Kibol, to brzmi dumnie

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 17 maja 2011, 02:32

Pominę nieuzasadnione pomawianie naszego Mistrza- Adama Małysza- gdyż uważam, że porównywanie człowieka, który rozsławił dobre imię Polski na całym świecie do bandy rozwydrzonych chuliganów jest kpiną.

Pominę obrażanie "szeregowego" użytkownika -pawel91mj- oraz oczywisty brak sprawiedliwości w ocenie sytuacji (to do niego były skierowane pierwsze obraźliwe i prowokujące słowa, lecz tylko on został ukarany).

Przejdę natomiast do tematu.

Po pierwsze większość wypowiadających się w tym temacie osób... nie wie o czym mówi. Nigdy nie byliście państwo na meczu, nigdy nie uczestniczyliście w dopingu drużyny i.. ucieczce przed "bojówkami". Struktura, powiedzmy "organizacyjna" kibiców jest o wiele bardziej skomplikowana, niż większości się wydaje. Osobiście sam znam ją jedynie powierzchownie - jestem kibicem żużla, który jest dość spokojnym sportem pod tym względem. Zacznijmy więc...

Istnieje różnica pomiędzy grupą ludzki, o której WY mówicie (ultrasi- osoby związane z organizowaniem imprez, kibicowaniem, transparentami, itp.), a chuliganami (tzw. hoolsami - tj. osobami przychodzącym na mecz głównie w celu zadymy). Pomijam tu piknikowców- przypadkowe osoby, doraźni kibice, rodziny przychodzące na mecz itd. Podział ten jest oczywiście umowny- można należeć do ultrasów i brać czynny udział w bójkach czy ustawkach.

Teraz... problem dotyczy tej drugiej grupy, która nadmiaru energii postanawia pozbyć się na murawie. Efekty ich działania było widać podczas ostatniego meczu o Puchar. Nazywanie tej grupy "jedna z ostatnich silnych grup narodowych dla których słowo Ojczyzna Polska jest powodem do dumy" wzbudza jedynie politowanie. Proszę z czymś takim "wyskoczyć" w trakcie meczu, a wróci pan uboższy o kilka zębów ;-). Te słowa mogą odnosić się do osób odpowiedzialnych za oprawę meczu i kibicowanie, nie chuliganów nastawionych na "wpierdol".

Odnośnie incydentu w Bydgoszczy. Pan longinus9 napisał: "Zabezpieczenia Policja nie dokonała żadnego, nie reagowano doprowadzając do zaogniania sytuacji". Informuję, że bydgoska policja nie zabezpieczała tego spotkania. Przed zorganizowaniem imprezy wydała negatywną opinię na temat bezpieczeństwa podczas imprezy masowej na tymże stadionie. Zareagowała dopiero na polecenie organizatora meczu, gdyż wynika to z polskich przepisów prawa. Nie oznacza to, że nie była przygotowana. Osoby przebywające w pobliżu Bydgoszczy w czasie meczu na pewno potwierdzą panu, iż wszędzie napotkać można było na patrole policji. Wzmożono kontrole i wzmocniono załogi. Nie użyto pocisków gumowych, gazu czy armatek, by nie zaogniać sytuacji. To się chwali!.

Zachowanie kibiców zasługuje na naganę. Zdewastowali nowy obiekt niszcząc ławki, krzesełka i ogrodzenie. Przez ich głupotę -inaczej tego nazwać nie potrafię- narażono wiele osób i zaangażowano wiele osób (czyt. służby) co ciągnie za sobą zbędne wydatki.
"Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią." Władysław Loranc
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 17 maja 2011, 09:36

Powyższy tekst jest godny prawdziwego POlszewika. Piszesz jak na leminga przystało.
Nie docierają do Ciebie żadne argumenty. Problem, jak każdy leming, widzisz poprzez tel-awizję i antypolskie media typu GW. Inaczej nie potrafisz oceniać problemu.

