Polska po tragedii ....

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 20 kwietnia 2010, 12:59

nie wejdę na blog pana Wałęsy,nigdy
więc odpowiem mu tu
Szlismy za TOBĄ jak w ogień,poswiecaliśmy
wszystko
dobrze,ze nie wiedzieliśmy jakim człowiekiem jesteś
a ostrzegali nas nasi koledzy i kolezanki z innego ugrupowania,
ale
my byliśmy zapatrzeni w Symbol,jaki sami stworzylismy............
te 10milionow Polakow
Panie Wałęsa,
zamilcz,
ciszej nad TYMI trumnami,
Jutro jest pogrzeb prawdziwej Matki Solidarnośći
Pani ANNY WALENTYNOWICZ
pani Anno
jak zawsze wierna Solidarnosci,aż do śmierci
pokoj Twojej Duszy............PANI Anno
wyrazy wspólczucia dla SYNA.........

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 20 kwietnia 2010, 13:34

Aerolit pisze:Wałęsa Dlaczego a Dlatego
(...)

Gnida dworska! Gębę w kubeł by wziął i nie gadał tyle! Pośmiechowisko robił z Polski na zachodzie Europy, a w Ameryce nie lepiej chyba było.

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 20 kwietnia 2010, 14:32

Amid,
ani
szacunku dla Majestatu Smierci,
mały człowieczek,ot

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

re Misjonarza

Post autor: sonia » 20 kwietnia 2010, 15:33

serd dzięki i pozdr......:)

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 20 kwietnia 2010, 16:54

Pawel2010 pisze:Tu jeszcze zabraklo oszczerstw rzucanych na Marie Kaczynska takich jak [daruj sobie komentarze rodem z NIE czy Fakty i Mity, czy G,,, Warte]
Najwyraźniej nie wiesz co piszesz. Czym jest oszczerstwo wg. ciebie? Nie wiesz, a używasz takiego tu określenia. Najkrócej mówiąc, z rachunku sumienia, jest to głoszenie o bliźnim rzeczy złych i nieprawdziwych. Gdyby nawet takie zdanie było powiedziane przez o. Rydzyka to czy zadałeś sobie pytanie dlaczego i w jakich okolicznościach? Ja się tą sprawą nie interesowałam, ale tyle wiem, że chodziło o niezaostrzanie ustawy antyaborcyjnej, eutanazję i nie wiem co tam jeszcze i o. Rydzyk jako osoba duchowna mógł! a nawet miał prawo i gwałtownie zareagować! Przecież chodziło o życie, to fundamentalna sprawa. Tutaj nie ma żadnych kompromisów. Nie będę wracać do tego, bo dla mnie tez tu nie ma żadnego kompromisu i należy gwałtownie i stanowczo zareagować, żeby jakiś wstrząs wywołać.

A teraz druga sprawa medalu, napewno nie słyszałeś o świętym gniewie i świętym oburzeniu. Pisałam tu kiedyś, jest tu:
http://forum.dlapolski.pl/gniew-vt1231. ... ight=gniew

I jest tam podany link do wspaniałego artykułu właśnie o świętym gniewie i świętym oburzeniu. Tu jest przykład tylko jednego takiego świętego, a zapewniam cię, że na przestrzeni wieków ich nie brakowało. Łączyli zapał dla sprawiedliwości, ale jeszcze bardziej pałali miłosierdziem. Zasada ta jest bardzo ważna. Należy łączyć w sobie i sprawiedliwość i miłosierdzie. Obie cnoty muszą iść ręka w rękę.

W gniewie i podczas udzielania srogiej reprymendy, należy również zachowywać miłość do bliźniego... I akurat ten święty dawał ostre reprymendy, czasami można powiedzieć aż za ostre, ale podejmował post, modlitwę za takiego człowieka. Proszę poczytać cały tekst:

http://www.piotrskarga.pl/ps,987,16,176 ... ierze.html

I myślę i uważam, że o. Rydzykowi nie brakowało i nie brakuje modlitwy i pokuty za ludzi, nawet na stanowiskach, których trzeba czasami i ostro upomnieć, gdy zaczynają głosić coś, co jest całkowicie sprzeczne z nauką KK. To tyle tak w skrócie. Ucz się oddzielać ziarno od plew, bo za zdrowe ziarno zawsze się płaci ( a takim zdrowym ziarnem jest prawda), tylko za plewy nic się nie płaci ( a to jest zakłamanie, obłuda, manipulacja, etc....)

