Wybory Prezydenckie 2010

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 6 maja 2010, 07:13

SLD kłania się PRL

Na starcie kampanii Grzegorza Napieralskiego przemówi Wojciech Jaruzelski

Lewica szykuje na początek kampanii swego kandydata na prezydenta głęboki ukłon w stronę weteranów II wojny światowej, którzy u boku żołnierzy Armii Czerwonej walczyli z III Rzeszą, a potem za czasów PRL odbudowywali Polskę. – Pod hasłem "Polska prawdy – prawda o Polsce" chcemy przypomnieć, że wbrew temu, co stwierdził kiedyś Jerzy Buzek, II wojna światowa wcale nie zakończyła się w 1989 r., ale w 1945 r., i wbrew temu, co mówił Bronisław Komorowski, Polski nie wyzwalały "odziały polskojęzyczne", ale polscy żołnierze – wyjaśnia Marek Wikiński, szef sztabu Grzegorza Napieralskiego.

Na miejsce startu kampanii wybrano Wrocław. Jak tłumaczą w SLD, nieprzypadkowo.

– Chodzi zaakcentowanie, że 9 maja jest rocznicą nie tylko końca wojny, ale też odzyskania przez Polskę ziem zachodnich – wyjaśniają działacze Sojuszu. A Janusz Krasoń, szef dolnośląskich struktur SLD, dodaje: – Dla mieszkańców Dolnego Śląska rocznica 9 maja 1945 r. jest ważną datą, która nie jest kontestowana. Ludzie pamiętają, że to wtedy zamieszkali na tych ziemiach.

Na 8 maja Sojusz zaplanował we Wrocławiu posiedzenie swojej Rady Krajowej z udziałem weteranów II wojny światowej. Ma ona otworzyć kampanię Napieralskiego. Jak dowiaduje się "Rz", do uczestników spotkania ma przemówić nie tylko kandydat SLD, ale też gen. Wojciech Jaruzelski.

– Nie będzie mógł przyjechać do Wrocławia osobiście, bo jedzie na uroczystości rocznicowe do Moskwy, ale odtworzymy na telebimach nagrane wcześniej jego przesłanie – mówi jeden z działaczy SLD.

http://www.rp.pl/artykul/406464,471413_ ... e_PRL.html

Jak widać, każdy z kandydatów ma swoje "awtorytety".

Awatar użytkownika
Gitka

Re: Macie już?

Post autor: Gitka » 6 maja 2010, 09:50

AnnaE pisze:Obrazek
AnnaE Bardzo dobre zestawienie wypowiedzi z konkluzją Donalda Tuska.
Taka jest właśnie PO-Platforma Obłudników.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 maja 2010, 22:25

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 9 maja 2010, 11:16

Niektórzy mnie pytają dlaczego popieram Jarosława Kaczyńskiego, a nie np. Marka Jurka.
Odpowiadam : Popieram Kaczyńskiego, bo nie mam innego wyjścia. Jestem świadomy zagrożeń na nas czyhających. Tragedią dla Polski byłoby zwycięstwo Khomorowskiego. Dlatego trzeba zrobić wszystko aby Kaczyński wygrał. Nie piszę tego jako sympatyk PiS, ale jako ktoś świadomy tego że teraz toczy się bój o Polskę. O być albo nie być dla Polski. Jeśli Khomorowski wygra wybory, to znaczy że przegraliśmy tę bitwę. I będzie to z fatalnym dla skutkiem dla istnienia państwa polskiego.

Ci co mówią że trzeba głosować na Marka Jurka, nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Zachowują się tak, jakby nie było 10 kwietnia 2010 roku. Jakby nic takiego nie zaszło.
Nic nie mam do Marka Jurka, ale to nie jest odpowiedni moment na te eksperymenty. Teraz musimy się zjednoczyć, i popierać tego jednego. Jedynym który może pokonać Khomorowskiego jest Jarosław Kaczyński, i jego trzeba z całych sił popierać. Marek Jurek może sprawić że Kaczyńskiemu do zwycięstwa w I turze może zabraknąć np. 3%. I w tym momencie Marek Jurek pomoże tylko ... Khomorowskiemu.

