Kibol, to brzmi dumnie

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
pawel45mj

Post autor: pawel45mj » 15 maja 2011, 19:13

Panowie, sprawa jest prosta .UEFA zakazuje wywieszania w czasie meczów jakichkolwiek politycznych haseł i symboli. Wszystko jedno, czy swastyka albo sierp i młot są przekreślone, czy nie są. To są symbole polityczne.
W ogole wywieszanie jakichkolwiek transparetow nie zwiazanych z wydazeniem sportowym jest przez UEFA zabronione. Jest chyba mozliwosc wywieszenia takiego czy innego transparetnu za zgoda rodzimej federacji ale przy wczesniejszym zgloszeniu zamiaru wywieszenia takiego transparentu.
Sa to przepisy UEFA wiec decyzje jakie podja delegat byly sluzne.
Chodz sam taki transparent bym na stadionie wywiezil, gdyz swiadczy to o pamieci jaka my polacy mamy o janie pawle II.
A wracajac do syriusza: Mam już swoje jata i mało mnie interesują mecze.
Nie jest istotne czy masz 10,20, 40 czy 70 lat. Liczy sie to czy uczestniczysz w meczach pilkarskich. Jak nie ma cie na takich spotkaniach nie mozesz stwierdzic czy stadiony sa bezpieczne czy tez nie.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 15 maja 2011, 19:35

pawel45mj pisze:Panowie, sprawa jest prosta .UEFA zakazuje wywieszania w czasie meczów jakichkolwiek politycznych haseł i symboli. Wszystko jedno, czy swastyka albo sierp i młot są przekreślone, czy nie są. To są symbole polityczne.
W ogole wywieszanie jakichkolwiek transparetow nie zwiazanych z wydazeniem sportowym jest przez UEFA zabronione.
UEFA nic nie ma do meczów krajowych. To sprawa PZPN.

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 15 maja 2011, 19:55

pawel45mj pisze:Panowie, sprawa jest prosta .UEFA zakazuje wywieszania w czasie meczów jakichkolwiek politycznych haseł i symboli. Wszystko jedno, czy swastyka albo sierp i młot są przekreślone, czy nie są. To są symbole polityczne.
W ogole wywieszanie jakichkolwiek transparetow nie zwiazanych z wydazeniem sportowym jest przez UEFA zabronione. Jest chyba mozliwosc wywieszenia takiego czy innego transparetnu za zgoda rodzimej federacji ale przy wczesniejszym zgloszeniu zamiaru wywieszenia takiego transparentu.
Sa to przepisy UEFA wiec decyzje jakie podja delegat byly sluzne.
Chodz sam taki transparent bym na stadionie wywiezil, gdyz swiadczy to o pamieci jaka my polacy mamy o janie pawle II.
A wracajac do syriusza: Mam już swoje jata i mało mnie interesują mecze.
Nie jest istotne czy masz 10,20, 40 czy 70 lat. Liczy sie to czy uczestniczysz w meczach pilkarskich. Jak nie ma cie na takich spotkaniach nie mozesz stwierdzic czy stadiony sa bezpieczne czy tez nie.
Synku.. batem po czterech literach powinien dostać Tusk.. i to przynajmniej ze sto batów. To ten element rządowy doprowadził do zaognionej sytuacji z kibicami. Do tej pory uważał kibiców za ograniczonych umysłowo. Sądził, że przy nadarzającej okazji wykorzysta ich jak charty czy bulteriery.. jak na Krakowskim Przedmieściu w pamiętny wieczór.. napuścił młodych zapitych ludzi na obrońców krzyża.. Sytuacja wymknęła się z pod kontroli z kibicami.. Zamiast reagować w zarodku z chuliganami doprowadził do kontrolowanej rozróby. Transparenty i hasła na stadionach doprowadziły go do wściekłości bo krytykowały jego Tuska.. Zastosował zbiorową odpowiedzialność i zamknął stadiony.. I nie jest problem w transparentach trzymanych przez kibiców bo mają prawo trzymać a problem jest w eliminowaniu chuligaństwa z którym nie może sobie poradzić lub nie chce. I nie gadaj mi tu dyrdymałów , że nie można trzymać transparentu bo jakaś tam UEFA skazała.. Uważaj bo jutro każe Ci Tusk wziąć ślub z Biedroniem bo z postępem Unii trzeba iść.. Cenzurę Tusk może sobie zrobić w gronie swoich kumpli od hazardu to hermetyczna przestrzeń będzie sprawniejsza w łupieniu..

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 15 maja 2011, 20:10

Her Thusk nie spodziewał się że ze strony kibiców piłkarskich może przyjść takie zagrożenie, w postaci obudzenia patriotycznego. Teraz gdy sytuacja stała się poważna, tenże szwab postanowił wypowiedzieć wojnę kibicom. Nie wiem jak to wszystko się skończy. Mam nadzieję że kibice nie dadzą się przestraszyć.