Awatar użytkownika
Gitka
Posty:521
Rejestracja:29 października 2009, 13:13
Lokalizacja:pomorskie

Post autor: Gitka » 20 kwietnia 2010, 17:55

sonia pisze:Gitka,
pomodl sie i w moim imieniu
Pani Anna to prawdziwa Matka
SOLIDARNOSCI
wieczny odpoczynek racz JEJ dać Panie
Pomodlę się i oddam hołd tej niezłomnej kobiecie, legendarnej suwnicowej.- równiez w Twoim imieniu Soniu!
Wałęsa nie dorasta JEJ do pięt i jestem pewna, że go tam w kościele NSJ w Gdańsku nie spotkam.
Pójdę również pokłonić się marszałkowi Płazyńskiemu. Chociaż nie zawsze i nie w 100% zgadzałam się z jego poglądami, ale jego wyjazd do Katynia wraz z Prezydentem RP i nagła niespodziewana śmierć zasługuje na to, aby poklonić się przed jego trumną, która ma byc umieszczona w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Aerolit
Posty:581
Rejestracja:9 stycznia 2008, 08:10

Post autor: Aerolit » 20 kwietnia 2010, 19:41

Kiedy czytam takie wpisy jak te:

„Adam Wielomski: "Polska mitomania polityczna"

Wydawało się, że – na szczęście – dziecięcą chorobę Romantyzmu mamy już za sobą. Można było mniemać, że doświadczenie życiowe czegoś uczy i nie powtórzą się napady narodowej „głupawki” z roku 1830, 1863, 1905 czy 1944 roku. Niestety, wirus Romantyzmu znów odradza się na naszych oczach, żywiąc się tragiczną śmiercią Lecha Kaczyńskiego.

Jan Maria Rokita na ekranie telewizyjnym TVN24 ogłosił już kilka dni temu:
„Polska jest znowu Chrystusem narodów. Jesteśmy świadkami, kiedy na użytek może wielu dziesiątków lat definiuje się na nowo istota patriotyzmu polskiego, i to definiuje się przez mit Lecha Kaczyńskiego. Tu się wykuwa stary, bardzo neoromantyczny, ale zarazem nowy, być może obowiązujący przez wiele dziesięcioleci XXI wieku model patriotyzmu”.”

to mam wrażenie, że straciliśmy, jako Polacy, okazję aby uwolnić się wreszcie od brzemienia kaczyzmu, a przynajmniej jak mawiał pewien Fancuzik straciliśmy jako naród okazję by siedzieć cicho.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 20 kwietnia 2010, 19:50

Aerolit pisze: „Adam Wielomski: "Polska mitomania polityczna"
A tak w ogóle to kim jest ten Adam Wielomski ?
Ma własny blog "Prawica.net" (nawet widziałem jak pozuje do zdjęcia z Wojciechem Jaruzelskim), pisuje na Salon24 - a jakie ma poglądy ?

Andriy
Posty:10
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 23:17
Lokalizacja:Ukraina

Post autor: Andriy » 20 kwietnia 2010, 23:07

Coltrane napisał/a:
"Ja wątpię w to że był zwykły wypadek."

Dobry wieczór! Znając tych nieprzyjaciół wszystkiego ludu lepiej za inne, mogę powiedzieć, że wątpliwości są tu nie bezpodstawne. Spytajcie siebie: dlaczego naraz nie działy polskim służbom specjalnym pokładowe samopisy z samolotu? dlaczego polskich dziennikarzy, które pierwszymi przybyły na miejsce tragedii brutalnym sposobem odsunęły i dobrały celi? gdzie podziały się osobiste dokumenty i compjutery Waszych pierwszych osób, którzy oni mieli z sobą? dlaczego ich ciała nie charakterystyczny podarte, przecież samolot upadał z niedużej wysokości? co robił samolot FSB (w przeszłości KGB) w powietrzu pod Smoleńskiem podczas tragedii?
Bezpośrednio po krachu polskiego samolotu Rosjanie zawiadomili, że w tym rejonie kręcił samolot FSB. FSBchniky rzekomo usłuchały dyspozytora i «przez mgłę», której, według zeznań polskich dziennikarzy na lotnisku nie było, wróciły do Moskwy u Wnukowo. Przy czym polskiemu prezydenckiemu samolotu rosyjscy dyspozytorzy rzekomo proponowali «przez mgłę» lecieć na wybór do Mińska albo do Moskwy. Następnego dnia, jednak, Rosjanie zawiadomili, że Polakom rzekomo proponowały lecieć do białoruskiego Witebska, który w ogóle nie wspominał się w doniesieniach od 10 kwietnia. W wyniku u niezależnych obserwatorów powstaje wrażenie, że Rosjanie polskiemu samolotu w ogóle nic nie proponowały i spokojnie pozwoliły lądowanie. Wygadawszy się o samolocie FSB, Rosjanie rozpisali się w tym, że KGBistam na tym samolocie od samego początku w Smoleńsku (ale nie w powietrzu) robić było nic, inaczej by oni wylądowali w Mińsku, a nie w Moskwie, pojechały by naziemnym transportem do Smoleńsk. Następnego dnia samolot FSB Rosjanie przemianowali do samolotu FSO, a potem o nim w ogóle mówić przestały, zapewne, zrozumiawszy swój błąd.
Wolność i prawda!

