Warszawa

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Warszawa

Post autor: AnnaE » 4 października 2013, 19:23

Obrazek

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa

Post autor: Coltrane » 10 października 2013, 10:59

[center]Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Sprawdź adres swojej komisji wyborczej w referendum warszaws

Post autor: AnnaE » 10 października 2013, 12:03

Sprawdź adres swojej obwodowej komisji wyborczej w referendum warszawskim 13 października br.

Aby zobacz wykaz obwodowych komisji wyborczych w danej dzielnicy, wystarczy kliknąć na jej nazwę.

Bemowo

Białołęka

Bielany

Mokotów

Ochota

Praga Południe

Praga Północ

Rembertów

Śródmieście

Targówek

Ursus

Ursynów

Wawer

Wesoła

Wilanów

Włochy

Wola

Żoliborz

tu:
http://www.pis.org.pl/article.php?id=22229

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Sprawdź adres swojej komisji wyborczej w referendum wars

Post autor: Coltrane » 11 października 2013, 09:13

[center]Obrazek [/center]

[center]Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Sprawdź adres swojej komisji wyborczej w referendum wars

Post autor: Coltrane » 11 października 2013, 09:25

[center]Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Sprawdź adres swojej komisji wyborczej w referendum wars

Post autor: Coltrane » 11 października 2013, 15:03

Co za bezczelność ze strony HGW !!!

HGW ukrywa listę komisji wyborczych, my publikujemy.
RZEŚLIJ DALEJ!


Władze miasta nie ustają w działaniach mających utrudnić warszawiakom wzięcie udziału w niedzielnym referendum. Doszło do tego, że mimo wymaganego prawem wywieszenia obwieszczeń wyborczych - nie ma ich na ulicach stolicy. W związku z działaniami Ratusza, publikujemy pełną listę 18 dzielnic Warszawy wraz z wykazem obwodowych komisji wyborczych.

O braku obwieszczeń alarmują nas licznie czytelnicy portalu niezalezna.pl. Jak pisaliśmy wczoraj również na przystankach autobusowych - z powodu działań prawej ręki Hanny Gronkiewicz-Waltz, Jarosława Jóźwiaka - brakuje wymaganych informacji nt. komisji wyborczych. Ludzie biorą sprawę w swoje ręce i między sobą przesyłają informacje o ustanowionych komisjach wyborczych.

By zobaczyć gdzie się udać by zagłosować w referendum, kliknij w nazwę swojej dzielnicy. Podaj dalej! Udostępnij na swoim profilu społecznościowym! Prześlij mailem!

Bemowo
Białołęka
Bielany
Mokotów
Ochota
Praga Południe
Praga Północ
Rembertów
Śródmieście
Targówek
Ursus
Ursynów
Wawer
Wesoła
Wilanów
Włochy
Wola
Żoliborz

http://niezalezna.pl/46973-hgw-ukrywa-l ... slij-dalej

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Sprawdź adres swojej komisji wyborczej w referendum wars

Post autor: Coltrane » 11 października 2013, 21:57

Wezmę udział w referendum. Hanna Gronkiewicz-Waltz ignoruje kulturę

Za prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego w teatrach grano sztuki, które krytykowały postawę konserwatywną, a teraz sztuk nieprzychylnych wartościom liberalnym nie ma, bo zwyczajnie nikt nie dostałby na nie pieniędzy. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z cenzurą – mówi Redbad Klijnstra, aktor i reżyser, w rozmowie z Magdaleną Michalską.

Czy wybiera się Pan na referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz?
Tak. A wymaga to ode mnie sporo wysiłku, ponieważ w związku ze swoimi zajęciami będę musiał specjalnie wcześniej wrócić z Krakowa, a zaraz potem – wyjechać do Wrocławia. Jednak mimo to specjalnie pofatyguję się do stolicy, aby oddać swój głos w referendum.

