RozwaĹźania o Polsce

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 14 czerwca 2014, 13:44

UWAGA MOCNE! Ksiądz Grzegorz Śniadoch o tym jak przetrwać!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5hcF1C64rQo[/youtube]

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 17 czerwca 2014, 13:29

Polska znalazła się w jakimś potwornym "błędnym kole", z którego - jak się wydaje - wyrwać się nie sposób. Młode pokolenie staje się coraz bardziej niewygodne dla rządzącej Polską swołoczy. Uważajmy aby żydostwo nie zrobiło u nas w Polsce Majdanu, na wzór tego ukraińskiego, aby zniszczyć tę zdrową tkankę Narodu. Oni do wszystkiego są zdolni, aby tylko osiągnąć swoje haniebne i parszywe cele. Tylko od trzeźwości Polaków, od instynktu samozachowawczego zależy, czy do tego Majdanu dojdzie czy też nie.


Zarząd powierniczy nad krajem mają żydzi

To państwo nie ma reprezentować narodu polskiego. W Polsce dokonuje się instalacja innego projektu państwowego, i określenie kondominium rosyjsko-niemieckie nie wystarczy - mówił Grzegorz Braun podczas konferencji "Zmienić przeznaczenie", zorganizowanej 14 czerwca przez środowiska patriotyczne, dodając, iż "to kondominium rosyjsko-niemieckie w żydowskim zarządzie powierniczym".

W sytuacji, kiedy państwo polskie w zasadzie nie istnieje, kiedy otwartych granic nie strzeże silna armia, kiedy naród został pozbawiony własności i pokaleczony mentalnie jedynie w silnych strukturach przykościelnych jest nadzieja na odbudowanie polskości - do takich wniosków doszli uczestnicy sobotniej konferencji. Polacy muszą przełamać siły, które trzymają ich w niewoli.

- Dla mnie przerażająca jest bierność, anemia w tych kwestiach - podkreślał prof. Jerzy Robert Nowak, zwracając uwagę na rosnącą w sposób piramidalny agresję antykościelną i antypatriotyczną oraz brak dekomunizacji. - Opowiadam się za jak najszerszym obozem sił patriotycznych. Nie możemy sobie pozwolić na bierność - apelował do zgromadzonych, wśród których nie brakowało przedstawicieli tych Polaków, którzy opuścili kraj i to bynajmniej nie "za chlebem", ale ponieważ byli niewygodni dla systemu.

W podobnym tonie wypowiedział się znany polski historyk Leszek Żebrowski. Zwrócił przy tym uwagę, że aby prowadzić działalność społeczną, należy prowadzić wolną, niczym nie ograniczoną działalność gospodarczą. Z kolei aby prowadzić działalność gospodarczą, należy prowadzić działalność polityczną, tak aby "siedzące nad nami pasożyty" nie czyhały na "świeżą krew".

Tej "świeżej krwi" - przewidywał z kolei reżyser Grzegorz Braun - władza z pewnością będzie chciała upuścić. Ostrzegając przed zorganizowaniem wydarzenia na wzór Majdanu w celu wyeliminowania najlepszych jednostek, snuł wizję uratowania Polski. - Jak się ta wojna przetoczy i jeżeli przetrwamy przy Kościele w szkole i na strzelnicy i jeżeli nie damy się wkręcić w jakiś Majdan, to wtedy będziemy mieli bazę, aby na nowo zbudować polską państwowość - skonstatował i nie sposób było nie przyznać mu racji.

Widać zatem wyraźnie, że Polska znalazła się w jakimś potwornym "błędnym kole", z którego - jak się wydaje - wyrwać się nie sposób, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że baza możliwości państwowotwórczych Polaków została rozbita poprzez pozbawienie ich własności, związanie kredytami oraz pseudo-wolnościową propagandę. Sytuacja nie jest jednak zupełnie beznadziejna...

- To młode pokolenie, które zaczyna działać, działa coraz więcej. Niegdyś musieli siedzieć w podziemiu, gdyż groziły ataki ze strony bojówek lewackich, dzisiaj wszystko wróciło do normalności. To oni muszą walczyć o wolność gospodarczą i polityczną - mówił Żebrowski. - Nie będzie to powstanie, gdyż na to nie mamy siły, ale walka moralna - dodał.