Ja zapytam Cię tak : czy powodem zamknięcia stadionów przez "pożal się Boże" płemiera her Thuska jest burda w Bydgoszczy, czy tak naprawdę o coś więcej tu chodzi ?
Ja już tutaj pisałem, ale powtórzę. Chuligaństwo na stadionach polskich to margines, i doprawdy, ale nie ma takiej potrzeby aby zamykać stadiony w celu likwidacji chuligaństwa.

Ale jak zwykle u nas w Polsce bywa. Gdy pojawia się jakiś problem, to ścierają się dwie grupy Polaków, i każda z nich ma odmienne zdanie na dany problem. Jedna grupa w której większość stanowią lemingi, mówi tym samym głosem co tel-awizja i antypolskie media, a druga grupa mówi zupełnie coś odwrotnego. Farmer o tej drugiej pisze : "nie mają pojęcia o czym piszą".
A skąd wiesz kolego Farmer. że to Ty masz rację ?A może prawda jest inna, niż pokazują w antypolskich mediach ?

Dotyczy to zarówno tzw. "kiboli", katastrofy smoleńskiej, elektrowni atomowych, a nawet teorii ewolucji. :mrgreen:

Pomyśl kolego Farmer, dlaczego tak się dzieje ? Ta druga grupa Polaków nie wierzy antypolskim mediom, nie wierzy GW, nie wierzy TVN, nie wierzy Łonetom. ta druga grupa czerpie informacje z niezależnych źródeł. Może dlatego dochodzi do konfrontacji pomiędzy tymi dwoma grupami, które toczą zacięty bój pt. "kto ma rację".

Nawiasem mówiąc, władzy (rządzącej bandzie) o to właśnie chodzi, aby podzielić naród polski. Podziały widać na wielu płaszczyznach. Zarówno politycznych, jak i religijnych, a także społecznych.

Tutaj dyskutujemy o tzw. "kibolach". Farmer widzi problem inaczej, ja widzę inaczej. Ale dlaczego ja "nie wiem o czym piszę" ? :roll: Czy dlatego że nie wierzę tel-awizji czy GW czy TVN czy Łonetowi ? Dlatego, że bardziej ufam w informacje podawane przez niezależne media ? Dlatego nie wiem o czym piszę ?

Farmer, bolszewia nie zakończyła jeszcze swojego żywota. Oni dzisiaj również mieszają we łbach niezorientowanych Polaków. Łatwe zadanie mają w przypadku lemingów, bo ci w ogóle nie mają zielonego pojęcia co się w Polsce dzieje.

Zastanawiam się, jaką rolę Ty tutaj odgrywasz. Czy jesteś tylko ogłupionym lemingiem, aczkolwiek inteligentnym (ale inteligencja to jednak nie wszystko). Czy może Twoim zadaniem jest otumaniać te lemingi, i pociągać ich na stronę rządzącej bandy ?

Pozdrówko.

pawel45mj

Post autor: pawel45mj » 17 maja 2011, 15:32

Panowie wszystko fajnie wszystko pieknie ale od dobrych kilku postow nie piszemy na temat. Mam racje?

Awatar użytkownika
adsenior

Re: Kibol, to brzmi dumnie

Post autor: adsenior » 17 maja 2011, 16:06

Krzysztof pisze:
adsenior pisze: Kev - chyba nie będziemy musieli tłumaczyć, dlaczego bycie kibolem to powód do dumy ?"[/color]
"Kibole", to jedna z ostatnich silnych grup narodowych dla których słowo Ojczyzna Polska jest powodem do dumy. Dlatego podjęto bezpardonową walkę z polskimi kibicami, by rozbić ten jeden z ostatnich bastionów przynależności narodowej, a celuje w tym zwłaszcza g. wymiotna. Dzięki sukcesom polskich sportowców takich jak Adam Małysz, Robert Kubica, czy też Justyna Kowalczyk walka z "kibolami" jest dla tych pasożytów niezwykle trudna, a przykład Poznania, gdzie moim zdaniem odradza się silna Polska Narodowa, jest wzorcem dla innych regionów Polski.
Ja rozpocząłem ten temat, przeszło rok temu, Kochani każdy może mieć swoje zdanie na ten temat ale po co nawzajem się obrażać? Przytaczam wpis Pana Krzysztofa, który z wiadomych względów, dla "starych" forumowiczów zrezygnował z udziału w tym forum, czy zależy nam by nowych, młodzież "wykosić" z dyskusji i forum? Proszę popatrzeć na kolejność wpisów, wszak ten młody człowiek, nie był tym który pierwszy zachował się "kulturnie"! Powtarzałem i powtarzam, agresja budzi agresję. Nie po to się tu spotykamy, by się nawzajem obrażać. Każdy z nas ma prawo do własnego zdania i jego obrony, ale na Boga, róbmy to jak przystało na ludzi kulturalnych. Na koniec, jeżeli ktoś z młodych uczestników forum, uznaje iż jest tutaj postponowany, zapraszam na moje forum, gdzie nie zdarzyło się i obiecuję, iż nie zdarzy, by ktoś mógł być "dołowany" za swoje poglądy, łącze: http://www.sprawypolakow.fora.pl