Jest ono aż tak ważne?
Tak. To taki istotny sygnał dla obecnych władz Warszawy, z prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele, że to, jak w tej chwili jest zarządzana stolica, jest niewłaściwe. I zdecydowanie nie takie, jakie powinno być w normalnym kraju. Przykładowo kultura i sztuka, czyli te dziedziny, z którymi łączy się moje życie zawodowe, są zupełnie ignorowane. Obcina się budżety teatrom i innym instytucjom kulturalnym. Wiele rzeczy związanych z Euro 2012 zostało sfinansowanych z pieniędzy zabranych warszawskim teatrom. O tym w ogóle się nie mówi. Wielu dyrektorów dowiedziało się zupełnie niespodziewanie, że pieniędzy nie będzie; niektórzy z nich mieli już podpisane kontrakty z wybitnymi reżyserami, także z zagranicy. Te umowy trzeba było na gwałt anulować. To zresztą była kropla, która przelała czarę goryczy. To dlatego wielu artystów sympatyzującymi z bardzo różnymi opcjami politycznymi popiera ideę referendum.
Ale to wcale nie oznacza, że wcześniej sytuacja wyglądała kolorowo. Od objęcia władzy przez Gronkiewicz-Waltz z roku na rok było mniej pieniędzy na sztukę. Zupełnie inaczej było za czasów śp. Lecha Kaczyńskiego. Wówczas sytuacja teatrów się poprawiła. Inaczej podchodzono także do treści sztuk. Owszem, czasem radni PiS dawali znać, że jakaś sztuka im się nie podoba, ale nie było to bezpośrednio powiązane z finansowaniem. Inaczej mówiąc, za śp. Lecha Kaczyńskiego były sztuki, które krytykowały postawę konserwatywną, a teraz sztuk nieprzychylnych wartościom liberalnym czy Platformie Obywatelskiej nie ma, bo zwyczajnie nikt nie dostałby na nie pieniędzy. Chociaż jest wielu reżyserów czy aktorów, którym rządy PO się nie podobają. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z cenzurą.
Warto także zaznaczyć, że w sytuacji, w której dostęp do kultury jest zmniejszany, ludzie siedzą w domach i są narażeni na promieniowanie mediów komercyjnych. Czyli oddają się czystej rozrywce. Niekonfrontowani z trudniejszymi zagadnieniami, które często są przecież poruszane w sztuce, przestają wyłapywać np. elementy manipulacji.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wykończyła tylko teatry?
Inne instytucje, np. Muzeum Historii Żydów Polskich, są również w fatalnej sytuacji. W ogóle prezydent Gronkiewicz-Waltz traktuje stolicę jak prywatny folwark. Nie ogłasza konkursów na poszczególne stanowiska; dopiero teraz odbył się jeden taki konkurs, wymuszony presją związaną z referendum. Wiemy też wszyscy, kto jest dyrektorem Muzeum Historii Żydów Polskich. Ta osoba z pewnością nie powinna zarządzać taką placówką; wcześniej zajmowała się budową Stadionu Narodowego.

Czy Warszawa bardzo różni się od innych stolic europejskich, które Pan poznał?
Niestety tak. Spójrzmy chociażby na siatkę ścieżek rowerowych, które w Warszawie prowadzą znikąd donikąd. Nie myśli się o mieście jako o całości. Nie ma ładu przestrzennego, brakuje planów zagospodarowania, które byłyby przyjazne dla człowieka, dla mieszkańca. Wygląda na to, że w tej chwili Warszawa jest przyjazna jedynie dla wielkiego biznesu. I nie można używać jako wymówki tego, że Warszawa jest duża, bo zdecydowanie większy od niej Nowy Jork jest miastem przyjaznym dla pieszego czy rowerzysty. A u nas rządzą biznesmeni w wielkich samochodach.
Za karygodne uważam także, że nie ma wsparcia dla rozwijania się małych i średnich przedsiębiorców. Ta grupa, która w każdym normalnym kraju pełni funkcję głównego stabilizatora, a zarazem głównego krytyka władzy, jest wręcz tępiona. Wystarczy spojrzeć, co dzieje się ze wszystkimi sklepikami wzdłuż budowanej linii metra. Dla właścicieli wielu z nich taka przymusowa rezygnacja oznacza utratę dorobku życia. Nie dostali żadnej pomocy. Co więcej, wielu z nich nie powróci tu po ukończeniu budowy, ponieważ podniesiono czynsze. U nas urzędy są przyjazne jedynie wielkim biznesom.