W jego ocenie nie należy zakładać ani partii, ani stowarzyszeń, ani niczego formalizować. - To jest niepotrzebne. Dla mnie wzorem są środowiska młodzieżowe. Oni zakładają strony internetowe, komunikują się korzystając z telefonów komórkowych, ale im potrzebna jest wiedza, gdyż bez niej nie będą mogli zrozumieć tego, co się dzieje - tłumaczył. - Stawiajmy na najmłodszych, oni są bardzo radykalni, gdyż nie mają nic do stracenia, gdyż im odebrano wszystko - zwrócił się do licznego, gdyż ponad trzystu osobowego audytorium.

Szczególny nacisk Leszek Żebrowski położył na pieniądz, który - uważa historyk - należy natychmiast inwestować, a nie czekać aż po dziesięciu czy kilkudziesięciu latach zostanie ów papier unieważniony i zastąpiony innym, najprawdopodobniej zdecydowanie mniej wartościowym.

Nie zapomniał również o więziach społecznych, które w obecnych czasach zastępowane są telewizją, przez co we wzajemne relacje wdały się lęk oraz nieufność.

Uczestnicy konferencji zgodzili się, że najsłabszym ogniwem środowisk patriotycznych jest brak koordynacji działań oraz wynikający z różnych czynników brak jedności w dążeniu do wspólnego celu, jakim powinno być tworzenie na nowo zrębów polskiej państwowości. - Przestańmy się bać. Nas jest więcej. Jeżeli będziemy sami, to może przyjść seryjny samobójca i nam "wytłumaczy", że "źle" robimy - uzmysławiał realia, w których przyszło żyć współczesnym Polakom.

Przysłowiowej "suchej nitki" nie pozostawił na - jak to zwykł określać Grzegorz Braun - Kołłątajowsko-Stalinowskiej szkole państwowej. - Współczesne nauczanie to bełkot intelektualny - mówił, sugerując rodzicom, aby zamiast posyłać dzieci do szkół, gdzie ideologicznie uformowany program nauczania przeprogramuje im umysły, sami poświęcili czas na nauczenie dziecka poszczególnych przedmiotów wymaganych do przejścia do kolejnego etapu czy poziomu edukacji.

Edukacja powinna wrócić do przykościelnych szkół - co do tego uczestnicy panelu dyskusyjnego nie mieli żadnych wątpliwości. - To jest stawka gry dziejowej. Czy Polacy, którzy dostali do ręki skarb, pozwolą go sobie odebrać i zniszczyć - stwierdził Grzegorz Braun, nawiązując do zbliżającej się 1050 rocznicy Chrztu Polski. - To jest ważna rocznica - podkreślał, dodając, że na wszystko powinniśmy patrzeć właśnie z tej perspektywy.

Karolina Maria Koter

ˆ WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

http://www.prawy.pl/z-kraju/6066-zarzad ... maja-zydzi

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 21 czerwca 2014, 10:30

Pozwólmy platformie zdechnąć!!!

Niech zdycha szarpana gorączką ucieczki przed karą ,z dreszczami prawdy , kołataniem przerażonego serduszka przed wyrokiem sądowym i pulsującym gniewem ludzi rozsadzającym czaszką nadludzi z PO. Zasłużyli sobie na to po stokroć . Musimy poczekać aż bestia zdechnie żeby zrobić REMANENT , by nazwiska tych , którzy doprowadzili do zrujnowania naszego kraju już nigdy nie pojawiły się w przestrzeni publicznej . Obowiązkiem nowego rządu musi być sporządzenie REMANENTU OTWARCIA czyli spisanie aktywów i pasywów . Podsumowanie strat i ich szczegółowe opisanie z nazwiskami osób za to odpowiedzialnych . Na razie róbmy wszystko aby BESTIA zdechła . Protestujmy ,maszerujmy , pikietujmy . Nie dajmy im złapać oddechu . Nie pozwólmy na niszczenie dowodów ich złodziejskiej działalności . Nie dajmy się zmanipulować nowym rozdaniem , NOWYM OKRAGŁYM STOŁEM bo znowu nam spierdolą na stołki sejmowe , senackie i budżetowe. Nam starym trzeba dokończyć rok 1980 a młodym trzeba stanąć do ich 1980 roku . Zwyciężymy jeśli będziemy razem , dlatego mimo że jestem zwolennikiem PIS-u apeluję aby powołać sztab OBOZU PATRIOTYCZNEGO . Powinni się w nim znaleźć PIS , RN , Kluby GP , Radiomaryjni , kibice , stowarzyszenia niepodległościowe , obywatelskie i społeczne . Nie pozwólmy by nasze partykularne interesy pozwoliły uciec złodziejom . Teraz potrzeba nam wspólnych działań a nie wspólnych waśni . Oczywiście mój apel nie dotyczy zdrajców typu SP, PJN itd. Mamy swoją prasę , radio , telewizję . Czas żeby powstały sejmiki wojewódzkie i na poziomie regionów organizowały nową władzę . Jeśli damy się na siebie napuścić to znowu wyłoni nam się stary-nowy UKŁAD i będziemy mieli pozamiatane . Od tej chwili nie pisze negatywnie o naszych prawicowych konkurentach lecz będę wspomagał działania szeroko rozumianej prawicy .JUŻ CZAS ……….

