Czy Polska będzie istnieć?

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Kenobi

Post autor: Kenobi » 5 maja 2010, 16:40

W moim miasteczku bezrobocie aż piszczy, praca jest tylko w sezonie, a zimą się bieduje.Miasto zadłużone i grozi katastrofą, zresztą jak w całej tuskolandji.
W moim władze miasta i gminy otworzyły się na krajowych i zagranicznych inwestorów, którzy mając zielone światło dla rozwoju swoich firm dają zatrudnienie.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 16:59

Kenobi pisze:
W moim miasteczku bezrobocie aż piszczy, praca jest tylko w sezonie, a zimą się bieduje.Miasto zadłużone i grozi katastrofą, zresztą jak w całej tuskolandji.
W moim władze miasta i gminy otworzyły się na krajowych i zagranicznych inwestorów, którzy mając zielone światło dla rozwoju swoich firm dają zatrudnienie.
Towarzyszu Kenobi, aż mdli od tych tekstów. A czemuż to do jansej ciasnej obcy mają dawać Polakom pracę w ich własnym kraju ??? Rzygać się chce jak się słyszy coś takiego.
Nawet bogactwa naturalne obcym oddają. To my Polacy powinniśmy być panami we własnym kraju.

To co teraz napisałeś czerwony towarzyszu, to wygląda tak, jakbyśmy byli parobkami we własnym kraju. To jakieś kpiny towarzyszu o tysiącu nicków.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 5 maja 2010, 17:28

Nie rozumiem celu używania przez pana argumentum ad personam. Proszę tego nie czynić.

Napływ zagranicznych inwestycji, a co za tym idzie kapitału, jest jak najbardziej wskazany. Jesteśmy beneficjentami środków unijnych, lecz korzyści płynące z tego tytuły hamuje administracja. Jeden samorząd będzie potrafił wykorzystać całkowicie nadarzającą się okazję, inny zaś pozwoli jej uciec. Uważam, że wina leży po stronie procedur, które powinny być o wiele bardziej przejrzyste. Niestety taki stan rzeczy to już nasza, Polaków wina :-/ .

Syriusz

Post autor: Syriusz » 5 maja 2010, 17:31

Towarzyszu Kenobi zielone światło dla miejscowych, to musi być jakiś wirtualny Kraj.W naszej Tuskolandji czegoś takiego nie ma. To do specjalisty trzeba pół roku czekać, a wielu jest takich ze nie doczeka, a niestać go na prywatne leczenie bo nie ma pracy.

Kenobi

Post autor: Kenobi » 5 maja 2010, 17:41

Towarzyszu Kenobi, aż mdli od tych tekstów. A czemuż to do jansej ciasnej obcy mają dawać Polakom pracę w ich własnym kraju ??? Rzygać się chce jak się słyszy coś takiego.
Przykro mi, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, że żyjesz w kraju, w którym jest tylko wschodnia granica, będąca granicą Unii Europejskiej, nie ma granic dla przepływu kapitału, towarów i osób. Niedługo nie będzie waluty „złoty” tylko euro. Mamy ograniczoną częściowo suwerenność i wyższość prawa unijnego nad krajowym. Staramy się o wprowadzenie do wojskowych baz obcych wojsk. Tego kilka lat temu chciała większość obywateli Rzeczypospolitej. Możesz rzygać dowoli, ale to nie moja wina. I nie miej pretensji do mnie, że Ci o tym przypominam. Myślałem, że wiesz w jakim kraju żyjesz, ale z Twoich tekstów wynika, że nie bardzo.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 5 maja 2010, 17:51

Wiesz Coltrane!,
pan Kenobi ma chyba rację.Po co utrzymywać Polaką armię - posożytów jednych, skoromożna sprywatyzować i sprzedać tereny powojskowe bundeswerze i ona niech nas pilnuje - a co.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 18:41

Kenobi pisze: Przykro mi, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, że żyjesz w kraju, w którym jest tylko wschodnia granica, będąca granicą Unii Europejskiej, nie ma granic dla przepływu kapitału, towarów i osób. Niedługo nie będzie waluty „złoty” tylko euro. Mamy ograniczoną częściowo suwerenność i wyższość prawa unijnego nad krajowym. Staramy się o wprowadzenie do wojskowych baz obcych wojsk. Tego kilka lat temu chciała większość obywateli Rzeczypospolitej. Możesz rzygać dowoli, ale to nie moja wina. I nie miej pretensji do mnie, że Ci o tym przypominam. Myślałem, że wiesz w jakim kraju żyjesz, ale z Twoich tekstów wynika, że nie bardzo.
No proszę, proszę. Tekst jak strzelił typowy dla antypolaka. Powiem wprost, przez takie kanalie jak tow. Kenobi Polska po prostu przestanie istnieć ! To tacy jak Kenobi przyczynili się do tego że Polska z dnia na dzień traci suwerenność. I niech mi tu ten cffaniak nie zasłania się tym że "większość wybrała" - to jest podłe takie gadanie. On sam głosował za Unią (pewne jak 2+2=4). A teraz zwala na większość i "Demokratyczne wybory". Takich trzeba nazwać po imieniu : to są zwyczajne kanalie !

