Polska po tragedii ....

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Polska po tragedii ....

Post autor: Coltrane » 12 kwietnia 2010, 09:24

Komentarze po tragedii :

O. Tadeusz Rydzyk : Zgineli liderzy odradzającej się polskiej prawicy.

Ryszard Drozdowicz : Błąd pilota raczej wątpliwy.

Artur Górski : Oskarżam Moskwę.

ks. kard. St. Nagy : Nie wszystko się skończyło !

ks. abp Michalik : Módlmy się ...

ks. bp W. Depo : Zauważyć i pomnożyć dobro

ks. bp H. Tomasik : To wielka lekcja

ks. bp Edward Frankowski : Wierzę, że ta śmierć nie będzie daremna i przebudzi Naród.

ks. abp S.L. Głódź : Zginęli na służbie

ks. abp S.L. Głódź : Niechaj ta śmierć wstrząśnie polskimi sumieniami (z homilii)

prof. A. Nowak : Ta tragedia nas przebudzi

prof. Piotr Jaroszyński : Ofiara nie pójdzie na marne

prof. W.J. Wysocki : Smoleńska boleść

prof. Z. Krasnodębski : Nasuwają się skojarzenia z Gibraltarem

A. Macierewicz : Żył dla Polski niepodległej

To tylko niektóre komentarze w jednym zdaniu. Było ich dużo dużo więcej ...
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2010, 09:01 przez Coltrane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Post autor: admin » 12 kwietnia 2010, 13:00

[center]<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shoc ... n=9,0,28,0" id="_360_krpano_id_367485" name="_360_krpano_name_367485" width="425" height="315"><param name="movie" value="http://www.360cities.net/javascripts/kr ... f"/><param name="quality" value="autohigh"/><param name="allowScriptAccess" value="always"/><param name="flashvars" value="pano=http://www.360cities.net/krpano/externa ... w"/><param name="allowFullScreen" value="true"/><embed src="http://www.360cities.net/javascripts/krpano/krpano.swf" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" width="425" height="315" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always" quality="autohigh" flashvars="pano=http://www.360cities.net/krpano/externa ... bject><br/>

<a title="panorama photos of Polish people gathered at the presidential palace after a plane crash near Smolensk on 360cities.net" href="http://www.360cities.net/image/polish-p ... aw">Zobacz jak wygląda Pałac Prezydencki</a>[/center]

Panoramę można zbliżać, oddalac, obracać.

:arrow:

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 kwietnia 2010, 09:20

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/37 ... ,id,t.html

Davies: Wierzę, że w Polsce narodzi się nowa Solidarność.

Z prof. Normanem Daviesem rozmawia Marcin Zasada

Czy Polacy są narodem naznaczonym przez los? W komentarzu na temat sobotniej tragedii Lucio Caracciolo, publicysta "La Repubblica", pisze, że "symbolika tragedii, do której doszło w zamglonym lesie niedaleko lotniska w Smoleńsku, może wstrząsnąć nawet najbardziej obojętnymi duszami".
Wiele razy słyszałem opinie o polskim losie i przeznaczeniu. Sam poświęciłem tej sprawie swoje badania i napisałem książkę. I nie da się ukryć, że wizerunek historyczny w polskiej tradycji zawsze był czymś o wiele bardziej przekonującym niż fakty. Te fakty nierzadko przysłaniała polska martyrologia. Ale uważnie zastanówmy się nad tym konkretnym przypadkiem. Co się faktycznie stało? Wypadek! Przypadkowe, tragiczne zdarzenie. Takie jak wypadek drogowy, tylko jego skala przeraża bardziej i smuci. Ale to tylko wypadek.

