RozwaĹźania o Polsce

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Re: ku pamięci

Post autor: Coltrane » 25 lutego 2015, 20:08

sonia pisze:Afery PO (II kadencja cz.2 od 1500 do 1799) « MarkD blog
warto poczytać...bo jest o czym...skoro PO liczy na naszą niepamięć...to blog MarkaD przypomni ,co trzeba...
Chłoptaś o aferach nie chce nawet słyszeć. Woli poczytać o watpliwych "sukcesach" Platformy Obłudy i Fałszu ;) Czyli łykać propagandę ;)

POOlak

Post autor: POOlak » 25 lutego 2015, 20:54

Fiuu. Nic tylko popierać tę bandycką i złodziejską formację. Wiara w propagandę - oto co cechuje lemingi, którym praktycznie wszystko można wmówić i w to wszystko oczywiście uwierzą. Nie ma to jak wiara w jedyną słuszną formację. Same sukcesy ! No żyć nie umierać. Jesteśmy gigantem w Europie. Wszyscy na nas patrzą z podziwem. To dlatego Tuska wybrali na szefa Rady Jewropejskiej.
Ale odnieś się chociaż do jednego punktu, który jest nieprawdziwy, wszystkie te punkty są faktami, więc przyjacielu to nie jest żadne wmawianie.
A widzę, że popleczników PiS, boli ten sukces Polski, że Polski polityk będzie miał wpływ na losy całej Europy. Po prostu sukces, ale opozycja zamiast pogratulować, to nie mogą otrząść się z jadu i nie mogą opanować gula, która im skacze, hehe.

No i ciekawa sprawa. Nasz nowy koleżka, młokos który niedawno jeszcze w pieluszkach leżał, gdy my walczyliśmy o wolną i niepodległą Polskę, uważa że PO to nie jest partia komunistyczna. Zobaczcie jak łatwo młodego człowieka wyprowadzić w pole. My, starzy wyjadacze wiemy, że komuna się nie skończyła, że komuna rządzi dalej, tylko przybrała inną maskę. Młodzi wykształceni z wielkich miast widzą tylko tę maskę i mówią : o, to jest to! To jest moja ukochana patria, w którą wierzę. Młokos nie zna historii, pewnie niewiele wie o Okrągłym Stole, nie pamięta czasów stanu wojennego, nic nie wie o KOR, o Magdalence, a zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał.
No jeżeli chodzi o np. Kaczyńskiego to za komuny dużo nie powalczył, podczas, gdy choćby obecny Prezydent był internowany, ale tak masz rację to był komunista, a Kaczyński największy wyzwoliciel kraju i opozycjonista. Szkoda, że to właśnie w rządzie PiS'u był choćby "wybitny" sędzia Andrzej Kryże, czy nawet teraz doczepiają się różnoracy ekonomiści typu komusityczny Bugaj. Odnieś się do tego i nie wypisuj kolejnych ogólników, tylko chociaż raz odnieś się do mojej wypowiedzi, tak ja odnoszę się niemal do każdego twojego akapitu. Komu bliżej do komuny PiS'owi, który prezentuje skrajnie lewicowe poglądy gospodarcze (socjalistyczne) czy PO, która prezentuje centro-prawicowe, wolnorynkowe poglądy gospodarcze?

Młody, Ty lepiej tę swoją bolszewicką propagandę odłoż na bok, i zacznij się interesować historią, dowiedz się kto jest kto w Polsce. Przeczytaj choćby książkę "Resortowe dzieci". Posłuchaj Sumlińskiego, Grzegorza Brauna, Michalkiewicza, może trochę prawdy wpuścisz do swojej mózgownicy.
Największą bolszewicką propagandę głosi obecnie Kaczyński, który twierdzi, że 500 złotych socjalu na każde dziecko jest ok, że jeszcze większe opodatkowanie konsumenta jest ok, że budowa nierentownych fabryk jest ok, że interwencjonizm państwowy jest ok.