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 21 kwietnia 2010, 06:36

Niestety, ale wygląda na to że nie będzie nam dane poznać prawdę na temat katastrofy, która wydarzyła się 10 kwietnia. Pozostaniemy w sferze przypuszczeń i najgorszych myśli. W merdiach szydzą z nas, i mówią że internauci prześcigają się w wymyślaniu różnych teorii spiskowych.
Teorie spiskowe biorą się stąd, że nikt nie mówi nam prawdy. Sami więc musimy "dochodzić prawdy". Powstają więc różne przypuszczenia,tezy, "mity". Nie jest powiedziane że któreś z tych przypuszczeń nie jest prawdziwe, no ale tajemnicę tę zabrali ze sobą ci, którzy już są na tamtym świecie. My pozostaniemy w sferze przypuszczeń.

Tragedia smoleńska stała się niejako dopełnieniem tragedii katyńskiej.
W miejsce kłamstwa katyńskiego wejdzie teraz kłamstwo smoleńskie.
Być może kiedyś, może za 70 lat, a może wcześniej, ktoś te kłamstwo odkłamie.

Trzymajcie się.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 21 kwietnia 2010, 08:40

Bez zgody strony rosyjskiej nie możemy upublicznić ani jednego dowodu. Polscy śledczy biorą pod uwagę wszystkie hipotezy, odcinając się jednocześnie od kolportowanej przez Rosję tezy o błędzie pilota

Mamy to, co da nam Putin


Czy polskie służby sprawdziły lotnisko Siewiernyj, gdzie 10 kwietnia br. rozbił się prezydencki Tu-154M? Czy Polacy zwracali się o podniesienie dochodzenia w sprawie katastrofy do rangi międzynarodowej, z udziałem ekspertów np. NATO? Na te i wiele innych pytań nie odpowiedział wczoraj zespół prokuratorów odpowiedzialnych za postępowanie wyjaśniające przyczyny tragedii pod Katyniem.

