"Borowiki" w Smoleńsku.

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 16 maja 2010, 05:32

"BOR potwierdza: oficerowie Biura Ochrony Rządu rozpoznali i zabezpieczyli ciało prezydenta tuż po katastrofie Tu-154M na lotnisku w Smoleńsku. Byli na miejscu jako "jedni z pierwszych". Wszystko wskazuje na to, że tylko dzięki determinacji tych mężczyzn ciało Lecha Kaczyńskiego nie zostało wywiezione do Moskwy. - Słyszałem od naszych pracowników, którzy tam byli, że dwóch oficerów BOR stało nad ciałem prezydenta i nie pozwalało go nikomu tknąć - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Andrzej Duda, minister w Kancelarii Prezydenta."

Całość w świątecznym wydaniu ND, łącze: http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=po01.txt

Nerwowe dementi gen. Janickiego, jego odmowa odpowiedzi na pytania dziennikarzy, świadczy dobitnie, że "przypadkowe społeczeństwo" za jaki POkraki uważają NARÓD POLSKI, nie jest godzien poznać prawdy o zamordowaniu Prezydenta i wielu osób piastujących niezmiernie ważne funkcje państwowe.

marek8

Post autor: marek8 » 16 maja 2010, 10:28

Napisałeś Adsenior: "Nerwowe dementi gen. Janickiego, jego odmowa odpowiedzi na pytania dziennikarzy, świadczy dobitnie, że "przypadkowe społeczeństwo" za jaki POkraki uważają NARÓD POLSKI, nie jest godzien poznać prawdy o zamordowaniu Prezydenta i wielu osób piastujących niezmiernie ważne funkcje państwowe."
Nie bardzo kumam, czy to, że gen. Janicki jest nerwowy, to wystarczający dowód na to, że zamordował prezydenta? I czy to już jest pewne? I jaka jest prawda o zamordowaniu prezydenta? Może wyjaśnisz, bo nie załapuje całości.

Damian

wiara musi być poparta rozumem i rozum wiarą...

Post autor: Damian » 16 maja 2010, 10:40

Lady_Makbet pisze:Coltrone wierz sobie w co chcesz aż w koncu pewnego dnia obudzisz się z ręką w nocniku. Mam już dosyć twoich przemądrzałych gadek. Za kogo ty i twoje media się uważacie aby umaralniać innych?

