KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska
KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY

Post autor: Amid » 6 lipca 2011, 13:39

Inna inicjatywa ks. Małkowskiego, piękna inicjatywa. (a nie koronowanie Chrystusa na Króla Polski wg. wiadomej "teologii") 15 czerwca zawiązała się nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY, co ogłosił ks. Małkowski na Krakowskim Przedmieściu:

http://www.youtube.com/watch?v=o59X1LXY ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=a1lV2H5Z ... r_embedded

KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY
wzorem Węgier


Ksiądz Stanisław Małkowski poinformował, że przedwczoraj w Niepokalanowie odbyło się spotkanie z osobami duchownymi i świeckimi. Najpierw Ksiądz przekazał nam pozdrowienia od abpa Andrzeja Dzięgi a następnie powiedział, że zawiązała się nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, gdzie węgierski kardynał Józef Mindszenty powiedział, że Węgry zostaną uratowane przez Różaniec, jak się znajdzie 2 mln osób chętnych do modlitwy za Ojczyznę na różańcu.

I u nas w Polsce zawiązuje się taka sama modlitewna krucjata różańcowa o nowy cud różańcowy, a przesłaniem tej krucjaty różańcowej są słowa Sługi Bożego kardynała Hlonda:

„Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa, dlatego oczyści go Bóg przez cierpienie. Bóg ześle Polsce pomoc swoją z tej strony, z której się nikt nie spodziewał. Przyjdzie dla Polski dzień, w którym przyjaciele odstąpią od niej i zostanie sama, aby się wypełniła wola Boża – a wtedy miłosierdzie okryje ją całą – Polska przejdzie jeszcze swoje ostateczne oczyszczenie, ale potem wiara i miłość zatryumfują w pełni. Jeszcze jakiś czas potrzebny jest do pokuty, a potem Chrystus zmieni całkowicie oblicze tej ziemi. Niech nikt nie upada na duchu, gdy szatan będzie brał górę, bo zostanie pokonany mocą Bożą.

Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. Z różańcem w ręku módlcie się więc o zwycięstwo Matki Najświętszej! Polska jest bowiem narodem wybranym Najświętszej Maryi Panny. Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów. Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwszą, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zupełnej zagłady, a Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.

Polska urośnie do znaczenia potęgi moralnej i będzie natchnieniem przyszłości Europy, jeżeli nie ulegnie bezbożnictwu, a w rozgrywce duchów pozostanie niezachwianie po stronie Boga. Jako promieniujący ośrodek chrześcijański Polska będzie powagą i może odegrać rolę wzoru oraz pośredniczki oczekiwanego braterstwa narodów, którego samą li grą dyplomatyczną zbudować niepodobna. Na rozstaju dziejowym Polska nie powinna się przeto zawahać, nie powinna zbaczać ze swej drogi, lecz iść za swym powołaniem. Pogłębioną świadomością chrześcijańską powinna odgrodzić się duchowo od zmurszałego i zakłamanego świata, który przepada, a przodować w nowym życiu, które się wyłania.

I te słowa potwierdził Prymas Tysiąclecia – Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński.
Poświęcając Chrzcielnicę Tysiąclecia 31 maja 1965 r., Prymas wygłosił przemówienie, w którym raz jeszcze nawiązał do znaczenia i fundamentalnej wagi testamentu swego poprzednika, którego nie zawahał się nazwać «prorokiem polskim». «Małe Dziateczki! — powiedział przy tej okazji. — Bardzo wam dziękuję za kwiaty, których dostałem całe naręcza. Zawiozę je do katedry w Warszawie. Część z nich pójdzie na grób naszego poprzednika, śp. Kardynała Augusta Hlonda. A zaraz wam powiem, dlaczego. On to bowiem powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”. Ja jestem tylko wykonawcą Jego programu. Pracuję nad tym, aby to zwycięstwo przyszło i aby było to zwycięstwo Matki Najświętszej. Ono przyjdzie i będzie Jej zwycięstwem. Dlatego wasze kwiaty pójdą na grób tego proroka polskiego, który gasnącymi oczyma i słabnącymi wargami zapowiadał zwycięstwo Matki Najświętszej. Módlcie się o to, aby mi starczyło sił, bym się przyczynił do tego zwycięstwa. Ale i wy wszyscy współpracujecie».