Nawet jeśli ten los zgotował przypadek, to czy była to ofiara za Katyń? Paradoksalnie, to właśnie wskutek tej katastrofy cały świat dowiedział się o tym, co wydarzyło się w tych lasach 70 lat temu. Czyż właśnie nie na tym zależało Polakom przez ostatnie dziesięciolecia? Z taką misją do Katynia leciał prezydent Lech Kaczyński.
Rzeczywiście, to niezwykła ironia - ta katastrofa miała miejsce w drodze do Katynia, w rocznicę mordu na polskich żołnierzach. I rzeczywiście, ta sama katastrofa wykrzyczała całemu szerokiemu światu powody, dla których Polacy każdego roku w tym miejscu się zbierali. Po tym nieszczęściu świat usłyszał o Katyniu, rozmawia o nim, odkrywa go i stara się zrozumieć. Pod tym względem była to ofiara wyjątkowo symboliczna, biorąc pod uwagę historię Polski w XX wieku.

Czego symbolem będzie więc Katyń od 10 kwietnia 2010 roku? Kolejnej przejmującej tragedii?
Do tej pory Katyń był alegorią polskiego nieszczęścia, zaznawanego przez wieki od sąsiadów i sojuszników. W Katyniu skupia się całe zło, jakie wyrządzono Polsce w minionym stuleciu. Polska to przeżywała, cierpiała i nigdy od tego nie ucieknie. Dziś historia dopisała do tego dramatu jeszcze jeden akt. Ale ja widzę w tym akcie również niewiarygodny zwrot akcji. Kiedy patrzę na gigantyczną przemianę, jaka zachodzi w stosunkach polsko-rosyjskich, nie mogę uwierzyć, że doczekałem takich czasów. Relacje obu krajów mają szanse być lepsze niż kiedykolwiek w dziejach tych narodów i to nie jest żadna utopia. To dzieje się na naszych oczach i trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć. Film Wajdy o Katyniu jeszcze kilka dni temu został wyświetlony w małej rosyjskiej stacji, a i tak mówiło się w Polsce o przełomie. W niedzielę "Katyń" pokazała największa telewizja. Dla milionów Rosjan było to pierwsze zetknięcie się z prawdą o wydarzeniach sprzed 70 lat!

Aerolit

Post autor: Aerolit » 13 kwietnia 2010, 09:46

Chyba nigdy, w żadnym kraju w jeden dzień nie wyszło na jaw tak wiele obłudy.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 13 kwietnia 2010, 21:33

Dochodzą do nas niepokojące wieści, otóż ...

Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie.
Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.
Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych.
Są sygnały o czystkach w biurze RPO, do porażających scen dochodzi w biurze BBN, a to wszystko pod przykrywką żałoby narodowej.

za redakcja niepoprawni.pl

Tak to właśnie wygląda błyskawiczne przejęcie władzy przez kanalie z PO.
I to w czasie gdy Komorowski ogłosił w kraju żałobę narodową !

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 14 kwietnia 2010, 07:30

Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

kosiarz

Post autor: kosiarz » 14 kwietnia 2010, 08:06

Was to z tym Bizoniem powinni skierować na przymusowe leczenie do Tworek, żal.
Piszący z Boguchwały...

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 14 kwietnia 2010, 08:08

Coltrane pisze:Dochodzą do nas niepokojące wieści, otóż ...

Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie.
Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.
Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych.
Są sygnały o czystkach w biurze RPO, do porażających scen dochodzi w biurze BBN, a to wszystko pod przykrywką żałoby narodowej.

za redakcja niepoprawni.pl

Tak to właśnie wygląda błyskawiczne przejęcie władzy przez kanalie z PO.
I to w czasie gdy Komorowski ogłosił w kraju żałobę narodową !
Brzmi groźnie, ale mam nadzieję, że nie damy się.!

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 14 kwietnia 2010, 08:13

kosiarz pisze:Was to z tym Bizoniem powinni skierować na przymusowe leczenie do Tworek, żal.
Piszący z Boguchwały...
Kosiarzu! Jest nas wielu normalnie myślących, a więc szkoda przejmować się marginesem.