Każdy człowiek musi myśleć,jeśli mu na to rozum pozwala.Ważnym zadaniem tego myślenia jest dążenie do prawdy,co oczywiście może być związane z błędami myślenia.Chodzi mi o czysto ludzki aspekt tego zagadnienia.Jeśli my ludzie uważamy się,za tych,którzy mają patent na wszystko,to jesteśmy w błędzie.Bo czy jesteśmy wszystko wstanie pojąć ,zajmować się uczeniem wszystkich zawodów itp.My nawet nie umiemy pojąć spraw filozofii i nauki do końca,bo przecież ktoś coś wymyśli,ktoś napisze , ktoś powie.Ale najważniejsze są aksjomaty ( Aksjomat (postulat, pewnik; gr. αξιωμα aksíoma – godność, pewność, oczywistość)).Tzn. jeśli dwa plus dwa jest cztery,to na próżno nam to zmieniać,bo i tak dwa plus dwa będzie cztery.A dlaczego,bo jeśli będziemy trwali przy swoim głupim myśleniu,że dwa plus dwa jest np.pięć to możemy komuś wyrządzić krzywdę.I tu właśnie zaczyna się myślenie.Jak ja mam głosić prawdę,by nie uczynić drugiemu człowiekowi krzywdy,lecz mu pomóc w jego dążeniu do poznania prawdy.Ja jak na razie troszeczkę rozumuję filozofii,bo wyciągam wnioski,ze słuchania.Dla mnie zabić dziecko nienarodzone,oznacza nie dać prawa temu co sie poczęło do życia na ziemi.Chodzi oto,że my mamy prawa,a temu istnieniu nie dajemy praw ponieważ myślimy tylko o swojej wygodzie np.że będziemy musieli zająć się chorym człowiekiem,albo wyrokujemy,że lepiej zachować własne życie niż życie dziecka.A czasami takie dziecko przecież jest zdrowe i czym w takim razie kieruje się matka,.Bo się chce powiedzieć,że płód jest chory,albo co innego.Każdy człowiek ma prawo,ale ma także i obowiązki.Tak samo można,by powiedzieć,że ten,który był mądry,a stał się niesprawnym intelektualnie z różnych przyczyn,nie ma prawa istnieć,bo przecież nim się nie ma kto zajmować.A to wszystko prowadzi do zbrodni totalitaryzmu.Mówicie,że to nie ma nic wspólnego z tym co teraz napiszę.W Grecji wybuchają zamieszki,ale nikt nie patrzy,że może zrobić krzywdę drugiemu człowiekowi i nie chodzi mi tutaj,żeby nie protestować,ale chodzi mi o szacunek,dla pracy ludzkiej i oczywiście samego człowieka.Prawda jest dobra,a więc jeśli prawda jest dobra,to i Bóg ,który jest prawdą jest dobry.A kto jest przepełniony dobrocią musi także kochać. A więc jeśli prawda to dobro,a dobro to miłość,jakże my możemy powiedzieć ,że Bóg ,który jest drogą, prawdą i życiem może nauczać nas czegoś złego,ponieważ aksiomaty,wykluczają taką możliwość.Więc jeśli ktoś naucza i tłumaczy Pismo Święte pod wpływem Ducha Świętego,który jest Bogiem, nie może działać na szkodę innego człowieka. (nie będę tłumaczył,że Bóg jest w trzech osobach,ale ma jedna naturę.)To jest niezgłębiona tajemnica,którą poznamy w niebie.A dlaczego to wszystko napisałem,bo my nie możemy uważać się za wielkich filozofów i tych,którzy znają całą prawdę, a ją zna ten,który jest całą prawdą,czyli Bóg.Chodzi mi oto,że jedni są stworzeni do ciężkiej i niebezpiecznej pracy,inni zaś do tłumaczenia pism i wyciągania wniosków z nauki, a jeszcze inni do cierpienia.Jeśli tego nie zrozumiemy będziemy nienawidzić,tych,którzy nie pracują fizycznie tzn.tak jak my i dlatego nie okażemy im szacunku,bo przecież oni się tylko modlą i mają coś do powiedzenia,ale do pracy to im się nie chce.(Nasza praca i nasz język i nasze myślenie,nasza Ojczyzna,nie są nam dane na stałe i jeśli my dziś nie sprawimy,by naszym przyszłym pokoleniom dobrze się żyło w przyszłości,to stracimy czas naszego życia,bo miłość oznacza też troskę i szacunek dla drugiego człowieka.Kochając Boga,nie możemy być egoistyczni i myśleć tylko o swoim dobru). Nie zauważamy jednak, że oni w sobie właściwy sposób wykonują pracę zgodnie,ze swoim powołaniem.Czyli dziennikarz musi dążyć do prawdy w tym co chce przekazać innym,a prawda to nie to co mi się wydaje,lub to co ma zaszkodzić drugiemu człowiekowi,lecz to co ma go upiększać i sprawiać,że zło nazywa złem,a dobro dobrem.I teraz napiszę,jeśli ktoś uważa np.Nasz Dziennik,nie pisze całkowitej prawdy(to jest możliwe,bo przecież świadkowie mogą kłamać,na temat wydarzeń, lub jakiś dziennikarz nawet z gazety nie napisał tak jak mu powiedziano ,czasami wynika to z faktu ,że wypowiadający,lub piszący nie jest wstanie słowem ukazać całej prawdy o danej sytuacji pod wpływem strachu,bądz ułomności ludzkiego myślenia.( Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi)

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 16 maja 2010, 11:36

A ja nie bardzo "kumam" o co chodzi w tym "kumaniu"? Zastanawiam się, czy ten brak poszanowania dla języka ojczystego, dla jego pięknych form, wynika z braków edukacyjnych programów szkolnych, co i rusz zmienianych?; czy też osadzony jest na poglądach różnych wojewódzkich i figurskich, dla których szczytem dowcipu, jest wtykanie naszej flagi narodowej w psie ekskrementy?

