KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 7 lipca 2011, 22:31

Cayman pisze:droga pani gito,krucjaty chyba z historii pamieta pani jak sie kończyły,jeśli ten wyraz jest użyty celowo to ja juz wiem co czeka polaków po wyborach pod dyktando ...
Słowo "krucjata" ma różne znaczenia. Jednym ze znaczeń słowa "krucjata" wg polskiego słownika jest : «kampania przeciwko komuś lub czemuś»

Np. kampania przeciwko złu, które panoszy się w naszej Ojczyźnie.
Krucjata różańcowa ma właśnie na celu walkę ze złem, ma wyzwolić uciemiężoną Ojczyznę od tego zła.

Jest jeszcze coś takiego jak "Krucjata Wyzwolenia Człowieka". Sam byłem w takiej krucjacie przez 2 lata. W tej krucjacie chodzi o wyzwolenie człowieka z różnych nałogów, np. z nałogu pijaństwa. Ale niekoniecznie. Niektórzy wstępując do takiej krucjaty, ptagną wyzwolić od nałogu pijaństwa kogoś z bliskich. Taka osoba zobowiązuje się nie pić alkoholu pod każdą postacią przez okres 1 roku, lub więcej. Niektórzy postanawiają nie pić alkoholu przez całe życie. Np. w intencji aby ich dzieci nie wpadły kiedyś w nałóg pijaństwa.

Także krucjata, wbrew krążącym opiniom, jest czymś dobrym.

Takiemu caymanowi kojarzy się tylko z jednym. Jemu zresztą wszystko co związane z Kościołem Katolickim, kojarzy się ze złem. On nie potrafi inaczej patrzeć.
Już sobie wymyślił że Polacy (karygodne jest pisanie słowo "Polacy" z małej litery) po takiej krucjacie różańcowej będą zmuszeni żyć pod dyktando "czarnych".

Prymitywne myślenie.

Awatar użytkownika
durex_sed_lex

Post autor: durex_sed_lex » 7 lipca 2011, 23:16

longinus9 pisze:
Amid pisze:
Coltrane pisze:
Cayman pisze:ale już raz wybieraliści rząd z ambony i co ,niczego was to nie nauczyło...do wyborów trzeba rozumu a nie słuchac jak inni gadają i powielać ,,pierdoły''...apel biskupów do dziś mi dzwoni w uszach...a skutki wyborów na szczęście nie moje..
Ty chyba naprawdę czegoś nie rozumiesz. Jak można być tak tępym i pustym ??
Dokładnie tak! Gdzie tu chodzi o wybór? :-? To jest ogłoszenie Krucjaty różańcowej.

To Kościół mądrością nie jednokrotnie z Narodem się dzielił i z ambony też.. Nie jeden Grunwald był myślą Kościoła pokonany.. aby bronić rubieży chrześcijańskiej, suwerennej Polski.
inkwizycją też ??

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 lipca 2011, 00:17

durex_sed_lex pisze:inkwizycją też ??
Doprawdy nie potrafię zrozumieć otumanionych przez wrogów Kościoła, którym Inkwizycja kojarzy się ze złem. Wrogowie Kościoła Katolickiego robią wszystko, aby "obrzydzić" w oczach ciemniaków (inaczej nazwać się ich nie da) Kościół. Przecież tu chodzi o jedno - o to, aby Kościół kojarzył się ze złem. Jakoś tak się składa, że o Inkwizycji źle mówią ci, którzy z Kościołem mają niewiele wspólnego.

Co do wpisu Longinusa, to Longinus miał na myśli to, że Kościół w Polsce zawsze był ostoją w trudnych dla Ojczyzny czasach. To właśnie Kościół podtrzymywał na duchu, szczególnie w czasach zaborów. Również w czasach komuny (po II wojnie światowej) Kościół odegrał olbrzymią rolę w konfrontacji z bolszewią, oraz w kstzałtowaniu ducha patriotyzmu. Wystarczy tu wspomnieć wielkiego Polaka, Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Powiem więcej : wśród kapłanów było bardzo wielu wspaniałych Polaków patriotów. Że wymienię : kard. Wyszyńskiego, JPII, ks. Popiełuszkę, o. Maksymiliana Kolbego, wielu pomordowanych przez bolszewię, m.i. ks. Suchowolca, a obecnie mp.ks. Małkowskiego czy o.Rydzyka. Oczywiście tego ostatniego antypolskie media skutecznie wielu ogłupionym Polakom obrzydziły, nazywając go biznesmenem i innymi bzdurnymi określeniami, dodatkowo szkalując go i oczerniając niemal we wszystkich antypolskich mediach.