Awatar użytkownika
Coltrane

Re: Kibol, to brzmi dumnie

Post autor: Coltrane » 17 maja 2011, 16:13

adsenior pisze:Na koniec, jeżeli ktoś z młodych uczestników forum, uznaje iż jest tutaj postponowany, zapraszam na moje forum, gdzie nie zdarzyło się i obiecuję, iż nie zdarzy, by ktoś mógł być "dołowany" za swoje poglądy, łącze: http://www.sprawypolakow.fora.pl
8-)

Awatar użytkownika
Farmer

Post autor: Farmer » 17 maja 2011, 19:32

Coltrane pisze:Powyższy tekst jest godny prawdziwego POlszewika. Piszesz jak na leminga przystało.
Nie docierają do Ciebie żadne argumenty. Problem, jak każdy leming, widzisz poprzez tel-awizję i antypolskie media typu GW. Inaczej nie potrafisz oceniać problemu.
Ja pana też, panie Coltrane ;-)
Coltrane pisze:A skąd wiesz kolego Farmer. że to Ty masz rację ?A może prawda jest inna, niż pokazują w antypolskich mediach ? .[...]

Tutaj dyskutujemy o tzw. "kibolach". Farmer widzi problem inaczej, ja widzę inaczej. Ale dlaczego ja "nie wiem o czym piszę" ? :roll: Czy dlatego że nie wierzę tel-awizji czy GW czy TVN czy Łonetowi ? Dlatego, że bardziej ufam w informacje podawane przez niezależne media ? Dlatego nie wiem o czym piszę ?
To najważniejsza część postu, wiec do niej się odniosę.

Odpowiadając na pierwsze pytanie: ponieważ jestem kibicem -ultrasem- dawnego Apatora Toruń!. Swej wiedzy nie czerpię z mediów, lecz ze stadionu. Okazjonalnie chodzę na mecze piłkarskie i niejednokrotnie zmuszony bylem salwować się ucieczką, gdyż kibole -hoolsi- przyszli na "wpierdol" i nie w głowie było im podziwianie meczu. Taka sytuacja miała chociażby miejsce rok temu, również w Bydgoszczy, podczas meczu Zawisza-Bydgoszcz. Odsyłam do linku:
Odnosząc się zaś do drugiego pytania: Mylicie państwo ultrasów - kibiców odpowiedzialnych za oprawę meczu, patriotyczne pieśni, sztandary itp - z hoolsami, czy zwykłymi stadionowymi rozrabiakami. Wrzucacie do jednego worka co jest błędem i nieznajomością tematu.

Sposoby rozwiązania problemu zadym na stadionach to osobny problem. Zamykanie imprez uderza przede wszystkim w grupę odpowiedzialna za oprawę-ultrasów, którzy są najmniej temu winni. Nie widzi mnie więc, iż protestują.

PS.
Czy może Twoim zadaniem jest otumaniać te lemingi, i pociągać ich na stronę rządzącej bandy ?
Informowałem pana, iż nie jestem zwolennikiem obecnie panującej formacji. Móglby pan więc sobie darować tego typu wpisy ;-) .
"Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią." Władysław Loranc
Niezrzeszony

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 17 maja 2011, 23:16

Przed Urzędem Wojewódzkim zebrali się kibice, by wyrazić swoje niezadowolenie z zamknięcia części trybun na stadionie przy ul. Słonecznej. Część z protestujących została zatrzymana, bo krzyczała hasła, obrażające premiera.

