Polityka polska na bieżąco

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Polityka polska na bieżąco

Post autor: Coltrane » 3 września 2010, 10:44

Markowi Migalskiemu jak krowie na granicy

Marek Migalski jest zdziwiony, rozżalony, zaskoczony, rozczarowany. Chciał dobrze, a spotkała go wielka niesprawiedliwość.

Po pierwsze to chciałbym wyjaśnić przenikliwemu politologowi, że zakładając, iż PiS byłby partią establishmentową i popieraną przez 90% zaprzyjaźnionych z nią mediów, a PO aspirowała do odebrania mu władzy to w opinii publicznej istniałby od dawna przekaz, że partia Tuska powinna wyzbyć się języka nienawiści, którym przemawia, co najmniej od 2005 roku. Platforma stanowiłaby zagrożenie dla demokracji i formację polityczną, która dzieli zamiast łączyć.

Załóżmy jednak, że anty-salonowa PO doszła jakimś cudem do władzy. Dzięki jej obecnym monopolizującym polskie życie polityczne ruchach już dawno doszłoby do wielkiego wiecu w auli Uniwersytetu Warszawskiego gdzie w obronie ginącej demokracji po odegraniu hymnu narodowego darliby szaty wszyscy począwszy od Olechowskiego poprzez Wajdę aż po Hołdysa. Na Krakowskim przedmieściu rozkwitłoby jakieś kolorowe miasteczko, do którego rosół dowoziłby z własnej restauracji Piotr Najsztub, Flinta by koncertowała, Kondrat recytował, a władze Warszawy dostarczały kanapki z łososiem i toi toje.

Nie do przejęcia retoryka PiS to takie propagandowe „czary-mary” wymyślone przez salon do walenia w Kaczyńskiego jak w bęben. Każdy średnio rozgarnięty obserwator sceny politycznej widzi i wie, że partia miłości Tuska, Komorowskiego i Palikota jest niedościgniona w pogardzie, nienawiści i stosowanych chamskich chwytach poniżej pasa.

Od kilku dni media forsują inny, bezprecedensowy i kłamliwy przekaz. Część polskiej gawiedzi ma mieć wtłoczone w plebejskie łby to, że zmarłego Lecha Kaczyńskiego noszą głęboko w sercu Mazowiecki, Krzywonos, Wałęsa, Palikot i Tusk, a tylko jego brat bliźniak dla swoich niecnych politycznych celów szarga jego pamięć.

I właśnie w takim oto momencie polityk-politolog Marek Migalski ogłasza na cała Polskę list, który potwierdza to, co manipulatorzy próbują wmówić Polakom od lat. Pisze, że trzeba zmienić język i retorykę gdyż inaczej nie uda się odsunąć PO od władzy.

Naiwność wprost niespotykana ze strony dyplomowanego politologa, który nie był w stanie zauważyć, że i milczenie Jarosława Kaczyńskiego było „milczeniem nienawiści”, a omijanie tematu katastrofy smoleńskiej było cyniczną grą tragedią.

I teraz o samym liście najprościej jak tylko można do polityka-politologa.

Załóżmy, że jest Pan najmłodszym dzieckiem w rodzinie i wydaje się panu, że ojciec tej rodziny jest zbyt despotyczny i surowy oraz okazuje jej członkom stanowczo za mało ciepła i zrozumienia. Mało tego. Faworyzuje wyraźnie najstarszego syna, przez co część rodziny czuje się odtrącona.

Co czyni najmłodszy syn Migalski? Ano wypisuje po kryjomu odezwę do własnego ojca, drukuje ją w kilku egzemplarzach i rozwiesza we wszystkich klatkach schodowych wieżowca, w którym zamieszkuje.

Następnie siada wygodnie w fotelu i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku oczekuje powrotu ojca z pracy.

http://kokos.salon24.pl/

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 8 września 2010, 18:43

WSJ o lobbingu przeciwko terminalowi LNG w Świnoujściu.

