Polska po tragedii ....

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 14 kwietnia 2010, 10:01

Gitka pisze:Coltrane! "Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził"
Przede wszystkim nawołuję, abyśmy nie dali się prowokować. Te prowokacje w polskojęzycznych mediach mają to na celu, aby nas podzielić. Oni widzą że ta tragedia nas jednoczy, dlatego robią wszystko aby nas poróżnić. Michniki, Urbany, Hołuby mają to we krwi.

Awatar użytkownika
Gitka

Post autor: Gitka » 14 kwietnia 2010, 10:02

Gitka pisze:Coltrane! "Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził"
Znowu jakiś chochlik i stąd ta powtórka.
Dzisiaj ma zapaść decyzja, że Żałoba Narodowa ma być przedłużona o dwa dni do niedzieli włącznie.
U mnie na balkonie i tak zostałaby flaga z czarnym kirem co najmniej do poniedziałku, ale zostanie chyba dłużej do czasu przywiezienia ostatnich szczątków ludzi z rozbitego samolotu.

sonia

Post autor: sonia » 14 kwietnia 2010, 10:18

Gitka,
u mnie TEZ,pozdr

sonia

Post autor: sonia » 14 kwietnia 2010, 10:23

Coltrane,

POPIERAM,
szczegolnie ze patrzy na NAS
cały SWIAT,swiat przyłacza się do Naszej ZAŁOBY
Wiec GODNE zachowanie w TAKICH chwilach
to NASZ OBOWIĄZEK
tak
przed BOGIEM,-swietość Smierci
jak
i przed Polską.........
zginęło 96 POLAKOW

Wieczny Odpoczynek RACZ IM DAĆ PANIE

nie pozwolmy się się sprowokować,
bierzmy
przykład z NARODU........

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 14 kwietnia 2010, 16:35

Co do pochówku Lecha Kaczyńskiego, to protestuje Wajda, protestuje Nałęcz.
Zapewne tak samo szlag trafia PO, Michnika i innych lewaków.

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 14 kwietnia 2010, 17:20

W okolicznościach tragedii Katynia z przed siedemdziesięciu lat i tego co się wydarzyło
dziesiątego kwietnia dwa tysiące dziesiątego roku sprawiedliwe jest wskazanie pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Godność Rzeczypospolitej szczególnie musi być podkreślona w tak zacnym miejscu. To Majestat Polski został boleśnie uderzony i Majestat Polski musi być w godnym miejscu wywyższony.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 14 kwietnia 2010, 17:35

Słusznie Panie Longinusie, każda Polka i każdy Polak, patriota Ojczyzny, uzna, że jest to jedynie godne miejsce pochówku śp. Prezydenta, a że jego Żona, która zginęła wraz z Nim, towarzysząc mu, w trakcie wykonywania, przez Niego, obowiązków Głowy Państwa, to również, ze wszach miar jest słusznym, że będzie pochowana wraz z Mężem. Głosy "polaków" i wszelkiej maści kanalii, wrogów naszych, podnoszą jazgot, przeciw temu pochówkowi.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 15 kwietnia 2010, 09:56

