Za prawdę do sądu "Komorowski grozi".

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
Syriusz

Za prawdę do sądu "Komorowski grozi".

Post autor: Syriusz » 11 czerwca 2010, 14:29

Komorowski grozi PiS pozwem; "nie róbcie świństwa".

Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział, że jeśli politycy PiS będą przyklejać jemu samemu i PO "łatkę zwolenników prywatyzacji służby zdrowia", sprawa trafi do sądu w trybie wyborczym.

- Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - jakim jest próba uszycia butów - po gombrowiczowsku zrobienia gęby - polegającego na przyklejeniu PO i mnie łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia - powiedział Komorowski podczas piątkowego spotkania na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Kandydat PO, zwracając się do polityków PiS dodał: "już raz przegraliście proces sądowy w 2007 r., jeśli to się nie skończy, przegracie ponownie w tym roku, bo sprawa kwalifikuje się do sądu i to w trybie wyborczym".

Podczas środowego wiecu w Lublinie kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński mówił m.in. o prywatyzacji służby zdrowia, której - według niego - chce jego główny konkurent Bronisław Komorowski. - Chodzi o to, by podstawą była publiczna służba zdrowia, tu jest ta zasadnicza różnica, kartka wyborcza wrzucona 20 (czerwca) jest albo za tym, albo za tym - powiedział.

- Sprawa służby zdrowia, prywatna, sprywatyzowana - tak jak to chce mój główny polityczny konkurent - czy też publiczna, dla niektórych, zależna od portfela, czy dla wszystkich - mówił w Lublinie Kaczyński

Syriusz

Post autor: Syriusz » 16 czerwca 2010, 17:14

Wyrok ws. prywatyzacji służby zdrowia; sztab PiS chce debaty.

Sztab Jarosława Kaczyńskiego zaproponował Bronisławowi Komorowskiemu debatę na temat służby zdrowia. Poinformowała o tym szefowa sztabu kandydata PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Debata miałaby się odbyć w piątek o godz. 20 i dotyczyć służby zdrowia.

- Uważamy, że Polacy mają prawo wiedzieć, jak dwaj najpoważniejsi kandydaci na ten urząd wyobrażają sobie polską służbę zdrowia - mówiła Kluzik-Rostkowska.

Sąd orzekł dziś w trybie wyborczym, że Jarosław Kaczyński (PiS) ma sprostować nieprawdziwą wypowiedź, że Bronisław Komorowski (PO) chce, aby służba zdrowia była sprywatyzowana. Jednocześnie sąd zakazał prezesowi PiS rozpowszechniania tej informacji. Wyrok jest nieprawomocny.

Kaczyński został pozwany za ubiegłotygodniową wypowiedź podczas wiecu w Lublinie, gdzie mówił m.in. o prywatyzacji służby zdrowia, której - według niego - chce Komorowski. - Chodzi o to, by podstawą była publiczna służba zdrowia, tu jest ta zasadnicza różnica, kartka wyborcza wrzucona 20 czerwca jest albo za tym, albo za tym - tłumaczył wtedy Kaczyński. - Sprawa służby zdrowia, prywatna, sprywatyzowana - tak jak to chce mój główny polityczny konkurent - czy też publiczna; dla niektórych, zależna od portfela, czy dla wszystkich - dodał.

Zgodnie z orzeczeniem sądu, Kaczyński musi teraz wyemitować w TVP i TVN, a także wysłać do PAP sprostowanie następującej treści: Ja, Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta RP, na wiecu w Lublinie w dniu 9 czerwca 2010 roku rozpowszechniłem informację, że Bronisław Komorowski chce, by służba zdrowia była prywatna i sprywatyzowana. W rzeczywistości program Bronisława Komorowskiego prywatyzacji służby zdrowia nie przewiduje.

ODPOWIEDZ