Kat

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 22 czerwca 2014, 09:01

Nowe nagrania: Sikorski, Graś, Rostowski, Karpiński, Gawlik, Krawiec, Gawłowski i przyjaciel Nowaka od zegarków.

Mamy nowe taśmy - zapowiada tygodnik "Wprost" i ujawnia nową listę nagrywanych polityków. Wśród nich szefowie MSZ, MSP, MF oraz szef kluczowej spółki dla skarbu państwa. Fragment rozmowy Grasia z prezesem Orlenu ujawnił dziś szef działu śledczego tygodnika, Michał Majewski. Wśród zapowiadanych nagrań nie ma rozmów z udziałem najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, wicepremier Bieńkowskiej oraz szefów CBA i NIK.

Lista rozmówców, jacy zostali nagrani i z których udziałem taśmy zamierza ujawnić "Wprost", jest oszałamiająca. 8 polityków, bądź biznesmenów ściśle związanych z Platformą Obywatelską:

Radosław Sikorski - minister spraw zagranicznych
Paweł Graś - pierwszy sekretarz PO, minister w kancelarii premiera
Jacek Rostowski - były wicepremier, Minister Finansów
Włodzimierz Karpiński - Minister Skarbu Państwa
Zdzisław Gawlik - sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa
Stanisław Gawłowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska
Jacek Krawiec - prezes zarządu i dyrektor generalny koncernu PKN Orlen
Piotr Wawrzynowicz - był polityk PO, przyjaciel Sławomira Nowaka od kupowania mu zegarków

Wciąż nie wiadomo czy istnieją i co się stało z taśmami z udziałem szefa CBA Pawła Wojtunika, prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, sekretarza partii Pawła Grasia i biznesmena Jana Kulczyka. Tak "Wprost" tydzień temu opisywał sprawę tych nagrań:

Do redakcji „Wprost” w zeszłym tygodniu docierały wiadomości o kolejnych taśmach. Nagrane miało zostać spotkanie wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, do którego doszło na początku czerwca. Sprawdziliśmy: Bieńkowska rzeczywiście w ostatnich dniach spotkała się z Wojtunikiem. Również w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Według naszych informacji, zarejestrowane ma być również spotkanie szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego z najbogatszym Polakiem Janem Kulczykiem. Znów sprawdziliśmy: Rzeczywiście Kwiatkowski i Kulczyk spotkali się w ostatnich dniach w restauracji w Pałacyku Sobańskich. Krążą wreszcie informacje o zarejestrowanych spotkaniach ministra Pawła Grasia z wspomnianym Janem Kulczykiem. Nagrane miało zostać również spotkanie związanego z Platformą biznesmena Piotra Wawrzynowicza z wiceministrem finansów Rafałem Baniakiem.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 23 czerwca 2014, 09:07

Syriusz pisze:Nowe nagrania: Sikorski, Graś, Rostowski, Karpiński, Gawlik, Krawiec, Gawłowski i przyjaciel Nowaka od zegarków.
Założyłem wątek "Afera taśmowa", aby uniknąć rozpisywania się na jeden temat w kilku niezależnych wątkach.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 23 czerwca 2014, 20:53

Tak jak Orban – Małymi Krokami

Zdecydowana większość partii politycznych w Polsce nie sprawdziła się.

Prawicowe szybko stały się lewicowymi, przyjmując bez krytycyzmu narzuconą politykę zachodu.

Jaki jest największy błąd wszystkich partii politycznych ?

Dlaczego dalej oszukują wyborców ?

Kto na nich głosuje ?