marek8

Post autor: marek8 » 16 maja 2010, 18:33

Napisałeś Adsenior: "A ja nie bardzo "kumam" o co chodzi w tym "kumaniu"?"
Już ty Adsenior dobrze kumasz i dobrze wiesz, że bzdety piszesz o zamordowaniu naszego prezydenta po to, żeby zachwiać wiarę w państwo polskie i wystawić go na pośmiewisko, żeby siać zmęt. To taki z ciebie Polak, że lejesz żółć na porządnych ludzi? Wstydziłbyś się. Ale ty walczysz przeciw ojczyźnie, taki nowy patriotyzm. Kumasz?

Syriusz

Post autor: Syriusz » 16 maja 2010, 19:04

Marku8,
przestań się denerwowac na Adseniora i niemusisz tak postepowac jak on.
Najważniejsze abyś był sobą i pamiętał o wyborach.Idz czlowieku i głosuj na najlepszego na Jarosława Kaczyńskiego, ja tylko na niego będę głosował

marek8

Post autor: marek8 » 16 maja 2010, 19:57

OK Syriusz

Damian

Post autor: Damian » 17 maja 2010, 10:27

adsenior pisze:A ja nie bardzo "kumam" o co chodzi w tym "kumaniu"? Zastanawiam się, czy ten brak poszanowania dla języka ojczystego, dla jego pięknych form, wynika z braków edukacyjnych programów szkolnych, co i rusz zmienianych?; czy też osadzony jest na poglądach różnych wojewódzkich i figurskich, dla których szczytem dowcipu, jest wtykanie naszej flagi narodowej w psie ekskrementy?
Przepraszam,że jest to może nie bardzo zrozumiale.Już dawno nie pisałem,aż tak trudnych artykułów.Zdałem maturę pisemną z języka polskiego na czwórkę..Proszę o konstruktywną krytykę,czyli co napisałem zle pod względem stylistyki i innych form języka polskiego .Nie jestem za żadną partią i jestem katolikiem,ale cóż muszę kogoś wybrać i zagłosuję na Marka Jurka.Nie chcę traktowania chrześcijańskiego życia jako moralnego relatywizmu.I dlatego usunąłem całą nielegalną muzykę i filmy,które ściągałem,mam legalnego Windowsa i wszystkie darmowe programy.Nie gram na konsolach,gdy wiem,że są one przerobione,chyba,że kupię oryginalną grę.Walczę oto,żeby zakończyło się ściąganie w szkole i żeby ktoś nie pisał prac magisterskich za kasę itp...

Damian

Post autor: Damian » 17 maja 2010, 11:33

adsenior pisze:A ja nie bardzo "kumam" o co chodzi w tym "kumaniu"? Zastanawiam się, czy ten brak poszanowania dla języka ojczystego, dla jego pięknych form, wynika z braków edukacyjnych programów szkolnych, co i rusz zmienianych?; czy też osadzony jest na poglądach różnych wojewódzkich i figurskich, dla których szczytem dowcipu, jest wtykanie naszej flagi narodowej w psie ekskrementy?

Co chciałem przekazać?

1)Że człowiek w dążeniu do prawdy może się pomylić.Np:gdy sam próbuje tłumaczyć Pismo Święte...Albo urodził się w innej wierze i nie miał dostępu do rzeczywistej prawdy którą jest Bóg.

2.)Nie jesteśmy wstanie nauczyć się wszystkiego.A nawet jeśliby się to nam udało,to bez miłości jesteśmy niczym.Pisząc to miałem na uwadze,że człowiek chciałby być specjalistą we wszystkich dziedzinach,a to jest mało prawdopodobne.Ja sam dyskutuję na temat komputerów,komórek,treści reklamy,polityki,religii i innych,ale nie uważam się za specjalistę w tych dziedzinach.Staram się gotować jak najlepsze obiady dla swojej rodziny,bo wiecie małe obowiązki prowadzą nas czasem do wielkich.I czyniąc małe obowiązki musimy je wykonywać z miłością,by gdy przyjdą duże tak samo traktowali.Czasami zdarza się,że człowiek,który nie miał czasu na naukę jest mądrzejszy w miłowaniu Boga,niż my.

