Katastrofa prezydenckiego samolotu

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
sonia

Post autor: sonia » 24 kwietnia 2010, 12:05

po czym autor artykułu J.Korwin_Mikke
pyta
1.
Postaw3a Rosjan.Za bardzo czula,zaangazowana-fałszywa ?
2
.Areszt dla kontrolera lotow -nikt go juz nie widzial.
3
Rekwirowanie dziennikarzom kamer i nagrań
4.
Chaos onformacyjny(swego czasugłówna broń KGB)Najpierw
niby cztery podejscia do lądowania,kołowania,potem dwa,
wkońcu jedno.TAK samoz liczbą ofiar.
5.
Brak karetek na miejscu zdarzenia.Od razu wiedzieli,że nie warto ?
6.
Strzały z pistoletu na jedynym zachowanym,niezarekwirowanym
przez FSB folmie.Kto strzelał do kogo?Nie daj Boze
ktoś do rannych
pytan zadanych bardzologicznie jest jeszcze dużo więcej.........

sonia

"tutaj nie poruszamy się w kwestiach....." a dlacz

Post autor: sonia » 24 kwietnia 2010, 12:49

przegladając forum
zastanawiałam sie czy podjąc polemikę w tym temacie,
czy WARTO ?
ale mając Paskudne doswiadczenia z tego typu "argumentami"
postanowiłam jednak ODPOWIEDZIEC,
wszak nie Panu,o nie

ale tym mlodym ludziom,ktorzy być może nas czytają
słowa :
"schizofremia ..., proszę zgłosić do prokuratora" nagle uruchomiły "złą Pamięć"
dziękuję szanowny Panie za ich PRZYPOMNIENIE
tak
kpiono z nas przed 30 laty.........
psychiatryk,......szczegolnie był ulubionym słowem
w tamtych "dziwnych latach" a juz ukochanym slowem
było:
"schizofremia paranoidalna"
jak znajomie TO zabrzmiało
a jeszcze "proszę zgłosić do PROKURATORA"
tez tak mowiono...........strasząc NAS.....

a DZISIAJ........?
dzisiaj wraca tamten język, a moze i myslenie.......?
prokuratorem szanowny panie, mnie akurat nie strasz.........
byli lepsi i nie wystraszyli mnie.....
a pytać,żadąć wyjasnien........NIKT mi nie zabroni..
i grozby prosze zachować dla tchorzy
ja akurat stawałam nie przed jednym prokuratorem szanowny panie

bez odpowiedzi......

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 24 kwietnia 2010, 23:55

Coltrane pisze: Skoro sowieci "sprzątnęli" różne elementy samolotu, skoro zacierają ślady, to o czym to świadczy ? Moim zdaniem o tym, że coś mają na sumieniu.
O tej sprawie było głośno parę dni temu, lecz trochę wypacza pan jej znaczenie. Fragmenty samolotu były porozrzucane na bardzo dużym obszarze, które służby nie mogły zabezpieczyć. Oznakowano więc i sfotografowano pozostałości samolotu, lecz nie dopilnowano, by mniejsze fragmenty nie dostały się w niepowołane ręce, przez co te stawały się "łupem" tłumów gapiów przybyłych na miejsce katastrofy.
O ile dziwić może fakt, że szczątki nie zostały od razu zebrane, o tyle trudno mi mieć pretensje do służb, iz nie były w stanie zabezpieczyć każdego kawałka.
Coltrane pisze: Ja może jeszcze raz przypomnę wszystkim gdzie należy szukać winnych tej katastrofy, bez względu na to kto doprowadził do tej strasznej katastrofy.
Tutaj ujawnił pan swe intencje- "Bez względy na to, kto jest winni Ci ludzie muszą zostac ukarani". Gdzie w takim myśleniu jest choć odrobina sprawiedliwości?.
Winne są przepisy, które każdy interpretuje inaczej. Powinny zostać już dawno zmienione, tak by nie dochodziło do sytuacji, w której w jednym wypadku ginie całe dowództwo WP. Oskarżyć o zaniedbania można więc każdego ministra poprzedniego rządu. Należy jak najszybciej sprecyzować te zapisy. Niestety jak to się mówi: "Mądry Polak po szkodzie" [ choć już mieliśmy nauczkę parę lat temu w postaci wypadku CASA'y]
Sonia pisze: a gdzie były POLSKIE słuzby odpowiedzialne za bezpieczeństwo
Odpowiadając na pani pytanie: A gdzie miały być?. Podstawowym błędem był tu brak planu awaryjnego (jak sądzę), którego opracowaniem powinny zająć się odpowiednie służby organizujące wyjazd do Katynia. Jak na ironię, byli to zapewne doradcy prezydenta, z których część poniosła śmierć w wypadku.
Odnośnie zaś samego lotniska to należy pamiętać, że od przeszło 20 lat lądują na nim polskie samoloty rządowe- informacja z ust pana prezydenta Kwaśniewskiego, który stwierdził, że wielokrotnie używano lotniska pod Smoleńskiem. Samo w sobie nie spełniało wymagań stawianych przed tego typu obiektami. Lądowanie w trudnych warunkach było bardzo ryzykowne.
Sonia pisze: bromy Honoru Vipa iNalepszego z Najlepszych
LOTNIKA
Z tym się zgodzę. Media zbyt szybko oskarżyły pilota, który przecież znało to lotnisko i był doświadczony. Do wypadku doszło zapewne w wyniu nałożenia się wielu czynników począwszy od tragicznej pogody, przez zły stan lotniska, a na błędzie pilota lub/i kontrolera skończywszy.

