wolność słowa

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 14 maja 2010, 18:33

Słyszałam, że u Was niektórzy są tak przywiązani do moheru, że noszą moherowe stringi:)
O nie, nie moheru szkoda-- z drutu kolczastego... Moherem możesz sobie wypchać biustonosz i od razu zrobi Ci się cieplej na duszy.

Amid

Post autor: Amid » 14 maja 2010, 19:51

Tak czytam tę "dyskusję" i... przyszła mi na myśl wypowiedź nowego Prymasa Polski, którą przed chwilą przeczytałam;

"Abp Kowalczyk zaapelował do mediów i polityków, by nie wracali do języka sprzed katastrofy pod Smoleńskiem. – Nie dopuszczajmy do tego, by w Polsce wrócił taki poziom debaty, jaki mieliśmy jeszcze kilka tygodni temu. To poniżej poziomu przedszkola – mówił."

Fora też są jakąś formą mediów, przekazu informacji, wiadomości i dyskusji.

Lady_Makbet

Post autor: Lady_Makbet » 14 maja 2010, 21:48

Powiedz swoim bondarykom "matylda1001" niech nie mącą i nie blokują internetu
Nie blokują internetu hehehe wiesz wogóle co to jest Internet? Bo mi sie wydaje żenie da się go zablokować postami na forum. Pewnie ikonkę IE też nazywasz Internet :-D .

Aha i to nie my mącimy tylko prawdę próbujemy wam przekazać. No coż ale wyszczekany pan Coltrone zawsze na wszystko ma odpowiedź już pomijam że jedna głupszą od drugiej ale niech mu będzie że ma racje-nie ma sensu się z nim kłócić. Ahhhh kiedy przebudzicie się z ciemnoty RM.
Przecież nikt wam nie broni być gorliwymi katolikami. Ale oprucz bycia katolikiem trzeba też umieć słuchać i wychwytywać propagandę taką jak szerzy o.Ryczyk na falach radia. Dziwne że szanowny dyrektor nigdy nie chciał udzielić nawet krótkiego wywiadu czy przyjść do jakiegoś programu dla choćby TVP że już nie wspomnę o TVN i Polsat. Mógłby się podzielić poglądami i prawdą z całym narodem. Może myśli tym razem słusznie że nikt by Itak w tą ciemnotę nie uwierzył.

Komorowski -fan

Post autor: Komorowski -fan » 14 maja 2010, 22:06

A ja myślałem że tu prawde mówią wolne media :/

sylq1972

Post autor: sylq1972 » 16 maja 2010, 09:16

Longinus pisze:Beszczelni podżegacze doprowadziliście do tragedii "drugiego Katynia".Tusk winien ponieść najwyższą karę za to. Głupa tylko gra jak wasi czerwoni kumple, którzy mordowali prawdziwą opozycję, księży i wielu wybitnych Polaków.
Szanowny panie Longinusie. Wyrażam nadzieję, że ten mądry inaczej komentarz nie był jednak pisany na rzeźwo, gdyż byłby wtedy bardzo złą cenzurką dla Pana poziomu intelektualnego. Jednakowoż, gdyby był pisany na trzeźwo, mam pewną sugestię: nie należy leków psychotropowych zażywać poza kontrolą lekarza oraz w ilościach przekraczających dawkę maksymalną.
Zapewne nie zadał Pan sobie trudu przeczytania, co szanowny pan napisał w stanie obniżonego poziomu kontroli lub odmiennego stanu świadomości. Ale jeśli nawet tak się stało, należy sprostować własne wynurzenia, to nie wstyd.
Biorę oczywiście również pod uwagę przypadek, że to, co Pan tu napisał to rzeczywiste Pana myśli i przekonania pochodzące z posiadanych danych, do których ja nie mam dostępu. W takim jednak razie ma Pan obowiązek powiadomienia odpowiednich służ, takich jak prokuratura lub policja o zaistniałym przestępstwie. Niepowiadomienie w przypadku wiedzy o popełnionym przestępstwie podlega karze.
Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi.
Heinrich Heine (1797 - 1856)

Syriusz

Post autor: Syriusz » 16 maja 2010, 10:09

Szanowny panie,
wypisuje pan brednie. Gdybym miał powiadamiac o tym co widziałem i wiem o oszustach z PO to bym czasu nie miał dla siebie.Widzę, że nic panu nie wiadomo na temat ludzi " nietykalnych" i na takich możesz sobie czlowieku powiadamiac, tylko uważaj bo zrobią z ciebie winnego.
Kto nie posiada we krwi kapowania i donosicielstwa, ten brzydzi się takimi metodami.

