Polska po tragedii ....

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 4 maja 2010, 08:18

W uzupełnieniu do powyższego :

Polskie złoża konwencjonalne szacuje się na ok. 98 mld metrów sześciennych, a roczne wydobycie wynosi ok. 4,1 mld metrów sześciennych. W 73 proc. jesteśmy uzależnieni od dostaw zewnętrznych, głównie z Rosji.

Nasuwa się pytanie : w czyim interesie działa rząd PO ?
Należy bezwzględnie zmienić rząd, jeżeli ten nie potrafi wykorzystywać naturalnych bogactw które posiada Polska, zawierając bardzo kontrowersyjną transakcję dostaw i transferu gazu do roku 2037 względnie 2045. Pytam jeszcze raz : w czyim interesie działa PO ?

A co gorsza, dlaczego tzw. rząd polski bogactwa naturalne których właścicielem jest Polska, chce oddać obcym, w tym przypadku amerykańcom, a kto wie może i sowietom ....

Polska mogłaby być bogatym krajem w Europie. Niestety Polską rządzą zdrajcy, judasze, sprzedawczyki !

I o tym trzeba pamiętać przy najbliższych wyborach : prezydenckich, samorządowych i parlamentarnych.

Andriy
Posty:10
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 23:17
Lokalizacja:Ukraina

Post autor: Andriy » 4 maja 2010, 22:51

Myślę, że Wy dosyć skonsolidowany lud i potracicie sprzedawczyków! Ktoś powinien przedłużyć pracę poległych i wstrzymać dostęp do zarządu państwem fałszywych patriotów.
My na żal takim faktorem konsolidowania nie możemy pochlubić... Przez to i cierpimy. Więcej tego, w 2017 roku w Ukrainie może stać się potężny konflikt z Rosją w Krymie przez bezprawne podpisanie naszym prezydentem-przestępcą nowej długoterminowej umowy dzierżawy morskimi wojskami Rosji bazy w Sewastopolu do 2042 roku, a w 2017 roku kończy się termin działania legitymistycznej umowy.
Jeśli zdarzy się, to przedstawiciele Wschodniej Ukrainy na pewno nie będą bronić narodowych interesów. áŕ, nawet więcej tego, zaczną pomagać Moskalom. A obrońcami interesów państwowych, jak zawsze wystąpią przedstawiciele Zachodu i Centralnych regionów, dlatego konflikt może migrować z Krymu bliżej do Zachodu, a więc i bliżej do Polski.
Chcecie bezpiecznego i zabezpieczonego życia? Wszyscy chcą. Różnica tylko w tym kto którym drogą chce jego zdobyć. Rosja na przykład nie rozpatruje osiągnięcia tego celu przez niestrudzoną pracę. Jej bliżej do duszy zagarniania cudzego, cudzych osiągań niestrudzonej pracy. Wtedy i nie należy pracować, a można żyć od kaca do kaca. Tak oni i żyją.
Przychodzą mętne czasy. Zniszczenie polskiej patriotycznej elity, zachwytu władzy w Ukrainie przez naszych sprzedawczyków, prowokacja wojskowych konfliktów w Krymie - to tylko początek. A jeszcze jest pod bokiem konfliktowa strefa Prydnistrowja w której Rosja teraz masowo rozdaje swoje dowody osobiste obywatelstwa Rosji, chociaż tam mieszkają obywatele Mołdowy. A znacie, że rosyjski parlament w zeszłym roku przyznał koncesję ich prezydentowi zastosowywać wojskową siłę poza zasięgiem Rosji dla "obrony swoich obywateli" i nie nadaje nikomu wyraźnych wyjaśnień treści, że to powinno oznaczać dla innych państw?
A że wówczas wszystkim o tym myśleć?
Wolność i prawda!

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 00:08

Andriy pisze:Myślę, że Wy dosyć skonsolidowany lud i potracicie sprzedawczyków! Ktoś powinien przedłużyć pracę poległych i wstrzymać dostęp do zarządu państwem fałszywych patriotów.
Andriej, wbrew pozorom, u nas tej jedności jakoś nie widać. Naród polski jest podzielony. Połowa popiera zdrajców, judaszów, sprzedawczyków, myśląc że popiera ich w dobrej wierze. Tymczasem to właśnie oni doprowadzają Polskę do ruiny. Właśnie tym swoim popieraniem zdrajców i warchołów. Gdyby tak oczy im się otworzyły, to moglibyśmy pokonać w końcu tę bandę nieudaczników spod znaku PO. Zastanawiam się ile jeszcze trzeba ofiar, aby w końcu zrozumieli że nie tędy droga. I głupoty plotą ci, co uważają że mamy demokrację, i każdy może sobie głosować na kogo chce. To bzdura. W momencie gdy Polska jest zagrożona, to trzeba ratować jak tylko się da. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, i zweryfikować swoje poglądy, które wymierzone są przeciwko suwerenności i niepodległości.