Oby zwyciężył rozsądek i Marek Jurek wycofał się przed końcem i oddał swoje głosy Kaczyńskiemu.

Spotykam się z totalną krytyką z powodu popierania Kaczyńskiego. Pytają mnie czy zapomniałem że Lech Kaczyński podpisał Traktat Lesboński. Odpowiadam że nie, że nie zapomniałem. Ale że zrozumiałem co stało się 10 kwietnia 2010 roku. Dlatego nie widzę innego wyjścia jak głosować na Jarosława Kaczyńskiego.

To jest ostatnia szansa. Ostatnia szansa aby być. Aby istnieć. Nie możemy tego przegrać.

P.S. Nie jest to też "wybór mniejszego zła". Tu chodzi o naszą Ojczyznę.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 9 maja 2010, 11:40

Całkowicie się z Panem zgadzam, Panie Coltrane! Taki tekst, o podobnym wydźwięku i treści, sam bym napisał! Wszak pisząc o kandydatach, przed 10 kwietnia, porównywałem ich do dżumy i cholery. Ale ma Pan rację, w obecnej chwili, nie czas na eksperymenty! Trzeba zrobić wszystko, by w najbliższych wyborach: prezydenckich, samorządowych i parlamentarnych, zmieść ze sceny politycznej, wszelkie koterie kanalii, z mafią POkraczną na czele.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 9 maja 2010, 22:48

Ten wierszyk dedykuję wielbicielom PO.

Jak chcesz być sługą Niemca i Ruska, Dalej popieraj Donalda Tuska !

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem,
bez głów, bez planów, za to z rozmachem
do żłobu toczy swe tłuste cielska
Idzie Platforma Obywatelska !

Do sądu złodziej śmiało ucieka
Bo wszak korupcja prawem człowieka !
Czar PRL-u wraca do formy
Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy ?!

Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi
Od dziś będziemy świadczyć usługi
Dla Władimira i dla Angeli.
Czas na kolanach iść do Brukseli !

Szef MSZ-u już ma kaganiec
Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec
Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa
Vivat Platforma, Vivat Europa !

Angela z Ritą ręce zaciera,
By na wschód ruszyć tropem Hitlera,
A za nią ziomków procesja tłumna
Vivat Platforma, piąta kolumna.

Za tawariszcza Tuska zdarowie
Piją Gazpromu oligarchowie
Władimir Putin z radości śpiewa:
Nu tiepier budiet kak za Breżniewa

Odwrót z Iraku, z Afganistanu
Osama śmieje się spod turbanu,
Taki sojusznik jak Tusk się przyda
Vivat platforma i Al-Kaida !

Koniec z lustracją ! Koniec rozliczeń !
Dla konfidentów to koncert życzeń
Od dzisiaj wszyscy jesteśmy święci
Vivat platforma i konfidenci !

Niech żyje wolność! Ćpun na wagarach
Łbem durnym kreci w dymu oparach
Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska
Vivat platforma Obywatelska !

Niech żyje miłość ! rusza parada
Sprośnych pedałów cała gromada
Gzi się bezwstydnie wśród publiczności
To dar Platformy ! tryumf wolności !

Elektoracie ! Wyborco durny !
Gdy będziesz wrzucać głos swój do urny,

A chcesz być sługą Niemca i Ruska,
Dalej popieraj Donalda Tuska

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 10 maja 2010, 14:34

Bartoszewski, Wajda, Olbrychski już wiedzą, kogo poprą.

Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Daniel Olbrychski - są wśród osób, które znajdą się w honorowym komitecie poparcia kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta. Komitet zostanie oficjalnie zaprezentowany w niedzielę.

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) - która w sztabie kandydata Platformy na prezydenta odpowiada za honorowy komitet poparcia - poinformowała, że znajdą się nim także m.in.: Sobiesław Zasada, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pszoniak, Feliks Falk, Janusz Głowacki, Tomasz Karolak i Szymon Kołecki.