Widzę, że Pan Longinus9 trafił w pana sumienie i teraz boli.

kase11

Post autor: kase11 » 16 maja 2010, 11:22

Szanowny panie,
wypisuje pan brednie. Gdybym miał powiadamiac o tym co widziałem i wiem o oszustach z PO to bym czasu nie miał dla siebie.
I taki z pana patriota że swoje przyjemności(czas dla siebie) przekłada pan ponad dobra ojczyzny. :-D

sylq1972

Post autor: sylq1972 » 16 maja 2010, 13:44

Kto nie posiada we krwi kapowania i donosicielstwa, ten brzydzi się takimi metodami
Odczuwam ślady po PRL. Należy rozróżnić pomiędzy donosem a informacją o popełnionym przestępstwie. To taka różnica jak pomiędzy demokracją ludową a demokracją. Przykład: jeśli widzę, że ktoś zabił człowieka, to dzwonię pod 112 i nie jest to donos a informacja o zaistniałym morderstwie, którego byłem światkiem. Trzeba być bardzo zadufanym w swojej wiedzy na temat świata, aby tego nie chcieć rozróżnić.
Wracając do powyższego cytatu. Rozumiem, że widząc wypadek samochodowy i uciekającego sprawcę nie zadzwoni Pan na policję, gdyż będzie Pan miał wyrzuty sumienia z powodu złożenia donosu? To chore. Nie mówiąc o tym, że jest to działanie sprzeczne z pojęciem członka społeczeństwa obywatelskiego. A teraz dygresja: skoro pan Longinus ma wiedzę na temat prawdopodobnego zamachu stanu i zna jakiekolwiek szczegóły na ten temat, to jest obowiązany pod karą więzienia poinformować o tym odpowiednie organa. A to ze względu na fakt, że taka zbrodnia, a zamach stanu i zabicie głowy państwa jest zbrodnią, podlega ściganiu z urzędu a nie na wniosek. Zatajenie informacji o takich faktach jest przestępstwem. Proponuję dać panu Longinusowi tydzień na złożenie zawiadomienia i poinformowaniu nas o tym fakcie na tym forum. Jeśli takiej informacji nie będzie, każdy z nas to czytających jest na równi z innymi zobowiązany do poinformowania organów ścigania o 2 faktach:
- prawdopodobnym zamachu na głowę państwa,
- niepoinformowaniu o tym fakcie odpowiednich organów przez osobę, która takie prawdopodobne informacje posiada, ale je ukrywa - tu zachodzić może jeszcze podejrzenie o współudziale, właśnie ze względu na niepowiadomienie.
Więc czekamy do 23 maja na informację, że pan Longinus złożył doniesienie o prawdopodobnym zamachu stanu i wskazaniu prawdopodobnego sprawcy czy to bezpośredniego, czy też przy współudziale lub sprawstwie kierowniczym. I proszę pana Longinusa o przedstawienie tu numeru zgłoszenia.
A jeśli okaże się, że informacje kolportowane przez pana Longinusa nie są prawdziwe, może skończyć się to sprawą o zniesławienie i pomówienie oszczercze urzędnika państwowego w randze szefa rządu.
Dziękuję.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 16 maja 2010, 15:53

A teraz odpowiedż na dygresję. Zaręczam panu że jeżeli takową wiedzę posiada Longinus9 to z pewnością podzieli się nią ze mną. Dzisiaj żyjemy w Tuskolandji i strach o własne zycie nie pozwala na dzielenie sie taką wiedzą z kimkolwiek. A kto w tym kraju może zagwarantowac bespieczeństwo?.

jeżeli chcesz pan życ w bezpiecznym kraju to głosuj na Jarosława Kaczyńskiego, tak jak ja będę to czynił.

sylq1972

Post autor: sylq1972 » 16 maja 2010, 16:44

W kwestii polityki - żaden polityk nie zasługuje na zaufanie. Polityką rządziła już ponad 2 tysiące lat obłuda i tak jest obecnie i będzie nawet za kolejne 2 tysiące lat. Demokracja polega więc nie na tym, że wybiera się czystych, ale ma się prawo do kontrolowania rąk ubrudzonych, i to praktycznie zawsze tym samym gnojem. Mam prawo, jako obywatel państwa prawa, mieć obiekcje co do uczciwości polityków i prawo do ich krytykowania. Co niniejszym czynię.