Problem w tym, że oni tych zagrożeń nie widzą. I dlatego jest jak jest.

Tragedia narodowa, jaką była śmierć 96 Polaków, którzy zginęli w wyniku sabotażu (tak to należy nazwać), powinna zjednoczyć naród polski. Niestety są siły, które próbują tę jedność zniszczyć. Angażują różnej maści awtorytety : polityków, dziennikarzy, aktorów i inne znane postacie, które działają w perfidny sposób skłócając naród polski. Wielu daje się na to nabierać, dlatego ta jedność zostaje rozbita.

Wystarczy wiedzieć "kto jest kto" i nie dawać się tym awtorytetom, wśród których prym wiedzie niejaki Michnik, łgarz nr 1 w Polsce. To głównie on robi parszywą robotę wrogom Polski.

Także potrzebna jest akcja uświadamiania społeczeństwa polskiego. Jednakże wrogowie nie śpią. Czuwają, abyśmy za bardzo nie uświadomili nieświadomych, bo wtedy ich pozycja byłaby zagrożona, i byłaby szansa na wielkie zwycięstwo.

Jest takie powiedzenie : kto ma media ten ma władzę. A kto ma media ? Ano ten co ma pieniądze.

U nas w Polsce od 1989 roku rządzi Układ Okrągłego Stołu. Okrągły Stół to było jedno wielkie oszustwo. To była zmowa czerwonych z różowymi. Naród polski dał się w 1989 roku oszukać. I skutki tego odczuwamy do dzisiaj. Największym oszustem okazał sam Lech Wałęsa ! To on zdradził Polskę. To on swoją zdradą pozwolił komuchom utrzymać się przy władzy. Wszystko przy Okrągłym Stole było ukartowane.

Szkoda że naród polski nie chce tego dostrzec.

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 5 maja 2010, 18:34

ycieczki znajdują na miejscu
katastrofy rzeczy ofiar
"TEREN JEST NIEZABEZPIECZONY I OGÓLNIE DOSTĘPNY".

Dokumenty, portfele, fragmenty ubrań - m.in. na takie rzeczy natknęli się uczestnicy wycieczek przybywających w miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu. - Jesteśmy zbulwersowani - pisze na platformę Kontakt TVN24 jeden z uczestników takiej podróży. O tym, jak wygląda sytuacja na miejscu, świadczą przesłane przez niego zdjęcia.

W miejscu tragedii wciąż są rzeczy ofiar (fot. internauta Tomasz)- Dwa dni temu byliśmy na pielgrzymce do Katynia z grupą 50 osób. Postanowiliśmy oddać również hołd ofiarom tragicznego lotu. To co, zobaczyliśmy na miejscu, bardzo nas zbulwersowało - pisze Tomasz, harcerz z Głowna (woj. łódzkie). - Teren jest niezabezpieczony i ogólnie dostępny. Znaleźliśmy tam mnóstwo rzeczy osobistych - dodaje internauta.

"Coś trzeba zrobić"

Uczestnicy wycieczki opowiadają o przerażającym widoku, który zobaczyli w miejscu katastrofy. Z ich relacji wynika, że cały czas leżą tam fragmenty ubrań, buty, portfele, pieniądze, paszporty i zdjęcia ofiar.

Albert Waśkiewicz, organizator wyjazdu, mówił w TVN24, że na miejscu byli Rosjanie, którzy zbierali do toreb leżące na ziemi rzeczy. - Czułem ogromne przygnębienie, przerażenie i taką niemoc.
Miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu (fot. internauta Tomasz)Zastanawiałem się, co powinienem zrobić jako Polak, jako obywatel, jako człowiek, który pojechał tam, by uczcić minutą ciszy pamięć tych, którzy tam zginęli - mówi Waśkiewicz. Po powrocie do kraju, pan Albert wraz z grupą znajomych wszczął alarm. - Wszędzie gdzie mogliśmy, wysłaliśmy informacje i zdjęcia z tym, co zastaliśmy - dodaje przedsiębiorca. Informacje o tym, co się dzieje w miejscu tragedii trafiły do: ambasady RP w Rosji, rzecznika rządu, Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta.

