy do Sejmu dostała się Samoobrona i LPR?
O względy Waszyngtonu oczywiście zabiegali inni np Porozumienie Centrum prekursorka PiSu , ale wtedy ta partia niewiele się liczyła.
Jest też faktem, ze niewyjaśnione zabójstwa bardziej propolskich działaczy, mogły mieć przyzwolenie USA. Nie takie numery ten szatański bękart wykręcał. KOR i spółka mieli wyczyszczone od konkurencji polskiej pole. Jaruzelski był na swój sposób pragmatykiem, więc do dialogu wybrał najsilniejszych. Po co miał stawiać na tych, których nawet USA nie trawiło, a ogłupiałe społeczeństwo w Polsce nie popierało?
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
Endek
Posty: 2948
Rejestracja: 24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja: Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 21 sierpnia 2012, 21:22

Coltrane pisze:Coś dla miłośników Jaruzelskiego.

Sławomir Jastrzębowski: Senat o wiecznej hańbie Jaruzelskiego
Dobrze by było, aby Senat zajął się swoja hańbą też, za uczynienie z Polski bananowej republiki.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

robin
Posty: 186
Rejestracja: 12 sierpnia 2012, 20:45
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: robin » 21 sierpnia 2012, 22:11

Możemy mieć tylko nadzieję, że za dwadzieścia lat wszystkie dokumenty dotyczące wprowadzenia stanu wojennego, zostaną odtajnione; zgodnie ze zwyczajem – pięćdziesiąt lat po zdarzeniu.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 21 sierpnia 2012, 22:35

robin pisze:Możemy mieć tylko nadzieję, że za dwadzieścia lat wszystkie dokumenty dotyczące wprowadzenia stanu wojennego, zostaną odtajnione; zgodnie ze zwyczajem – pięćdziesiąt lat po zdarzeniu.
Tu nie ma co odtajniać. Wejdź na stronę IPN, jak jesteś niedoinformowany, to się dowiesz wszystkiego. Ponadto na temat stanu wojennego napisano wiele książek, i to przez żyjąych świadków. Żyje wielu świadków tamtych czasów, oni wiele mogą nam powiedzieć.
Wiele dokumentów co prawda zostało zniszczonych (podobnie jak np. dokumenty dot. "Bolka" - na zlecenie jego samego), ale i tak prawdy na temat stanu wojennego nikt już nie ukryje. Także jeśli chodzi o stan wojenny wprowadzony przez Jaruzela, to wiemy naprawdę dużo.

Tu masz kilka stron IPN dot. stanu wojennego :
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/345/4232/
http://ipn.gov.pl/portal/pl/881/17001/Stan_wojenny.html
http://www.ipn.gov.pl/wai/pl/203/1567/Stan_wojenny.html

Robin, możesz sobie mieć nadzieję, że za 50 lat coś tam odtajnią, tyle że za 50 lat mało kogo będzie to obchodzić.

Awatar użytkownika
Endek
Posty: 2948
Rejestracja: 24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja: Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 22 sierpnia 2012, 07:28

Propagandowe gnioty nie są i nie będą cala prawdą o SW. Stan wojenny wprowadzono, bo w kraju działała agentura obcego mocarstwa( USA).Agentura ta dążyła do siłowego przejęcia władzy w Polsce.W tej walce o władzę, elity Solidarności w ogóle nie przejmowały się skutkami dla polskiego społeczeństwa. W Polsce brakowało już dosłownie wszystkiego, bo źle zarządzana gospodarka paraliżowana strajkami, stawała się tym bardziej niewydolna.Gdy po 1989 roku Solidarność przejęła władzę, jasnym się stało o co w tym wszystkim chodziło? A chodziło o grabież polskiego majątku narodowego. Wolność dla Polaków oznaczała wyzwolenie od miejsc pracy, mieszkań, stabilizacji materialnej, aby Naród Polski stawał się coraz bardziej mniejszy liczebnie i zdemoralizowany.Dlaczego udało się tak łatwo Polaków zdemoralizować?
Bo demoralizacja dokonywała się już za PRL dzięki bezbożnej władzy ludowej.Komuniści sądzili ze bez Boga zbudują raj na ziemi, a tymczasem Bóg nie obiecywał ludzkości raju, tylko pot, cierpienia i ciężką pracę o chleb.Jaruzelski nie uosabia tylko zła jak niektórzy nawiedzeni mniemają, tak jak nie uosabiają dobra ci, co z Bogiem na ustach złupili Polskę.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

ODPOWIEDZ