Pikieta i zatrzymanie kibiców Jagiellonii

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q5ZodDSk ... r_embedded[/youtube][/center]

Tak wygląda dzisiaj demokracja w Polsce i wolność słowa. Współczesne ZOMO zatrzymuje tych co obrażają płemiera.

To powiedzcie mi proszę jak to jest. Gdy Palikoty, Niesiołowskie i różnej maści gnidy, obrażały Prezydenta Kaczyńskiego, to było wszystko okey, a jak kibice obrażają tego zaprzańca Thuska, to trzeba tych kibiców zamykać.

Może Farmer coś na ten temat powie.

My tutaj piszemy nie o chuliganach, jak wmawia Farmer, tylko o zwyczajnych kibicach. Chuligani to margines, ale Farmer wszystkich do jednego wora wrzuca. I chuliganów i tych, co krzyczą "tusku matole".

http://niezalezna.pl/10690-zamykaja-za- ... tuska-film

- W żadnym razie nie można zachowania kibiców uznać za przestępstwo, przecież nie znieważyli godła czy flagi – dodaje Zofia Romaszewska, obrończyni praw człowieka w czasach PRL. – Język polityczny zradykalizował się, kiedy atakowano poprzedni rząd, i jakoś nikomu to nie przeszkadzało – stwierdza też.

Cayman

Post autor: Cayman » 18 maja 2011, 06:42

to jest sprawiedliwość proszę was...w polskim wykonaniu...w moim kraju polityk spalony nie istnieje...w waszym przesuwają go na lepsze stanowisko i cieplejszą posadkę...

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 18 maja 2011, 08:21

Cayman pisze:to jest sprawiedliwość proszę was...w polskim wykonaniu...w moim kraju polityk spalony nie istnieje...w waszym przesuwają go na lepsze stanowisko i cieplejszą posadkę...
Bo u nas w Polsce to nie są politycy tylko zaprzańcy. Do normalności w polityce jeszcze długa droga. Jak mawiał Piłsudski "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić sprawdza się w przypadków polskich zaprzańców politycznych. Obecna polityka w Polsce to spuścizna po bolszewii. Układ Magdalenkowy jest przedłużeniem bolszewickiego bękarta znanego pod nazwą PZPR.

pawel45mj

Post autor: pawel45mj » 18 maja 2011, 15:54

Tak wyglada polski kibol:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W0lIiNERTFU[/youtube]
za co za barwy polskie!!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BvhDmOSv ... re=related[/youtube]
Dlaczego maja zakryte twarze?
A kopniecie dziennikarza? To wszystko zrobili kto ministranci? To sa zwykli bandyci!!!

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 18 maja 2011, 16:00

Panie Pawle, wyraźnie widać, iż to służby porządkowe były prowokatorami. Kibice chcieli wyrazić swoją radość wbiegając na boisko, co ich spotkało - GAZ I KORDONY PAŁEK!!!

Awatar użytkownika
durex_sed_lex

Post autor: durex_sed_lex » 18 maja 2011, 16:18

adsenior pisze:Panie Pawle, wyraźnie widać, iż to służby porządkowe były prowokatorami. Kibice chcieli wyrazić swoją radość wbiegając na boisko, co ich spotkało - GAZ I KORDONY PAŁEK!!!
szczególnie jeden wyraził swoja wielka radość gdy kopnął w tyłek operatorkę kamery _ KOBIETĘ