ZoLdoN, dziwisz się że mnie mdli od tych wypocin tow. Kenobiego ??

To tylu Polaków oddało życie za wolną POLSKĘ !! Tylu zapłaciło własną krwią, aby Polska Polską była. A ten kanalia będzie mi tu o antychrześcijańskim tworze zwanym Unią Socjalistycznych Republik Europejskich. Tfu - pluję na takich antypolaków.

Polska nigdy nie będzie wolna i niepodległa, dopóki takie gnidy w Polsce się panoszą.

Dość tego !!! Oby jak najmniej takich pajaców było w Polsce !

Tacy jak Kenobi to zdrajcy, judasze, sprzedawczyki !

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 18:44

Kenobi pisze: Niedługo nie będzie waluty „złoty” tylko euro.
Jeszcze euro tej kanalii się zachciewa. Grecja przez te euro doprowadziła się do ruiny. A ten judasz tego samego Polsce życzy !

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 19:02

Musimy zrobić wszystko aby to euro nie weszło do Polski ! Inaczej czeka nas to samo co w Grecji.
Pierwszy krok : to odsunąć od władzy PO. A więc najpierw wygrać wybory Prezydenckie, potem samorządowe, a na końcu parlamentarne. Musimy pokazać PO gdzie jest jej miejsce. Znajdzie się tam też miejsce dla takich jak Kenobi.

Nie wolno nam dopuścić do tego aby euro weszło.
Nie wolno też pozwolić na to aby bogactwa naturalne stały się własnością obcych. To są nasze bogactwa, tylko my Polacy możemy i powinniśmy być właścicielami tych bogactw !
Polska mogłaby być bogatym krajem w Europie. Mogłaby być drugą Norwegią.

A tacy jak Kenobi najwyraźniej nie chcą silnej i wolnej Polski. Tacy jak on wpychają nas w objęcia obcych, Mamy być ich pachołkami.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 5 maja 2010, 19:28

Dziwię się jedynie, że używa pan tak obelżywego języka w stosunku do innych użytkowników :-/ . Zasady netykiety i dobrego zachowania obowiązują nas wszystkich.

Euro z całą pewnością zastąpi naszą walutę, bez względu na nasze poparcie czy dezaprobatę. My, a szczególnie przedsiębiorcy, możemy tylko kalkulować, jak na tym zyskać i wykorzystać wszelkie korzyści płynące z wejścia do strefy euro.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 19:47

ZoLdoN pisze: Euro z całą pewnością zastąpi naszą walutę, bez względu na nasze poparcie czy dezaprobatę. My, a szczególnie przedsiębiorcy, możemy tylko kalkulować, jak na tym zyskać i wykorzystać wszelkie korzyści płynące z wejścia do strefy euro.
Ręce mi opadają. Następny mądrala.

Czy my naprawdę żyjemy w normalnym kraju ?

Czy przykład Słowacji, Grecji i innych państw to za mało ?? Ludzie, nie róbcie jaj.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 5 maja 2010, 19:56

Jestem realistą, nie zatrzymamy procesu integracji europejskiej, choćbyśmy się z nim nie zgadzali. Polski rząd działając zgodnie z wolą narodu (przypominam referendum w sprawie wstąpienia do UE, w którym 77,45% obywateli opowiedziało się "za") realizuje obrany kierunek zmian. Nie mówię tu tylko o obecnych władzach, lecz i poprzednich.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 20:12

ZoLdoN pisze:Jestem realistą, nie zatrzymamy procesu integracji europejskiej, choćbyśmy się z nim nie zgadzali. Polski rząd działając zgodnie z wolą narodu (przypominam referendum w sprawie wstąpienia do UE, w którym 77,45% obywateli opowiedziało się "za") realizuje obrany kierunek zmian. Nie mówię tu tylko o obecnych władzach, lecz i poprzednich.
Poważnie mówisz ??? No to nie wiesz co trzeba zrobić ? Trzeba obalić rząd który działa na szkodę Polski !

Przecież to takie proste.

ZoLdoN

Post autor: ZoLdoN » 5 maja 2010, 20:14

Następny będzie kontynuował tą samą politykę względem UE....

No, chyba że do władzy doszłaby skrajna partia pokroju UPR czy WiP.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 5 maja 2010, 20:18

ZoLdoN pisze:Następny będzie kontynuował tą samą politykę względem UE....

No, chyba że do władzy doszłaby skrajna partia pokroju UPR czy WiP.
Czemu zaraz skrajna ? Polską powinni rządzić Polacy, i tyla w temacie.

Na razie musimy wygrać wybory prezydenckie. Wygrana ta ma polegać (jeszcze raz Ci wyjaśnię) na niedopuszczeniu Khomorowskiego, na zablokowaniu go w wyścigu do fotela prezydenckiego. I w sumie nie ma znaczenia kto wygra, aby nie Khomorowski, Olechowski czy Napieralski. A ponieważ największe szanse ma Kaczyński, to pozostaje nam jego popierać. I dobrze by było aby wygrał w I turze, bo w drugiej będzie o wiele trudniej.

ODPOWIEDZ