Wielu zadaje sobie pytanie co będzie dalej z Polską ? PO ma dzisiaj praktycznie pełnię władzy.
Komorowski na mocy Konstytucji przejął obowiązki Prezydenta, i będzie nim ponad dwa miesiące (o ile nie wygra zbliżających się wyborów - mam nadzieję że nie wygra). Przejął te obowiązki godzinę po tragedii ... A dwie godziny później wynosi akta z archiwum w Pałacu Prezydenckim. O co tu chodzi ? Przypomnijmy fakty (za : http://wzzw.wordpress.com/2010/04/14/ma ... dejrzenia/) :
1. W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2008 roku akcją zbrojną zostają przejęte z BBN przez SKW (Służbę Kontrwywiadu podległą Premierowi Tuskowi) akta z Komisji Weryfikacyjnej do spraw WSI. Zostają też zajęte twarde dyski m.in. z komputera Jana Olszewskiego
2. Publikacja Raportu z likwidacji WSI wskazuje na powiązania wielu znanych polityków i funkcjonariuszy państwowych (w tym Bronisława Komorowskiego) z WSI którego funkcjonariusze szkoleni byli w Moskwie w siedzibie GRU.
3. Aneks do Raportu WSI pozostaje w gestii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (pod opieką Władysława Stasiaka lub Aleksandra Szczygło) i czeka na odtajnienie oraz publikację.
4. Sam zarzut dotarcia do części aneksu powoduje rewizję służb podległych Tuskowi u znanych dziennikarzy i urzędników oraz aresztowanie i zniszczenie dziennikarza Sumlińskiego.
5. Wiedzę o agenturze GRU w WSI (a właściwie WSI-GRU) oraz SB wśród polityków i działaczy państwowych posiada także IPN w swoich zbiorach zastrzeżonych, do których dostępu strzeże Janusz Kurtyka – Prezes IPN.
6. W sierpniu 2008 r. podczas ataku Rosji na Gruzję Przezydent RP Lech Kaczyński konsoliduje przywódców państw z Europy Środkowej i razem z nimi, działając w charakterze żywej tarczy wyrusza do stolicy Gruzji. Ten gest pobudza także wpływową opinię międzynarodową (Francja, USA, WB) do działania co razem zmusza Rosję do wycofania swoich wojsk do Osetii. Lech Kaczyński staje się najbardziej znienawidzonym politykiem przez Władze Federacji Rosyjskiej i postrzegany jest jako istniejące zagrożenie dla rosyjskich planów imperialnych.
7. Jest już rok 2010. Kandydatem PO do wyborów prezydenckich zostaje Marszałek Sejmu Bronisława Komorowski. Wygrana jednak nie jest pewna wobec poparcia jakie wciąż ma Lech Kaczyński i możliwości ujawnienia brzydkiej karty zawartej w Aneksie do raportu WSI.
8. Marzec 2010 – Sejm RP głosami PO i Lewicy przegłosowuje ustawę mającą doprowadzić do zmiany Prezesa IPN na popieranego przez PO i Lewicę – czyli partie antylustracyjne. Ustawę blokuje Prezydent RP Lech Kaczyński – zapowiada przekazanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.
9. Marzec 2010 – Obraduje Komisja Sejmowa ds. wyjaśnienia Afery Hazardowej, w której działa Zbigniew Wassermann – śledczy PiS. Komisja pomimo większości z PO zaczyna po woli demaskować aferzystów.
10. W 2011 roku odbędą się wybory parlamentarne. Wygrana PO – partii, która przez 4 lata nie odniosła żadnych sukcesów, nie przeprowadziła żadnych reform oraz zasłynęła Aferą Stoczniową, Aferą Hazardową, Przeciekową, Prywatyzacji Szpitali i uzależnieniem Polski od dostawy gazu z Rosji wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Zwłaszcza w przypadku odtajnienia Aneksu do Raportu WSI przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
11. PO potrzebuje sukcesu i dofinansowania, lecz nie ma na to pieniędzy, gdyż Państwo zostało koszmarnie zadłużone. Na drodze do 8 mld zł. z NBP stoi jego prezes Sławomir Skrzypek.
12. Pomimo jednej rocznicy zagłady polskich oficerów w Katyniu Premier Tusk z PO w reakcji na propozycję Premiera Federacji Rosyjskiej Putina podejmuje w marcu2010 decyzję o rozdzieleniu obchodów w Katyniu na cześć oficjalną z Putinem i Tuskiem (i jego zapleczem z PO) oraz nieoficjalną z Kombatantami i Prezydentem Kaczyńskim (oraz jego zapleczem z Kancelarii Prezydenta, BBN i gośćmi). Premier Tusk nie zabiega u władz rosyjskich o obecność Prezydenta RP na tej samej, oficjalnej uroczystości.
13. Spotkanie Tuska i Putina jest pełne sukcesów i komentowane, jako przełom w stosunkach Polsko-Rosyjskich.
14. 10 kwietnia 2010 na tzw. uroczystości nieoficjalne w Katyniu wylatuje prezydencki Tu-154 i rozbija się w niejasnych okolicznościach pod Smoleńskiem. Giną miedzy innymi; Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Janusz Kurtyka, Sławomir Skrzypek i Zbigniew Wassermann.
15. Godzinę po katastrofie obowiązki Prezydenta RP przejmuje Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski....

