Polska po tragedii ....

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
sonia

Post autor: sonia » 22 kwietnia 2010, 16:55

Do jutra.....
z Bogiem,Przyjaciele

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 22 kwietnia 2010, 18:57

Syriusz pisze:Wiadomym jest że nasz konrwywiad śledził przelot samolotu aż do jego katastrofy i jakimś dziwnym trafem nic nie wycieka z tej instytucji.
Przecież nasłuch kontrywiad prowadził.
Hahahaha... to mnie rozbawiło.

Jeszcze tego w naszym kraju brakowało, by służby wywiadowcze upubliczniały swoje dane :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 22 kwietnia 2010, 19:54

ZoLdoN pisze:
Syriusz pisze:Wiadomym jest że nasz konrwywiad śledził przelot samolotu aż do jego katastrofy i jakimś dziwnym trafem nic nie wycieka z tej instytucji.
Przecież nasłuch kontrywiad prowadził.
Hahahaha... to mnie rozbawiło.

Jeszcze tego w naszym kraju brakowało, by służby wywiadowcze upubliczniały swoje dane :mrgreen: .
A cóż takiego śmiesznego jest w tym co Syriusz napisał. Przecież sprawa dotyczy śmierci naszego Prezydenta. To uważasz że nie powinni ujawnić co wiedzą, tylko dlatego aby sowietom się nie narazić ?
I oczywiście zadowolić się tym, co na temat katastrofy powie nam komisja pod wodzą Putina.
Jakiś Ty naiwny. No ale cóż poradzić. Tak to już jest z zaprogramowanymi wykształciuchami.
Zero czujności. Zero zdrowego myślenia. Wszystko dla nich jest takie prościutkie.
A ci co myślą inaczej, to oczywiście oszołomy, wymyślające teorie spiskowe.

Ja już nie mam wątpliwości, że przez takich jak Ty cierpi nasza Ojczyzna.
Pójdę jeszcze dalej, wybierając PO, niejako przyczyniacie się do tego, że taki Prezydent ginie w katastrofie lotniczej. Zapytasz, a niby dlaczego ? To odpowiadam, ano dlatego że to ministrowie wybranej przez was partii (min. MON i min. MSZ) nie zadbali o bezpieczeństwo naszego Prezydenta.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 22 kwietnia 2010, 20:38

Coltrane pisze: A cóż takiego śmiesznego jest w tym co Syriusz napisał. Przecież sprawa dotyczy śmierci naszego Prezydenta. To uważasz że nie powinni ujawnić co wiedzą, tylko dlatego aby sowietom się nie narazić ?
I oczywiście zadowolić się tym, co na temat katastrofy powie nam komisja pod wodzą Putina.
Jakiś Ty naiwny. No ale cóż poradzić. Tak to już jest z zaprogramowanymi wykształciuchami.
Zero czujności. Zero zdrowego myślenia. Wszystko dla nich jest takie prościutkie.
A ci co myślą inaczej, to oczywiście oszołomy, wymyślające teorie spiskowe.

Ja już nie mam wątpliwości, że przez takich jak Ty cierpi nasza Ojczyzna.
Pójdę jeszcze dalej, wybierając PO, niejako przyczyniacie się do tego, że taki Prezydent ginie w katastrofie lotniczej. Zapytasz, a niby dlaczego ? To odpowiadam, ano dlatego że to ministrowie wybranej przez was partii (min. MON i min. MSZ) nie zadbali o bezpieczeństwo naszego Prezydenta.
Wywiady obcych państwa szpiegują, przekupują, a nawet zabijają by zdobyć potrzebne im informacje, a pan pragnie ujawnić dane naszego kontrwywiadu?. Jak to się mówi "zrobię mamie nazłość i utnę sobie rękę"... I to ja jestem tu pomawiany o działanie na szkodę naszego państwa :mrgreen: .
Przypomnę panu, że to właśnie "wykształciuchami" najtrudniej się manipuluje. Skoro więc, ja jestem wykształciuchem to w którym miejscu hierarchii społecznej znajduje się pan?. I dlaczego owa pozycja upoważnia pana to obrażania osób wykształconych i formułowania niczym nie uzasadnionych wniosków?.

PS. Nie przypominam sobie, bym mówi na kogo głosowałem oraz kogo popieram. Wypraszam sobie wszelkie urojone insynuacje na ten temat z pana strony.