Media donoszą, że wiele wskazuje, iż w wypadku odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz premier uczyni komisarzem miasta… Hannę Gronkiewicz Waltz.
Jeżeli tak się stanie, to będzie to oznaczało, że premier rozpoczął polityczną grę z mieszkańcami Warszawy, że stawia ich po tej samej stronie, po której stawia PiS, i że w swojej paranoicznej wizji zaczął uważać, iż mieszkańcy stolicy zwyczajnie chcą mu zrobić na złość. Jeśli premier tak zrobi, to będzie rękawica rzucona warszawiakom. A warszawiacy – jak wiemy z historii – są tolerancyjni, ale na pewnym etapie kończy im się cierpliwość. Jeśli więc premier nie weźmie na poważnie wysiłku włożonego w to, by mieszkańcy mogli się wypowiedzieć i demokratycznie dać wyraz swojemu niezadowoleniu, jeśli zdezawuuje demokratyczne narzędzie, jakim jest referendum, i pokaże, że i tak on tu rządzi, to warszawiacy wyciągną wnioski. I zaczną się zastanawiać, jakimi innymi metodami można coś zmienić w sytuacji, w której demokracja nie działa.

http://niezalezna.pl/47029-wezme-udzial ... je-kulture

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

A dobrze im tak!

Post autor: AnnaE » 13 października 2013, 21:13

Mają co chcą. Nie ma się co litować. Naprawdę.
Z tak wielkiego miasta żeby nie mogło zagłosować tyle co trzeba? To się w głowie nie mieści.

Zakończyło się referendum ws. odwołania przed końcem kadencji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mieszkańcy stolicy głosowali od godziny 7 do 21. Referendum będzie ważne, jeśli do urn poszło ponad 389 tys. uprawnionych do głosowania warszawiaków.

Według sondażu TNS dla TVN24 i TVP Polska z godz. 20.30 frekwencja w referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wyniosła 27,2 proc., co znaczyłoby, że referendum jest nieważne.

Warszawiacy głosowali w 863 obwodowych komisjach, w tym w kilkudziesięciu obwodach odrębnych – w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych.

Każdy mieszkaniec uprawniony do wzięcia udziału w referendum może w ciągu 7 dni od publikacji wyników wnieść protest, jeżeli uzna, że dopuszczono się naruszenia przepisów, a naruszenie to mogło wywrzeć istotny wpływ na wynik. Sąd okręgowy rozpatruje protest w ciągu 14 dni od dnia jego zgłoszenia.

PAP/RIRM

Awatar użytkownika
DarekMirror
Posty: 1347
Rejestracja: 6 listopada 2011, 02:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekMirror » 13 października 2013, 21:23

Warszawka będzie się bawiła dalej :(

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: A dobrze im tak!

Post autor: Coltrane » 13 października 2013, 21:29

AnnaE pisze:Mają co chcą. Nie ma się co litować. Naprawdę.
Z tak wielkiego miasta żeby nie mogło zagłosować tyle co trzeba? To się w głowie nie mieści.
Nie tylko w głowie, ale i w pale się nie mieści. Co za cymbały mieszkają w tej Warszawie ?? :roll:

To nie tylko oni będą mieli co chcą. To się odbije na nas wszystkich.
To również pokazuje, że z tym społeczeństwem nie powalczymy przeciwko szkodnikom niszczącym naszą Ojczyznę. Oni robią dosłownie co chcą. Robią wodę z mózgu. Robili wszystko aby nie było frekwencji, i osiągnęli to ! :roll:

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: A dobrze im tak!

Post autor: Coltrane » 14 października 2013, 08:01

Referendum nieważne?

Zakończyło się referendum w sprawie odwołania przed końcem kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. 93,8 proc. głosujących opowiedziało się za odwołaniem obecnej prezydent Warszawy.

Mieszkańcy stolicy głosowali od godziny 7.00 do 21.00. Referendum będzie ważne, jeśli do urn poszło ponad 389 tys. uprawnionych do głosowania warszawiaków.

Według wstępnego sondażu TNS Polska dla TVN24 i TVP z godz. 20.30, frekwencja w stołecznym referendum wyniosła 27,2 proc., co znaczyłoby, że jest ono nieważne. Warszawiacy głosowali w 863 obwodowych komisjach, w tym w kilkudziesięciu obwodach odrębnych – w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych.

93,8 proc. głosujących w referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz było za jej odwołaniem – wynika z sondażu TNS Polska. 6,2 proc. głosowało za pozostaniem Gronkiewicz-Waltz na stanowisku.

Zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała, że prezydent Warszawy, zgodnie z własnym wezwaniem do mieszkańców stolicy, nie wzięła udziału w referendum.

Piotr Gliński, wymieniany jako kandydat PiS na prezydenta Warszawy, na pytanie, czy frekwencja będzie wystarczająca, odpowiedział: „Tego nigdy nie wiadomo. Podejrzewam, że będzie jednak na granicy”.

– Referenda to nie odbywające się co cztery lata wybory, więc mobilizacja obywateli jest mniejsza, poza tym była bardzo silna propaganda. Moim zdaniem, na granicy prawa, zniechęcająca do udziału w referendum. Szkoda, ale zobaczymy, czy będziemy mieli święto demokracji, czy raczej święto tych, którzy interes partyjny przedkładają nad wartości demokratyczne – mówił Gliński.

Każdy mieszkaniec uprawniony do wzięcia udziału w referendum może w ciągu 7 dni od publikacji wyników wnieść protest, jeżeli uzna, że dopuszczono się naruszenia przepisów, a naruszenie to mogło wywrzeć istotny wpływ na wynik. Sąd okręgowy rozpatruje protest w ciągu 14 dni od dnia jego zgłoszenia.

IK, PAP

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... wazne.html

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty: 2197
Rejestracja: 2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: AnnaE » 14 października 2013, 09:05

Wyszło jeszcze mniej od prognozy.
Nie ma co się spierać o tysiące skoro milion nie poszedł.
Mają co chcą. Nie są godni litości Polaków.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 14 października 2013, 09:27

AnnaE pisze:Wyszło jeszcze mniej od prognozy.
Nie ma co się spierać o tysiące skoro milion nie poszedł.
Mają co chcą. Nie są godni litości Polaków.
Dokładnie.

Ja bym powiedział jeszcze dobitniej : mają to na co zasługują.

Zresztą w kolejnych wyborach i parlamentarnych i prezydenckich, a także do parlamentu europejskiego, wcale nie będzie lepiej. Naród polski musi najpierw zmądrzeć. A jeszcze wcześniej się nawrócić : albowiem dają władzę Bestii.

Przypomnijmy : HGW kiedyś członkini i aktywistka Odnowy w Duchu Świętym, ba, nawet liderem była. Wówczas mówiła o Odnowie w Duchu Świętym : "Jest to dla mnie droga uświęcenia". :roll: - dzisiaj zdejmuje krzyże przydrożne itp. O czym my tu mówimy ? :?:

Kilka szczegółów z życia HGW :

Kim była Hanna Gronkiewicz-Waltz? Chociaż pochodziła z plemienia Judy, głosiła się gorliwą katoliczką, aktywistką Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, gorąco popieraną przez bpa Dembowskiego, współtwórcę Okrągłego Stołu i zażartego przeciwnika lustracji. Twierdziła, że przed każdą decyzją radzi się Ducha Świętego. Jej katolicyzm mocno przygasł, kiedy na pewnym przedwyborczym wiecu zapytana, do jakiej parafii należy, nie umiała na to odpowiedzieć, a Duch Święty niczego jej nie podszepnął. Kiedy przed laty agentka "Najjaśniejszej Rzeczypospolitej" dotarła do własnoręcznie przez Gronkiewicz-Waltz napisanego życiorysu będącego załącznikiem do podania o przyjęcie na Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, w rubryce "nazwisko rodowe matki" znalazła puste miejsce. Życiorys Hanny Gronkiewicz-Waltz zawiera zastanawiający epizod. W okresie pierwszej "Solidarności" była tak agresywnie i bezpardonowo atakującą rząd Jaruzelskiego działaczką studencką, że po wprowadzeniu stanu wojennego wszyscy byli pewni, że natychmiast zostanie aresztowana. Ona jednak została przez rząd Jaruzelskiego hojnie nagrodzona zsyłką do Paryża i wysokim stypendium w dewizach na ukończenie studiów na Sorbonie. Należałoby skrupulatnie zlustrować jej teczkę, o ile komisja Michnika gdzieś jej nie "zagubiła". Byłaby to niepowetowana strata dla historii.