Od lat 90-tych do dzisiaj scena polityczna w Polsce jest skorumpowana. Wielu jest sprzedawczyków i pospolitych idiotów, którzy ślepo wierzą sprzedawczykom.
Wstydem jest dla nas Polaków fakt, że partie takie jak: PO, SLD, PSL dalej działają w życiu publicznym. Do wymienionych partii można zaliczyć PiS, ale zdecydowanie różni się od koalicji PO – SLD – PSL.
O SLD nie muszę pisać. Jest to partia, która kontynuuje politykę PZPR, a PZPR była podporządkowana ZSRR. Dlatego wszystkie osoby, które głosują na SLD i polityków wywodzących się z komunizmu są zwolennikami rządów Rosji w Polsce czyli chcą powrotu komunizmu. Takie osoby powinno pozbyć się obywatelstwa polskiego, ponieważ jest to ewidentne działanie przeciwko Polsce.
Jakie grzechy ma PO i PSL ?
Proszę zwrócić uwagę, kto znajduje się na słynnej naradzie, która obaliła rząd Jana Olszewskiego ?
Jan Olszewski chciał dokonać lustracji polityków i urzędników administracji państwa. Innymi słowy, chciał wyrzucić z polityki wszystkich sprzedawczyków, agentów: SB, wojska sowieckiego i milicji.
Gdyby Lech Wałęsa pozwolił działać rządowi Olszewskiemu, to dzisiaj bylibyśmy zdecydowanie bogatszym krajem, a Polacy zarabialiby dużo więcej, niż obecnie. Większość sprzedawczyków nigdy nie zrobiłaby karier i nie sprzedaliby Polski koncernom zagranicznym czy bankom.
W zamachu na rząd Olszewskiego brali udział czynnie działający politycy: Panowie Donald Tusk i Waldemar Pawlak, który był w stanie tylko powiedzieć: „Tylko że to jest trochę gangsterski chwyt”.
Z poniższego filmiku wyraźnie widać, że partie PO – SLD i PSL działały w cichej koalicji od lat 90-tych. Skoro sprzedały rząd Olszewskiego, to kolejne zdrady Polski były i są dla nich normalnością w polityce.
Trudno jest zrozumieć, jakim prawem dalej zasiadają w ławkach parlamentarnych ?
Kto na nich głosuje ?

Czy PiS należał do sprzedawczyków ?

Możemy odnotować wiele „dziwnych” decyzji Lecha czy Jarosława Kaczyńskiego. Wymienię tylko cztery, które miały i mają destrukcyjne działanie dla Polski.
1 – Współpraca z Lechem Wałęsą.
Co najmniej od strajków 1981 roku przywódcy Solidarności wiedzieli, że Lech Wałęsa współpracuje z komunistami. Wiedział o tym również Lech Kaczyński. Jarosław Kaczyński w tym okresie dopiero raczkował w dużej polityce. Mimo tej wiedzy w przemówieniu z sierpnia 1988 roku, Lech Kaczyński wziął odpowiedzialność za decyzje Wałęsy o przerwaniu strajków czyli spacyfikowaniu wszystkich strajków w Polsce i podjęciu rozmów z Kiszczakiem.
2 – Ustawa Lustracyjna
Platforma Obywatelska razem z PiS przegłosowała ustawę lustracyjną. Do tej pory odczuwamy skutki tej decyzji. Nigdy nie zbudujemy wolnej i silnej Polski, gdy nie wyrzucimy z życia publicznego wszelkich sprzedawczyków politycznych, dziennikarskich, historyków, naukowców itd.
3 – Jedwabne
Dalece niezrozumiała jest decyzja Lecha Kaczyńskiego (był wtedy prokuratorem generalnym jako minister sprawiedliwości) o przerwaniu ekshumacji zwłok w jedwabnym w momencie, kiedy prokuratorzy badający tę sprawę znaleźli w grobach niemieckie łuski. W grobach, nie było 1600 zwłok tak jak mówił Gross w swojej książce, tylko wstępnie ponad 200. Ostatecznie ta liczba byłaby nie wiele większa. W trakcie tak dużego odkrycia zapadła decyzja o zamknięciu sprawy. Podjął ją Lech Kaczyński.
4 – Podpisanie traktatu lizbońskiego.
Lech Kaczyński jako prezydent Polski podpisał traktat z Unią Europejską. Tą decyzją sprzedaliśmy część, a w niedługiej przyszłości całkowitą suwerenność Polski. Obecnie wystarczy, że urzędnicy brukselscy przegłosują daną ustawę, która może być niekorzystna dla naszej gospodarki, a rząd polski musi ją wdrożyć. Tacy parlamentarzyści Unii Europejskiej jak Godfrey Bloom mówią otwarcie, że wiele ustaw dostają gotowych. Są tak grube ilościowo, iż nie są w stanie ich przeczytać, a co dopiero debatować nad nimi.
Dużym błędem Lecha Kaczyńskiego było przywiązanie i współpracy z destrukcyjnym Bogdanem Borusewiczem, który okazał się „moralnym łajdakiem”.