Niemieckie koncerny energetyczne i Gazprom uprawiają w Brukseli twardy lobbing, domagając się oceny terminalu LNG w Świnoujściu pod kątem europejskich konwencji ochrony środowiska z Espoo - napisał środowy Wall Street Journal Europe.
Według Alexandrosa Petersena, konsultanta ds. energii związanego z Radą Atlantycką - amerykańskim think tankiem stawiającym sobie za cel zbliżenie USA z Europą i promocję konstruktywnego amerykańskiego przywództwa w świecie - skutkiem tych zabiegów może być opóźnienie polskiego projektu o 2-3 lata.
W brukselskim lobbingu uczestniczą wszystkie koncerny zaangażowane w projekt gazociągu Nord Stream, który ma dostarczać rosyjski gaz bezpośrednio do Niemiec po dnie Bałtyku: E.On Ruhrgas, BASF/Wintershall oraz Gazprom. Zdaniem Petersena, powodem lobbingu jest chęć wyeliminowania konkurencji, którą dla projektu Nord Stream przedstawia planowany terminal.
Wcześniej przeciwko budowie wypowiedział się rząd Niemiec, skarżąc się na planowaną lokalizację inwestycji. Niemcy powołują się na tę samą konwencję z Espoo w Finlandii o ocenach oddziaływania na środowisko w kontekście transgranicznym z 1991 r., którą Polska i inne państwa bałtyckie posłużyły się wcześniej przeciwko planom gazociągu Nord Stream, opóźniając ich realizację o kilka lat.
"Obecnie Niemcy odwrócili ostrze konwencji (przeciwko Polsce) i zabiegają o poparcie Brukseli" - powiedział Petersen, przypominając, że z końcem sierpnia Niemcy głosowały przeciwko przyznaniu Polsce 80 mln euro z UE, które umożliwiłyby rozpoczęcie prac nad terminalem. Petersen twierdzi, że motywem tych działań jest skłonienie Polski do zakupów rosyjskiego gazu od Niemiec. W sierpniu KE podjęła decyzję o przyznaniu Polsce 80 mln euro na budowę terminalu LNG w Świnoujściu.

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 13 września 2010, 06:45

Gigantyczny dług ograniczy inwestycje.
PAP
Od początku tego roku dług zaciągany przez rząd, jego agencje i samorządy wzrósł o 51 mld zł i wyniósł 721 mld zł. Jeżeli to tempo zadłużania utrzyma się do końca roku, może ono przekroczyć 55 proc. PKB, co spowoduje znaczne utrudnienia dla państwa i obywateli - ostrzega "Rzeczpospolita".
Jednym z najboleśniejszych skutków będzie podwyżka stawki VAT. Po pierwszym podniesieniu o 1 pkt proc. od stycznia 2011 r. czekać nas może kolejna - od lipca 2012 r. - być może nawet o 2 pkt proc., do 25 proc. W takim przypadku w 2012 r. cała budżetówka - łącznie z nauczycielami - będzie się musiała pogodzić z zamrożeniem pensji. Nie będzie też waloryzacji świadczeń rencistów i emerytów.
Prawo przewiduje także wtedy poważne ograniczenia w zaciąganiu zobowiązań publicznych. Deficyt w budżecie na 2012 rok nie będzie mógł wzrosnąć w relacji do dochodu bardziej niż w poprzednim roku, a samorządy nie będą mogły zadłużać się. Tymczasem teraz czynią to masowo głównie po to, by korzystać z funduszy unijnych.

Brazzer
Posty: 42
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:18
Lokalizacja: USA - LA

Post autor: Brazzer » 17 września 2010, 00:08

Eeee tam będzie dobrze. Każdy musi dbać o siebie.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 17 września 2010, 07:10

Brazzer pisze:Eeee tam będzie dobrze. Każdy musi dbać o siebie.
Taa, dobrze to będzie dla tych co u koryta ....

Brazzer
Posty: 42
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:18
Lokalizacja: USA - LA

Post autor: Brazzer » 17 września 2010, 10:00

No widzisz to ja sie łapie reszta mnie nie ochodzi.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 17 września 2010, 10:03

Brazzer pisze:No widzisz to ja sie łapie reszta mnie nie ochodzi.
Podejście typowe dla egoistów. Czyli ważne aby dla mnie było dobrze. Resztę mam w d....