pawel45mj

Post autor: pawel45mj » 18 maja 2011, 16:35

Panie Pawle, wyraźnie widać, iż to służby porządkowe były prowokatorami. Kibice chcieli wyrazić swoją radość wbiegając na boisko, co ich spotkało - GAZ I KORDONY PAŁEK!!!
Mam rozumiec ze kopniecie kamerzysty to taka wielka radosc? Mam rozumiec ze litar obluwajacy kibica tylko dlatego ze mial barwy narodowe ta taka radosc?
Tak czy siak ludzi ci nie powinni znalesc sie na murawie.! To juz zostalo naruszone prawe! Blad pierwszy popelnil PZPN organizuja final na stadionie lekkoatletycznym. Powtarzam kibice nie moga przebywac na murawie stadionu zarowno podczas meczu jak i jego zakonczeniu do momentu opuszczenia pilkarzy i sedziow murawy. Co by bylo gdyby kotorowski obronil karny? Moze chlop ze strachu nie mial motywacji zeby go obronic majac za plecami setki zamaskowanych huliganow? Ale co tam gdyby dostal z kopa jak ten kamerzysta to przeciez nic by sie nie stalo.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 18 maja 2011, 16:44

Proszę Pana, nagranie jest zmanipulowane! Jednak wyraźnie widać kto był prowokatorem. Nagranie nie pokazuje, jak to " KIBOLE" usunęli się z tryb un, by pokazać co myślą o zamykaniu stadionów. Więcej nie piszę, gdyż wierzę w Pana intelekt i wyciąganie prawidłowych wniosków.

ps. Nie popieram kopnięcia kamerzysty, lecz w takim tumulcie, wszystko może się zdarzyć!

ps.2. przypuszczam, iż jest Pan za młody, by oglądać TV w 1976 roku, kiedy to pokazywano zmanipulowane nagrania przeciwników "WARCHOŁÓW RADOMSKICH" - teraz jak żywo, przypomniały mi się tamte "prawdy" TV!

Syriusz

Post autor: Syriusz » 18 maja 2011, 17:42

PiS żąda wyjaśnień. "Złamano wolność słowa".

KK / PAP
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak domaga się pilnego zwołania sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka poświęconego "sprawie zatrzymywania kibiców i zamykania stadionów z uwagi na antyrządowe hasła i transparenty".

W środę Błaszczak wysłał pismo z prośbą o zwołanie komisji na najbliższym posiedzeniu Sejmu, rozpoczynającym się za tydzień. W piśmie opisuje wydarzenia z 17 maja, do których doszło w Białymstoku.

"Policja wykorzystana została do działań, które nie mają nic wspólnego z utrzymaniem porządku i zagwarantowaniem bezpieczeństwa obywateli. Na filmie udostępnionym m.in. przez stronę internetową "Gazety Wyborczej" Białystok i serwis YouTube widać, że nastawieni pokojowo kibice protestujący przeciw zamykaniu części stadionu Jagiellonii są zatrzymywani i odwożeni na komisariat za słowa krytykujące posunięcia rządu Donalda Tuska" - uważa Błaszczak.

Według niego w tym wypadku została "ewidentnie złamana" wolność słowa i wyrażania poglądów politycznych. "Zatrzymanym stawiano zarzuty lekceważenia konstytucyjnych organów państwa. W większości przypadków do sądu mają trafić wnioski o ukaranie zatrzymanych osób, mogą być też wypisane mandaty" - napisał szef klubu PiS.

Jak dodał, sprawą zajęła się już Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która skierowała do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji list, w którym prawnicy fundacji protestują przeciwko zamykaniu stadionów i zatrzymywaniu kibiców za wygłaszanie antyrządowych haseł.

Grupa posłów PiS we wniosku o zwołanie posiedzenia komisji praw człowieka zaznacza, że "zachodzi obawa, że decyzje administracyjne dotyczące zamykania stadionów i surowego, prewencyjnego traktowania kibiców ograniczały prawa i wolności obywatelskie, których ochrona gwarantowana jest konstytucyjnie".

Ich zdaniem konieczne są wyjaśnienia ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało skontaktować się z szefem komisji sprawiedliwości i praw człowieka Ryszardem Kaliszem(SLD).

Kiedyś za głośniejszy okrzyk na ulicy dostałem pałką od milicji, a dzisiaj zabraniają na stadionach !. Czyżby wracała dyktatura z PRLu. ;-)

ODPOWIEDZ