Ustalenie przyczyn katastrofy prezydenckiego Tu-154M z powodu jej rozmiarów i skutków nie nastąpi w najbliższym czasie - poinformował wczoraj prokurator generalny Andrzej Seremet. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że postępowanie toczy się na terytorium Rosji, bo to strona rosyjska jest gospodarzem śledztwa. Polscy prokuratorzy mogli tylko uczestniczyć w czynnościach prowadzonych przez organy rosyjskie. Polska wystąpiła wczoraj do Federacji Rosyjskiej z wnioskiem o pomoc prawną. Chodzi o odpowiedź na pytanie o wymianę oświetlenia na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem tuż po rozbiciu się polskiego samolotu.
- Jeszcze dzisiaj skierujemy wniosek do strony rosyjskiej o udostępnienie wstępnej analizy zapisanych przez rejestratory lotu rozmów - powiedział Seremet. Wniosek nie będzie dotyczył przekazania samych czarnych skrzynek, tylko stenogramów, zapisów rozmów - podkreślił. Prokurator generalny zaznaczył, że liczy na to, iż Rosjanie w "stosunkowo krótkim czasie" przekażą zapis ze skrzynek.
Wczoraj w Prokuraturze Generalnej odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o etapie postępowań wyjaśniających przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem. Jej wyjaśnienie - jak informował Seremet - będzie wymagało wytężonej pracy. Seremet zapewniał, że po stronie rosyjskiej jest "wola współpracy". Wyjaśniał, że gospodarzem śledztwa jest rosyjska prokuratura i to w jej dyspozycji są dowody rzeczowe. Polskie śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem prowadzi Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Jak zapewniano, w ciągu kilku dni ma być gotowa ekspertyza na temat krótkiego filmu krążącego w internecie, na którym słychać odgłosy wystrzałów na miejscu katastrofy. Prokuratura wystąpiła także do strony rosyjskiej z wnioskiem o przekazanie Polsce szczątków wraku samolotu.
Pułkownik Ireneusz Szeląg z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie mówił, że chociaż polscy prokuratorzy brali "udział w czynnościach procesowych w Smoleńsku, to stanowią one dowody w postępowaniu karnym prowadzonym przez stronę rosyjską i bez jej zgody nie możemy upubliczniać treści dowodów". Według niego, w trakcie prowadzonych czynności strona rosyjska miała udostępnić polskim prokuratorom materiały sprawy, a także umożliwić udział w przesłuchaniu świadków. - Umożliwiono nam zadawanie konkretnych pytań - mówił Szeląg.
Jak dodał płk Ryszard Filipowicz, także z WPO w Warszawie, dotychczasowe czynności śledcze w Polsce objęły m.in. przesłuchanie około 50 osób, wśród nich lotników z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, członków załogi samolotu JAK-40, który wcześniej lądował w Smoleńsku. Zdaniem płk. Zbigniewa Drozdowskiego, eksperta ds. bezpieczeństwa lotów z MON, na obecnym etapie żadna z wersji przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem "nie jest ani dominująca, ani też żadna nie jest odrzucana". W najbliższym czasie ma się zakończyć przeprowadzana w Polsce analiza tzw. trzeciej czarnej skrzynki, rejestrującej lot samolotu. Po analizie wróci do Rosji.
Na pytanie, czy Służba Kontrwywiadu Wojskowego miała niezależny zapis rozmów z kabiny pilotów, prokuratorzy odpowiedzieli, że na ten temat żadnych informacji prokuratura nie posiada. Według wyjaśnień śledczych, prokuratorzy i wywiad wojskowy funkcjonują w oparciu o różne ustawy, a pytania dotyczące pracy służb pozostawiają bez komentarza, ponieważ objęte są klauzulą tajemnicy. Na obecnym etapie śledztwa prokuratura nie chciała komentować także kwestii wymiany oświetlenia na lotnisku w Smoleńsku po katastrofie.
Jak podkreślił Seremet, do katastrofy polskiego samolotu prowadzonego przez polskich pilotów doszło na terenie Rosji, dlatego zgodnie z art. 109 Kodeksu Karnego organy polskiej prokuratury miały obowiązek wszcząć własne śledztwo. Z kolei prowadzenie śledztwa przez prokuraturę wojskową wynika z art. 647 (par. 1 punkt 1, litera c) Kodeksu Postępowania Karnego.
W Smoleńsku pracowało czterech prokuratorów wojskowych, pięciu funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i trzech funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prokuratorzy zaapelowali do mediów o rozwagę i powstrzymanie się od spekulacji i niewyciąganie zbyt daleko idących wniosków co do przyczyn tragedii.
Paweł Tunia

źródło : http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po31.txt

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 21 kwietnia 2010, 14:22

Nic dodać nic ując
Tusk i
Komorowski
zostana na zawsze niechlubnymi
nazwiskami w TEJ TRAGEDII,
czy warto bylo "panowie"?

czy poklepanie cara po ramieniu
i wskazanie przez moskwę na jedynego
kandydata na Prezydenta
TO wasze cele........?
Polsko,niech Dobry Bog ma Cię w swej Opiece........

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 21 kwietnia 2010, 14:23

Jest pewna ksiązka:"milczące PSY"
duzo w niej o "rożowych srebnikach"

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 21 kwietnia 2010, 14:25

Jest inna
TEZ : Anatolija Golicyna
"Nowe Kłamstwa,w miejsce STARYCH

Awatar użytkownika
Gitka
Posty:521
Rejestracja:29 października 2009, 13:13
Lokalizacja:pomorskie

Post autor: Gitka » 21 kwietnia 2010, 17:02

Wróciłam z uroczystości pogrzebowych Anny Walentynowicz. Msza świeta odbyła się w kolegiacie Najświetszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu.
Kościół był przepełniony. Homilia proboszcza koścoła to kolejne rekolekcje dla Narodu.
Olbrzymia ilość pocztów sztandaroeych robiła wrażenie, a marsz żałobny, który ostatnio tak często mozna usłyszeć, na żywo sprawia przejmujące uczucie.
Pożegnanie Matki Solidarności przez przew. NSZS olidarność, Śniadka przyjęte było ogromnymi brawami na stojąco.
Piękna i wzniosła uroczystość.
Co do jednego pomyliłam się, Wałęsa przyszedł. Usiadł skromnie w ostatniej ławce, wiedział, że tam jest jego miejsce. Oby jego skrucha była prawdziwa, oby!

ODPOWIEDZ