Także cały problem nie rozchodzi się o jakieś tam chuligaństwo, tylko o patriotyczne tarnsparenty i hasła, o krytykę Michnika i rządu her Thuska. O to toczy się bój. Dla samego chuligaństwa nie trzeba by było zamykać dwóch stadionów. To jakiś absurd. Chuligaństwo mozna zlikwidować bez zamykania stadionów, i to naprawdę żaden problem.

Tu chodzi o postawę kibiców piłkarskich. O ich patriotyzm.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 16 maja 2011, 06:31

Kibice obrażali Tuska. Wydano specjalny rozkaz?.

TSz / Rzeczpospolita
Mieliśmy zatrzymywać kibiców z napisami obrażającymi premiera – twierdzi jeden z funkcjonariuszy.

Wrocław, sobotnie przedpołudnie, Komenda Miejska Policji. Od wczesnego przedpołudnia odbywają się tam odprawy dla funkcjonariuszy prewencji, mających zabezpieczać rozgrywany tego dnia mecz Śląska Wrocław i GKS Bełchatów. Wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa zdecydował, że odbędzie się on bez udziału kibiców. – Mieliśmy informacje, iż zgromadzą się pod stadionem i zorganizują demonstrację, był sygnał o planach blokowania ruchu w mieście. Dlatego na akcję ściągnięto odwody również spoza Wrocławia, także tzw. nop (nieetatowe oddziały prewencji – red.) – mówi "Rz" jeden z funkcjonariuszy.

Twierdzi też, że wydano dodatkowy rozkaz. – Usłyszeliśmy polecenie, że z tłumu kibiców mamy wyłapywać osoby "trzymające transparenty obrażające premiera". Pakować do więźniarek i przewozić na komisariaty – opowiada policjant z prewencji. – Jeden kolegów spytał, czy to jest rozkaz komendanta miejskiego. Usłyszał od prowadzącego odprawę dowódcy, że ma nie wnikać.

W sobotę wieczorem przed stadionem Śląska Wrocław i na pobliskiej górce zebrało się ok. 500 kibiców. Oprócz haseł sportowych skandowali też: "Tusk, ty matole, twój rząd obalą kibole!". To hasło pojawiało się już podczas protestów kibiców, którzy od dwóch tygodni w całej Polsce występują przeciwko zamykaniu stadionów przez administrację państwową.

W sobotę we Wrocławiu żadnego transparentu nie rozwiesili. Nikt nie został zatrzymany.

– Polecenie było: zatrzymywać za antyrządowe transparenty. O hasłach nie było mowy. To nie interweniowaliśmy – opowiada funkcjonariusz.

Rzecznik komendy wojewódzkiej policji asp. Paweł Petrykowski pytany przez "Rz" zaprzecza, by takie polecenie funkcjonariuszom prewencji wydano. – Pierwsze słyszę – mówi. Ale we wniosku policji do wojewody o zamknięcie stadionu Śląska napisano m.in., że kibice rozwieszają tam hasła "niezwiązane z charakterem imprez sportowych". – Nie chodziło o konkretne treści, ale o to, że uznano je za wykroczenie przeciwko regulaminowi rozgrywek – przekonuje Petrykowski.

Decyzją wojewody zamknięty dla kibiców został także na jeden mecz stadion łódzkiego Widzewa. Chciał tego komendant wojewódzki policji Marek Działoszyński, argumentując w swoim piśmie m.in., że kibice wznoszą okrzyki obrażające rząd i PZPN.

– Zamierzam się przyjrzeć tym decyzjom administracyjnym – zapowiada w rozmowie z "Rz" Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. – Bo jeżeli głoszenie pewnych haseł politycznych przez kibiców było powodem zamknięcia stadionów, to jest decyzja skandaliczna. Stadiony zawsze, zwłaszcza w czasach "Solidarności", były miejscem pewnej debaty publicznej.

Wojciech Wybranowski

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 16 maja 2011, 06:41

"Stadiony zawsze, zwłaszcza w czasach "Solidarności", były miejscem pewnej debaty publicznej."

No ale stare powiedzonko dokładnie określa : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!!!

pawel45mj

Post autor: pawel45mj » 16 maja 2011, 15:55

Transparenty i hasła na stadionach doprowadziły go do wściekłości bo krytykowały jego Tuska.. Zastosował zbiorową odpowiedzialność i zamknął stadiony.. I nie jest problem w transparentach trzymanych przez kibiców bo mają prawo trzymać a problem jest w eliminowaniu chuligaństwa z którym nie może sobie poradzić lub nie chce. I nie gadaj mi tu dyrdymałów , że nie można trzymać transparentu bo jakaś tam UEFA skazała.. Uważaj bo jutro każe Ci Tusk wziąć ślub z Biedroniem bo z postępem Unii trzeba iść..
A wiec jezeli tobie rydzyk kaze wziasc slub z kaczynskim to pewnie bys wzial bo tak trzeba.
Ale wracajac do tematu.Oczywiscie Tusk nie powinien scigac kibicow za to co wypisuja pod jego adresem bo sam sobie zasluzyl.
Ale 2 kwestia jest taka ze nie jakas tam UEFA!!!Sa przepisy UEFA mowiace o zakazie wywieszania w trakcie meczow na stadionach hasel niezwiazanych z wydazeniem sportowym , a rodzime federacje musza sie do tych przepisow stosowac. I akuratnie tuskowi nic do tego, a jak wiemy rzad PZPN-owi nic narzuic nie moze bo jest to panstwo w panstwie. Oczywiscie kazdy transparent nie zwiazany z wydazeniem sportowym moze byc wniesiony na stadion po uprzednim zarejestrowaniu go w PZPN ktore weryfikuje czy hasla na plakatach sa obrazliwe czy tez nie i czy nie maja jakichkolwiek podtekstow politycznych. Dziala to na zasadzie zbiorowych manifestacji ktore trzeba uprzednio zglosic do poszczegolnych organow ktore wydaja zezwolenia .