A więc:

RÓŻANCE W DŁOŃ!!!

Za: http://www.bibula.com/?p=40175

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 6 lipca 2011, 13:45

Uważam, że pomyślność Polsce i Europie przyniosą następujące wydarzenia, a mianowicie; z okazji 90. rocznicy konsekracji Bazyliki NSPJ w Krakowie i zawierzenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - odnowiono i dokonano tego aktu zawierzenia NSPJ:

Tekst aktu poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
Kraków, 1 lipca 2011 r.


Nieśmiertelny Królu wieków, rzeczywisty i żywy, pod postacią chleba utajony, Panie nasz Jezu Chryste!

Tak jak przed dziewięćdziesięciu laty, jesteśmy przed Tobą w starej królów naszych stolicy, w Bazylice ku czci Najświętszego Serca Twojego poświęconej i z ofiar całej Polski wzniesionej. Tak jak wtedy, w osobach swych najwyższych pasterzy oraz zgromadzonych wiernych staje dziś przed Tobą Panie Naród polski, aby uroczyście ponowić akt oddania się Twojemu Najświętszemu Sercu.

Tak jak przed dziewięćdziesięciu laty przodkowie i poprzednicy nasi u progu niepodległości do Ciebie wołali, tak i my, klęcząc przed Tobą u progu wciąż nowych i trudnych wyzwań dla Kościoła i Ojczyzny naszej, wołamy ich słowa powtarzając a panowania nad nami Twego Najświętszego Serca przyzywając:

Panie Jezu Chryste, którego Serce dla nas zostało przebite i otwarte, wyznajemy przed niebem i ziemią, że Twego panowa­nia nam potrzeba: wyznajemy publicznie, że Ty jeden, Królu królów, masz do nas święte i nigdy niewygasłe prawa.

Panie nasz wszechmocny, racz nie patrzeć na niegodność naszą i nędzę, ale w imię dobroci Serca Twego zstąp do nas miłościwie, pełen łaski i prawdy, by zawładnąć tym ludem, co oddaje Ci się dziś i poświęca. Święć się wśród nas Imię Twoje! Przyjdź do nas słodkie i błogosławione królestwo Two­je! Życie nasze całe, i społeczne, i rodzinne, niech Twym du­chem się napoi i na zasadach Twoich się oprze! Daj nam łaskę szczerej miłości do Ciebie, do Kościoła, do Ojczyzny i do siebie nawzajem. Uczyń serca nasze na wzór Serca Twego, byśmy umieli tracić życie w służbie najbardziej potrzebującym i bezbronnym oraz kochać nawet tych, którzy nam źle czynią.

Usuń spomiędzy nas to wszystko, co prawdzie i łasce Twojej się sprzeciwia, otwórz oczy zaślepionym, ulecz chore serca, obmyj to, co oczyszczenia potrzebuje, weź nas w opiekę przed wrogiem po­stronnym i przed naszą własną słabością. Uwolnij nas od wzajemnej nienawiści i pogardy, od ducha niezgody i raniących podziałów. Podbij nas pod świętą władzę Twej miło­ści, bo Twoi jesteśmy i do Ciebie należeć chcemy.

Jak niegdyś Polska nasza, jedna z pierwszych, przed Sercem Twoim upadła w pokłonie, tak dziś oddajemy Ci cały nasz Naród w zupełne i niepodzielne władanie. Oddajemy Ci i poświęcamy jego miasta i wioski, jego prawa i zwyczaje, jego prace i trudy, jego potrzeby i jego nadzieje. Ufamy Ci i w imię tej ufności podnosimy głos uwielbienia, który niech płynie przez wszystkie ziemie polskie i znajdzie oddźwięk we wszystkich polskich sercach:

Chwała niech Ci będzie, Królu wieków i najwyższy Panie naszej Ojczy­zny! Chwała niech będzie Najświętszemu Sercu Twojemu, przez które tak bardzo nas umiłowałeś i przez które stało się nam zbawienie. Tobie moc i panowanie, nam zaś w Twej służbie na doczesne nasze dzieje ratu­nek, a na wieczność dziedzictwo niebieskiej Twej ojczyzny. Amen.


http://www.youtube.com/watch?v=7PFXMmFCxiI
(od 3 min.)