Ty masz zawężony obraz rzeczywistości. Widzisz tylko tyle, ile Ci antypolskie media zapodają. A podają tylko tyle, ile lemingi powinni wiedzieć. Nic ponadto ! Żeby przypadkiem im do głowy nie przyszło, aby przeciwstawić się rządzącej hołocie. Oni wolą takich Ty trzymać krótko na smyczy. Masz wiedzieć tyle ile trzeba, i nie podskakiwać.
Czytam wszelkie źródła, wszelkie gazety, różnej maści, pisowskie również i obiektywnie oceniam, że dzisiaj opluwanie rządzących to w rzeczywistości podpalanie Polski. Rząd realizuje cele zgodne z interesem Polski. Nie mówię, że ten rząd jest idealny, bo na przykład według mnie ten rząd zbyt powolnie upraszcza prawo podatkowe, powinien ułatwić system podatkowy czy ma paru nieczystych ludzi w swoich szeregach, ale nie ma w obecnej chwili alternatywy dla PO. Szkoda też, że PO obecnie bardziej wrogo jest nastawiona do Rosji, powinniśmy jednak realizować politykę bardziej prorosyjki, bo to nasz duży partner gospodarczy, a Ukraina nie ma nam nic do zaoferowania.

hehhehe no nie,nie kompromituj sie juz czlowieku bo nie da sie tego czytac. wojska mamy tyle ze nie wiem czy na obrone dwoch powiatow wystarczy. dozbrajanie chyba kont w szwajcarskim banku... Niestety ty się kompromitujesz, bo gdybyś orientował się w tematach wojskowych, wiedziałbyś o sile bojowej armii dzisiaj już nie świadczy liczebność ludzi, bo żołnierze nie walczą już z mieczami czy nawet strzelbami, a jakość sprzętowa i to właśnie najnowocześniejszy sprzęt stanowi o sile armii. Poprzednie rządy zaniedbywały politykę wojskową no może PiS troszkę zaczął z tymi F-16 tutaj trzeba przyznać, natomiast wreszcie PO, a myślę, że przede wszystkim wicepremier Tomek Siemoniak realizuje politykę realną, która ma na celu zwiększanie obronności armii:
https://www.youtube.com/watch?v=teb0KWzk9Uo
http://www.wprost.pl/ar/452416/MON-Bedz ... 75-mld-zl/

Do trzech razy sztuka można powiedzieć. To już trzeci obywatelski projekt Fundacji, który trafia do Sejmu. Poprzedni, pod którym zebrano ponad milion podpisów, a który dawał Polakom prawo wypowiedzieć się w sprawie reformy edukacji w referendum, koalicja PO-PSL lekką ręką wyrzuciła do kosza. Jest nadzieja, że ponieważ wybory za pasem, tym razem koalicja staranniej będzie ważyła głosy rodziców.
Jeśli chodzi o wybór czy 6 czy 7 lat byłby problem z organizacją, szczególnie w małych miastach, w skrócie pomysł trudny do zrealizowania.

"Ministerstwo finansów "motywuje" skarbówki | Z kraju"'dalej
"Skarbówka ma ściągać więcej podatków od Polaków ..."

Chodzi o nieuczciwych podatników, jeżeli jesteś uczciwa, możesz spać spokojnie.
Poza tym jeśli chodzi o urzędników skarbowych to w wielu rejonach pozwalniano tychże ludzi i słusznie.

Jeszcze jedno zdanie o lasach państwowych. Przecież NIKT nie mówi o prywatyzacji całych lasów, a wyłącznie tylko tych, które nie spełniają funkcji turystycznej, czyli jakieś 40 tys. ha co nie stanowi nawet 0,5% powierzchni lasów państwowych. Nie róbcie paniki, mamy najwyższych wskaźnik upaństwowienia lasów w Europie i TAK POZOSTANIE.

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 25 lutego 2015, 23:49

Jakosc sprzetowa,dobrze prawisz...JEDEN pocisk wystrzelony z rosyjskiej buławy jest w stanie zalatwic nas na amen. Skoro tak jestes w temacie to powinienes wiedziec co to,jesli nie to przyblize ci ( rakieta na paliwo stałe mogąca przenosić do 10 samonaprowadzających się na cel głowic nuklearnych na odległość ponad 8 tys. km.)
Ile tego potrzeba do zniszczenia wszystkich waznych punktów na mapie Polski?

