Wybory Prezydenckie 2010

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
Amid

Post autor: Amid » 2 maja 2010, 13:42

Widzę tu o wyborach, o sondażach. Mnie ktoś podesłał takie coś, nie wiem czy już tu jest czy nie ma, proszę popatrzeć:

http://wirtualnapolonia.files.wordpress ... aluchy.jpg

Pawel2010

Post autor: Pawel2010 » 2 maja 2010, 20:47

Coltrane pisze:Jak wynika z niezależnego sondażu PiS ma 49,8% poparcia, a PO 31,0%.
A więc odwrotnie niż podają media. Media kłamią i tyle.
Witam. Sondaz który został przedstawiony kilka postów wcześniej jest prawdziwy? Zapewne nikt z nas nie może tego wiedzieć. Wiem natomiast jedno. Sondaże przedstawiane w TV (nawet te w publicznej którymi aktualnie steruje PiS i SLD) są badaniami pod którymi podpisuje się konkretna firma. Natomiast w przypadku tego sondażu który zamieszczonego na tym forum nie ma żadnej informacji o osobach czy też firmie która go przeprowadziła. Jest tylko na końcu info o tym iż jest to "nasz sondaż", co oczywiście jest dla mnie śmieszne. Ja w 5 minut mogą zrobić podobną prezentację umieścić ja w sieci i mówić o tym że to jest właśnie prawdziwe badanie. Do czego zmierzam. Nie chce zagłębiać się w cyferki. Natomiast dziwi mnie jak Pan pisze że media kłamią (odnoszę się do sondaży). Tu w tym miejscu mógłbym zarzucić iż to forum też kłamie (jest swoistym medium sieciowym). Jeżeli jest Pan w stanie wskazać osoby bądź też instytucje która przeprowadziła to badanie wtedy będę się mógł zastanawiać nad jego prawdziwością, póki co jest to zwykła prezentacja i mało przekonywująca propaganda.
Pozdrawiam.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 4 maja 2010, 20:24

Rezygnacja kandydata. Poprze J. Kaczyńskiego?.

Zdzisław Podkański, były minister kultury i sztuki, poseł na Sejm II, III i IV kadencji, od 2004 do 2009 deputowany do Parlamentu Europejskiego, fot. Leszek Szymański
PAP
Przewodniczący Stronnictwa Piast Zdzisław Podkański zrezygnował z kandydowania na prezydenta. W oświadczeniu napisał, że nie chce osłabiać PiS i PSL.
Podkański napisał w oświadczeniu, że jego apele "o konsolidację obozu chrześcijańsko-ludowo-narodowego" nie przyniosły rezultatów.

"Mając powyższe na uwadze oraz fakt, że moje kandydowanie osłabia głównie PiS i PSL, co nie jest moim celem, postanowiłem zrezygnować z ubiegania się o urząd prezydenta RP" - oświadczył Podkański.

W ubiegłym tygodniu zaapelował on do ugrupowań prawicowych o wyłonienie wspólnego kandydata na prezydenta.

"Ugrupowania chrześcijańsko-ludowo-narodowe nie potrafią wyłonić jednego wspólnego kandydata, mimo że liberałowie opanowali już administrację państwową, tj. sejmową, senacką, rządową, a ostatnio po katastrofie pod Smoleńskiem, również prezydencką, wojskową i skupioną w ważnych urzędach centralnych" - napisał w oświadczeniu.

"W tej sytuacji grozi nam jedynowładztwo, które w polskich warunkach nigdy się nie sprawdziło. Musimy temu zapobiec" - napisał Podkański.

W swoim oświadczeniu prezes Stronnictwa Piast przeprosił wszystkich, których zawiódł wycofując się z wyborów.

Podkański nie chciał jednoznacznie wskazać, któremu kandydatów udzieli swojego poparcia. Powiedział, że nadal widzi potrzebę wyłonienia jednego prawicowego kandydata na prezydenta. "Uważam, że potrzebne jest spotkanie jeszcze przed pierwszą turą wyborów" - zaznaczył.

W środę posłanka PiS Anna Sobecka apelowała do Marka Jurka, Gabriela Janowskiego i Zdzisława Podkańskiego o wycofanie się z wyborów i poparcie w nich Jarosława Kaczyńskiego.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 4 maja 2010, 20:33

Często zastanawiam się czy wybór J. Kaczyńskiego na kandydata był.. powiedzmy rozważny politycznie. Rodzi się jednak pytanie kto miałby ubiegać się o fotel prezydenta w pewnego rodzaju "zastępstwie" za prezesa PiSu.

Kto więc wg was byłby najodpowiedniejszym kandydatem przy założeniu, że Jarosław Kaczyński nie zgłosiłby swojej kandydatury?. I przede wszystkim dlaczego właśnie ta osoba.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 4 maja 2010, 21:11

Aktualne poparcie, na dzień dzisiejszy, w/g niezależnego forum internetowego wynosi:
1. Jarosław Kaczyński – 58,11%
2. Bronisław Komorowski – 21,46%
3. Janusz Korwin-Mikke – 9,56%
4. Marek Jurek – 2,74%
5. Grzegorz Napieralski – 2,29%
Głosów uczestników, w/g IP, przeszło 6000.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 4 maja 2010, 21:13

adsenior pisze:Aktualne poparcie, na dzień dzisiejszy, w/g niezależnego forum internetowego wynosi:
1. Jarosław Kaczyński – 58,11%
2. Bronisław Komorowski – 21,46%
3. Janusz Korwin-Mikke – 9,56%
4. Marek Jurek – 2,74%
5. Grzegorz Napieralski – 2,29%
Głosów uczestników, w/g IP, przeszło 6000.
Przewaga Kaczyńskiego miażdżąca. Oby przełożyło się to na wybory 20 czerwca 2010 roku.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 4 maja 2010, 21:16

Muszę przyznać, że nawet mi pasowałby taki wynik wyborów :-/ . Nie podoba mi się wizja, w której PO dominuje do tego stopnia...