Wracając do tematu "wiedzy posiadanej w temacie mordu". W praktyce każdy użytkownik tego forum ma możliwość wskazania wszystkich "posiadających wiedzę", a nie wykorzystujących jej do rozpoczęcia czynności śledczych, jako wspólników osobników przez nich krytych. Wg. paragrafu, cytuję z pamięci "kto posiadając informacje o działaniach przestępczych nie powiadamia o tym fakcie odpowiednich organów" itd.
Co do "tuskolandii i strachu o własne życie" to jest to paranoja na poziomie zakładów zamkniętych, gdzie klamki wydają tylko po wylegitymowaniu się. Przypominam, że afery z odłączaniem sieci komórkowych we wskazanych rejonach miasta było domeną poprzedniego "nierządu" a nie obecnego, również "nierządu". Zresztą jest to paranoja na pokaz i w pełni teatralna. Gdyby na prawdę bał się Pan "tusko-agentów" ani by pan pisnął o tym fakcie. A Pan upowszechnia i kolportuje swój strach i jego źródło i nic Panu się z tego powodu złego nie dzieje! To bezpośredni dowód na paranoiczne źródło tych "strachów".

P.S. Ma Pan pełne prawo głosować na kogokolwiek, jeśli tylko znajduje się na liście wyborczej. Ma Pan również niezbywalne prawo niegłosowania, choć moim zdaniem to jest spychanie odpowiedzialności za własny kraj na innych. Ja nie będę namawiał do głosowania na jakiegokolwiek kandydata. I tak żaden nie jest wart oddania mu władzy bez reszty. Na szczęście fotel prezydenta to prawie wyłącznie funkcja reprezentacyjna.

P.S.2 Metoda chowania głowy w piasek, jaką Pan preferuje, jest zawsze na rękę wszystkim politycznym oprawcom. Jeśli Pan na prawdę wierzy w "tusko-cośtam", to powinien Pan zrobić wszystko, aby ten stan zmienić, a nie dbać o, cytuję czas dla siebie. Takie zachowanie jest najgorszym rozwiązaniem ze wszystkich, jakie tylko można sobie wyobrazić. Nigdy nie zwalczono żadnego tyrana, a rozumiem, że imć Donalda traktuje Pan jako tyrana, milczeniem i stwierdzeniami w stylu "jakoś to będzie, byle być cicho". Rację miał kase11, że żaden z Pana patriota! Raczej pasuje sformułowanie: samolub lub tchórz. Gdyż brak Panu odwagi cywilnej oraz nie ceni Pan dobra ogółu przedkładając nad nie własną wygodę.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 16 maja 2010, 19:55

Komorowski zwątpił w swoją prezydenturę.

fot. kuzmiuk.com.plSztab wyborczy Komorowskiego po ewidentnym falstarcie z podpisami (udało się zebrać pod jego kandydaturą tylko 700 tysięcy podczas gdy pod kandydaturą Kaczyńskiego aż 1 milion 700 tysięcy) zapowiada wyjątkową aktywność kandydata, natomiast zachowania, a zwłaszcza decyzje samego Komorowskiego pokazują, że zwątpił on już w wygranie tych wyborów.

Świadczy o tym pośpiech Marszałka pełniącego funkcję Prezydenta RP w obsadzaniu stanowisk, które w wyniku smoleńskiej katastrofy jak to się prawniczo nazywa zostały opróżnione. Natychmiast po katastrofie było to powołanie pełniącego obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta Jacka Michałowskiego choć w Kancelarii pozostało 3 ministrów z których każdy mógł przez najbliższe 2 miesiące odpowiedzialnie nią pokierować.

Równie szybko został powołany na pełniącego obowiązki szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej choć i w tej instytucji pozostał dotychczasowy zastępca szefa ,który mógł bez problemów nią pokierować do najbliższych wyborów. Ta decyzja personalna miała jeszcze i podtekst związany z „zaopiekowaniem się” II częścią raportu z likwidacji WSI,którym jak donosiły wcześniej media Marszałek Komorowski był szczególnie zainteresowany.
Marszałek podjął również działania związane z powołaniem szefa Instytutu Pamięci Narodowej według nowej kontrowersyjnej ustawy. W tym celu podpisał jej projekt, a na spotkaniu z Kolegium Instytutu starał się wymusić wycofanie się tego gremium z ogłoszonego konkursu na szefa tejinstytucji zarządzonego jeszcze na podstawie poprzedniej ustawy o IPN.