Kolejna sprawa to brak zmiany mentalności u decydentów z MON-u i niechęć do utworzenia Obrony Terytorialnej jako ochotniczego komponentu Sił Zbrojnych.
Mamy 99170 żołnierzy- ok. 60tys to kadra oficerska i podoficerska. 40tys to tzw. liniowcy,brak przeszkolonych rezerw,brak schronów dla ludnosci cywilnej itd itd...GROM, JWK itp jednostki nie sa wstanie walczyc sami. Na nic tu ich doswiadczenie i zagraniczne misje... Teraz chca sie przeszkolic trzeba dzialac samemu,MON ci nie pomoze,nie wyszkoli,nie nauczy obchodzic z bronia.

Wrzuciles link z ciekawym polskim projektem,czy naprawde myslisz ze usa lub ktorys z czlonkow nato pozwoli na rozwoj tej koncepcji,produkcje i sprzedaz na calym swiecie? Predzej nam abramsa wcisna niz PL 01 bedzie sluzyl w naszej armii i nie tylko,a w najgorszym wypadku wladze doprowadza do tego ze projekt przejmie "sojusznik" zza oceanu i bedziemy kupowac za ciezkie $.
Kolejny super pomysl to 240mln zl na pociski do Leopardow ktore nie nadaja sie do niczego,ich czas minal pod koniec lat 80,przydatnosc tych czolgow mija w 2017...a F16? Najwazniejsza sprawa to ilosc,bo mamy ich poprostu za malo,poza tym w starciu z nowoczesnymi maszynami nie maja zadnych szans. Wylot z bazy i...

Te okrety do ktorego roku maja byc gotowe? Czy beda? Zeby sie nie okazalo ze z planow wyjdzie tyle co z projektu Anders,bo moglismy miec super sprzet doceniony na zachodzie przez wysokiej rangi wojskowych,ale niestety projekt zostal odrzucony...ciekawe dlaczego?

Byc moze przyjdzie nam juz niedlugo na wlasnej skorze sprawdzic jak jestesmy przygotowani,bo wlasnie zapadla decyzja o wyslaniu na ukraine polskich instruktorów, wiec pewnie niedlugo po tym rzadzacy zdecyduja sie na wyslanie jednostek wojskowych i oficjalny udzial w nie naszej wojnie...
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowo ... na-ukraine

A wtedy caly ten super rzad czmychnie z kraju zanim zdazysz mrugnac,niestety ale takie sa fakty.
Taka to ich polityka o ktorej piszesz,wydawac kupe kasy na nieprzydatne pociski do przestarzalych czolgów, udupiac projekty polskich pojazdow wielozadaniowych i zatwierdzac projekty zagraniczne,pchac sie w nie swoje wojenki itp itd. Taka nasza i rzadu siła bojowa...

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 25 lutego 2015, 23:56

...

POOlak

Post autor: POOlak » 26 lutego 2015, 15:41

Jakosc sprzetowa,dobrze prawisz...JEDEN pocisk wystrzelony z rosyjskiej buławy jest w stanie zalatwic nas na amen. Skoro tak jestes w temacie to powinienes wiedziec co to,jesli nie to przyblize ci ( rakieta na paliwo stałe mogąca przenosić do 10 samonaprowadzających się na cel głowic nuklearnych na odległość ponad 8 tys. km.)
Ile tego potrzeba do zniszczenia wszystkich waznych punktów na mapie Polski?

Ale po co mi to tłumaczysz? Ja to wszystko wiem, dlatego niezbędna jest budowa tarczy antyrakietowej jak stworzenie silnych wojsk rakietowych, co chce zrealizować ten rząd i wtłacza realny plan działania. 100 mld w ciągu najbliższych lat to niezbędne pieniądze na inwestowanie w nowoczesny sprzęt.

Kolejna sprawa to brak zmiany mentalności u decydentów z MON-u i niechęć do utworzenia Obrony Terytorialnej jako ochotniczego komponentu Sił Zbrojnych.
Mamy 99170 żołnierzy- ok. 60tys to kadra oficerska i podoficerska. 40tys to tzw. liniowcy,brak przeszkolonych rezerw,brak schronów dla ludnosci cywilnej itd itd...GROM, JWK itp jednostki nie sa wstanie walczyc sami. Na nic tu ich doswiadczenie i zagraniczne misje... Teraz chca sie przeszkolic trzeba dzialac samemu,MON ci nie pomoze,nie wyszkoli,nie nauczy obchodzic z bronia.