Sonia pisze: "Fakt,
ze prezydencki TU-154 miał zainstalowany TAWS,"dostarcza więcej pytań niż odpowiedzi"
TAWS jest systemem, który nie obejmuje wszystkich lotniska na świecie. To pod Smoleńskiem, jako obiekt wojskowy, nie było w nim po prostu ujęte, co czyniło ten system nieprzydatnym.
Sonia pisze: po czym autor artykułu J.Korwin_Mikke
pyta
1.
Postaw3a Rosjan.Za bardzo czula,zaangazowana-fałszywa ?
2
.Areszt dla kontrolera lotow -nikt go juz nie widzial.
3
Rekwirowanie dziennikarzom kamer i nagrań
4.
Chaos onformacyjny(swego czasugłówna broń KGB)Najpierw
niby cztery podejscia do lądowania,kołowania,potem dwa,
wkońcu jedno.TAK samoz liczbą ofiar.
5.
Brak karetek na miejscu zdarzenia.Od razu wiedzieli,że nie warto ?
6.
Strzały z pistoletu na jedynym zachowanym,niezarekwirowanym
przez FSB folmie.Kto strzelał do kogo?Nie daj Boze
Odpowiadając na pytania pana JKM, które zostały przytoczone:

1) Postawa Rosjan jest po prostu... polityczna. Kreml zwietrzył okazję do polepszenia stosunków z naszym krajem. WIązało się to również z koniecznością odpowiedzenia na pewne trudne pytania dotyczące zbrodni Katyńskiej. Oglądając CNN zauważyłem, ze temat ten był szeroko omawiany, kazdy zadawał pytania "Dlaczego poleciał tam Polski prezydent?". Twarda i zamknięta postawa nadwyrężyłaby wizerunek Federacji Rosyjskiej w oczach zachodniej opinii publicznej.

2) Całkowicie rozumiem aresztowanie kontrolera lotów (jeżeli takie miało miejsce). Pamiętajmy, iż jest on jedna z osób, które moga nam powiedzieć najwięcej na temat przyczyn katastrofy oraz... jednym z podejrzanych.

3) Standardowa procedura stosowana w takich przypadkach. Wszelkie materiały, które moga pomóc w śledztwie są rekwirowane, zaś teren- w miarę możliwości- zabezpieczany.

4) O ile mi wiadomo karetki były, lecz od razu wróciły widząc rozmiar tregedii. Wypadek lotniczy- tym bardziej w lesie- skutkuje praktycznie 100% śmiertelnością. Uderzenie samochodem z prędkością 300km/h w drzewa również oznaczałoby dla kierowcy i pasazerów śmierć.

5) Po pierwsze wypada zauważyć, że słychac wybuchy, nie strzały. Nie wiadomo co było ich przyczyną, a może być ich wiele. Policja starające się odstraszyc gapiów, wybuch amunicji z broni lub magazynów jednego z oficerów BOR, wybuch innej łatwopalnej substancji czy tez nawet drewna.
Dobijanie rannych pozostawiłoby ślady, które polscy prokuratorzy zauważyliby na ciałach zamorowanych osób. Pomijam juz to, że taka sytuacja jest wysoce nieprawdopodobna. Wystarczy zobaczyć zdjęcie kabiny pasażerkiej, by ocenic jakie nikłe były szanse na przeżycie tej katastrofy przez pasażerów.