Jak odróżnić sprzedawczyka od patrioty ?

Patriota nigdy nie sprzeda Polski dla wysokich wynagrodzeń w Unii Europejskiej czy organizacjach Georga Sorosa. Powiedzmy, że Aleksander Kwaśniewski miał złych doradców i omamili go korzyściami, czego efektem jest zapis w Konstytucji Polski zakazujący pożyczania pieniędzy od NBP. Przez ten zapis tracimy miliardy złotych rocznie. Natomiast, kiedy podsumujemy jego karierę, to wychodzi postać karierowicza bez jakiejkolwiek troski o Polskę.
Podsumowaniem jego kariery jest członkostwo w organizacji Georga Sorosa – Globalna Komisja ds. Polityki Narkotykowej (GCDP). Pan Kwaśniewski razem z między innymi Kofi Annanem (były szef ONZ), walczą o…legalizacje narkotyków.
Czy patriota mógłby współpracować w jednej drużynie z Georgiem Sorosem, który jest zbrodniarzem ekonomicznym ? Zniszczył ekonomicznie w latach 90-tych Polskę. Jego plan realizował Leszek Balcerowicz.
Nigdy.
Przykładem patrioty jest Andrzej Gwiazda, który odmówił odznaczenia z rąk Georga Busha.
Dlaczego ?
Ponieważ, Bush popierał kandydaturę Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta Polski. Był to solidny policzek dla patriotów polskich.

Należy bać się radykalistów

Wiele nowych partii, które budują swoje zaplecze, głosi bardzo radykalne hasła typu:
„śmierć Brukseli”,
„wyrzućmy obcy kapitał z Polski”,
„zamknijmy granice dla innych państw”,
„natychmiast wyjdźmy z Unii Europejskiej i innych przestępczych organizacji handlowych”.
Przywódcy partii czy przyszli politycy, którzy głoszą tego typu hasła są głupcami.
Nigdy nie głosuj na takie partie.
Jeżeli ktoś chce siłowo czy natychmiast rozwiązać dany problem, to oznacza, że jest szaleńcem, nieznającym prawd ekonomicznych.
Przy obecnych realiach politycznych i ekonomicznych wystarczy jeden miesiąc czasu, aby ekonomicznie zniszczyć Polskę czy inny kraj. Wyraźnie to widać przy konflikcie ukraińskim. Problem ten opiszę w następnym artykule.
Sporo osób krytykuje Orbana za liczne ustępstwa względem Unii. Gdyby Pan Orban postępował w myśl zasady „natychmiast wyjdźmy z Unii”, to jego kraj byłby dawno na dnie, bez możliwości odbicia się w górę. Dzisiaj politycy muszą dwa razy przegrać, aby trzy razy wygrać.
Dlaczego ?
Aby, małymi kroczkami powoli do przodu prowadzić swój kraj do niezależności.
Nie ma innej ani szybszej drogi. Polityka i ekonomia jest za bardzo skorumpowana na całym świecie.
W takim toku myślenia możemy rozpatrywać działalność Lecha Kaczyńskiego. Wiele spraw musiał po drodze przegrać, ale wiele z nich jest dalej niezrozumiała.
Przyjął inną drogę niż Andrzej Gwiazda. Należy uczciwie zaznaczyć, że gdyby bardzo mocno oskarżał Lecha Wałęsę przed okrągłym stołem, to nie byłoby dzisiaj PiS, ponieważ Wałęsa odsunąłby go od polityki.
Mamy tutaj dwie drogi postępowania dwóch patriotów. Jedną radykalną – izolacyjną (Andrzej Gwiazda), drugą pełną odwagi, wypowiedzianych prawd, ale również ustępstw, podtrzymywanych zakłamań i tajemnic (Lech Kaczyński).
Która z nich jest lepsza ?
Porażki Lecha Kaczyńskiego znamy, natomiast największą porażką Andrzeja Gwiazdy jest niepodjęcie walki o wolną Polskę po roku 1990.
Dlaczego nie stoi na czele własnej partii ?
Po roku 90-tym mógł zbudować partie i małymi kroczkami dążyć do zwycięstwa. On natomiast odsunął się na bok.
Polska potrzebuje takich patriotów jak państwo Gwiazdowie czy byłych przywódców pierwszej solidarności.
Dzisiaj tak bardzo rozpowszechniony jest antypatriotyzm i sprzedajność, że radykalizm skazany jest na dotkliwą porażkę. Orban pokazuje nam, że strategia małych kroczków jest tą właściwą drogą.
Tego zabrakło prawdziwym patriotom po 1990 roku.
Nie możemy iść na otwartą walkę, ponieważ bardzo szybko przegramy. Wiele partii prawicowych nie rozumie tego. Głoszą fałszywe hasła by kolejny raz omamić społeczeństwo. Kiedy dostaną się do władzy, to bardzo szybko zrozumieją niemoc decyzyjną.
Pozostanie im albo odejść z polityki zostawiając otwarte drzwi dla karierowiczów albo powtórzyć los nowej władzy na Ukrainie, która sprzedała swój kraj.