3.)Po co pisałem o aksjomatach,ponieważ myślę,ze mówiąc o prawach człowieka, nie możemy odbierać ich nienarodzonemu dziecku.

4)Chciałem przekazać,że prawda jest dobra dzięki Bogu,ponieważ on jest całą prawdą.
I chciałem przekazać,że po ludzku prawda czasem boli.J czasami ludzie nie mówią tak jakby prawdy,żeby drugi człowiek nie doznał cierpienia.Np: gdy musimy przekazać choremu dziecku,że jego matka go nie kocha.Bo po ludzku chcielibyśmy wszystko wiedzieć i czasem czytamy nawet złe rzeczy,które niby maja nas prowadzić do prawdy.Mam pytanie,czy dążąc do prawdy musimy dowiadywać się ile razy ten człowiek przyjął komunie świętą i jakie popełnił grzechy,które zna jedynie spowiednik?To tak jakby przyjaciel zdradził wszystko,co było poufne miedzy nami...a co było dobre...

5)Napisałem,że każdemu człowiekowi należy się szacunek.Ponieważ jest on obrazem Boga.

6)Czasami musimy zawierzyć Bogu jak małe dziecko.

7).Pisząc o proteście greckim miałem na myśli to,że człowiek nie może protestować zabierając życie innym.

8)Pisząc,że każdy człowiek wykonując swoje zadanie na ziemi zgodnie z wolą Bożą,nie może być ośmieszany.Chodzi mi głównie o wyśmiewanie osób cierpiących,lub tych które żyją w zakonach zamkniętych.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 17 maja 2010, 14:47

Ależ z tym wszystkim się zgadam, Panie Damianie, mnie natomiast rażą wyrażenia wypisywane jak również mówione, dalekie od poprawnej polszczyzny, albo niezgodne z kanonem kultury polskiej. Być może wynika to z faktu, że jestem już seniorem, swoje przeżyłem i uważam jeden z filarów spuścizny naszych Ojców i Dziadów, naszą piękną mowę i naszą kulturę stosunków wzajemnych! Nie tak dawno "polacy"/gwoli wyjaśnienia, za "polaków" uważam osoby, tylko z racji mieszkania u nas, mają paszporty polskie, natomiast Polakami nie są/ wyśmiewali się z z formy pan/pani, między dorosłymi Polakami, usiłując wprowadzić formę "wy" i "towarzysz". Obecnie młodzież, i nie tylko, małpując obyczaje Anglosasów, wprowadza wszechobecną formę "ty". Wiem, że dużej części to nie przeszkadza, ale ja oceniam to, że są to osoby, którym nie przeszkadzają również rządy osób z kręgu PO. Ja takie osoby, w ślad za często używane przez Pana Coltrane określenie, uważam za lemingi. Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale wybaczy pan, użyte przez Pana słówko "KUMAM", naprawdę mną wstrząsnęło!

marek8

Post autor: marek8 » 17 maja 2010, 21:33

Chciałem przekazać,że prawda jest dobra dzięki Bogu,ponieważ on jest całą prawdą.
Damian, a jaka jest Twoja definicja prawdy?