Nikt pani prokuratorem nie straszy, prsze czytac uważnie. Stwierdziłem, że jeżeli widzi pani jakieś uchybienia w śledztwie, może a nawet powinna zgłosić to pani do prokuratury - włączając w to możliwość powiadomienia międzynarodowych trybunałów.
Odnośnie zaś schozofrenii- fakt poniosło mnie. Było to efektem ciągłych wyzwisk i oskarżeń kierownych pod adresem użytkownika "Kenobi".

PS. Dostałem ostrzeżenie od Syriusza za "Najzwyklejsze trollowanie". Nie będę się tego wypierał, bo po pierwsze nie ma to sensu, zaś po drugie przyznaję, że poniosły mnie emocje. Zastanawia mnie jednak to, czy zauważył pan owo "trollowanie" ze strony innych użytkowników?. Wg. jakich kryteriów przydzielane są ostrzeżenia i czy dopuszczalne jest nazywanie kogoś "krętaczem", "lemingiem", "wykształciuchem"?. Odnoszę wrażenie, że istnieją na tym forum równi i równiejsi tj. osoby podzielające poglądy moderacji.

Kenobi

Post autor: Kenobi » 25 kwietnia 2010, 06:25

a DZISIAJ........?
dzisiaj wraca tamten język, a moze i myslenie.......?
prokuratorem szanowny panie, mnie akurat nie strasz.........
byli lepsi i nie wystraszyli mnie.....
a pytać,żadąć wyjasnien........NIKT mi nie zabroni..
i grozby prosze zachować dla tchorzy
ja akurat stawałam nie przed jednym prokuratorem szanowny panie
Dzisiaj nie wraca ani tamten język ani tamto myślenie. Zrobiliśmy jako społeczeństwo olbrzymi skok cywilizacyjny. I wypadałoby sobie zdawać sprawę z tego, że mamy sprawny i spójny aparat państwa, który doskonale radzi sobie w sytuacjach kryzysowych. Nie oznacza to jednak, że obywatele mogą stawiać państwu dowolne żądania a państwo musi je spełniać. Właśnie nad sprawą katastrofy w Smoleńsku pracują polscy eksperci. Stawianie w tej sytuacji dodatkowych żądań i permanentne podważanie jakości ich pracy jest co najmniej niegrzeczne.

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 25 kwietnia 2010, 08:01

Wczoraj w "Rozmowach niedokończonych" w Radiu Maryja wystąpił redaktor "Skrzydlatej Polski" Tomasz Hypki.
Przyznam, że byłam zaskoczona. Prawie całkowicie uniewinniał Rosjan, a winy katastrofy szukał u Polaków.
Nam Polakom karmoinym kłamstwem Rosjan na temat Katynia z roku 1940 trudno uwierzyć w to, że Rosjanie mówią prawdę.
Do dyskusji włączył się kilka osób, dwie pierwsze aprobowały opinię Tomasza Hypkiego.
Jako trzeci zabrał głos prof Broda, mozna powiedzieć zszokowany wersją redaktora "Skrzydlatej Polski", w tym tonie mówił również o. T.Rydzyk.
Najlepiej posłuchać samemu tej audycji, powinna pojawić się na portalu Radia Maryja.
www.radiomaryja.pl

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 25 kwietnia 2010, 10:37

Kenobi pisze:Dzisiaj nie wraca ani tamten język ani tamto myślenie. Zrobiliśmy jako społeczeństwo olbrzymi skok cywilizacyjny. I wypadałoby sobie zdawać sprawę z tego, że mamy sprawny i spójny aparat państwa, który doskonale radzi sobie w sytuacjach kryzysowych. Nie oznacza to jednak, że obywatele mogą stawiać państwu dowolne żądania a państwo musi je spełniać. Właśnie nad sprawą katastrofy w Smoleńsku pracują polscy eksperci. Stawianie w tej sytuacji dodatkowych żądań i permanentne podważanie jakości ich pracy jest co najmniej niegrzeczne.
Mnie aż mdli od takich tekstów. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 25 kwietnia 2010, 11:27

Kenobi! do jakiego stopnia udajesz, a na ile wierzysz w to co piszesz?
I poza tym nie rozśmieszaj takimi zwrotami:"...jest co najmniej niegrzeczne"
Myślę, że mądrym nie trzeba do tego komentarza.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 25 kwietnia 2010, 12:45

Gitka pisze:Kenobi! do jakiego stopnia udajesz, a na ile wierzysz w to co piszesz?
I poza tym nie rozśmieszaj takimi zwrotami:"...jest co najmniej niegrzeczne"
Myślę, że mądrym nie trzeba do tego komentarza.
Gitko, to są zaprogramowane cyborgi. Bez uczuć, bez wrażliwości. Im już nic nie pomoże.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 25 kwietnia 2010, 13:02

Kochani ponawiam apel, by takich osobników ignorować, to najlepsze lekarstwo na takich zadymiarzy!