Robert Brzoza

http://robertbrzoza.pl/walka-o-polske/t ... i-krokami/

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 21 lipca 2014, 12:31

Si vis pacem, para bellum

W czasach współczesnych możemy zaobserwować wiele konfliktów. Amerykanie bombardują Syrię, Chiny koncentrują wojska przy granicy z Wietnamem, a Izraelczycy przeprowadzają czystkę etniczną. Żyjemy w niebezpiecznych czasach, wie to każdy z nas.

Dla nas Polaków największym zagrożeniem jest wojna Rosja-Ukraina. To pierwszy XXI-wieczny konflikt, który rozgrywa się na ziemiach sąsiadujących z nami. Nie chcę się wgłębiać w jego genezę, pragnę tylko zadać wam jedno pytanie.

Co zrobicie, gdy działania militarne eskalują w głąb Europy i manewry wojenne obejmą nasze tereny, a Polska po raz kolejny stanie się poligonem starć mocarstw?

Owszem jest to czarny scenariusz, ale jak najbardziej realny. Historia nie jednokrotnie nas doświadczała agresją z zachodu, jak i ze wschodu. Niestety jako jednostki, nie mamy zbyt wielkiego wpływu na geopolitykę i stanowimy wyłącznie pionki na cudzej szachownicy. Co więc może zrobić przeciętny Białostoczanin w obliczu takiego koszmaru?

Nie oszukujmy się, nie mamy co liczyć na Wojsko Polskie. Jest to instytucja na skraju bankructwa, zżarta przez biurokrację i korupcję. Bez udziału sojuszników, których nie mamy zbyt wielu, nie jesteśmy w stanie utrzymać czynnej obrony dłużej niż tydzień.

Aby zobrazować tragizm całej sytuacji, dodam tylko, że białostockie magazyny wojskowe są strzeżone przez prywatną firmę ochroniarską „Hetman”, gdzie cywile za niewolnicze stawki bronią dostępu do wojskowego sprzętu, uzbrojeni w pistolety maszynowe PM-63 RAK, które to zostały wycofane z produkcji w 1974 roku ze względu na niebezpieczną wadliwość. Wszystko to ponieważ, wojska nie stać na żołd za nocne patrole dla żołnierzy zawodowych.

Nasze życie pozostaje więc w naszych rękach, więc lepiej wcześniej dobrze się przygotować. W jaki sposób możesz to zrobić?

Zadbaj o swoje schronienie.

Miasto ma obecnie 215 schronów. Mogą one zapewnić miejsce wyłącznie dla 22 tysięcy mieszkańców. Nie stanowi to nawet 10 procent populacji Białegostoku. Na dzień dzisiejszy nie są one w stanie przyjąć kogokolwiek, gdyż nie są wyposażone w filtry i inne części wymagające okresowej wymiany. Bez tego pozostają wyłącznie wzmacnianymi piwnicami. W razie bombardowań pozostajemy bezbronni. Mimo tego zadbaj aby twój dom miał, wystarczająco miejsca na zgromadzone zapasy i alternatywne źródło ogrzewania (może zabraknąć elektryczności). Jeżeli masz ogródek lub działkę, to dopilnuj aby rosły tam warzywa lub rośliny jadalne.

Zapasy.

Miasto okupowane, to miasto odcięte od dostaw. Dlatego ważne jest byś miał w domu zapas wody i żywności. Możesz zgromadzić półroczny zapas jedzenia dla czterech osób nie przekraczając kwoty 300 złotych. Produkty takie jak ryż, makaron kasza czy cukier, mają długie terminy ważności, i prędzej czy później je wykorzystasz więc nie będziesz narażony na straty. Dobrze mieć też zapas środków higieny, a jeżeli masz dziecko to też parę dodatkowych pieluch. W twojej domowej apteczce, nie powinno zabraknąć podstawowych leków. Antybiotyki, które są na receptę dostaniesz bez większego problemu w sklepie zoologicznym jako lekarstwa dla rybek akwariowych.