W świetle powyższego zadajemy sobie pytanie : jak to możliwe ? Wszyscy którzy stali na przeszkodzie PO, zginęli w wypadku.

PO ma pełnię władzy. Nie wiem jak Wy, ale ja mam obawy co do przyszłości naszej Ojczyzny.

Amid

Post autor: Amid » 15 kwietnia 2010, 14:05

Coltrane pisze: Zapewne tak samo szlag trafia PO, Michnika i innych lewaków.
Nie wiem czy ten pan też protestuje czy go cos trafia czy nie, ale powiedział tak:

Tragedia aż serce boli

Adam Michnik o Lechu Kaczyńskim: Znałem go 30 lat, często różniliśmy się. To był wielki polski patriota. Wszystko co robił robił dla dobra Polski, tak jak on to pojmował.

Michnik: Muszę zrobić rachunek sumienia po śmierci Leszka

- To, co się stało jest czymś tragicznym i dramatycznym, czymś, nad czym wszyscy powinniśmy się zastanowić – mówi redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” i dodaje, że sam ma zamiar przemyśleć wszystko, co napisał o zmarłym Prezydencie.

- Chciałbym, aby mój głos był wiarygodny – zaznacza na wstępie naczelny „Gazety Wyborczej”. W wypowiedzi wideo, zamieszczonej na portalu „Gazety”, przyznaje, że będzie musiał przemyśleć podejście jakie prezentował przez lata w stosunku do Lecha Kaczyńskiego.

- Prezydent Lech Kaczyński był zawsze ostro krytykowany, również przeze mnie. I będę musiał sam sobie zrobić rachunek sumienia czy w moich krytykach nie bywałem niesprawiedliwy czy brutalny – mówi. – Sprawdzę wszystko, co napisałem na temat Leszka Kaczyńskiego – deklaruje.

O zmarłym prezydencie mówi "to był wielki polski patriota i wszystko, co robił – niezależnie jak to inni oceniali, niezależnie jak ja to oceniałem – robił to dla dobra Polski, tak jak on je pojmował". – To był człowiek rozumny, prawy, uczciwy, bardzo życzliwy ludziom – dodaje.

Naczelny "Wyborczej" nie ukrywa, że z powodu tego, że byli "po dwóch stronach politycznej barykady", z sentymentem wspomina czasy wspólnej działalności w opozycji demokratycznej w PRL. – Znałem go w pewnym okresie swojego życia bardzo blisko – mówi Michnik.

Przypomina 30-letnią znajomość z Lechem Kaczyńskim i opowiada o tym, jak przed 1989 rokiem spotykali się czasami w Sopocie na spacerach. – Z tego okresu wspominam Leszka najczulej i najlepiej – mówi. Dziś – jak mówi – „boli go serce”, że nigdy więcej nie pójdą razem na spacer i nie porozmawiają „o tym, co lepszego można zrobić dla Polski”.

http://www.bibula.com/?p=20340

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 15 kwietnia 2010, 14:52

Noo, teraz wszyscy pięknie ładnie piszą o Lechu Kaczyńskim, nawet krokodyle łzy wylewają.
Jeszcze niedawno opluwali go wszyscy, dzisiaj wielu z tych co opluwali, mówią o nim jak najlepiej. Są nawet jego wielkimi przyjaciółmi. Tylko Palikot jakoś ścichnął.