... oraz do tego ta nowa i piękna inicjatywa ks. Małkowskiego - KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, (a nie koronowanie Chrystusa na Króla Polski wg. wiadomej "teologii" i wypaczanie nauki Kościoła), może przynieść odpowiedź Nieba.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Re: KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY

Post autor: Coltrane » 6 lipca 2011, 15:30

Amid pisze:Inna inicjatywa ks. Małkowskiego, piękna inicjatywa. (a nie koronowanie Chrystusa na Króla Polski wg. wiadomej "teologii") 15 czerwca zawiązała się nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY, co ogłosił ks. Małkowski na Krakowskim Przedmieściu:

KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY
wzorem Węgier
Ks. Małkowski jakby odgadł moje myśli. Pisałem o tej Krucjacie na innym forum, tyle tylko że nazwałem to : Krucjatą różańcową o pomyślny wynik wyborów dla Polski.

Myślę, że to jeden jedyny sposób, aby zmienić oblicze naszej Ojczyny, pogrążanej coraz bardziej z dnia na dzień na samo dno przez zjednoczonych i nieprzejednanych wrogów katolickiej Polski. A celem jest "koalicji" jest definitywne zniszczenie Polski.

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 6 lipca 2011, 19:04

ale już raz wybieraliści rząd z ambony i co ,niczego was to nie nauczyło...do wyborów trzeba rozumu a nie słuchac jak inni gadają i powielać ,,pierdoły''...apel biskupów do dziś mi dzwoni w uszach...a skutki wyborów na szczęście nie moje..

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 6 lipca 2011, 19:12

Cayman pisze:ale już raz wybieraliści rząd z ambony i co ,niczego was to nie nauczyło...do wyborów trzeba rozumu a nie słuchac jak inni gadają i powielać ,,pierdoły''...apel biskupów do dziś mi dzwoni w uszach...a skutki wyborów na szczęście nie moje..
Ty chyba naprawdę czegoś nie rozumiesz. Jak można być tak tępym i pustym ??

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 6 lipca 2011, 19:17

Węgrzy wywalczyli zwycięstwo prawiicy właśnie dzięki Krucjacie Różańcowej.
Bierzmy przykład z Węgrów. Nie czekajmy aż nas zniszczą.

Krucjata Różańcowa w intencji Ojczyzny

Weźmy przykład z Węgrów. Przemiany, które podziwiamy w ich ojczyźnie nie wydarzyły się same z siebie. ONI JE SOBIE WYMODLILI.

Jako naród Węgrzy mogą być dumni ze swojej tysiącletniej historii, tradycji królów wiernych Bogu, stających do walki w obronie chrześcijaństwa.

Tak jak Polonia Semper Fidelis, tak i Węgrzy trwali wierni chrześcijaństwu, mieli władców męczenników za wiarę i świętych.

W czasach komunizmu mieli wielkiego prymasa, który za swoje „Non possumus” został wygnany z kraju. Kardynał Józef Mindszenty w latach czterdziestych wiedział, że jego naród oddany w szpony bolszewizmu czeka upadek i powolna zagłada. Wtedy napisał, że WĘGRY BĘDĄ URATOWANE PRZEZ RÓŻANIEC. Jeśli choć 10% narodu będzie codziennie odmawiać różaniec za Ojczyznę, ratunek przyjdzie z pewnością.

Po latach komunizmu, po tzw. „transformacji ustrojowej”, po wejściu do Unii Europejskiej Węgry podobnie jak Polska staczały się ku upadkowi, a przewidywania Kardynała Mindszentego zaczynały się ziszczać.

Wtedy obecny prymas Węgier przypomniał słowa Kardynała Mindszentego i wezwał swój naród do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ.

Obliczono, że potrzeba dwóch milionów Węgrów, którzy zadeklarują, że codziennie modlą się za ojczyznę na różańcu. Rozpoczęto zachęcanie wiernych oraz liczenie. Nie było łatwo. Początkowo zgłosiło się ok. 200 tyś. osób. Bardzo długo nie można było osiągnąć podwojenia tej liczby. Sprawa wyglądała na beznadziejną. Potem nieoczekiwanie nastąpił szybki wzrost. Kiedy ilość modlących się przekroczyła milion, zabłysła nadzieja: damy radę.