Aerolit

Post autor: Aerolit » 14 kwietnia 2010, 08:29

Pamiętajmy, pamiętajmy. Nie dajmy się zwieść gadkom o zasypywaniu podziałów. Już kiedyś to słyszeliśmy.

http://pl.wikiquote.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski

wybór cytatów

Palikot:

Apeluję do Lecha Kaczyńskiego, żeby wytrzeźwiał i wreszcie przedstawił opinii publicznej, co naprawdę myśli w pełni swoich przytomnych sił.

Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu? Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką?

Ja jestem w skrajny sposób zasmucony. Martwię się o przyszłość mojej ojczyzny. Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło.

Skończyliśmy z polityką gila w nosie i zaciskania pięści jaką oni prezentowali. Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją. Manipulują i oszukują, a my jesteśmy takimi durniami, że dajemy wiarę dwóm durnym bliźniakom.

Wałęsa:

Bo tego durnia mamy za prezydenta.

Bracia Kaczyńscy to podwójnie mali ludzie.

Ja nie zmieniam zdania o Kaczyńskich, to mali, zawistni ludzie, uparcie dążący do władzy, nie wiem, czy wiedzą, po co oni tą władzę chcą mieć.

To jest mały zakompleksiony człowiek, który próbuje zniszczyć tamten dorobek. Całe życie Lech Kaczyński trząsł się ze strachu, a teraz kiedy mu wolno, pokazuje jaki jest ważny. Są takie łajniaki, które można przystawić do miodu, ale one i tak zawsze wrócą do łajna. I są tacy ludzie w Polsce jak Kaczyńscy i Zybertowicze, którzy zawsze w łajnie będą grzebać.

Senyszyn:

Bryluje na poziomie Joli Rutowicz.

Lech Kobra Kaczyński zahipnotyzował wrogą armię. Moim zdaniem po listopadowej eskapadzie do Gruzji, Lech Kaczyński jest gen. Świerczewskim PiS. Człowiekiem, który się kulom nie kłaniał.

Cimoszewicz:

Gdyby nie Kaczyńscy, nie wróciłbym do polityki. To tak, jakby Tatarzy najechali na nasz kraj. W takiej sytuacji każdy przyzwoity człowiek chwyta za miecz, by pogonić to towarzystwo.

Niesiołowski:

Jest prezydentem jednej partii. Stronniczym, zacietrzewionym, mściwym. Wykreśla z listy znajomych Władysława Bartoszewskiego, kompromituje Polskę za granicą, wdaje się w awanturę o kartofla. To prezydent, który otacza się ludźmi biorącymi grube pieniądze z budżetu państwa &#8211; jak pan Kownacki czy pan Glapiński &#8211; i ośmiela się mówić o solidarnym państwie. Jest prezydentem złym.

Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego system nerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej.

Komorowski:

Jest pytanie o znaczenie pecha w polityce, gdyż rzeczywiście pan prezydent Kaczyński ma pecha, to widać, że ma pecha. Kolejne wizyty, i coś tam szwankuje.

Prezydent odniósł sukces w Brukseli, bo zdobył krzesło. Jeśli to ma być miarą jego sukcesu, to ja bym się na jego miejscu spalił ze wstydu.

Korwin-Mikke:

Klasyczny komuch udający prawicowca, &#8222;lustrator&#8221;, który zahamował lustrację, &#8222;zwolennik kary śmierci&#8221; który nie złożył nawet projektu jej przywrócenia &#8211; to postać mała i obrzydliwa.

Środa:

Miałam też nieszczęście być za granicą w czasie wizyty pana prezydenta.(...) Wizyta była źle przygotowana. Nieprofesjonalnie. Poza tym rola prezydenta wyraźnie unieszczęśliwia Kaczyńskiego i to widać. Prezydent jest wylękniony, niechętny wszelkim kontaktom, sprawia wrażenie wiecznie obrażonego. Nie zna języków (choć nie wiem, jak to możliwe, bo aby mieć doktorat, trzeba było zdać egzamin językowy), nie ma opanowanych gestów. Z niego się śmieją. Dla mnie, patriotki, to było bolesne doświadczenie.