- Akcja nabiera tempa - mówi Waśkiewicz, który informuje, że reakcje były natychmiastowe (resort sprawiedliwości poinformował, że od rana będą wszczęte kroki w tej sprawie). Sprawą zajmują się też służby rosyjskie. - Mam nadzieję, że teraz nie ma dostępu do tych rzeczy i że nikt nie będzie tam wchodził bezkarnie - dodaje pan Albert.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 19:08

Syriusz pisze: Dokumenty, portfele, fragmenty ubrań - m.in. na takie rzeczy natknęli się uczestnicy wycieczek przybywających w miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu. - Jesteśmy zbulwersowani - pisze na platformę Kontakt TVN24 jeden z uczestników takiej podróży.
No ładnie. Sowieci traktują Polaków jak śmiecie. Nasi niby "przyjaciele". A tyle mówi się o pojednaniu polsko-rosyjskim. Pytam : o jakim pojednaniu mowa, skoro sowieci szacunku dla nas nie mają ??

Andriy
Posty:10
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 23:17
Lokalizacja:Ukraina

Post autor: Andriy » 5 maja 2010, 21:16

Coltrane pisze: No ładnie. Sowieci traktują Polaków jak śmiecie. Nasi niby "przyjaciele". A tyle mówi się o pojednaniu polsko-rosyjskim. Pytam : o jakim pojednaniu mowa, skoro sowieci szacunku dla nas nie mają ??
Mi wszystko nie wierzycie, że Moskale nikogo nie poważają i chcą panować nad całym światem? Już to pisałem. A że z pokładowymi samopisami, już oddały polskim służbom? Mówiłem i będę mówić, że oni nic Wam nie oddadzą i wszystko przepiszą na pogodę i lotnika. Dobrze że chociaż ciała pozwoliły pozbierać całymi. I im absolutnie wszystko jedno, że wy zbulwersowani.
Dla mnie przykry było poznać, że polskie społeczeństwo straciło jedność i rozdzielone, myślał to tylko w Ukrainie taka napaść. Może ta tragedia Was konsoliduje i jeśli w Polsce nie odbywają się oszustwa podczas wyborów - to patrioci zwyciężą i będzie dobrze?
Ale był taki sobie wujaszek Stalin, który żył w Kremlu i on lubił mówić, że: "Na wyborach główne jest nie to, jak przegłosują ludzie, a to - kto ich głosy będzie obliczać".
Wolność i prawda!

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 7 maja 2010, 15:59

fragment tekstu ks. prof. Jerzego Bajdy


Obserwatorzy życia politycznego w Polsce stwierdzają, że po krótkim okresie oficjalnej żałoby należy oczekiwać zaostrzenia walki politycznej i że symptomy tego procesu są już widoczne. Obóz Platformy spieszy się nerwowo, aby zdobyć możliwie pełną władzę. Widać to zwłaszcza w poczynaniach Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego.

Ta niespokojna nadgorliwość robi wrażenie złodziejskiego pośpiechu, jaki zdarza się komuś, kto nagle znalazł się w domu, którego właściciel właśnie zaginął lub zmarł, co daje szansę doskonałego spenetrowania jego własności. Ta pełna pośpiechu nadgorliwość dziwnie kontrastuje z licznymi dowodami na zaniedbania i niedopatrzenia występujące w czasie poprzedzającym katastrofę smoleńską. Rząd nie wywiązał się wtedy z podstawowych swoich obowiązków w zakresie zabezpieczenia istotnych praw i kompetencji państwa. Zaistniały fakty, które zmuszają do postawienia pytań o możliwość zdrady suwerenności państwowej, zwłaszcza wtedy, kiedy całe śledztwo po katastrofie prowadzone jest przez służby obcego państwa. To była niesłychana kompromitacja władz polskich, która dyskwalifikuje jej reprezentantów z punktu widzenia piastowania najwyższych urzędów w państwie.