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 4 maja 2010, 21:29

ZoLdoN pisze:Muszę przyznać, że nawet mi pasowałby taki wynik wyborów :-/ . Nie podoba mi się wizja, w której PO dominuje do tego stopnia...
Ooo, zaskakujesz mnie tym szczerym wyznaniem. ;-)

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 4 maja 2010, 21:38

A oto łącze do ciekawych poleceń SLD do swoich młodych zwolenników, nie komentuje, by nie uprzedzać zaskoczenia!
http://pl.indymedia.org/images/2010/05/51090.jpg

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 5 maja 2010, 09:45

Mam mocne obawy co do tego, czy wybory nie zostaną sfałszowane.
Uparcie powtarzane sondaże o duzym poparciu dla Komorowskieg, zupełnie nierealne mogą o tym sygnalizować.
Jedynie zdecydowana przewaga Jarosława Kaczyńskiego mogłaby temu zapobiec.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 10:08

Gitka pisze:
Jedynie zdecydowana przewaga Jarosława Kaczyńskiego mogłaby temu zapobiec.
Zgadza się Gitko. Dlatego uważam że kandydaci prawicy powinni wycofać swoje kandydatury. Chodzi m.i. o Marka Jurka, Kornela Morawieckiego.
Jest więcej niż pewne że do drugiej tury wejdą Kaczyński i Komorowski, i wówczas można się obawiać o wynik. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc aby Kaczyński wygrał już w pierwszej turze, czyli zdobył ponad 50%. I dlatego wręcz niezbędnym by było, aby ci kandydaci prawicy już teraz przekazali swoje głosy Kaczyńskiemu, co zwiększyło jego szanse na zwycięstwo już w pierwszej turze.

Musimy zrobić wszystko aby Kaczyński wygrał.

Ewentualne zwycięstwo Khomorowskiego - to katastrofa dla Polski !

P.S. Można więc powiedzieć że tu toczy się bój o POLSKĘ. O być albo nie być.

Awatar użytkownika
cichy

Post autor: cichy » 5 maja 2010, 16:41

Zgadza się Gitko. Dlatego uważam że kandydaci prawicy powinni wycofać swoje kandydatury. Chodzi m.i. o Marka Jurka, Kornela Morawieckiego.
„gradu diversa via una”

Awatar użytkownika
cichy

Post autor: cichy » 5 maja 2010, 16:42

Druga tura dla Jarosława nie ulegajmy psychozie i presji PIS-u.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 16:54

cichy pisze:Druga tura dla Jarosława nie ulegajmy psychozie i presji PIS-u.
Cichy, popatrzmy realnie. Te wybory to walka pomiędzy Kaczyńskim a Komorowskim, reszta się nie liczy. Taka jest brutalna prawda. Ewentualne zwycięstwo Komorowskiego to katastrofa dla Polski. A chyba tego nie chcemy. Tu nie chodzi o żadną psychozę i presji PiS. Wiesz że nie piszę tego jako zwolennik PiS-u. Patrzę realnie. Musimy zablokować Komorowskiego. To jest najgorszy scenariusz. Potem, po ewentualnym zwycięstwie Kaczyńskiego, możemy myśleć o odbudowie frontu narodowo-patriotyczno-katolickiego. I ja wciąż na to liczę. Nie chcę aby prawica była kojarzona wyłącznie z PiS-em. Musi też jakaś alternatywa. Nie może być tak, że wyborcy o poglądach prawicowych są skazani na PiS. Jednakże najbliższe wybory prezydenckie to bitwa o Polskę, to bitwa o być albo nie być. Nie możemy tej bitwy przegrać. Koniecznie trzeba zrobić wszystko aby Khomorowski (agent WSI) nie wygrał tych wyborów. I właśnie dlatego pisałem o tym aby nie odbierać głosów Kaczyńskiemu. Bo może nawet udałoby się wygrać w I turze. Wygrana w II turze będzie o wiele trudniejsza. Mogą nawet sfałszować wybory. W I turze raczej do sfałszowania nie dojdzie. Dobrzez więc by było aby nie doszło do II niepewnej pod względem wyniku tury.

Przed katastrofą była zupełnie inna sytuacja. Teraz jednak, po tym gdy z wielką dozą prawdopodobieństwa WSI maczało palce w zamachu na Prezydenta, sytuacja uległa diametralnej zmianie. Jarosław Kaczyński bez brata Lecha, to już nie jest to samo.

Musimy też wystawić rachunek PO, WSI i innym kanaliom.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 5 maja 2010, 17:40

J. Kaczyński nie wygra w pierwszej turze. Wiele osób negatywnie ocenia lata rządów PiSu stanowiąc twardy, negatywny elektorat.

ODPOWIEDZ