Środki Płatnicze.

Nie rozsądnie jest trzymać cały swój majątek w banku. W przypadku paniki ludzie zaczną wyciągać oszczędności co może szybko doprowadzić do jego niewypłacalności, a odcięcie prądu sprawi, że twoja płatnicza karta zamieni się w bezużyteczny kawałek plastiku. Zrobisz więc słusznie jeżeli część swoich oszczędności, będziesz trzymał przy sobie. Napisałem środki płatnicze zamiast pieniądz, gdyż przykład wojny w Jugosławii pokazał, że waluta nie stanowiła środka płatniczego. W przypadku upadku Narodowego Banku Polskiego twoje złotówki to tylko papier, którym będziesz mógł się ogrzać paląc w piecu. Dobrze jest więc zainwestować w metale szlachetne. Proszki do prania czy benzyna będą na wagę złota, więc też mogą się przydać w handlu.

Broń.

Nie jesteś żołnierzem, nie masz szans w bezpośrednim starciu. Broń jest ci potrzebna, aby zadbać o bezpieczeństwo rodziny. Więc jeżeli chcesz zginąć za groby dziadków to wciągnij się do armii, bo wojna to sport drużynowy, a ty nie jesteś Rambo.

Trzy rozbiory i lata okupacji sowieckiej sprawiły, że Polska stała się jednym z najbardziej rozbrojonych krajów świata. Na stu polaków przypada tylko jedna sztuka broni palnej, co stanowi najgorszy wynik w Europie.

Nasza postradziecka mentalność, nie jest tutaj jedynym problemem. Uzyskanie broni utrudnia zawiła i kosztowna biurokracja. Jeżeli masz wystarczająco czasu i nie narzekasz na brak pieniędzy, to możesz się ubiegać o pozwolenie na broń myśliwską, sportową lub kolekcjonerską. Należy, jednak o tym pamiętać, że w przypadku wojny żandarmeria ma prawo zarekwirować twoje uzbrojenie. Pewną alternatywę może stanowić broń czarnoprochowa, którą pełnoletnia osoba może uzyskać bez pozwolenia.

Twoim jedynym wrogiem nie będzie okupant. Głodujący ludzie są zdolni, posunąć się do wielu strasznych rzeczy, więc nawet kij bejsbolowy czy butelka gazu pieprzowego może sprawić, że będziesz bezpieczniejszy.

Celem tego artykułu nie jest sianie paniki. Póki co jesteśmy bezpieczni. Musisz, jednak wiedzieć, że w czasach kryzysu zostaniesz sam. Nam wszystkim życzę pokoju i wolności, przypominając jednocześnie wiecznie żywe łacińskie przysłowie. Si vis pacem, para bellum.

P.C.

http://niezaleznemediapodlasia.pl/si-vi ... #more-6811

Awatar użytkownika
Endek
Posty: 2948
Rejestracja: 24 listopada 2008, 20:37
Lokalizacja: Nieporęcki Las

Post autor: Endek » 30 lipca 2014, 10:19

Wszystko zmierza w kierunku III wojny. . My Polacy nie mamy już poza własnym i naszych bliskich życiem, czegokolwiek bronić. Najlepsza metodą to unikanie starć z uzbrojonym wrogiem. Wrogiem, może okazać się każda z walczących stron. Największym wrogiem jest ten, co nas do tej wojny pcha.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Awatar użytkownika
gita
Posty: 232
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 14:00
Lokalizacja: Rumia

Post autor: gita » 30 lipca 2014, 16:57

Endek pisze:Wszystko zmierza w kierunku III wojny. . My Polacy nie mamy już poza własnym i naszych bliskich życiem, czegokolwiek bronić. Najlepsza metodą to unikanie starć z uzbrojonym wrogiem. Wrogiem, może okazać się każda z walczących stron. Największym wrogiem jest ten, co nas do tej wojny pcha.
A kto nas do tej wojny pcha? Czy może to trolle udzielający się na różnych portalach za pieniądze Kremla?

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 3 sierpnia 2014, 11:49

gita pisze: A kto nas do tej wojny pcha? Czy może to trolle udzielający się na różnych portalach za pieniądze Kremla?
Kto ? Już odpowiadam. Układ zwany NWO.

