Wybory Prezydenckie 2010

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 26 kwietnia 2010, 14:00

~adsenior napisał(a):

Słusznie Pan postąpił, Panie Jarosławie, mam nadzieję, że odniesie Pan zwycięstwo, już w pierwszej turze, co umożliwi Panu i pańskiemu zapleczu, kontynuację polityki śp. Pana Brata, doprowadzi Pan, by Polak był podmiotem we własnej Ojczyźnie!
2010-04-26 14:57195.13.38.*

Treść mojego wpisu z e-Wprost

Syriusz

Post autor: Syriusz » 26 kwietnia 2010, 14:03

J. Kaczyński kandydatem PiS; "odszedł mój najukochańszy brat".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest kandydatem tej partii na prezydenta. "Tragicznie przerwane życie prezydenta, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć ich misję" - napisał prezes PiS w oświadczeniu, w którym ogłosił decyzję o kandydowaniu.
"Jesteśmy im to winni, jesteśmy to winni naszej ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić ich testament" - napisał Jarosław Kaczyński w oświadczeniu.

"Polska to nasze wspólne, wielkie zobowiązanie. Wymagające przezwyciężenia także osobistego cierpienia, podjęcia zadania pomimo osobistej tragedii. Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mam w tej decyzji wsparcie rodziny" - oświadczył prezes PiS.

"Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą, by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący »Solidarności« Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza" - podkreślił J. Kaczyński.

"Polacy godnie i solidarnie złożyli hołd ofiarom tragedii prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem" - napisał w oświadczeniu prezes PiS Jarosław Kaczyński, który zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich.

"Tysiące osób towarzyszyły i towarzyszą w ostatniej drodze swoim przyjaciołom, koleżankom i kolegom. Byliśmy w tych dniach razem. Jesteśmy razem" - podkreślił J. Kaczyński w oświadczeniu przekazanym PAP.

Zaznaczył, że wyjątkowo ciężka próba spotkała wszystkich tych, którzy stracili w Smoleńsku najbliższych. "Ten ból, to cierpienie, były, są i będą również moim udziałem" - napisał prezes PiS.

"Odszedł mój najukochańszy brat i jego małżonka, odeszli moi serdeczni, wieloletni przyjaciele i współpracownicy z naszej partii Prawo i Sprawiedliwość, o których nigdy nie zapomnę" - oświadczył Jarosław Kaczyński.

"Odeszli posłowie, senatorowie, ministrowie rządu z innych formacji politycznych, których szanowałem i z którymi współpracowałem. Zginęli prezesi najważniejszych instytucji państwowych i wybitni przedstawiciele wielu organizacji i środowisk. Żołnierze, dowódcy Sił Zbrojnych RP. Polska jest z nich dumna" - napisał prezes PiS.

Przypomniał, że zginęli także piloci i stewardessy z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. "Polska straciła wybitnych Polaków" - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 26 kwietnia 2010, 15:22

~adsenior napisał(a):

Słusznie Pan postąpił, Panie Jarosławie, mam nadzieję, że odniesie Pan zwycięstwo, już w pierwszej turze, co umożliwi Panu i pańskiemu zapleczu, kontynuację polityki śp. Pana Brata, doprowadzi Pan, by Polak był podmiotem we własnej Ojczyźnie!
2010-04-26 14:57195.13.38.*

Treść mojego wpisu z e-Wprost

Dziwnym trafem, wpis powyższy, został przez cenzurę e-Wprost zdjęty! Prawda jaki był "obraźliwy"?

sonia

Post autor: sonia » 26 kwietnia 2010, 15:23

wielka narodowa modlitwa
za 96 ofiar
wciąż TRWA,pokoj ICH DUSZOM

sonia

Post autor: sonia » 26 kwietnia 2010, 15:24

Tak jest Szanowny Prezesie:
Bądzmy RAZEM DLA POLSKI
Będziemy,jak zwsze.......