Mamy póki co NSR. Jest to wystarczające, bo jak sam zauważyłeś wcześniej najskuteczniejsze są dzisiaj środki takie jak rakiety albo tarcze antyrakietowe.Jak już napisałem najskuteczniejszym odstraszaczem będzie inwestowanie w nowoczesny sprzęt, wtedy możemy spać spokojnie. A jeśli chodzi o obronę własną, są koła strzeleckie, można kupić sobie własnego gnata legalnie, ja np. posiadam rewolwer na czarny proch, zalegalizowany sprzed 3 lat.

Wrzuciles link z ciekawym polskim projektem,czy naprawde myslisz ze usa lub ktorys z czlonkow nato pozwoli na rozwoj tej koncepcji,produkcje i sprzedaz na calym swiecie? Predzej nam abramsa wcisna niz PL 01 bedzie sluzyl w naszej armii i nie tylko,a w najgorszym wypadku wladze doprowadza do tego ze projekt przejmie "sojusznik" zza oceanu i bedziemy kupowac za ciezkie $.
Nie przewiduj na wstępie czarnego scenariusza, niech się projekt rozwinie. Ja patrzę optymistycznie na tą sytuację, gdyż naprawdę ktoś mądry wziął się za armię, przez lata zaniedbywana, teraz przynajmniej jest jakiś realny plan i realne środki. Bo z roku na rok rośnie budżet MON na zbrojenie, w 2014 padła rekordowa suma. Sam przyznaj obiektywnie bez żadnego owijania, że ten plan jest naprawdę ciekawie się zapowiadający i już w tej chwili trwa wiele przetargów czy nawet już dostarczono sprzęt, jak w zeszłym roku nowiuśkie ciężarówki.

Kolejny super pomysl to 240mln zl na pociski do Leopardow ktore nie nadaja sie do niczego,ich czas minal pod koniec lat 80,przydatnosc tych czolgow mija w 2017...a F16? Najwazniejsza sprawa to ilosc,bo mamy ich poprostu za malo,poza tym w starciu z nowoczesnymi maszynami nie maja zadnych szans. Wylot z bazy i...
Chyba tylko słyszysz to co chcesz usłyszeć. Leopardy jak i F-16 będą niebawem modernizowane, a zakup amunicji był niezbędny, bo przez 12 lat ostatnie nie miały nawet z czego strzelać.

Te okrety do ktorego roku maja byc gotowe? Czy beda? Zeby sie nie okazalo ze z planow wyjdzie tyle co z projektu Anders,bo moglismy miec super sprzet doceniony na zachodzie przez wysokiej rangi wojskowych,ale niestety projekt zostal odrzucony...ciekawe dlaczego?
Oczywiście nie będą gotowe w jeden rok, ale pieniądze zostały już przeznaczone i z pewnością nie trzeba będzie dopłacać, bo wycena w tej chwili jest realna, a nie jak z gawronem gdzie rząd tamtejszy zaniżył koszty budowy.

Warto dodać, że te 100 mld złotych przeznaczone na armie, będą trafiały głównie do polskiego przemysłu zbrojnego więc i gospodarka nasza zyska ;)

