Igranie z chmurami na polskim niebie?

Polityka, gospodarka, ekonomia...
sylq1972

Post autor: sylq1972 » 9 czerwca 2010, 20:18

Problem w tym, że temat "tuskowych kondensatów" jest tak samo silnie umocowany w logice, jak rozważania na temat społecznych problemów u krasnoludków. Można dyskutować, ale nie ma jak sprawdzić, bo nie ma jak badać.

A teraz kwestia agresji - proszę zaprzestać obrażania dyskutantów. Jest Pan tu więcej niż tolerowany, prawdopodobnie wyłącznie z powodu takich a nie innych poglądów - jakiekolwiek by one nie były. To Pana nie upoważnia do takiego traktowania ludzi. Nic nie upoważnia do takiego zachowania.
Coltrane pisze:Jeżeli przyszliście nas tutaj denerwować, to za chwilę zrobię z wami obydwoma porządek, bo widzę że za bardzo się tu panoszycie.
Z tego, co mi wiadomo od administracji, nie ma Pan żadnych prerogatyw do "robienia porządku" i stracił je Pan właśnie z powodu samowolnego ich robienia w przeszłości. Więc bardzo prosiłbym bez wygrażania.
Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi.
Heinrich Heine (1797 - 1856)

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 9 czerwca 2010, 20:19

sylq1972 pisze:Z tego, co mi wiadomo od administracji, nie ma Pan żadnych prerogatyw do "robienia porządku" i stracił je Pan właśnie z powodu samowolnego ich robienia w przeszłości. Więc bardzo prosiłbym bez wygrażania.
OK, chciałeś to masz.

I dziękujemy towarzyszu.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 9 czerwca 2010, 20:23

Przebrała się miarka, głosujemy na Jarka. :->

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 9 czerwca 2010, 20:39

Templar pisze: Zapytam więc wprost: mamy myślec czy też nie mamy
Pzdr.
Myślenie nie boli, ale ty masz z tym problem.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 9 czerwca 2010, 20:48

sylq1972 pisze:]Z tego, co mi wiadomo od administracji, nie ma Pan żadnych prerogatyw do "robienia porządku" i stracił je Pan właśnie z powodu samowolnego ich robienia w przeszłości. Więc bardzo prosiłbym bez wygrażania.
I głośniczek się zaciął?Ależ strata.Masz niekorzystny stosunek mas do Coltrane i na dodatek fałszywe wiadomości.Widzisz jak się myliłeś? Nie tylko w tym zresztą.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Jacek

Post autor: Jacek » 9 czerwca 2010, 22:00

Witam.

Coltrane, to straszne, że niektórzy nie widzą tego co się naprawdę wyprawia w tym kraju. Jestem zdumiony ślepotą zarówno templarka jak i sylq1972. To ma byc przyszłosc NASZEGO NARODU, tacy ludzie będą mogli głosowac? Czarna przyszłosc nas czeka.

ps. chyba jednak trochę przesadziłes, z lemingami trzeba jak z dziecmi, trzeba czasem karac, ale tak niczego się nauczą i wyrosną na jakiegoś Thuska czy KoMOrowskiego.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 9 czerwca 2010, 22:03

Jacek pisze:Witam.

Coltrane, to straszne, że niektórzy nie widzą tego co się naprawdę wyprawia w tym kraju. Jestem zdumiony ślepotą zarówno templarka jak i sylq1972. To ma byc przyszłosc NASZEGO NARODU, tacy ludzie będą mogli głosowac? Czarna przyszłosc nas czeka.

ps. chyba jednak trochę przesadziłes, z lemingami trzeba jak z dziecmi, trzeba czasem karac, ale tak niczego się nauczą i wyrosną na jakiegoś Thuska czy KoMOrowskiego.
A ktoś Ty za jeden ? ;-)