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 kwietnia 2010, 15:49

adsenior pisze: Dziwnym trafem, wpis powyższy, został przez cenzurę e-Wprost zdjęty! Prawda jaki był "obraźliwy"?
Ja dzisiaj na Łonecie też napisałem komentarz. I tak jak się spodziewałem, mój komentarz nie ujrzał światła dziennego.

Pilnują, oj pilnują, abyśmy za dużo tam nie napisali ....

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 26 kwietnia 2010, 15:54

Coltrane pisze:
adsenior pisze: Dziwnym trafem, wpis powyższy, został przez cenzurę e-Wprost zdjęty! Prawda jaki był "obraźliwy"?
Ja dzisiaj na Łonecie też napisałem komentarz. I tak jak się spodziewałem, mój komentarz nie ujrzał światła dziennego.

Pilnują, oj pilnują, abyśmy za dużo tam nie napisali ....
Mój "wisiał" na Wprost około pół godziny, powtórzenia nie zamieścili, zapytanie o powód, zignorowali.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 26 kwietnia 2010, 16:18

Decyzja o kandydowaniu J. Kaczyńskiego była oczywista, lecz zastanawiam się czy roztropna. Po stracie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w wypadku PIS został bez wyraźnego, poza jego bratem, kandydata. Postawienie na osobę z tzw. zaplecza wiązałoby się z problemami natury praktycznej- kandydat nie byłby odpowiednio "nagłośniony". Obawiam się jednak, że zły wizerunek Jarosława nie przysporzy mu wyborców wśród niezdecydowanej rzeszy. Prawdopodobnie dojdzie do 2 tury wyborów i starcia pomiędzy Komorowskim, a Jarosławem Kaczyńskim i sam nie jestem zadowolony z takiego wyjścia. Zobaczymy kogo poprze elektorat lewicy....

sonia

Post autor: sonia » 26 kwietnia 2010, 16:31

Coltrane,
mnie od dawna nie puszczono NIC....:)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 kwietnia 2010, 16:50

ZoLdoN pisze:Decyzja o kandydowaniu J. Kaczyńskiego była oczywista, lecz zastanawiam się czy roztropna. Po stracie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w wypadku PIS został bez wyraźnego, poza jego bratem, kandydata. Postawienie na osobę z tzw. zaplecza wiązałoby się z problemami natury praktycznej- kandydat nie byłby odpowiednio "nagłośniony". Obawiam się jednak, że zły wizerunek Jarosława nie przysporzy mu wyborców wśród niezdecydowanej rzeszy. Prawdopodobnie dojdzie do 2 tury wyborów i starcia pomiędzy Komorowskim, a Jarosławem Kaczyńskim i sam nie jestem zadowolony z takiego wyjścia. Zobaczymy kogo poprze elektorat lewicy....
A można wiedzieć kogo byś widział jako Prezydenta Polski ?

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 26 kwietnia 2010, 17:43

Na chwilę obecną niestety nikogo. Wśród kandydatów nie widzę osób, które wg mnie godnie reprezentowałyby nasz kraj. Gdyby nie doszło do tragedii pod Smoleńskiem prawdopodobnie mój głos przypadłby prezydentowi L. Kaczyńskiemu- kandydat może mało wyrazisty i trochę zagubiony w prezydenturze, ale byłby równowagą dla przewagi PO w Sejmie. Niestety jego brat jest w mojej opinii zbyt... agresywny(?). Nie widzę go jako dobrego dyplomaty.

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 26 kwietnia 2010, 17:52

sonia pisze:Coltrane,
mnie od dawna nie puszczono NIC....:)
To dotyczy portali, gdzie nie trzeba się logować, też puszczane są tam moje tylko niektóre posty, np co drugi.
Na portalach, gdzie trzeba się logować puszczane są chyba wszystkie.
Np. na portalu Imladis należę do zdecydowanej mniejszości zwolenników PiS.
Może na tym forum spróbujesz mnie czyli Babcię wesprzeć Soniu?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 kwietnia 2010, 19:25