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 25 kwietnia 2010, 13:34

Panie Coltrane, jeżeli obrażanie i wzywanie rozmówców jest jedną z pańskich metod prowadzenia rozmowy to szczerze panu współczuje. Zadziwiające jest to, że osoba dorosła oraz moderator forum jest przykładem tego w jaki sposób NIE powinno się dyskutować.

Wracając do tematu. Polecam obejrzenie "Polsat News", na którym to specjaliści oraz piloci odpowiadają na większą część padających tu rzekomych dowodów na zamach. Przykładem niech będzie tu redaktor "Polski Zbrojnej", który nie tak dawno temu zajmował się analizą innej katastrofy lotniczej. Sądzę, że zdanie takiego autorytetu będzie dla osób inteligentnych o wiele cenniejsze niż padające tu zarzuty.

Kenobi

Post autor: Kenobi » 25 kwietnia 2010, 20:21

Kenobi! do jakiego stopnia udajesz, a na ile wierzysz w to co piszesz?! do jakiego stopnia udajesz, a na ile wierzysz w to co piszesz?
Należy zdać sobie nareszcie sprawę z tego, że żyjemy w kraju, w którym obowiązuje konstytucja, instytucja wolnych i niezależnych wyborów, sejm, senat, związki zawodowe, wolność wyznania oraz wszystkie inne „wolności”, które obywatel naszego kraju ma zagwarantowane prawem naturalnym. O taką Polskę przez kilkadziesiąt lat politycznego uzależnienia walczyły co najmniej 3 pokolenia Polaków. Niektórzy oddali za ojczyznę zdrowie lub życie.
Walczono o kraj, w którym miały obowiązywać procedury demokratyczne. I w końcu doczekaliśmy się takiego systemu politycznego, którego oczekiwaliśmy. Jest oczywiste, że wszystkim dogodzić się w demokracji nie da i zawsze znajdzie się margines niezadowolonych. Jeżeli do tych niezadowolonych należysz, to pozostaje Ci albo doprowadzić za pomocą demokratycznych procedur do zmiany tego stanu rzeczy albo wyjść na ulicę i żądać. Z tym, że ta druga opcja jest niedemokratyczna i w związku z tym co najmniej niegrzeczna. I dlatego napisałem, że
Dzisiaj nie wraca ani tamten język ani tamto myślenie. Zrobiliśmy jako społeczeństwo olbrzymi skok cywilizacyjny. I wypadałoby sobie zdawać sprawę z tego, że mamy sprawny i spójny aparat państwa, który doskonale radzi sobie w sytuacjach kryzysowych. Nie oznacza to jednak, że obywatele mogą stawiać państwu dowolne żądania a państwo musi je spełniać. Właśnie nad sprawą katastrofy w Smoleńsku pracują polscy eksperci. Stawianie w tej sytuacji dodatkowych żądań i permanentne podważanie jakości ich pracy jest co najmniej niegrzeczne.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 26 kwietnia 2010, 06:41

http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po01.txt

Precedens amerykańskiego śledztwa w sprawie katastrofy w Dubrowniku potwierdza, że gospodarzem postępowania może być kraj, do którego należał rozbity samolot.

Amerykanie nie zostawiliby śledztwa Rosjanom

Przypadek badania katastrofy lotniczej amerykańskiego sekretarza ds. handlu Ronalda Browna w Chorwacji z 1996 roku jest kolejnym dowodem na to, że w szczególnych sytuacjach do wyjaśnienia przyczyn wypadku dopuszczani są - w roli gospodarzy śledztwa - przedstawiciele innych państw niż to, w którym doszło do zdarzenia. Ponadto Amerykanie w krajach, gdzie znajdują się ich bazy wojskowe, zastrzegają sobie prawo do wyłącznego badania wypadków lotniczych.