Z pozdrowieniem

CZUJNY BĄDŹ :mrgreen: (sarkazm :-P )

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 22 kwietnia 2010, 21:04

ZoLdoN pisze:
Wywiady obcych państwa szpiegują, przekupują, a nawet zabijają by zdobyć potrzebne im informacje...
A jednak nie bierzesz pod uwagę hipotezy, że wywiad sowiecki mógł zrobić z samolotem prezydenckim, to co chciał zrobić...

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 22 kwietnia 2010, 21:11

Coltrane pisze: A jednak nie bierzesz pod uwagę hipotezy, że wywiad sowiecki mógł zrobić z samolotem prezydenckim, to co chciał zrobić...
Biorę pod uwagę, aczkolwiek zdaje sobie sprawę z tego, iż nie jestem osobą, której kompetencje pozwalają na formułowanie takich wniosków. Nie mam również podstaw, by sądzić, że Polsko-Rosyjskie śledztwo prowadzone w tej sprawie, chciało ją zatuszować. W skrócie: Wiem, że nic nie wiem.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 22 kwietnia 2010, 21:38

ZoLdoN pisze:
Coltrane pisze: A jednak nie bierzesz pod uwagę hipotezy, że wywiad sowiecki mógł zrobić z samolotem prezydenckim, to co chciał zrobić...
Biorę pod uwagę, aczkolwiek zdaje sobie sprawę z tego, iż nie jestem osobą, której kompetencje pozwalają na formułowanie takich wniosków. Nie mam również podstaw, by sądzić, że Polsko-Rosyjskie śledztwo prowadzone w tej sprawie, chciało ją zatuszować. W skrócie: Wiem, że nic nie wiem.
Spoko, pożyjemy, zobaczymy. Jak ogłoszą oficjalne wyniki, wtedy pogadamy.

Pozdrówko.

Andriy

Post autor: Andriy » 23 kwietnia 2010, 00:57

Coltrane pisze:
ZoLdoN pisze:
Spoko, pożyjemy, zobaczymy. Jak ogłoszą oficjalne wyniki, wtedy pogadamy.

Pozdrówko.
Cześć wszystkim! Pana Zoldona można zrozumieć, że on, jak adwokat chce polegać na mowę potwierdzonych faktów. To ze jednej strony poprawnie, a z drugiego - są rzeczy, które możesz zobaczyć sam czy dojść do ich swoim rozsądkiem, ale o których nie usłyszysz od oficjalnych osób. To że, uwierzysz nie sobie, a czyimś wymuszonym słowam?

Ale nie rozśmieszajcie moje kamasze, kiedykolwiek słyszeliście żeby Moskwa uznała swoją winę? NIGDY! O Katynje nie mówcie, bo w tym wypadku Moskwa Wam powie: "Tak tam stały się kiedyś dawno takie straszne wydarzenia, Ale To Wszystko Nie My, to zrobiło inne państwo i inni ludzie!" Napomkniecie moje słowo: Nikt Wam nic nie odda i wszystko przepiszą na pogodę i lotnika. który już na zawsze pomilkł. Żeby mieć jakieś prawdziwe dowody prawdziwych okoliczności tej katastrofy, to jedyny sposób ich otrzymać - to wykraść, ale to przypuszczam polskim służbom specjalnym będzie nie podsiłę.

Moim zdaniem, jedyne, że odgrywa główną rolę w poszukiwaniu prawdy o tych wydarzeniach - to wyższa kultura i technologia badania tych malutkich kawałeczków dowodów, które być może uda się otrzymać Waszym wojskowym prokuratorom.
Zwyczajnie, najlepiej by było, żeby to wszystko była winna pogoda.
TU-154 ....finish. A że żal było kupić dla Prezydenta jakiegoś Boeing 737 ???
Wolność i prawda!

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 23 kwietnia 2010, 18:27

List otwarty do Janusza Palikota

Panie Pośle,

powinien Pan bezzwłocznie złożyć mandat poselski i wycofać się z życia publicznego przynajmniej na okres następnej kadencji Sejmu. Pana stosunek do Lecha Kaczyńskiego zanim zginął tragicznie świadczy, że albo nie rozumie Pan konstytucyjnej roli Prezydenta Rzeczpospolitej, albo dla korzyści politycznej jest zdolny do wielkiej podłości wobec głowy państwa polskiego.

Przyjmując mandat poselski złożył Pan następujące ślubowanie: "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczpospolitej Polskiej."

Moim zdaniem złamał Pan to ślubowanie. Powinien Pan odejść na margines, gdzie jest Pana miejsce aż do czasu poprawy i zadośćuczynienia za wyrządzone szkody.