Cztery lata trwało osiągnięcie stanu, żeby 10% społeczeństwa modliło się codziennie za ojczyznę. Dwa miliony Węgrów przystąpiło do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY.

Cud nie dał na siebie długo czekać. Jego skutki od roku z zazdrością podziwiamy.

Parlament Węgier przyjął nową konstytucję, która uznaje rolę chrześcijaństwa za „kluczową dla podtrzymania narodu”, a jej preambuła zaczyna się od słów modlitwy: „Boże, pobłogosław Węgrów!”.

Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu. Węgrzy tak właśnie wybrali.

Rok temu sądziliśmy, że to Katastrofa Smoleńska skłoniła Węgrów, aby w wyborach odsunęli socjalistów od władzy. Nie łudźmy się. W pewien niewielki sposób mogło to zaważyć, ale prawdziwą przyczyną jest przeoranie moralne narodu i nawrócenie dokonane dzięki Krucjacie Różańcowej.

W maju ulicami stolicy Węgier przeszła piesza pielgrzymka Żywego Różańca. Jej celem było opasanie stolicy różańcem. Myślą przewodnią tego wydarzenia były słowa Psalmu 122 „Niech pokój będzie w twoich murach, a bezpieczeństwo w twych pałacach!”. Inicjatorzy tej akcji doskonale zdawali sobie sprawę, Kto jest źródłem „bezpieczeństwa pałaców”.

http://kosciol.wiara.pl/doc/890962.Dobrze-nam-ta…

Przekazanie prezydencji połączone było z Narodową Pielgrzymką Dziękczynną Węgrów na Jasną Górę pod hasłem: „DziękujemyMaryi, Wielkiej Pani Węgier i Królowej Polski”.Ponad tysiąc osób przybyło, aby uroczyście złożyć jako wotum wdzięczności Matce Bożej ryngraf z węgierskim godłem.

Głównym patronem tego przedsięwzięcia jest dr László Kövér, przewodniczący Parlamentu Republiki Węgierskiej. Pielgrzymów prowadzili biskupi węgierscy János Székely z archidiecezji Ostrzyhom-Budapeszt, József Tamás z archidiecezji Alba Julia w Siedmiogrodzie w Rumunii i Antal Majnek z diecezji Mukaczewo na Zakarpaciu na Ukrainie oraz ks. Botond Bátor, węgierski prowincjał zakonu paulinów.

http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=…

Ta czterodniowa pielgrzymka pokazuje, że podczas węgierskiej prezydencji z powodzeniem współdziałały organa państwa i Kościoła.

Polska musi pójść w ślady Węgier.

Nam również Kardynał August Hlond przepowiedział, a Kardynał Stefan Wyszyński potwierdził, że: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. (…) Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem.”

Pełen tekst tu:

http://wobroniekrzyza1.wordpress.com/2011/06/18/…

A więc ZACZYNAMY.
15 czerwca zawiązała nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY,co ogłosił kś. Małkowski na Krakowskim Przedmieściu:

http://www.bibula.com/?p=40175

Amid
Posty:1365
Rejestracja:7 lipca 2009, 17:00
Lokalizacja:Polska

Post autor: Amid » 6 lipca 2011, 19:20

Coltrane pisze:
Cayman pisze:ale już raz wybieraliści rząd z ambony i co ,niczego was to nie nauczyło...do wyborów trzeba rozumu a nie słuchac jak inni gadają i powielać ,,pierdoły''...apel biskupów do dziś mi dzwoni w uszach...a skutki wyborów na szczęście nie moje..
Ty chyba naprawdę czegoś nie rozumiesz. Jak można być tak tępym i pustym ??
Dokładnie tak! Gdzie tu chodzi o wybór? :-? To jest ogłoszenie Krucjaty różańcowej.

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 6 lipca 2011, 20:20

słuchaj coltrane ja jestem niewyprany z logicznego myślenia...czego o tobie powiedzieć nie mogę,,,skoro ty mi ubliżasz to ja mam podwójne prawo do tego..