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 15 kwietnia 2010, 16:23

Wielu zadaje sobie pytanie co będzie dalej z Polską ? PO ma dzisiaj praktycznie pełnię władzy.
Komorowski na mocy Konstytucji przejął obowiązki Prezydenta, i będzie nim ponad dwa miesiące (o ile nie wygra zbliżających się wyborów - mam nadzieję że nie wygra). Przejął te obowiązki godzinę po tragedii ... A dwie godziny później wynosi akta z archiwum w Pałacu Prezydenckim. O co tu chodzi ? Przypomnijmy fakty (za : http://wzzw.wordpress.com...e-podejrzenia/) :
1. W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2008 roku akcją zbrojną zostają przejęte z BBN przez SKW (Służbę Kontrwywiadu podległą Premierowi Tuskowi) akta z Komisji Weryfikacyjnej do spraw WSI. Zostają też zajęte twarde dyski m.in. z komputera Jana Olszewskiego
2. Publikacja Raportu z likwidacji WSI wskazuje na powiązania wielu znanych polityków i funkcjonariuszy państwowych (w tym Bronisława Komorowskiego) z WSI którego funkcjonariusze szkoleni byli w Moskwie w siedzibie GRU.
3. Aneks do Raportu WSI pozostaje w gestii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (pod opieką Władysława Stasiaka lub Aleksandra Szczygło) i czeka na odtajnienie oraz publikację.
4. Sam zarzut dotarcia do części aneksu powoduje rewizję służb podległych Tuskowi u znanych dziennikarzy i urzędników oraz aresztowanie i zniszczenie dziennikarza Sumlińskiego.
5. Wiedzę o agenturze GRU w WSI (a właściwie WSI-GRU) oraz SB wśród polityków i działaczy państwowych posiada także IPN w swoich zbiorach zastrzeżonych, do których dostępu strzeże Janusz Kurtyka – Prezes IPN.
6. W sierpniu 2008 r. podczas ataku Rosji na Gruzję Przezydent RP Lech Kaczyński konsoliduje przywódców państw z Europy Środkowej i razem z nimi, działając w charakterze żywej tarczy wyrusza do stolicy Gruzji. Ten gest pobudza także wpływową opinię międzynarodową (Francja, USA, WB) do działania co razem zmusza Rosję do wycofania swoich wojsk do Osetii. Lech Kaczyński staje się najbardziej znienawidzonym politykiem przez Władze Federacji Rosyjskiej i postrzegany jest jako istniejące zagrożenie dla rosyjskich planów imperialnych.
7. Jest już rok 2010. Kandydatem PO do wyborów prezydenckich zostaje Marszałek Sejmu Bronisława Komorowski. Wygrana jednak nie jest pewna wobec poparcia jakie wciąż ma Lech Kaczyński i możliwości ujawnienia brzydkiej karty zawartej w Aneksie do raportu WSI.
8. Marzec 2010 – Sejm RP głosami PO i Lewicy przegłosowuje ustawę mającą doprowadzić do zmiany Prezesa IPN na popieranego przez PO i Lewicę – czyli partie antylustracyjne. Ustawę blokuje Prezydent RP Lech Kaczyński – zapowiada przekazanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.
9. Marzec 2010 – Obraduje Komisja Sejmowa ds. wyjaśnienia Afery Hazardowej, w której działa Zbigniew Wassermann – śledczy PiS. Komisja pomimo większości z PO zaczyna po woli demaskować aferzystów.
10. W 2011 roku odbędą się wybory parlamentarne. Wygrana PO – partii, która przez 4 lata nie odniosła żadnych sukcesów, nie przeprowadziła żadnych reform oraz zasłynęła Aferą Stoczniową, Aferą Hazardową, Przeciekową, Prywatyzacji Szpitali i uzależnieniem Polski od dostawy gazu z Rosji wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Zwłaszcza w przypadku odtajnienia Aneksu do Raportu WSI przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
11. PO potrzebuje sukcesu i dofinansowania, lecz nie ma na to pieniędzy, gdyż Państwo zostało koszmarnie zadłużone. Na drodze do 8 mld zł. z NBP stoi jego prezes Sławomir Skrzypek.
12. Pomimo jednej rocznicy zagłady polskich oficerów w Katyniu Premier Tusk z PO w reakcji na propozycję Premiera Federacji Rosyjskiej Putina podejmuje w marcu2010 decyzję o rozdzieleniu obchodów w Katyniu na cześć oficjalną z Putinem i Tuskiem (i jego zapleczem z PO) oraz nieoficjalną z Kombatantami i Prezydentem Kaczyńskim (oraz jego zapleczem z Kancelarii Prezydenta, BBN i gośćmi). Premier Tusk nie zabiega u władz rosyjskich o obecność Prezydenta RP na tej samej, oficjalnej uroczystości.
13. Spotkanie Tuska i Putina jest pełne sukcesów i komentowane, jako przełom w stosunkach Polsko-Rosyjskich.
14. 10 kwietnia 2010 na tzw. uroczystości nieoficjalne w Katyniu wylatuje prezydencki Tu-154 i rozbija się w niejasnych okolicznościach pod Smoleńskiem. Giną miedzy innymi; Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Janusz Kurtyka, Sławomir Skrzypek i Zbigniew Wassermann.
15. Godzinę po katastrofie obowiązki Prezydenta RP przejmuje Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski....