Sikorski:

Można być prezydentem, ale można być też chamem.

Kutz:

(...) na skutek tego, iż Kaczyńscy nie zajmują się rządzeniem, tylko poszerzaniem swojej władzy, mamy falę emigracji.

Prezydent nie jest świętą krową z urzędu, sam powinien dbać o swój majestat.

Lem:

Na szczęście Kaczyńscy przeminą, choć zdążą popsuć gospodarkę. Czeka nas zastój. Ale tylko przez cztery lata. Potem naród jak koń, któremu ktoś przystawił kaktus pod ogon, zacznie wierzgać i wszelki ślad po bliźniakach zaginie. Oni po prostu znikną w tym bezmiarze obietnic bez pokrycia.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 14 kwietnia 2010, 08:43

Powyższe komentarze mówią same za siebie. Kaczyńscy nie byli szanowani we własnej Ojczyźnie. To nikt inny tylko właśnie bracia Kaczyńscy byli obiektem jadowitych ataków ze wszystkich stron. Nawet największy wróg Polski - PO - nie otrzymała tylu ciosów co Kaczyńscy. Wszystkim zależało na tym aby Kaczyńskich zniszczyć. No i dopięli swego.
10 kwietnia 2010 roku w lasku katyńskim spełniło się marzenie zajadłych wrogów braci Kaczyńskich, ale tylko połowicznie.

Nie jest piękne to co napisałem powyżej. ale niestety chyba taka jest prawda ....

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 14 kwietnia 2010, 09:23

A propos, jeśli chodzi o kwestię pochówku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to może przytoczę głos Nałęcza, który zamieściła w swojej gazecie GW. Oto jego głos :

"Nie wiem czy Lech Kaczyński widziałby siebie na Wawelu"

Kiedy żałoba minie, decyzja o pochówku prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu będzie bardzo różnie oceniana - twierdzi w "Gazecie Wyborczej" prof. Tomasz Nałęcz.

- Nie we wszystkich sprawach się z Lechem Kaczyńskim zgadzałem. Natomiast jedną rzecz u niego podziwiałem: głębokie wyczucie historii. Nie wiem, czy Lech Kaczyński, człowiek, który tak świetnie czuł historię, sam widziałby siebie wśród władców na Wawelu - mówi prof. Tomasz Nałęcz.

- Józefa Piłsudskiego historia już osądziła. Lecha Kaczyńskiego - nie. Nie kładłbym ich koło siebie - konkluduje Nałęcz.

O co tu chodzi ? Czy przypadkiem nie chodzi tu o to aby podzielić naród polski, naród polski połączony w smutku i żałobie po utracie Prezydenta, który zginął tak tragicznie ?

Ktoś już postanowił. Teraz możemy rozstrząsać, słuszne to nie słuszne.
Ale nie dajmy się podzielić !

źródło : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=19fc9

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 14 kwietnia 2010, 09:55

Coltrane! "Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził"

sonia

Szanowny Kosiarzu

Post autor: sonia » 14 kwietnia 2010, 09:55

Gitka pisze:
kosiarz pisze:Was to z tym Bizoniem powinni skierować na przymusowe leczenie do Tworek, żal.
Piszący z Boguchwały...
Kosiarzu! Jest nas wielu normalnie myślących, a więc szkoda przejmować się marginesem.
potwierdzam słowa GITKI
i dodam
dzięki Bogu jest nas miliony
a
kto nie wierzy
niech przyjrzy się placzącej POLSCE,
Wierzę w Bożą opatrzność i instynkt
NARODU.....
z Bogiem

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 14 kwietnia 2010, 09:56