Cayman

Post autor: Cayman » 8 lipca 2011, 07:24

inkwizycja zawsze i każdym wypadku nawet tym różańcowam-niesie za sobą ofiary,kiedyś mordowano w imię jakiejś idei...teraz w imię jakiejś idei wciska się ciemnoty aby prosty lud otumanić i zaprowadzić -no właśnie gdzie,zdrowy rozsądek podpowiada sprawdz gdzie ,ale jak to sprowdzić gdy w tym tumanieniu ludu końca nie widać.. kościół chciałby aby polacy wszyscy bez wyjątku byli bogobojni i lękliwi potuli jak baranki i ociemniali jak coltrane wtedy ich krucjaty przeszłyby gładko i bez bólu ,ale tak nie jest są jeszcze WOLNI I MYŚLĄCY ludzie...Bóg z wami moje owieczki..a może powinienem napisać barany/.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 lipca 2011, 07:55

Cayman pisze:inkwizycja zawsze i każdym wypadku nawet tym różańcowam-niesie za sobą ofiary,kiedyś mordowano w imię jakiejś idei...
Cayman, jesteś kompletny idiota. To przez takich ciemniaków jak ty na świecie jest źle. Tolerujesz wszelkie zło pod każdą postacią. Aborcja, eutanazja, in vitro, klonowanie, rozwody - popierając to zło, przyczyniasz się do tego, że to zło panoszy się coraz bardziej.

W dodatku zachowujesz się jak zajadły antyklerykał, i masz sekciarskie zapędy.
To ciebie otumanili nie mnie.

Ty w ogóle Boga się nie boisz.

Amid

Post autor: Amid » 8 lipca 2011, 11:36

Cayman pisze:droga pani gito,krucjaty chyba z historii pamieta pani jak sie kończyły,jeśli ten wyraz jest użyty celowo to ja juz wiem co czeka polaków po wyborach pod dyktando ...
O tych zbrojnych krucjatach, to proszę poczytać:

Cała prawda o Świętej Inkwizycji
http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=2156

... a Krucjata Różańcowa, to inna para kaloszy, nas ma mobilizować w modlitwie, a nie Pana Boga... ale jak się pan nie będziesz modlił, to i Pana Boga pan nie zmobilizuje nasze lenistwo. Św. o. Pio mówił; "modlitwa jest kluczem, który otwiera Serce Boga" Czyli przez modlitwę możemy wszystko! A wracając do krucjaty, to samo to słowo znaczy jakąś wyprawę, ale nikt tu nie idzie z orężem militarnym, kosami, sierpami ale z Różańcem w ręku. Sama krucjata modlitwena skierowana jest do Niepokalanej. Różne krucjaty modlitewne są organizowane, np. za dzieci poczęte. Zaciągajac się w taką krucjatę, ja jestem w jakiś sposób odpowiedzialna, że nie zawiodę Niepokalanej, a...dziś mi się nie chce, to co tam... nie bede sie modlic.

Awatar użytkownika
durex_sed_lex

Post autor: durex_sed_lex » 8 lipca 2011, 14:46

Coltrane pisze:
Cayman pisze:inkwizycja zawsze i każdym wypadku nawet tym różańcowam-niesie za sobą ofiary,kiedyś mordowano w imię jakiejś idei...
Cayman, jesteś kompletny idiota. To przez takich ciemniaków jak ty na świecie jest źle. Tolerujesz wszelkie zło pod każdą postacią. Aborcja, eutanazja, in vitro, klonowanie, rozwody - popierając to zło, przyczyniasz się do tego, że to zło panoszy się coraz bardziej.

W dodatku zachowujesz się jak zajadły antyklerykał, i masz sekciarskie zapędy.
To ciebie otumanili nie mnie.

Ty w ogóle Boga się nie boisz.
dlaczego człowieka który wyraża swoje zdanie nazywasz idiotą ?? forum jest od tego żeby dyskutować .