A jak jest w przypadku tragedii smoleńskiej ? - moja uwaga

Po wypadku pod Smoleńskiem strona polska oparła się jednak tylko na wynikach postępowania rosyjskiego na podstawie Europejskiej konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych z 1959 roku. Jednak jak wskazują prawnicy, jej zapisy nakładają duże ograniczenia. Na przykład w art. 3 konwencja stwierdza, że można się domagać tylko kopii żądanych akt lub dokumentów, a przekazanie oryginałów zależy od uznania władz kraju, który jest ich dysponentem. Z kolei art. 6 mówi, że państwo, do którego kieruje się tzw. wniosek rekwizycyjny (o udzielenie pomocy prawnej), może "odroczyć przekazanie przedmiotów, akt lub dokumentów, o których przekazanie się wnosi, jeżeli są one niezbędne dla celów toczącego się postępowania karnego". Ponadto przedmioty i dokumenty te powinny być "możliwie najszybciej zwrócone", chyba że dane państwo "zrzeknie się tego prawa".
Zenon Baranowski

Syriusz

Post autor: Syriusz » 26 kwietnia 2010, 12:03

Hipoteza rosyjskiego zamachu? "Trzeba pytać".

"Rzeczpospolita": "Mamy obowiązek pytać o odpowiedzialność władz rosyjskich za katastrofę. Nie wolno uznawać takich pytań za świętokradztwo rujnujące relacje Warszawy z Moskwą" - pisze publicysta Bronisław Wildstein.
Wildstein, w związku z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, pyta polskie władze, dlaczego nie wystąpiły do Rosji o przejęcie śledztwa. "To zaniechanie jest oburzające zwłaszcza w kontekście prawdopodobnej hipotezy, że Rosjanie choćby przez swoje błędy odpowiadają za wypadek. W takiej sytuacji trudno oczekiwać, aby chcieli wyjaśnić wszelkie niejasności" - pisze Wildstein w dzisiejszej "Rz".

Publicysta przekonuje także, że nie należy przeceniać gestów ze strony Rosjan. "Owszem, gesty takie należy dyskontować, ale nie można się nimi egzaltować. W sprawie katyńskiej nie została odtajniona ani karteczka z tego, co Rosjanie utajnili w 2004 roku, a polscy oficerowie nie zostali zrehabilitowani" - pisze publicysta, dodając, że "w sprawie katastrofy Rosjanie robią to, co muszą", gdyż zdarzyła się ona na ich terytorium. Dziennikarz ostro polemizuje ze zwolennikami tezy o przełomie, jaki rzekomo miał się dokonać w stosunkach między Polską a Rosją po katastrofie prezydenckiego Tu-154.

Nie dość, że "hipoteza nieszczęśliwego wypadku staje się dogmatem", to jeszcze mocniej wbijany jest nam "do głowy pewnik o przełomie w stosunkach polsko-rosyjskich wywołany jakoby niezwykle pozytywną postawą, którą władze Rosji wykazały wobec Polski w sprawie katastrofy".

Wildstein podobne poglądy określa jako "infantylne bajeczki o rosyjsko-polskiej przyjaźni".

W tym samym numerze "Rz" z Wildsteinem polemizuje Igor Janke, który uważa, że "zabijając lecącego do Katynia prezydenta Polski tuż przed końcem jego kadencji, Rosja nie zyskałaby nic. A ryzykowałaby bardzo wiele". "Wiele złego można powiedzieć o Putinie, ale nie to, że jest szaleńcem" - pisze publicysta, dodając, że "zorganizowanie zamachu na polskiego prezydenta byłoby jazdą po bandzie".

Publicysta twierdzi, że w stosunku do Rosjan "nie można dać się ponieść jakimkolwiek emocjom", a rosyjskie gesty należy docenić. "Miedwiediew przyleciał do Krakowa mimo chmury pyłu, na co nie zdecydowało się wielu innych przywódców" - pisze Janke.

sonia

Pan Bronislaw ma RACJE

Post autor: sonia » 26 kwietnia 2010, 15:28

i Dlatego
pytajmy.......wciąz-uparcie pytajmy.......
i nie bojmy sie 'wypocin"
mieszadełka,ktore kolejny RAZ ruszyło do ataku........
mieszadełko = dawna Trybuna Ludu ijej POdobne

sonia

Post autor: sonia » 26 kwietnia 2010, 15:33

Coltrane, ba Amerykanie.......
a Bialorusini......?
to michnikoPOdobni
od dawna nakładaja nam kaganiec w imie
"dla nich dobrze pojetej wspołpracy z rosjanami"
a my
wiemy,ze TYLKO na prawdzie mozna
budowac dobrosąsieckie więzy......
Polski rząd
ze strachu...pytam przed czym
w odpowiednim momencie nie złozył
wniosku w tej sprawie.......DLACZEGO.? bo był "wstrząsnięty " ?
BZDURA
bo był winien,nie zabezpieczajac
wizyty Prezydenta...........

ODPOWIEDZ