Dar jedności dla Jana Pawła II

Prezydenckie, do Sejmu i Senatu, samorządowe..
ODPOWIEDZ
pier1987
Posty: 1457
Rejestracja: 29 października 2011, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Dar jedności dla Jana Pawła II

Post autor: pier1987 » 15 marca 2014, 19:29

Najnowszy wpis Witolda Tomczaka opublikowany na blogAiD.

Przed nami kolejne wybory – tym razem do europarlamentu.

I znów mamy problem…

Na kogo głosować? Niby proste – ano na tych, którzy odważnie będą bronić najwyższych wartości: prawa do życia, suwerenności i dobra państwa polskiego, godności rodziny, praw narodów do samostanowienia. Czy będą tacy kandydaci? Może i będą, niektórych pewnie znamy, o niektórych słyszymy, innych poznamy wkrótce. Karuzela wyborcza rozkręca się, partie rozdzielają miejsca na swoich listach wyborczych. Chętnych jest wielu, bo profity z europosłowania niemałe, ale czy wszyscy spełniają nasze oczekiwania?

Warto zwrócić uwagę, że wyborcy mają zerowy wpływ na dobór kandydatów, choć zapewne chcieliby w tym zakresie być aktywni. Gdybyśmy mogli, jako obywatele, wskazywać i proponować kandydatów na posłów, mielibyśmy wtedy faktyczną demokrację.

W rzeczywistości jednak skazani jesteśmy na „partiokrację”, czyli wybierać będziemy z oferty, którą przygotują nam centrale partyjne.

I drugi problem – wielość komitetów wyborczych, tzw. prawicowych, zabiegających o nasze głosy. A przecież każdy z nas może oddać w dniu wyborów tylko jeden głos. I kogo tu wybrać? Niektórych może to skutecznie zniechęcić do udziału w wyborach.

Czy można znaleźć wyjście z tej sytuacji, nad którą ubolewa wielu prawych Polaków?

Można! Jest jeszcze na to czas!

Zwracam się do liderów dwóch głównych partii opozycyjnych, które komunikując się z Narodem, korzystają z katolickich mediów: połączcie swoje siły na wspólnej liście wyborczej!

Tego oczekują od was Polacy zatroskani o dobro swojej Ojczyzny.

Tak nakazuje działać również logika wyborcza.

Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński! Słusznie mówi Pan o obronie Polski wspólnym, szerokim frontem.

Proszę zatem zaprosić na listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości polityków Solidarnej Polski i innych środowisk patriotyczno-narodowych, również takich, które mają nieco inne spojrzenie na realizację dobra wspólnego, ale gwarantują lojalność wobec Polski. A ostateczny wybór pozostawmy Polakom, którym winniśmy służbę i szacunek.

Polska wobec wielu aktualnych zagrożeń potrzebuje jedności! Jedności w prawdzie i odpowiedzialności!

Niech ten polityczny akt jedności i wspólnoty przed najbliższymi wyborami będzie naszym DAREM na kanonizację Największego z Polaków, Ojca Świętego Jana Pawła II.

Niech będzie świadectwem przyjęcia i wypełnienia testamentu Papieża Polaka, który powierzył nam wielkie dziedzictwo, „któremu na imię Polska”!
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... la-ii.html

ODPOWIEDZ