Awatar użytkownika
bez_ksyw

Post autor: bez_ksyw » 26 lutego 2015, 16:15

Dobrze ze masz tak optymistyczne spojrzenie na ten temat,ja jednak nie cieszylbym sie za bardzo bo prawda jest taka ze przez te wszystkie lata wojsko polskie bylo niszczone od srodka i dorownac poziomem chociaz sredniakowi teraz bedzie bardzo ciezko...naklady na wojsko w Polsce i nato byly caly czas zmniejszane,Rosja za to non stop inwestowala. Polecam strone internetowa Obrony Terytorialnej,mozna dowiedziec sie ciekawych rzeczy na temat chociazby NSR,zreszta list zolnierzy ktory opublikowali niedawno mowi dobitnie jaki jest stan naszej armii...No widzisz,ty posiadasz rewolwer,ja naleze do dwoch stowarzyszen i zamierzam rowniez dzialac w kierunku zdobycia pozwolenia a co z reszta,bo takich jak ja czy ty jest znikomy %. Zbyt duze ograniczenia w tej kwestii panuja w naszym kraju,zbyt duze ograniczenia narzuca unia chcac jeszcze bardziej zmniejszyc dostep do np asg. Ludzie maja po 30-35 lat i w zyciu broni w reku nie trzymali,wszyscy powinni byc przeszkoleni na wypadek wybuchu wojny.
Nie slysze tego co chce uslyszec tylko jesli tak zachwalaja te stare F16 a za chwile wypowiada sie obiektywny niezalezny specjalista ze do obrony kraju powinnismy ich miec ponad 200 a nie niecale 50szt to chyba cos jest nie tak. Zgadzam sie w 100% ze plan z PL 01 jest bardzo ciekawy i mam wielka nadzieje ze cos z tego wyjdzie, jednak na razie jest tylko prototyp a produkcja seryjna przewidziana na 2018r...do tego czasu bardzo duzo moze sie zmienic. Szczegolnie ze nasze wladze pchaja sie na sile w nie swoje sprawy mimo sprzeciwu obywateli. Nie mam zludzen co do tego ze w razie konfliktu zostaniemy sami tak jak to mialo miejsce w 39 roku.

POOlak

Post autor: POOlak » 26 lutego 2015, 17:06

dorownac poziomem chociaz sredniakowi teraz bedzie bardzo ciezko...
Nie przesadzaj, jesteśmy 18 armią świata, dorównać musimy owszem, ale do najlepszych.

naklady na wojsko w Polsce i nato byly caly czas zmniejszane,Rosja za to non stop inwestowala.
Co do Polski to nie prawda, budżet MON w 2005 wynosił 17 mld, w tym roku na armię jest zapisane ponad 38 mld, więc jest wręcz ogromny wzrost jeśli chodzi o tą sferę. Polska jako jedyny kraj obok niestety Rosji inwestowała coraz więcej pieniędzy w wojsko jeżeli chodzi o Europę. Reszta krajów europejskich raczej ograniczała te wydatki, Austria np. wgl właściwie już nie ma armii.

bo takich jak ja czy ty jest znikomy %
No właśnie, może trzeba jakoś działać aby zachęcać ludzi do własnej obrony ;)

Zbyt duze ograniczenia w tej kwestii panuja w naszym kraju,zbyt duze ograniczenia narzuca unia chcac jeszcze bardziej zmniejszyc dostep do np asg.
Nie wiem jak jest z tymi ograniczeniami, ja musiałem mieć jedynie pozwolenie na czarny proch co było formalnością i mogłem cieszyć się własną bronią. Mam też śrutowce bez żadnych zezwoleń, a jeżeli chodzi o ostrą amunicję to trochę jednak ryzykowne, żeby liberalizować ustawę.

Ludzie maja po 30-35 lat i w zyciu broni w reku nie trzymali,wszyscy powinni byc przeszkoleni na wypadek wybuchu wojny.
Nie, tu się nie zgadzam, najważniejsza jest wolność obywatela i nikt nie powinien być przymuszany do żadnych szkoleń, każdy ma wolną wolę.

Nie slysze tego co chce uslyszec tylko jesli tak zachwalaja te stare F16 a za chwile wypowiada sie obiektywny niezalezny specjalista ze do obrony kraju powinnismy ich miec ponad 200 a nie niecale 50szt to chyba cos jest nie tak.
Nowocześniejszą techniką są DRONY bezzałogowe i tutaj powinniśmy bardziej kierować pieniądze.
No i oczywiście rakiety na pierwszym miejscu, F-16 też powoli wychodzą z użycia, choć modernizacją ich też wydaję się słuszną decyzją, ale zakup nowych pochłonełoby duże pieniądze, zbyt duże, zwłaszcza, że są większe priorytety jak choćby jak nieinwestowana od czasów komuny Marynarka Wojenna.

