Czerwona ofensywa

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
pier1987
Posty: 1457
Rejestracja: 29 października 2011, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Czerwona ofensywa

Post autor: pier1987 » 27 sierpnia 2013, 17:36

Z ostatnich sondaży badających poparcie dla partii politycznych nie to jest najważniejsze, że PiS powiększa przewagę nad PO. Te wyniki, napawające umiarkowanym optymizmem, radziłabym PiS-owi odebrać jedynie jako zachętę do trzymania dotychczasowego kursu – jeśli nie chce, by jego sympatycy osiedli na laurach. Zaniepokojenie natomiast wzbudza wynik postkomunistycznego SLD, który w sondażach od dawna zajmuje mocne trzecie miejsce – a nie byłoby dziwne, gdyby na finiszu, czyli w wyborach, wyprzedził PO. Leszek Miller i jego towarzysze od dawna nie mieli tak komfortowej sytuacji: prowadzą swoją kampanię bez utrudnień ze strony konkurencyjnych ugrupowań, występują w roli ekspertów między PiS a PO, nie niepokojeni trudnymi pytaniami ze strony mediów. Np. o bagaż, jaki za sobą ciągną – wpływy oligarchów, wpływy Moskwy... Większość dziennikarzy bez namysłu powtarza (choćby za prof. Domańskim), że jest zapotrzebowanie na nową, wrażliwą lewicę, jaką jest właśnie SLD. I warto pamiętać, że media publiczne politycy Sojuszu opanowali dzięki PO. To jeszcze jeden rachunek, jaki należy wystawić Tuskowi i jego ekipie.
Ania Gargas

Za: GPC z 17 VIII 2013 r.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Czerwona ofensywa

Post autor: Coltrane » 27 sierpnia 2013, 20:26

pier1987 pisze:Zaniepokojenie natomiast wzbudza wynik postkomunistycznego SLD, który w sondażach od dawna zajmuje mocne trzecie miejsce – a nie byłoby dziwne, gdyby na finiszu, czyli w wyborach, wyprzedził PO. Leszek Miller i jego towarzysze od dawna nie mieli tak komfortowej sytuacji: prowadzą swoją kampanię bez utrudnień ze strony konkurencyjnych ugrupowań, występują w roli ekspertów między PiS a PO, nie niepokojeni trudnymi pytaniami ze strony mediów. Np. o bagaż, jaki za sobą ciągną – wpływy oligarchów, wpływy Moskwy... Większość dziennikarzy bez namysłu powtarza (choćby za prof. Domańskim), że jest zapotrzebowanie na nową, wrażliwą lewicę, jaką jest właśnie SLD. I warto pamiętać, że media publiczne politycy Sojuszu opanowali dzięki PO. To jeszcze jeden rachunek, jaki należy wystawić Tuskowi i jego ekipie.
Ania Gargas
Szkoda że lemingi nie zdają sobie sprawy z tego, że SLD w niczym nie jest lepsze od takiego PO i praktycznie nieczym od nich się nie różnią.

Dopiero wtedy w Polsce będzie lepiej, gdy Polacy uświadomią sobie, że Polską rządzi Układ Round Table, i gdy wskaże temu Układowi miejsce na śmietniku.

Tak właśnie zrobili Węgrzy. Wygrał Orban, i teraz widać wyraźnie różnicę pomiędzy Orbanem a lewactwem, które rządziło Węgrami przed Orbanem, i doprowadziło Węgry do totalnej ruiny. Czyli dokładnie to co robi dzisiaj w Polsce PO. SLD w niczym nie jest lepsze od PO, i jeśliby by SLD rządziło, to trzymałoby dokładnie ten sam kierunek co PO.

Ale co tu dużo gadać, to właśnie Leszek Miller wprowadzał Polskę do UE, do tego molocha przez którego dzisiaj mamy tyle problemów. Przecież to właśnie pod dyktando UE rządziła PO. Polityka SLD byłaby dokładnie taka sama.

I jeszcze jedno, wielu członków SLD poprzechodziło wcześniej do PO, gdyż właściwie PO i SLD to jedno i to samo.

Przypomnijmy też że wcześniej SLD rządziło na zmianę z PO i jej pochodnymi (UD, KL-D, UW, AWS itd.). Czy za rządów SLD było lepiej ?

Czyżby Polacy mieli tak krótką pamięć ? :roll:

AntyPisPoSldPsl
Posty: 69
Rejestracja: 9 października 2013, 19:18
Lokalizacja: Z krainy libertarian

Post autor: AntyPisPoSldPsl » 9 października 2013, 22:05

Jakby te trzy partie się jeszcze czymś różniły gospodarczo to można by było się tym ekscytować, ale niestety Pis, PO,SLD i ich satelity czyli Solidarna Polska, PSL,RP są partiami lewicowymi gospodarczo.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 9 października 2013, 23:09

AntyPisPoSldPsl pisze:Jakby te trzy partie się jeszcze czymś różniły gospodarczo to można by było się tym ekscytować, ale niestety Pis, PO,SLD i ich satelity czyli Solidarna Polska, PSL,RP są partiami lewicowymi gospodarczo.
W takim razie dlaczego zamordowano Lecha Kaczyńskiego i 95 Polaków, w większości związanych z PiS-em ? Czyżby Lech Kaczyński komuś przeszkadzał ? To że prowadził własną politykę zagraniczną to fakt. Wystarczy posłuchać jego przemówienia na Westerplatte (http://www.tvn24.pl/przemowienie-lecha- ... 474,s.html). Wyłożył tam kawę na ławę. Lech Kaczyński dążył do umocnienia Grupy Wyszehradzkiej. Dążył też do uniezależnienia Polski od Rosji w kwestii gazu, czym bardzo naraził się Putinowi. Wstawił się też za Gruzją, czym uratował Gruzinów przed sowiecką masakrą. Było więc sporo powodów, by go zlikwidować.

Także tutaj widać ogromną różnicę pomiędzy Lechem Kaczyńskim, a Bronisławem Komoruskim, sowieckim wasalem, i marionetką żydomasonerii.

AntyPisPoSldPsl
Posty: 69
Rejestracja: 9 października 2013, 19:18
Lokalizacja: Z krainy libertarian

Post autor: AntyPisPoSldPsl » 10 października 2013, 16:24

Naprawdę zamordowano tego "Wielkiego Bohatera"? Spójrz na liście i zobacz ile było pisaków. Na serio te przemówienie ma być dowodem na własną politykę zagraniczną, Platformersi też co jakiś gadają podobnie, tylko nic z tego nie wynika. Komor też spotyka się z grupą wyszechradzką, tak naprawdę wszystkie te kraje są gospodarczo jak i choćby wojskowo o wiele gorsze od Polski, więc wymiernych korzyści nie osiągnęliśmy. Wstawił się za Gruzją i mało nie doprowadził do wojny z Rosją, fikał do mocarstwa o jakieś 10 albo 20 razy lepsze jeśli o wojsko od Polski, rzeczywiście racjonalna polityka. Lubił fikać narażając całą Polskę. Skoro wspominasz o Żydomasonerii to LK zaczął palić żydowską Hanuke pałacu Prezydenckim. Ale nie jest to jeszcze nagorsze. "Największym" jego sukcesem było podpisanie Traktatu Lizbońskiego, w którym zrzekł się suwerenności Polski, czyli zdradził Polskę, więc jakoś specjalnie nie opłakiwałem jego śmierci.

ODPOWIEDZ