W świetle powyższego zadajemy sobie pytanie : jak to możliwe ? Wszyscy którzy stali na przeszkodzie PO, zginęli w wypadku.

PO ma pełnię władzy. Nie wiem jak Wy, ale ja mam obawy co do przyszłości naszej Ojczyzny.
Bardzo ciekawą analizę wykonałeś Colt. I dobrze, że "głośno myślisz" bo w tym co napisałeś jest wiele prawdy do przemyślenia. Straty dla Polski są ogromne mimo to należy przejść szybko do działania. Wybory najprawdopodobnie odbędą się dwudziestego czerwca a to jest bardzo mało czasu dla opozycji między innymi i dla PiS.Trzeba się spieszyć by stanąć naprzeciw PO mającej doskonałą pozycję.Ja stawiam na to iż "platforma" się posypie i zatonie.
Jest to dla mnie partia, która wyrządziła najwięcej szkody Polsce od zakończeia drugiej wojny światowej. Są to szkody gospodarcze i polityczne za którymi idzie też cień tragicznej katastrofy samolotowej w której zginął Prezydent z przedstawicielami polskiej elity gospodarczej, politycznej i wojskowej.

Awatar użytkownika
Coltrane

Michalkiewicz o katastrofie w Smoleńsku

Post autor: Coltrane » 16 kwietnia 2010, 11:43

sonia

Swietne pioro,celna wypowiedz

Post autor: sonia » 16 kwietnia 2010, 13:07

nic dodać,nic ująć

sonia

Post autor: sonia » 16 kwietnia 2010, 13:14

czy mam obawy co do dalszych losow
POLSKI...?
nie
bo ufam Bogu........i ludzkiemu rozsądkowi
Jedni odeszli,lecz,CI co pozotali
mają ZADANIE do wykonania
TAK było, TAK jest
i TAK bedzie
a ze nie zawsze wygrywa UCZCIWOSC,troska
o KRAJ..........
i TAK już bywało...
a przeciez
istniejemy.......!
Wiem,ze jest kazdemu ciężko,
wiem
bo ja tez cierpię,
ale nie zapominajmy,ze cierpią
jeszcze bardziej
Dzieci,żony,matki,mężowie,siostry,bracia
IM jest jeszcze trudniej.........

sonia

Post autor: sonia » 16 kwietnia 2010, 13:19

Polska po tragedii
myslę ze na dzisiaj POLACY,zdają EGZAMIN z dojrzałości,
setki tysiecy ludzi
idzie pokłonic się Prezydentowi
i Ofiarom
"ostatniego lotu prezydenckiego
samolotu"
nikt IM tego nie kazał,nikt nie wystawia
za TO laurek
A oni...idą,idą
a w tle ....niedokończona pieśn malego rycerza........

ODPOWIEDZ