Zgadzam sie w 100% ze plan z PL 01 jest bardzo ciekawy i mam wielka nadzieje ze cos z tego wyjdzie, jednak na razie jest tylko prototyp a produkcja seryjna przewidziana na 2018r...do tego czasu bardzo duzo moze sie zmienic.
No cóż mogę dodać, pożyjemy zobaczymy, też mam dużą nadzieję, że to wyjdzie. 3 lata to nie tak dużo, więc nie mogę się doczekać

Szczegolnie ze nasze wladze pchaja sie na sile w nie swoje sprawy mimo sprzeciwu obywateli. Nie mam zludzen co do tego ze w razie konfliktu zostaniemy sami tak jak to mialo miejsce w 39 roku.
Tutaj się zgadzam, PO niepotrzebnie zaczęła być partią rusofobiczną, to będzie szkodzić chyba najbardziej polskiej gospodarce, bo to, że wyślą na nas rakiety nie wierzę, oznaczałoby to koniec świata. Jak zacznie się wojna nuklearna będzie papa ziemia. Ale bardziej się boję PiS'u, który jeszcze bardziej pokazuje nienawiść do Rosji, niedobrze się dzieję jeśli o świat w każdym razie :/
Nigdy więcej wojny!

POOlak

Post autor: POOlak » 26 lutego 2015, 18:23

A tak z innej beczki, tym razem o polskiej kulturze, oglądał ktoś "Kamienie na Szaniec" albo "Miasto 44", filmy z zeszłego roku? Jakie wrażenia?

sonia

z państwa Kolegów z PO

Post autor: sonia » 27 lutego 2015, 04:56

trochę prawdy na temat Polski PO i PSL
"200 mln zł, które przez niecałe pięć lat od objęcia władzy, trafiło z państwowej kasy do prywatnych kieszeni 428 działaczy PO, ich znajomych i rodzin. Lista Pulsu Biznesu.
»tu"
Afery PO Blog MarkaD

sonia

z państwa Kolegów z PO c.d

Post autor: sonia » 27 lutego 2015, 05:20

1329.
"Pracownicy urzędów skarbowych anonimowo przyznają, że dostają zlecenia z ministerstwa finansów, aby dokładnie prześwietlać zarobki wracających z emigracji Polaków.»tu"

sonia

Post autor: sonia » 27 lutego 2015, 05:45

"Po tekście "Gazety Polskiej" rzecznik Ewy Kopacz podała się do dymisji"
Polskie Forum.pl

prawda,czy fałsz ?

sonia

najnowsze :)

Post autor: sonia » 27 lutego 2015, 05:51

z ostatniej chwili :)
niezalezna.pl - strefa wolnego słowa 27/02/2015
"

Bronisław Komorowski bawi teraz w Japonii. Na szczęście, samurajem nie jest. Bo po takiej zdradzie...

Ale się porobiło! Lis pisze o Komorowskim: "prezydent funduje nam zastrzyk pawulonu"
...LIS ????

sonia

Post autor: sonia » 27 lutego 2015, 06:09

"Kolejne kwiatki dotyczące Prezydenta RP. W publikacji „Dziesięciolecie Polski Niepodległej” Bronisław Komorowski przedstawiony jest jako „doktor nauk humanistycznych”. Ta nota biograficzna wprowadza czytelników w błąd, bowiem prezydent może się pochwalić nie obroną doktoratu, a jedynie tytułem Doktora Honoris Causa
Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

"http://niezalezna.pl/64577-komorowski-d ... prezydenta

POOlak

Post autor: POOlak » 27 lutego 2015, 21:19

Platforma Obywatelska jest partią, która chce aby chrześcijaństwo było ważną rzeczą dla Polaków i było ostoją tradycji, przykładem tego jest choćby ostatnia dotacja na budowę świątyni opatrzności na kilkanaście milionów.
Kto więc realnie szkodzi kościołowi? Kto szantażuje Polski Kościół katolicki? Kto prowadzi do sekularyzacji Polski? Zachęcam do poczytania poniższego felietonu:

http://pilaster.blog.onet.pl/2014/08/07/533/

kosiarz

Post autor: kosiarz » 27 lutego 2015, 21:46

Daj sobie spokój z pilastrem, to bajkopisarz. Takie bzdury jakie on produkuje, może tylko wymyślić schizofrenik.

ODPOWIEDZ