Krzysztof Kłopotowski

http://klopotowski.salon24.pl/173998,li ... a-palikota

sonia

Coltrane,Przyjacielu,zapewniam...dalekie od moich :)

Post autor: sonia » 24 kwietnia 2010, 12:15

Coltrane pisze:
Aerolit pisze: „Adam Wielomski: "Polska mitomania polityczna"
A tak w ogóle to kim jest ten Adam Wielomski ?
Ma własny blog "Prawica.net" (nawet widziałem jak pozuje do zdjęcia z Wojciechem Jaruzelskim), pisuje na Salon24 - a jakie ma poglądy ?
kiedy czytam go w gazetach,w ktorych umieszczne są jego PRZEMYSLENIA,,
miewam"mięnszane uczucia" jak mawiało się
za moich czasów........serd pozdr ;-)

sonia

Post autor: sonia » 24 kwietnia 2010, 12:16

re list otwarty
Niskie ukłony dla Pana Krzysztofa KLOPOTOWSKIEGO

sonia

Post autor: sonia » 24 kwietnia 2010, 12:22

Andriy, :))))
a skąpcom nie chciało sie kupic
bezpiecznego SAMOLOTU,dla niekochanego
przez nich PREZYDENTA.........TO jest TO
ba nie chciało sie rowniez zabezpieczyć beszpieczenstwa
na Obcej Ziemi......

Syriusz

Post autor: Syriusz » 24 kwietnia 2010, 14:10

Klich: Były naciski? I bardzo dobrze
Przebywający w Moskwie minister obrony narodowej Bogdan Klich oświadczył w sobotę, że uważa za niestosowne wypowiedzi szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWL LP) Edmunda Klicha na temat śledztwa ws. katastrofy pod Smoleńskiem.
"One są niestosowne, gdyż czas jest nieodpowiedni. Trwają jeszcze pogrzeby ofiar. Tego typu wypowiedzi uważam za nie na miejscu" - powiedział dziennikarzom szef resortu obrony.

"Tylko jeden fragment wypowiedzi (Edmunda Klicha) ma ogromne znaczenie - wskazał. - Pan (Edmund) Klich powiedział, że były wywierane na niego naciski, aby udostępnił swoich ekspertów na potrzeby prokuratury. Uważam, że słusznie, dlatego że postępowanie prokuratorskie jest właściwym instrumentem dla wyjaśnienia przyczyn tej tragedii".

"Jeżeli prokurator zwraca się do ekspertów o pomoc, aby służyli mu swoją wiedzą, to nikt nie ma prawa odmówić takiej prośbie. Prokurator pozbawiony wiedzy eksperckiej jest bezradny. Ja nie przyjmuję do wiadomości, że ktokolwiek mógłby odmówić prośbie naszego prokuratora, bez względu na to, jaki jest status eksperta" - kontynuował Bogdan Klich.

Szef komisji Edmund Klich powiedział w piątek w TVN24, że w czasie prac eksperckich, mających na celu zbadanie przyczyn katastrofy samolotu TU-154M pod Smoleńskiem, nie mógł liczyć na pomoc ze strony polskich władz i "był zmuszany przez ministra Bogdana Klicha do współpracy z polskimi prokuratorami".

Edmund Klich ocenił też, że strona polska pozostaje w stosunkach z Rosją w "kategorii petenta". Zwrócił uwagę, że projekt raportu (o przyczynach katastrofy) przygotowuje strona rosyjska, a "my mamy 60 dni na odpowiedź i to wszystko".

Bogdan Klich w sobotę rozmawiał w Moskwie m.in. z wicepremierem Rosji Siergiejem Iwanowem. Po spotkaniu minister oświadczył m.in., że "nie ma ważniejszego zadania przed rządami Polski i Rosji niż wyjaśnienie przyczyn tej tragedii".

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 24 kwietnia 2010, 16:40

sonia pisze:Andriy, :))))
a skąpcom nie chciało sie kupic
bezpiecznego SAMOLOTU,dla niekochanego
przez nich PREZYDENTA.........TO jest TO
ba nie chciało sie rowniez zabezpieczyć beszpieczenstwa
na Obcej Ziemi......
Po pierwsze politycy sami używali tego samolotu. Niedawno leciał na Haiti razem z polskimi ratownikami. Pytam więc CO BYŁO W TYM SAMOLOCIE NIEBEZPIECZNEGO?.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 24 kwietnia 2010, 20:15

ZoLdoNku zacznij wreszcie myślec samodzielnie i na to zadane pytanie sam sobie odpowiedz

ODPOWIEDZ