Dla zainteresowanych jeszcze taki tekst :

http://miziaforum.wordpress.com/2013/10 ... ntem-wawy/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 14 października 2013, 13:16

Przypomnę jeszcze wywiad z HGW w 2008 roku :

Hanna Gronkiewicz Waltz: Warszawa potrzebuje odnowy duchowej

:mrgreen:

Nie będę przytaczał całego wywiadu, bo to nie ma sensu. Jeden wielki bełkot.
Zresztą sami zobaczcie :

http://ekai.pl/wydarzenia/x16444/hanna- ... -duchowej/

i komentarz do powyższego wywiadu :

No i "duchowo odrodziła pani Warszawę" - pałowaniem i gazowaniem kupców w KDH (jak za czasów PRL-u)...
Najbardziej nie mogę się pogodzić, że ta pani zimna bezduszna duma ze skuteczności tej akcji jest kojarzona z chrzescijańskimi wartościami, którymi pani wymachiwała...
Gdy pani startowała w wyborach na prezydenta RP, modliłam się razem z innymi w Częstochowie na spotkaniu wspólnot Odnowy, żeby pani wygrała... Dziś dziekuję Bogu, że takich głupich modlitw nie wysłuchuje. Lepiej nawet jak wygrywają wrogowie Kościoła - przynajmniej nie ma zgorszenia...

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 14 października 2013, 22:35

Na marginesie warszawskiego referendum. Ks. Isakowicz zastanawia się co się stało z charyzmatyczką Hanną? (tekst z 2009 roku)

H.G.W – wszyscy o tym wiedzieli nawet wtedy gdy NIE BYŁA PREZYDENTEM WAWY !!!

OPINIA I OCENA DUCHOWNEGO…

W 1995 r. uczestniczyłem w rekolekcjach, które prowadziła … Hanna Gronkiewicz-Waltz, wówczas ulubienica wielu środowisk katolickich, afiszująca się swoją przynależnością do Odnowy w Duchu Świętym i narzucająca się swoją osobą wielu kuriom biskupim, które ustawicznie odwiedzała przy byle okazji. Do kościoła św. Andrzeja na przy ul. Grodzkiej poszedłem z ciekawości, bo widok kobiety przemawiającej do duchownych z ambony był jak na konserwatywny Kraków bardzo egzotyczny.

Nauki ówczesnej pani prezes NBP były nadzwyczaj egzaltowane i typowo neofickie, ale od strony teologicznej beznadziejne. Niektórzy z duchownych zagryzali wargi, aby nie wybuchnąć śmiechem, gdy charyzmatyczka Hanna popełniała lapsus za lapsusem. Mimo wszystko dałem się jej uwieść i za kilka miesięcy w wyborach prezydenckich zagłosowałem na panią prezes.

Dodam też, że w rekolekcjach tych oprócz duchownych uczestniczył prawie cały krakowski establishment, w tym wielu bankowców. Wśród nich dwóch panów, którzy już wtedy znani byli ze swych afer, a którzy w kościele siedzili w pierwszej ławce z rękami złożonymi jak aniołki.

W tym samym czasie uczestniczyłem w poświęceniu Warsztatów Terapii Zajęciowej na os. Dywizjonu 303 w Nowej Hucie. Pani prezes uroczyście przecinała wstęgę. Pod adresem osób niepełnosprawnych złożyła szereg deklaracji, a żadnej z nich nie zrealizowała. Typowe gruszki na wierzbie. Nie mniej jednak wszyscy jej wtedy mocno klaskali.

Dziś po latach, widząc widząc bicie kupców przez wynajętych osiłków i cyniczne wypowiedzi pani prezydent Warszawy, zastanawiam się, co sie stało z dawną charyzmatyczka Hanną, która tak łatwo przekształciła się w drapieżnego polityka? Jaki mechanizm zadziałał? Jaki mechanizm zadziałał także w przypadku np. Stefana Niesiołowskiego, który swego czasu jako aktywista Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego też afiszował się ze swoim katolicyzmem, a dziś jako aktywista PO jest “dyżurnym opluwającym”, poniżającym publicznie kogo tylko sie da ?

No coż, jeżeli ktoś jest katolikiem z przekonania, to pozostanie nim na zawsze. Jeżeli jednak ktoś praktyki religijne traktuje tylko jako chwyt propagandowy w karierze politycznej, to wcześniej czy później zrzuci swoją maskę i pokaże swoją prawdziwą twarz.

http://www.isakowicz.pl/index.php?page= ... 8&nid=1988

ODPOWIEDZ