Priorytetową sprawą tegorocznych przyspieszonych wyborów prezydenckich będzie zablokowanie Komorowskiego. Jest to kandydat PO, partii zdecydowanie antypolskiej, działającej na szkodę Ojczyzny. Dlatego nie możemy dopuścić do zwycięstwa Komorowskiego. Jedynym kandydatem, który może i jest w stanie pokonać kandydata PO, jest Jarosław Kaczyński, mająca można powiedzieć, po tej tragicznej katastrofie duże poparcie społeczeństwa. Moim zdaniem powinien lekko wygrać, może nawet w pierwszej turze. No ale nigdy nie wiadomo. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Z pewnością będziemy mieli w mediach nagonkę na Kaczyńskiego, aby zniechęcić jak najwięcej zwolenników do głosowania na niego. W obliczu tragedii naród polski w pewnym sensie się zjednoczył, i wydawać by się mogło że większość zdecydowanie poprze. Niemniej nie mówmy hop, zanim nie przeskoczymy. Uważam też że jakimś poronionym pomysłem jest dopuszczenie aż 23 kandydatów do tego wyścigu. Co prawda teraz będzie zbieranie podpisów, i zapewne nie wszystkim uda się zebrać wymaganych 100 tys. podpisów.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 26 kwietnia 2010, 19:48

Priorytetową sprawą jest dla mnie wybór prezydenta, który godnie będzie reprezentował nasz kraj. Z racji tego, że nie widzę kandydata godnego tego stanowiska, będę zmuszony do głosowania na "mniejsze zło". To jednak, który z nich będzie mniej szkodliwy- pozwolę sobie tak brzydko powiedzieć- jest sprawą nadal otwartą...

Niestety nie popieram pańskiego entuzjazmu. PO jest partią o silnym poparciu, J. Kaczyński nie ma szans na wygranie w I turze. Jedynym wyjście może być II tura wyborów oraz przekonanie do siebie wyborów lewicy, której kandydat zostanie zablokowany już w I turze. No.. potężną grupą są jeszcze "niezdecydowani wyborcy" tacy jak ja.... Szykuje się więc krótka, aczkolwiek brutalna kampania....

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 kwietnia 2010, 20:01

ZoLdoN pisze:
Niestety nie popieram pańskiego entuzjazmu. PO jest partią o silnym poparciu, ..
PO to zgraja oszustów, która dorwała do władzy tylko dlatego że została wypromowana przez antypolskie media. Ludzie którzy zakładali PO już wcześniej się skompromitowali działając w innych kanapowych partyjkach. Większość z nich wywodzi się z takich partii jak : Unia Demokratyczna, Kongres Liberalno-Demokratyczny, Unia Wolności, AWS. Nie są to więc jakieś nowe twarze, oni byli już wcześniej w różnych partiach, i doprawdy, ale nic dobrego o ich wcześniejszej działalności powiedzieć nie można. Thusk wielokrotnie popisywał się wręcz antypolskimi powiedzeniami, najsłynniejsze z nich to : "polskość to nienormalność".
PO nie zdobyłaby takiego poparcia, gdyby nie medialne poparcie. Przy pomocy różnych medialnych chwytów przekonano do PO niezorientowaną młodzież, nie znającą historii Polski po 1989 roku, właściwie powinniśmy powiedzieć po 1980 roku. Gdyby znała tę historię, gdyby wiedziała "kto jest kto" to nigdy na tę partię by nie zagłosowała. Niestety, ale do dzisiaj antypolskie media pokazują PO w pozytywnym świetle.
Inaczej sprawa wyglądała z PiS i braćmi Kaczyńskimi. Ci byli od początku opluwani przez usłużne Salonowi media. Doprowadzono do tego, że ludzie zaczęli nienawidzić "Kaczki", że wyrażano się o nich z pogardą, że szydzono z nich, że wymyślano różne niesmaczne kawały. To się trochę zmieniło po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego.
Dlatego uważam, że Jarosław ma bardzo duże szanse aby wygrać wybory.

I cały czas będę to powtarzał, że najważniejsza sprawa to : doprowadzić do porażki Komorowskiego. Zwycięstwo Komorowskiego, to przegrana Polski.

ODPOWIEDZ