Powołał również szefa Sztabu Generalnego choć wojsko jak żadna inna instytucja jest przygotowane do tego aby w sytuacji śmierci dowódcy jego obowiązki natychmiast przejmował jego zastępca. W tym celu nawet pośpiesznie zmieniono ustawę,podwyższając wiek emerytalny dowódców aby nowe stanowisko mógł objąć 62 letni generał.

Powołany został również nowy sekretarz Rady Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa (zresztą znany i niekontrowersyjny historyk) ale także i ta instytucja mogłaby prawdopodobnie funkcjonować bez tej nominacji.

Kiedy wydawało się już, że ten worek z nominacjami się wyczerpał Marszałek Komorowski zapowiedział nową falę powołań. W poniedziałek na godzinę 15,00 zaprosił szefów partii politycznych aby skonsultować powołanie nowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie RP. Specyficzne to konsultacje bo już o godzinie 17,00 RBN ma zacząć obrady w nowym składzie.

Stwierdził również, że rozpoczyna procedurę konsultacji dotyczącą wyboru nowego szefa Narodowego Banku Polskiego, choć obowiązki zmarłego prezesa bezkolizyjnie przejął wiceprezes. Kieruje sprawnie zarówno pracami Zarządu banku jak i pracami Rady Polityki Pieniężnej. Została jeszcze tylko Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Ta wprawdzie nikogo nie straciła w katastrofie ale coroczne sprawozdanie z jej działalności przyjmuje Sejm, Senat i Prezydent.

Jeżeli wszystkie te instytucje sprawozdania nie przyjmą( do tej pory przez 2 lata Sejm i Senat go nie przyjmowały a prezydent przyjmował) to Radę można rozwiązać i powołać nową a w konsekwencji opanować publiczne media. Coraz głośniej i o takich decyzjach mówi się w otoczeniu Marszałka.

Wydaje się,że Marszałek stracił już wiarę,że zostanie Prezydentem RP. Dokonuje więc nominacji jako pełniący obowiązki Prezydenta, nie zwracając już nawet uwagi na zachowanie pozorów w tej sprawie. Często uzasadniając swoje decyzje,cynicznie powołuje się na dobro instytucji ,których szefów wyłania tak pośpiesznie.

Takie właśnie zachowania Marszałka Komorowskiego opisuje w wywiadzie dla Rzeczpospolitej wiceszef klubu parlamentarnego SLD i jednocześnie szef sztabu wyborczego kandydata tej partii na prezydenta poseł Marek Wikiński. Mówi on między innymi tak „ na własne oczy widziałem drugą twarz Komorowskiego, którą pokazał na posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów 10 kwietnia - w dniu tragedii smoleńskiej. Była to twarz człowieka cynicznego i bezwzględnego. Po tym co tam usłyszałem i zobaczyłem nie chcę, żeby został Prezydentem”.

Nie zostanie, już sam w to nie wierzy.

Zbigniew Kużmiuk.

sylq1972

Post autor: sylq1972 » 18 maja 2010, 19:41

Syriusz pisze:żyjemy w Tuskolandji i strach o własne zycie nie pozwala na dzielenie sie taką wiedzą z kimkolwiek
Proszę pana. Pańska niewiarygodna wprost niekonsekwencja sięga zenitu. Z jednej strony przekonuje Pan, że siepacze "donusia" już łomoczą do Pańskich drzwi i wyłamią je natychmiast, jak napisze Pan na forum dyskusyjnym co nieco "prawdy" o nim, a z drugiej wygaduje Pan dyrdymały o przestępczych ponoć machinacjach kumpli "donusia" bez zahamowań i nie boi się Pan tych samych siepaczy? To w takim razie ci domyślni siepacze jednak istnieją czy nie? Bo jestem zagubiony w tym potoku logiki.
Rozumiem, że korzysta Pan z ustawowo przysługującej wolności słowa. Co prawda używa jej Pan identycznie, jak Jerzy Urban, ale ma Pan oczywiście do tego prawo. Nie wolno mi tego prawa ani ograniczać ani krytykować. Ale wolno mi krytykować wszystkich, którzy z niego korzystają, gdyż ja też korzystam z wyżej wzmiankowanej wolności słowa.