Awatar użytkownika
adsenior
Posty: 6186
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: adsenior » 17 września 2010, 11:55

Panie Coltrane, wszak takie jest wychowanie współczesnej młodzieży, dla których rozpychanie się łokciami, deptanie i donosicielstwo na innych, nazywa się za zaradnością i przebojowością!

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 17 września 2010, 12:23

adsenior pisze:Panie Coltrane, wszak takie jest wychowanie współczesnej młodzieży, dla których rozpychanie się łokciami, deptanie i donosicielstwo na innych, nazywa się za zaradnością i przebojowością!
A ja nazywam to powrotem do instynktu , wstecznictwem rozwoju społecznego i moralnego . Można nazwać to zezwierzęcenie Człowieka sprowadzeniem do roli bydlaka od którego nie wymaga się niczego .

Awatar użytkownika
adsenior
Posty: 6186
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 04:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: adsenior » 17 września 2010, 12:40

Pani Katarzyno, takie zachowanie jest i było spotykane, budzi wielki niepokój, ogrom młodzieży, uznających takie wzorce kultury za obowiązujące! Nakłada się na to, postawa "politykierów", którzy w większości prezentują takąż samą "kulturę", nie tylko polityczną, ale i osobistą!

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 17 września 2010, 12:51

adsenior pisze:Pani Katarzyno, takie zachowanie jest i było spotykane, budzi wielki niepokój, ogrom młodzieży, uznających takie wzorce kultury za obowiązujące! Nakłada się na to, postawa "politykierów", którzy w większości prezentują takąż samą "kulturę", nie tylko polityczną, ale i osobistą!

Jednak co na to rodzice ? Czy wiedzą jakiego chcą wychować Człowieka .
Przez lata nikt nie mógł zniszczyć Polski ponieważ Ojczyznę miało się w sercu . Dom miał na to ogromny wpływ. Czemu tak szybko wprowadzili ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ? Oczywiście by móc mieć nad rodziną kontrolę i wpływ na jej funkcjonowanie. Również wczesne wysyłanie maluchów do szkoły jest podyktowane chęcią wczesnego kształtowania młodego człowieka przez instytucję .

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 17 września 2010, 12:59

Dzisiaj wystarczy wychować dzieci i młodzież na prymitywnych egoistów, a Ojczyzna niechybnie zginie. W czasach rozbiorów nie mogli złamać Polaków, bo wychowywano młodych w duchu miłości do Ojczyzny.

Dzisiaj przyjdzie taki dupek i mówi że ma wszystko gdzieś. Aby tylko jemu było dobrze.
I to jest pierwszy krok do zniszczenia Polski.

Wychowywanie ma ogromny wpływ na przyszłość Ojczyzny.

Takie będą Rzeczpospolite jakie młodzieży chowanie.

Awatar użytkownika
KASIA
Posty: 6624
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja: Alaska

Post autor: KASIA » 17 września 2010, 13:13

Takie będą Rzeczpospolite jakie młodzieży chowanie.
Rodzice oraz nauczyciele, którzy ulegli modzie . Poszli na łatwiznę muszą odróżnić hodowanie od wychowywania Człowieka. Powinni wiedzieć ,że dzieci to jest przyszłość ich kraju ,ale również podpora przyszłości narodu i ich samych . Kto im poda na starość szklankę wody ?

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 17 września 2010, 13:24

KASIA pisze:
Rodzice oraz nauczyciele, którzy ulegli modzie . Poszli na łatwiznę muszą odróżnić hodowanie od wychowywania Człowieka. Powinni wiedzieć ,że dzieci to jest przyszłość ich kraju ,ale również podpora przyszłości narodu i ich samych . Kto im poda na starość szklankę wody ?
Dokładnie. Wychowywanie to nie to samo co hodowanie.

Na starość tacy bezduszni, niewrażliwi, prymitywni egoiści, zafundują nam eutanazję, także o szklance wody zapomnijmy.

Syriusz
Posty: 4297
Rejestracja: 3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 17 września 2010, 13:42

Dla tych prymitywów jest obojętne kto rządzi, czy żyd, czy Niemiec, czy jakaś inna nacja,
ważne by to nie był PiS i J. Kaczyński.

ODPOWIEDZ