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 16 maja 2011, 16:33

pawel45mj pisze:A wiec jezeli tobie rydzyk kaze wziasc slub z kaczynskim to pewnie bys wzial bo tak trzeba.
Czy ty naprawdę jesteś debil, czy tylko udajesz ?

pawel45mj

Post autor: pawel45mj » 16 maja 2011, 16:42

longinus9 pisze:Uważaj bo jutro każe Ci Tusk wziąć ślub z Biedroniem bo z postępem Unii trzeba iść.. ..
Czy on jest debilem czy tylko udaje?

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 16 maja 2011, 16:58

pawel45mj pisze:
longinus9 pisze:Uważaj bo jutro każe Ci Tusk wziąć ślub z Biedroniem bo z postępem Unii trzeba iść.. ..
Żebyś był choć trochę inteligentny, to byś wiedział, że w Unii wszystko jest możliwe.
Dlaczego przyrównujesz o.Rydzyka do Unii ?

Wszystkim wiadomo, że Unia jest antychrześcijańska, że przyjdzie moment, że każe Polsce wprowadzić ustawę o legalizacji związków homosiów.

Pytam : co ma o. Rydzyk do tego ? Nie potrafisz ptawdy od kłamstwa odróżnić ?
Masz z tym jakiś problem ? Dobro ze złem zrównujesz ? I to jest właśnie to, że wam lemingom zaciera się granica pomiędzy dobrem a złem.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 16 maja 2011, 16:58

pawel45mj pisze:
Żebyś był choć trochę inteligentny, to byś wiedział, że w Unii wszystko jest możliwe.
Dlaczego przyrównujesz o.Rydzyka do Unii ?

Wszystkim wiadomo, że Unia jest antychrześcijańska, że przyjdzie moment, że każe Polsce wprowadzić ustawę o legalizacji związków homosiów.

Pytam : co ma o. Rydzyk do tego ? Nie potrafisz prawdy od kłamstwa odróżnić ?
Masz z tym jakiś problem ? Dobro ze złem zrównujesz ? I to jest właśnie to, że wam lemingom zaciera się granica pomiędzy dobrem a złem. Gorzej : bo tacy jak ty wyznają porąbany system wartości : zło nazywają dobrem, a dobro nazywają złem.

Czy słyszałeś kiedykowliek ażeby o.Rydzyk zachęcał do tego aby facet z facetem się ożenił ? A w Unii jest to już normalka. Dlatego Longinus cię ostrzega przed takim pojmowaniem problemu.

Awatar użytkownika
durex_sed_lex

Post autor: durex_sed_lex » 16 maja 2011, 17:11

Coltrane pisze: Wszystkim wiadomo, że Unia jest antychrześcijańska, że przyjdzie moment, że każe Polsce wprowadzić ustawę o legalizacji związków homosiów.
ja tam lubię sobie popatrzeć jak dwie dziewczynki razem.......

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 16 maja 2011, 17:29

durex_sed_lex pisze:ja tam lubię sobie popatrzeć jak dwie dziewczynki razem.......
A wiesz jak to się fachowo nazywa ?

ZBOCZENIE.

Awatar użytkownika
durex_sed_lex

Post autor: durex_sed_lex » 16 maja 2011, 17:58

Coltrane pisze:
durex_sed_lex pisze:ja tam lubię sobie popatrzeć jak dwie dziewczynki razem.......
A wiesz jak to się fachowo nazywa ?

ZBOCZENIE.
niech sie nazywa jak chce . nie mam nic przeciwko gejom i lesbijkom pod dwoma warunkami :

- nie obnoszą się ze swoją orientacją (parady równości)

- nie adoptują dzieci

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 16 maja 2011, 18:04

durex_sed_lex pisze:niech sie nazywa jak chce . nie mam nic przeciwko gejom i lesbijkom pod dwoma warunkami :

- nie obnoszą się ze swoją orientacją (parady równości)

- nie adoptują dzieci
Geje i lesbije jak się im otworzy furtkę, czyli zalegalizuje się ich związki, to klejnym ich krokiem będzie żądanie legalizacji adopcji przez nich dzieci. Do tego jest tylko jeden maluczki kroczek.

Wystarczy popuścić, i pozwolić na legalizację ich związków.

----------------------------------------------------------------------

A tak w ogóle to w tym wątku dyskutujemy na temat kibiców piłkarskich, a nie zboczeńców.

ODPOWIEDZ