P.S. Przypominam, że pan Longinus ma jeszcze 5 dni na przedstawienie nam tu potwierdzenia zgłoszenia popełnienia przestępstwa, o którym tyle trąbił. Ma taki obowiązek wynikający z litery prawa! Przypomnę, że wspominał o dokonaniu zamachu stanu połączonym z wielokrotnym morderstwem.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 18 maja 2010, 20:05

sylq1972 pisze: P.S. Przypominam, że pan Longinus ma jeszcze 5 dni na przedstawienie nam tu potwierdzenia zgłoszenia popełnienia przestępstwa, o którym tyle trąbił. Ma taki obowiązek wynikający z litery prawa! Przypomnę, że wspominał o dokonaniu zamachu stanu połączonym z wielokrotnym morderstwem.
Ja może dam taki oto przykład. Marek Papała. Wszyscy wiemy że został zastrzelony przed domem, gdy wysiadał z samochodu, że sprawca oddał strzał w głowę z pistoletu z tłumikiem.
Wiemy że został zamordowany, ale nie wiemy kto to zrobił. Do dzisiaj nie odnaleziono zabójcy.

Inny przykład. ks. Jerzy Popiełuszko. Wiemy tylko tyle że bezpośrednimi mordercami byli Leszek Pękala i por. Waldemar Chmielewski, a całą akcją kierował Grzegorz Piotrowski. Nie wiemy natomiast kto wydał nakaz zamordowania. I zapewne nigdy się nie dowiemy.

Trzeci przykład, bardziej odległy w czasie. Generał Władysław Sikorski. Wiemy że upozorowano wypadek, a w rzeczywistości Sikorski został wcześniej zamordowany.
Też nie wiemy kto, i zapewne nigdy się nie dowiemy.

A Ty sylq1972 chcesz abyśmy wskazali Ci zamachowca, który doprowadził do katastrofy lotniczej samolotu Prezydenckiego, którym leciało 96 Polaków, z Prezydentem na czele !
Chcesz abyśmy więc zgłosili popełnienie przestępstwa ?? Heh ... Trzeba być perfidną kanalią, aby taki pomysł podsuwać. Wiemy jakie są Sądy w Polsce i komu służą. Zwykły szary obywatel nie ma szans w procesie np. z herr Thuskiem czy Khomorowskim. Nie rób więc tu z kogoś idioty. Okey ?

Wszelkie znaki na niebie mówią że nie był zwyczajny wypadek, że ktoś do tej katastrofy doprowadził. Był to sabotaż. Miejmy nadzieję że w końcu dowiemy się kto stoi za tą straszną zbrodnią. Że sprawiedliwość w końcu zatriumfuje.

Za zbrodnią mógł stać np. Putin. Tylko że on pociągał za sznurki, wydawał dyrektywy, ale zamachu dokonali ci co mu podlegają. Sowieci to potrafią nawet zabić tych co zabijali, aby ... nie było świadków. Dobry świadek to martwy świadek.

Za zbrodnią mógł też stać Thusk czy Khomorowski. Tyle że nie oni byli bezpośrednimi sprawcami. Aby dojść do kłębka, trzeba niestety iść po nitce. A jak nitka po drodze się urwie ? To tracimy ślad.

Zabójcę Sikorskiego też zlikwidowano.

A ci co zamordowali 22 tysiące polskich oficerów w Katyniu, Charkowie, Miednoje ?
Nie wiadomo co z nimi potem się stało. Dobry świadek to martwy świadek.

Nie jest dzisiaj istotne JAK, tylko KTO.

Tyle na temat.

Syriusz

Post autor: Syriusz » 18 maja 2010, 20:08

Szanowny panie, gdyby słyszał pan o synu pana Olewnika, o Papale i wielu innych nie wyjaśnionych przypadkach to może by dotarlo coś do pańskie główki.

kase11

Post autor: kase11 » 18 maja 2010, 23:42

A co nas obchodzi jakiś syn bogacza nie ma ważniejszych spraw do załatwiania. Tym powinna się zajmować prokuratura nikt inny. zajmijmy się lepiej robieniem kasy dla państwa a nie jakimiś pierdołami. Życie jest jak liść dziś jest jutro go nie ma.

ODPOWIEDZ