Jacek

Post autor: Jacek » 9 czerwca 2010, 22:08

Coltrane, jestem człowiekiem młodym ,młodym, ale zmartwionym. Widzę co dzieje się w tym kraju, widzę jak Pan i Pana znajomi piszecie jak ocalic ten kraj. Nie chcę się wymądrzac, trzeba szanowac starszych, ale prawda jest taka, że Państwo nic nie zdziałacie sami, musicie trafic do młodych, dopiero niedawno mogę głosowac i widziałem MNÓSTWO osób dalej zaślepionych GW i innymi bzdurami. Musimy to zmienic, inaczej nie chcę myślec co się stanie. Chociażby ten (NIE)rząd PO- to co on wyprawia moim zdaniem przebija nawet Okrągły Stół, pokaz cynizmu wysokiej próby.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 16 czerwca 2010, 13:27

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UWeOvUGK ... n-1r-10-HM[/youtube][/center]

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B4XKU2wR ... re=related[/youtube][/center]

Gienek

Post autor: Gienek » 16 czerwca 2010, 15:23

Analiza pierwszego filmiku:

1. "Normalna smuga kondensacyjna znika zaraz za samolotem. Smuga chemiczna utrzymuje się na niebie nawet kilka godzin"

KŁAMSTWO!.
Długość smugi zależy od wielu czynników. Wilgotność, temperatura, rodzaj silników oraz przede wszystkim wysokość na jakiej znajduje się samolot. Olbrzymi wpływ na również wiatr, który może "rozwiać" smugę, jeżeli wiatru niema- smuga utrzymuje się przez dłuższy czas.Długość smugi nie jest więc żadnym argumentem w teorii chemtrailsów.

2. "Smugi chemiczne rozpraszają się po niebie tworząc nienaturalną mgiełkę"

Prędkość wiatru może rozwiać smugę, czego efektem będzie owa mgiełka. Takie zjawisko obserwowane jest od początków istnienia lotnictwa, co widać na załączonym obrazku.
Obrazek
Ciekawym faktem jest również to, iż na nagrywanym filmiku widać 2 ślady, reszta to cirrusy.

3.Smugi (chemiczne) tworzą figury geometyrczne rozchodzące się po całym niebie"

Autor najwidoczniej nie widział przestrzeni powietrznej nad węzłami komunikacji lotniczej, skoro 2/3 ślady robią na nim takie wrażenie. Poniżej zdjęcie obrazujące niebo nad Lille we Francji. Nie jest ono mojego autorstwa, lecz podobne obrazy widziałem zwiedzając tą miejscowość.
Obrazek

4. "Widoczne skutki opryszków"

Trzeba było jeszcze dorzucić zdjęcie opryszczki u brata i grzybicy stóp u znajomego xD. Tak na poważnie, to w jaki sposób autor łączy uschnięty kawałek liścia ze swoją teorią?. Mam rozumieć, że każdego roku w okolicach października ktoś od miliardów lat spryskuje nas chemikaliami?. Dowody!. Skład chemiczny smug!. Przyczyn uschnięcia liścia mogą być tysiące.

5. "Dlaczego ludzie chorują tak często?"

Odpowiedzi na to pytanie są setki, jeśli nie miliony...

6. "Gołym okiem widać metaliczny osad"

Dlaczego więc autor nie zbadał go oddając do laboratorium?. Podejrzewam, że wtedy oprócz opłaty musiałby się pogodzić z tym, że jego teoria jest kłamliwa.

7. "Amerykański badania wskazują na obecność baru"

Również kłamstwo:). Badania wykazały, iż ilość baru jest w normach:). Filmik (drugi) obrazuje ten problem- później jego autor przyznał się iż źle zaokrąglił liczę co było powodem nieporozumienia. No, ale cóż... głupi lud wszystko kupi.

8. "Wnętrze samolotu rozpylającego truciznę"

KŁAMSTWO!.

Zdjęcie ukazuje wnętrze Boeinga WD001, który brał udział podczas testów zmian obciążenia. Beczki częścią hydraulicznego systemu symulującego zmiany obciążenia. Oryginalne zdjęcie:
Drugie zdjęcie to samolot służący do badań atmosfery.
Link
Drugim filmikiem zajmę się później. Panu Coltrane'owi polecam zapoznanie się z procesem zasiewania chmur.
" Polityka nie może obejść się bez jakiejś podstawy moralnej. "

Adam Mickiewicz

ODPOWIEDZ