kase11

Post autor: kase11 » 17 maja 2010, 23:08

Ależ z tym wszystkim się zgadam, Panie Damianie, mnie natomiast rażą wyrażenia wypisywane jak również mówione, dalekie od poprawnej polszczyzny, albo niezgodne z kanonem kultury polskiej. Być może wynika to z faktu, że jestem już seniorem, swoje przeżyłem i uważam jeden z filarów spuścizny naszych Ojców i Dziadów, naszą piękną mowę i naszą kulturę stosunków wzajemnych! Nie tak dawno "polacy"/gwoli wyjaśnienia, za "polaków" uważam osoby, tylko z racji mieszkania u nas, mają paszporty polskie, natomiast Polakami nie są/ wyśmiewali się z z formy pan/pani, między dorosłymi Polakami, usiłując wprowadzić formę "wy" i "towarzysz". Obecnie młodzież, i nie tylko, małpując obyczaje Anglosasów, wprowadza wszechobecną formę "ty". Wiem, że dużej części to nie przeszkadza, ale ja oceniam to, że są to osoby, którym nie przeszkadzają również rządy osób z kręgu PO. Ja takie osoby, w ślad za często używane przez Pana Coltrane określenie, uważam za lemingi. Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale wybaczy pan, użyte przez Pana słówko "KUMAM", naprawdę mną wstrząsnęło!
Chciałbym kiedyś pana spotkać zresztą pana Coltrane również.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 18 maja 2010, 04:50

Może kiedyś? A tak ps. zdjęcie w moich wpisach, to moja Kochana Wnusia.

Awatar użytkownika
adsenior

Kłamstwo i judzenie gadzinówki wymiotnej!

Post autor: adsenior » 18 maja 2010, 05:04

MSZ zdementowało rewelacje "Gazety Wyborczej"
Rosjanie nas nie ostrzegali
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdementowało informację, że istnieją dokumenty potwierdzające jakoby Rosjanie jeszcze przed obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej ostrzegali stronę polską przed planowanym lądowaniem prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku i proponowali rzekomo lepiej przygotowane lotnisko. Tych doniesień nie potwierdza też Dowództwo Sił Powietrznych.

Całość w dzisiejszym ND łącze: http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=po31.txt

Jakoś nie podniosła się wrzawa innych polskojęzyczych mediów, że gadzinówka wymiotna łże jak pies, stara się judzić, odwracać "kota ogonem" i grać zamachem w Smoleńsku, w którym zamordowano Prezydenta i wiele osób na kluczowych stanowiskach w Polsce! Q swoją drogą, nurtuje mnie pytanie, czy wśród ofiar byli żydzi, czy też tak jak w zamach z 11 września, nacja ta "po prostu nie przyszła do pracy"?

Awatar użytkownika
Coltrane

Re: Kłamstwo i judzenie gadzinówki wymiotnej!

Post autor: Coltrane » 18 maja 2010, 06:36

adsenior pisze: Jakoś nie podniosła się wrzawa innych polskojęzyczych mediów, że gadzinówka wymiotna łże jak pies, stara się judzić, odwracać "kota ogonem" i grać zamachem w Smoleńsku, w którym zamordowano Prezydenta i wiele osób na kluczowych stanowiskach w Polsce! Q swoją drogą, nurtuje mnie pytanie, czy wśród ofiar byli żydzi, czy też tak jak w zamach z 11 września, nacja ta "po prostu nie przyszła do pracy"?
Taa, na Nasz Dziennik tylko napadają, mimo że ten prawdę pisze.
No ale kogo to obchodzi. Wystarczy że Gadzinówka napisze że Nasz Dziennik kłamie, i już tabuny lemingów oburzone głośno wrzeszczą jak opętane że ND skłamał. Tu już mieliśmy takie głosy. Np. Matylda pisała czemu Nasz Dziennik pisze inaczej niż inne gazety. Odpowiedź jest bardzo prosta : bo Nasz Dziennik pisze prawdę, a inne gazety kłamią.

W sianiu zaś kłamstw prym wiedzie Gadzinówka Adama Michnika czyli Aaarona Schechtera, brata stalinowskiego sędziego Stefana Michnika, który skazywał na śmierć polskich patriotów, a teraz żyje sobie w Szwecji jak lord, pobierając wysoką emeryturę.

Tak w ogóle to dziwię się ślepocie lemingów. Dziwię się że nie chcą sobie w końcu uświadomić, kto jest naszym prawdziwym wrogiem. To Aaron Schechter ze swoją Gadzinówką sieje zamęt w umysłach młodych ludzi, nieświadomych tego jaka naprawdę jest prawda.

ODPOWIEDZ