W komitecie zasiądą ponadto m.in.: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Wisława Szymborska.

- To wspaniałe, zacne osoby, bardzo różne środowiska, różny wiek - powiedziała Kidawa-Błońska w poniedziałek dziennikarzom.

Jak dodała, sztab Komorowskiego codziennie będzie przedstawiał kolejne osoby, które zadeklarowały poparcie dla jego kandydatury; w niedzielę planowane jest oficjalne zaprezentowanie komitetu honorowego.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Jak widać, same gwiazdy. :-/

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 10 maja 2010, 14:48

Coltrane pisze:Bartoszewski, Wajda, Olbrychski już wiedzą, kogo poprą.
Jak widać zaangażowano cały sztab awtorytetów, nawet laureatów nagrody Nobla.
A my tu na prawicy się dzielimy się nie wiadomo po co ...

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 10 maja 2010, 15:02

Nagroda Nobla, nie mogła być przyznana Solidarności, jako organizacji - silne naciski ZSRR, została w zastępstwie przyznana cienkiemu bolkowi, który zawłaszczył ją dla siebie, tak jak dużą część funduszy pomocowych słanych z zagranicy. I jeszcze jedno, nagroda ta, stała się obecnie nagrodą polityczna, nie mającą obecnie nic wspólnego z rzeczywistą wartością osoby ja otrzymującej. No bo jak oceniać, że w ubiegłym roku przyznano ją Obamie? Za co? Za okupację Afganistanu i Iraku? Z groźby pod adresem Iranu i Korei? Nagroda pokojowa????Ja uważam, że jedna ewidentna cecha łączy tych "honorowych", jest to brak honoru!!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 10 maja 2010, 15:14

AD Seniorze, oczywiście że masz rację. My wiemy że dzisiaj te nagrody Nobla to lipa.
Niemniej faktem jest że Khomorowskiego popierają same "tuzy" : 2 laureatów nagrody Nobla czyli Walesa i Szymborska, dalej gwiazdy świata filmu : Wajda, Olbrychski, Pszoniak, Kowalewski, politycy : Bartoszewski, Mazowiecki. Zapewne ta lista będzie się w najbliższych dniach coraz bardziej wydłużać.

Wygląda więc na to że PO stawia wszystko na jedną kartę. Angażują kogo tylko się da. Te "gwiazdy" będą głośno demonstrować swoje poparcie dla Khomorowskiego.

A my tu na prawicy się tylko dzielimy. Pytam : czy tak ma wyglądać jedność ?
My ciągle się dzielimy, rozdwajamy. Co skrzętnie wykorzystują wrogowie Polski.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 10 maja 2010, 15:47

Panie Coltrane, nobliści? jedna piewczyni pisząca panegiryki, na cześć "ojca narodów" niejakiego Stalina, drugi szpicel najgorszego sortu. O osobie z której nazwiska ukuto powiedzenie "wajdalizm" warto przypomnieć, że w domu jego córki doszło do morderstwa a sprawa została zatuszowana! Dla mnie jedna jest cecha wspólna, tego "honorowego komitetu", tworzą go ludzie bez honoru, kundle łańcuchowe, na których bezpieka ma haki, dlatego śpiewają na jedną nutę, zgodnie z otrzymanymi poleceniami.

Awatar użytkownika
cichy

Post autor: cichy » 11 maja 2010, 13:08

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 11 maja 2010, 14:35

A oto mój wpis, zamieszczony w e-Wprost, w odpowiedzi na tą informację:
Brawo panie Andrzeju, widzimy jaki to... ... "porządek" panuje pod rządami POkrak! Czas na gruntowne zmiany!
~adsenior 2010-05-11 15:24195.13.38.*

sonia

Post autor: sonia » 11 maja 2010, 15:21

Coltrane,
brawo przyjacielu:)

sonia

Post autor: sonia » 11 maja 2010, 15:23

adsenior,
w jedności siła.....
musimy wgrać,juz nie dla siebie
ale DLA POLSKI

ODPOWIEDZ