Jedno tylko sprostowanie. Ten układ Polski nie pcha bezpośrednio do wojny, gdyż Polska w ogóle tu się nie liczy. Armia którą posiadamy, nie jest w stanie Polski obronić. Tu chodzi o coś innego. O wywołanie konfliktu międzynarodowego, stworzenie ogniska zapalnego, i w ten sposób doprowadzenie do wybuchu wojny światowej. Tym ogniskiem zapalnym najprawdopodobniej jest Ukraina. Układ ten chce sprowokować Putina, i w ten sposób wysłać wojska NATO na Ukrainę, a to już więcej niż pewne, że będziemy mieli III wojnę światową.

Trolle nie mają tu nic do rzeczy. Mogą sobie pisać ile chcą, a i tak najmniejszego wpływu na to nie mają.

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 3 sierpnia 2014, 12:06

gita pisze:
Endek pisze:Wszystko zmierza w kierunku III wojny. . My Polacy nie mamy już poza własnym i naszych bliskich życiem, czegokolwiek bronić. Najlepsza metodą to unikanie starć z uzbrojonym wrogiem. Wrogiem, może okazać się każda z walczących stron. Największym wrogiem jest ten, co nas do tej wojny pcha.
A kto nas do tej wojny pcha? Czy może to trolle udzielający się na różnych portalach za pieniądze Kremla?

Dokładnie tak, Pani gito!. Ci trole robią tą wstępną robotę, tylko ja ich nazywam sowieckimi gnidami. To jest tak zwane pierwsze rozpoznanie przeciwniki. Widzę, że dobrze ich Pani rozszyfrowała, ale jest wielu naiwniaków co ślepo im ufaja i to jest zgubą dla Polski.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 3 sierpnia 2014, 12:09

Syriusz pisze:
gita pisze: Dokładnie tak, Pani gito!. Ci trole robią tą wstępną robotę, tylko ja ich nazywam sowieckimi gnidami. To jest tak zwane pierwsze rozpoznanie przeciwniki. Widzę, że dobrze ich Pani rozszyfrowała, ale jest wielu naiwniaków co ślepo im ufaja i to jest zgubą dla Polski.
:mrgreen:

Jaasne, trolle przeprowadziły rewolucję bolszewicką w Rosji, doprowadziły do wybuchu dwóch wojen światowych. Przeprowadziły rewolucje w Meksyku. Napadły na Libię, Syrię, Egipt, Irak. Sprawiły że w Chinach, na Kubie, w Mongolii, Korei Płn zawitał komunizm. Wreszcie napadły na Jugosławię. A w końcu dokonały rewolucję na Ukrainie, inicjując Majdan, i doprowadzając do tego, że władzę na Ukrainie przejął reżym kijowski żydowsko-neobanderowski. Okrągły Stół w Polsce to też zapewne robota trolli. :roll:

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 3 sierpnia 2014, 12:20

Coltrane pisze:
Syriusz pisze:
gita pisze: Dokładnie tak, Pani gito!. Ci trole robią tą wstępną robotę, tylko ja ich nazywam sowieckimi gnidami. To jest tak zwane pierwsze rozpoznanie przeciwniki. Widzę, że dobrze ich Pani rozszyfrowała, ale jest wielu naiwniaków co ślepo im ufaja i to jest zgubą dla Polski.
:mrgreen:

Jaasne, trolle przeprowadziły rewolucję bolszewicką w Rosji, doprowadziły do wybuchu dwóch wojen światowych. Przeprowadziły rewolucje w Meksyku. Napadły na Libię, Syrię, Egipt, Irak. Sprawiły że w Chinach, na Kubie, w Mongolii, Korei Płn zawitał komunizm. Wreszcie napadły na Jugosławię. A w końcu dokonały rewolucję na Ukrainie, inicjując Majdan, i doprowadzając do tego, że władzę na Ukrainie przejął reżym kijowski żydowsko-neobanderowski. Okrągły Stół w Polsce to też zapewne robota trolli. :roll:
Z pewnością zrobili to Icki i dalej się tego trzymaj.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 3 sierpnia 2014, 12:22

Syriusz pisze: Z pewnością zrobili to Icki i dalej się tego trzymaj.
A Ty dalej wklejaj propagandowe żydowskie teksty rodem z GW i Onetu ...

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 3 sierpnia 2014, 12:32

Coltrane pisze:
Syriusz pisze: Z pewnością zrobili to Icki i dalej się tego trzymaj.
A Ty dalej wklejaj propagandowe żydowskie teksty rodem z GW i Onetu ...
A Ty dalej fruwasz w obłokach. Znirz trochę loty będziesz lepiej dostrzegał rzeczywistośc.

ODPOWIEDZ