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 lipca 2011, 15:22

durex_sed_lex pisze:
Nie umiesz krótszych postów pisać ? Wklejasz cały tekst poprzednika (poprzedników) a twojego jest zaledwie jedno króciutkie zdanko. Jak już to pisz tylko swoje zdanie.
Będzie przejrzyściej i czytelniej. ;-)

Cayman

Post autor: Cayman » 8 lipca 2011, 18:21

panie amid jak już ja zajmuję w jakimś temacie zdanie to jestem przygotowany na wiele ewentualności wiec o inkwizycji co nie co wiem....jestem niczym wojownik o prawdę...bo staram się pokazać i zobrazować wypaczone nauki kościoła,oraz interpretację Biblii na swój użytek...a że czasem zdarzy mi sie skrytykować życie ,,duchownych na szczecie tej drabiny)czyt.purpuratów bo już inna sprawa bo ich bogacenie się i opływanie w złote szaty nie ma nic kompletnie nic wspólnego z nauczycielami Jezusa którzy to boso i na osiołkach ,nauczali...teraz statusem wiary jest MAYBACH...więc gdy purpuraci zmienią się w waldersów,ja pierwszy oddam im pokłon...amen

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 lipca 2011, 18:42

Cayman pisze:panie amid jak już ja zajmuję w jakimś temacie zdanie to jestem przygotowany na wiele ewentualności wiec o inkwizycji co nie co wiem....jestem niczym wojownik o prawdę...bo staram się pokazać i zobrazować wypaczone nauki kościoła,oraz interpretację Biblii na swój użytek...a że czasem zdarzy mi sie skrytykować życie ,,duchownych na szczecie tej drabiny)czyt.purpuratów bo już inna sprawa bo ich bogacenie się i opływanie w złote szaty nie ma nic kompletnie nic wspólnego z nauczycielami Jezusa którzy to boso i na osiołkach ,nauczali...teraz statusem wiary jest MAYBACH...więc gdy purpuraci zmienią się w waldersów,ja pierwszy oddam im pokłon...amen
Co za psychol. Brak słów.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 8 lipca 2011, 19:00

Ale o jakim MAYBACHU On mówi , ten samochód o którym tak głośno ,należy do jednego z najbogatrzych ludzi w Polsce. Czasami parkowal w Torumiu będąc w swoich sprawach po drodze .

Obrazek

Zauważ fotomontaż -- Redemptryści nie chodzą w sutannie diecezjalnego księdza jaką tu mamy ,Redemptoryści chodzą w innym habicie.

Cayman

Post autor: Cayman » 8 lipca 2011, 19:12

twoje ubogie słownictwo coltrane zmusza mnie do pisania w tonie jaki mi nie przystoi ,ale skoro zacząłeś dodam ze taki katol jak ty co zamiast argumentów zaczyna ubliżać ,jest mi kompletnie obojetny,olewam takich dyskutantów i kubeł pomyjów na ich głowy wylewam wraz ciepłym moczem,...mających coś do powiedzenia w temacie merytorycznie - szanuję ...

Amid

Post autor: Amid » 9 lipca 2011, 13:16

Coltrane pisze:
Cayman pisze:panie amid jak już ja zajmuję w jakimś temacie zdanie to jestem przygotowany na wiele ewentualności wiec o inkwizycji co nie co wiem....jestem niczym wojownik o prawdę...bo staram się pokazać i zobrazować wypaczone nauki kościoła,oraz interpretację Biblii na swój użytek...a że czasem zdarzy mi sie skrytykować życie ,,duchownych na szczecie tej drabiny)czyt.purpuratów bo już inna sprawa bo ich bogacenie się i opływanie w złote szaty nie ma nic kompletnie nic wspólnego z nauczycielami Jezusa którzy to boso i na osiołkach ,nauczali...teraz statusem wiary jest MAYBACH...więc gdy purpuraci zmienią się w waldersów,ja pierwszy oddam im pokłon...amen
Co za psychol. Brak słów.
Krótko! Trolli nie należy karmić!

Cayman

Post autor: Cayman » 9 lipca 2011, 15:14

a teraz coś o waszej krucjacie...skierowana ona jest do staruszków,bo ich postraszyć i już macie ich w kiesz\eni,ale jak to mówią straszyć to ich ale nie mnie...a ty amid jesteś tej same nacji co coltran bo argumentów u ciebie żadnych...owszem kopiować z netu umiesz ale to wszystko...

Awatar użytkownika
gita

Post autor: gita » 9 lipca 2011, 16:03

Cayman pisze:a teraz coś o waszej krucjacie...skierowana ona jest do staruszków,bo ich postraszyć i już macie ich w kiesz\eni,ale jak to mówią straszyć to ich ale nie mnie...a ty amid jesteś tej same nacji co coltran bo argumentów u ciebie żadnych...owszem kopiować z netu umiesz ale to wszystko...
Sądzisz, że tylko do staruszków? No to się mocno mylisz.
Apel o modlitwę kierowany jest do Polaków, przede wszystkim o mądrość, między innymi dla tych , którzy takie głupawe fotomontaże, jaki pokazała KASIA nie traktowali poważnie.
Jest to więc również krucjata modlitwy za Ciebie Cayman.

ODPOWIEDZ