Więcej na : http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=my11.txt

Aerolit
Posty:581
Rejestracja:9 stycznia 2008, 08:10

Post autor: Aerolit » 8 maja 2010, 09:39

Intuicja i rozsądek w tej sprawie idą w jednym kierunku i wyraźnie krzyczą że inicjatywa zamachu przynajmniej oficjalnie wyszła od strony polskiej. Przez to Putin ma cały nasz rząd w garści i może szantażować do woli, i uzależniać od siebie ile tylko się da. Sprytny Putin wyczuł dogodny moment, wiedząc, że Polska sama mu się pcha w jego łapy. Skorzystał. W zamierzeniu było pozbycie się obu Kaczyńskich, ale się to nie udało. Teraz cała wściekłość za połowiczne powodzenie zamachu skupi się na Jarosławie. Wyleją hekatomby oszczerstw, odezwą się wszyćkie autoryteta, wykorzystają wszelkie możliwości, aby nie dopuścić do odrodzenia się Polski.

Musimy więc sami zatroszczyć się o siebie, o Polskę
Polska ma szanse wymsknąć się z tej klamry uściku rosyjskiego, ale koniecznie i bezwzględnie musi odsunać od władzy umoczonych w zamach POlityków PO z Tuskiem i Komorowskim na czele.
Do tego są nam potrzebne zwycięskie wybory, zarówno prezydenckie, jak i parlamentarne.
Co może się stać jeszcze to Bóg jeden wie, ale my nie możemy odpuszczać. To jest nasz los i sami musimy o nim zadecydować. Odważnie i odpowiedzialnie zadecydować. Tak jak czyniliśmy to już niejednokrotnie w naszej przeszłości. Pragnienie wolnej, szlachetnej i podmiotowej Polski jest teraz naszą siłą. Niezniszczalną siłą.

marek8
Posty:128
Rejestracja:6 maja 2010, 19:12
Lokalizacja:Korona

Post autor: marek8 » 8 maja 2010, 15:28

Intuicja i rozsądek w tej sprawie idą w jednym kierunku i wyraźnie krzyczą że inicjatywa zamachu przynajmniej oficjalnie wyszła od strony polskiej. Przez to Putin ma cały nasz rząd w garści i może szantażować do woli, i uzależniać od siebie ile tylko się da.
Nie bardzo rozumiem ten cytat, ale wynika z niego, że polski rząd zaplanował i spowodował wykonanie zamachu na prezydencki samolot a Rosjanie polski rząd w związku z tym szantażują. Czy to aby nie malutka przesada? Czy mamy już na to jakiś dowód i dlaczego zamachowcy jeszcze nie siedzą w więzieniu?

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 8 maja 2010, 16:13

Aerolit,
masz moje poparcie,jak zawsze....:)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 maja 2010, 18:13

marek8 pisze:Nie bardzo rozumiem ten cytat, ale wynika z niego, że polski rząd zaplanował i spowodował wykonanie zamachu na prezydencki samolot a Rosjanie polski rząd w związku z tym szantażują. Czy to aby nie malutka przesada? Czy mamy już na to jakiś dowód i dlaczego zamachowcy jeszcze nie siedzą w więzieniu?
Marek8, poczekaj trochę. Może niedługo ktoś pęknie, i dowiemy się wielu ciekawych szczegółów. Może nawet stanie się to jeszcze przed wyborami. Coś wisi w powietrzu, jeszcze nie wiemy co, ale zaczyna być coraz bardziej gorąco.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 maja 2010, 20:57

Antysowiecki Kaczyński pomylił się tylko raz – kiedy poleciał sowieckim samolotem na sowieckie terytorium , zaufawszy sowieckiej władzy.

Jędruś
Posty:9
Rejestracja:5 maja 2010, 01:43
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jędruś » 8 maja 2010, 20:58


sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 9 maja 2010, 15:52

Coltrane,
w temacie Polska po tragedii
pozwalam sobie przypomniec
ze dzisiaj w Warszawie,o godz 17
pod Pałacem Prezydenckim
zbierają się Polacy,by uczcić pamięć
ofiar tragedii,zapalając znicze
i by wyrazić zaniepokojenie
biernoscią polskich wladz w wyjasnianiu
przyczyn katastrofy
dokładne informacje na niepoprawni.pl
załuję,ze nie bedę z NIMI,ale ta odległosc...
swiece i TAK juz palę od rana....
serd pozdr

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 9 maja 2010, 15:56

Aerolit,
jest na pewnym FORUM :)
przepiękne przemowienie
Jarosława Kaczynskiego
do Rosjan
w DZISIEJSZYM DNIU,
aż marzy
się
by go przenieś na Nasze FORUM

ODPOWIEDZ