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 6 lipca 2011, 20:43

Cayman pisze:słuchaj coltrane ja jestem niewyprany z logicznego myślenia...czego o tobie powiedzieć nie mogę,,,skoro ty mi ubliżasz to ja mam podwójne prawo do tego..
To nie jest ubliżanie, ja po prostu ręce rozkładam bezradnie czytając twoje zalatujące sekciarstwem wypociny.

Awatar użytkownika
longinus9
Posty:2190
Rejestracja:19 lutego 2009, 20:02
Lokalizacja:Łódź

Post autor: longinus9 » 6 lipca 2011, 20:48

Amid pisze:
Coltrane pisze:
Cayman pisze:ale już raz wybieraliści rząd z ambony i co ,niczego was to nie nauczyło...do wyborów trzeba rozumu a nie słuchac jak inni gadają i powielać ,,pierdoły''...apel biskupów do dziś mi dzwoni w uszach...a skutki wyborów na szczęście nie moje..
Ty chyba naprawdę czegoś nie rozumiesz. Jak można być tak tępym i pustym ??
Dokładnie tak! Gdzie tu chodzi o wybór? :-? To jest ogłoszenie Krucjaty różańcowej.

To Kościół mądrością nie jednokrotnie z Narodem się dzielił i z ambony też.. Nie jeden Grunwald był myślą Kościoła pokonany.. aby bronić rubieży chrześcijańskiej, suwerennej Polski.

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 6 lipca 2011, 20:55

ma pan rację panie longinus...konkordat dał kościołowi miecz aby odbierał swoje włości i budynki biedakom i bogatym...inna sprawa to taka czy rząd suchockiej(narodowość i wyznanie wiadomo)miał prawo podpisac tak dokument w imieniu polaków tej katolockiej części...

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 6 lipca 2011, 20:56

longinus9 pisze:To Kościół mądrością nie jednokrotnie z Narodem się dzielił i z ambony też.. Nie jeden Grunwald był myślą Kościoła pokonany.. aby bronić rubieży chrześcijańskiej, suwerennej Polski.
Ojczyzna upada z powodu upadku moralnego narodu polskiego.
Dzisiaj wcale nie jest lepiej, a nawet znacznie gorzej. Ciężko będzie odzyskać wolność.
Cała nadzieja w Krucjacie Różańcowej.

Węgrzy dzięki podjętej Krucjacie Różańcowej (2 miliony modlących się na różańcu !!!) odnieśli niedawno wielkie zwycięstwo w wyborach parlamentarnych.

Krucjata Różańcowa to praktycznie jedyna nasza nadzieja na zmianę bardzo niekorzystnego dla Ojczyzny biegu wydarzeń. Wielu Polaków odwróciło się od Boga, odeszło od Kościoła. Upadek moralny - to upadek Ojczyzny.

Awatar użytkownika
gita
Posty:232
Rejestracja:21 stycznia 2011, 14:00
Lokalizacja:Rumia

Post autor: gita » 7 lipca 2011, 12:30

Cayman pisze:słuchaj coltrane ja jestem niewyprany z logicznego myślenia...czego o tobie powiedzieć nie mogę,,,skoro ty mi ubliżasz to ja mam podwójne prawo do tego..
Coltrane i Amid mają rację, można to tak określić:Oni o niebie, a Ty o chlebie.
Ujęłam to delikatnie, aby Cię nie urazić.

Cayman
Posty:139
Rejestracja:18 kwietnia 2011, 17:20
Lokalizacja:Nie mieszka w Polsce

Post autor: Cayman » 7 lipca 2011, 19:04

droga pani gito,krucjaty chyba z historii pamieta pani jak sie kończyły,jeśli ten wyraz jest użyty celowo to ja juz wiem co czeka polaków po wyborach pod dyktando ...

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 7 lipca 2011, 19:14

Cayman pisze:droga pani gito,krucjaty chyba z historii pamieta pani jak sie kończyły,jeśli ten wyraz jest użyty celowo to ja juz wiem co czeka polaków po wyborach pod dyktando ...
Cayman dla Ciebie włosianka i biczowanie ;-) , ale wszystko dla twojego zbawienia ,żadnej zemsty . Naprawdę czas na pokutę ,bo widać że wszystkie nasze plany bez Boga nic nie są warte .

ODPOWIEDZ